Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ALU DO MAXIMKI


Gość Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie sobie jak ten alus wyglada na aucie. Jak by nie bylo evo to tez sedan i jak dla mnie wyglada kozacko na tym felunku. To ze jest to felga od evo nie ma tu zadnego znaczenia! Mogla by byc i od poleneza. A co do ceny to hmm nawet nie chce mi sie na to odpisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO powiem Wam, ze jak dla mnie a to oczywiście rzecz gustu, to wcale za delikatne nie są.

Piotral !!!

Co do ceny to faktycznie szkoda komentować ;) powiem tylko tyle, że felga a felga to różnica. Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie, to kupisz nowiutkie( firm nie będę wymieniał) ale w felgach ogromne znaczenie ma wytrzymałość i ciężar.

Zarówno ja i Grzechu jeździmy na felgach 17 juz sporo czasu po naszych pięknych drogach i prostowania jeszcze nie zaznaliśmy.

A co do wagi, to jakbyś zrobił sobie klona swojej Maxi i zapodałbyś do jednej z nich fele z linku powyżej, to zobaczyłbyś dlaczego warto za nie tyle dać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO powiem Wam, ze jak dla mnie a to oczywiście rzecz gustu, to wcale za delikatne nie są.

Piotral !!!

Co do ceny to faktycznie szkoda komentować ;) powiem tylko tyle, że felga a felga to różnica. Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie, to kupisz nowiutkie( firm nie będę wymieniał) ale w felgach ogromne znaczenie ma wytrzymałość i ciężar.

Zarówno ja i Grzechu jeździmy na felgach 17 juz sporo czasu po naszych pięknych drogach i prostowania jeszcze nie zaznaliśmy.

A co do wagi, to jakbyś zrobił sobie klona swojej Maxi i zapodałbyś do jednej z nich fele z linku powyżej, to zobaczyłbyś dlaczego warto za nie tyle dać :)

 

no wlasnie dyskutowalem ten temat z grzegorzem w robocie.

wg mnie wasze fele podobaja mi sie nieporownywalnie bardziej niz te z gory i gdybym mial wybierac to nawet bym sie nie zatanawial.

drugoplanowa sprawa "DLA MNIE" jest tuning w tej chwili (moze kiedys) wiec po prostu mnie osobiscie ta cena nie przekonuje. z ciekawosci dodalem sobie ta aukcje do obserwowanych i widze ze wisi dalej - tak wiec nie jest to chyba jakas superokazja skoro felgi wisza na allegro dwa tygodnie i nikt ich nie kupil:)

mniejsza z tym.

tak jak mowie. kwestia gustu i wymagan - a dla mnie w tej chwili wymaganiem napewno nie jest waga zeby zbic kazdy kilogram z auta.

wiem ze sa specjalne felgi kute i dugo bardziej wytrzymale, ale te z aukcji wyzej to chyba nie to co mam na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska waga felgi to tez mniejsze zuzycie paliwa ;) Niestety w tym roku felg raczej nie wymienie i bede jezdzil na swoich 16-stkach. A przegladajac dzisiaj allegro trafilem ciekawe alusy (pomijam zdolnosci ortograficzne autora).

http://moto.allegro.pl/item579218841_3000g...apan_czesc.html

A i te niezle

http://moto.allegro.pl/item575354765_rota_...evo_nissan.html

Pomijam fakt ze te drugie maja i tak zle et chodzi tylko o wzor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. "ENKEI RACING JEST TO FIRMA BARDZO POPULARNA NA NEED FOR SPEED UNDERGROUND!!!!! " :580:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktos chce mam trzy kompleciki felg do maximki, dwa do sprzedania jeden zostaje u mnie.

 

khfo566617913s.JPG

 

hr4225_IMG_3869.JPG

 

qrst452465063a.JPG

 

i taki w troszkę innym wykonaniu

 

wxyz918490628q.JPG

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno tak jak na zdjęciach 225/45 , 225/40, 245/45

Wszystko 18 cali

A cena tylko na telefon 605331314, albo pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszek

Witam. Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem właśnie Maximę i mam założone 225/50/17. Jazda i prowadzenie jest bardzo dobre, tylko faktycznie trzeba uważać na większe wyrwy.

Przyszedł czas na zmianę na letnie oponki i tu mam pytanie. Czy nie będzie stanowić problemu jak zakupię profil 55, zawsze trochę więcej amortyzacji tylko czy nie będa obcierać o nadkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem właśnie Maximę i mam założone 225/50/17. Jazda i prowadzenie jest bardzo dobre, tylko faktycznie trzeba uważać na większe wyrwy.

Przyszedł czas na zmianę na letnie oponki i tu mam pytanie. Czy nie będzie stanowić problemu jak zakupię profil 55, zawsze trochę więcej amortyzacji tylko czy nie będa obcierać o nadkola?

 

Różnica w wysokościach tych opon to 11.4mm, jeśli więc stara opona Ci nie ocierała ta też nie będzie, różnica jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie byłbym taki pewien. Kapcioszek 225/50 r17 jest już nadwymiarowy. Wiec dołożenie kolejne 5 do profilu może już być za dużo. Przy zakupie opon pomyśl o Michelinie. Mekka guma która troszke troszkę podniesie komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszek

t0masz - czemu nadwymiarowy? Takie opony były montowane seryjnie dla wersji SE na rynek USA, z tego co mi wiadomo. Te 255KM trzeba jakoś przenieść na asfalt :)

Co do zaproponowanej marki opon to w pełni zgadzam się z ich zaletami, tylko ta ich cena :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moja skucha nie dozytałem że to A33 i z góry założyłem że to starszy model Maximy a tam były mniejsze koła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem maxima na 195 nie wychodzila z fabryki?

 

ja jezdze na 195/60/15 ale zimowki. letnie mam 205/60/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem maxima na 195 nie wychodzila z fabryki?

 

Zimówki takie były, "fabryczne" letnie to 205 I takie są zalecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie na naklejce widnieje 205/65/15. Na moich zimowkach 185/65/15 slabo sie jezdzilo jak jeszcze bylo cieplo, jakos tak plywal za bardzo.

 

No i 205/65 byloby lepsze bo troszke wyzsze by byly i zniwelowalaoby sie bardziej przeklamanie predkosciomierza ale ta cena :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie na naklejce widnieje 205/65/15. Na moich zimowkach 185/65/15 slabo sie jezdzilo jak jeszcze bylo cieplo, jakos tak plywal za bardzo.

 

No i 205/65 byloby lepsze bo troszke wyzsze by byly i zniwelowalaoby sie bardziej przeklamanie predkosciomierza ale ta cena :/

 

Lepiej 2 razy nie idź do baru a kup lepsze. Ja kupiłem nieużywane ale leżały 2 czy 3 lata na magazynie. Cena w sklepie 800zł sztuka, kupiłem po 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macie racje.

Skłaniam sie ku GY Hydragrip, wczesniej myslalem nad Michelinami Energy Saver ale roznica ceny jest taka ze zaden z nich saver :)

 

A moze ma ktos z was do sprzedania michelin Pilot HX z zapasu?

 

Czy na standardowe 15stki jest sens dawac opone 225? Nie bedzie obcierac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...