Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bajery i dodatki w naszych Micrusach..


Gość Benet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

davenam, ale to bzdurny dolot, bo rura caly czas bedzie goraca od silnika, wiec gdzie sens dolotu zimnego poiwetrza??

 

No ale czy tam za tym akumulatorem to jakies powietrze w ogole dolatuje?

Ty u siebie to masz jeszcze przejrzysto w miare a u mnie w komorze silnika nawalone jest tego wszystkiego ze w ogole jest malo miejsca tam przy akumulatorze...

 

A tak z przodu tuz przy wlotach grilla to powietrze zimne wpada no i chyba nie zdarzy sie ogrzac. Chyba ze moza ta rura jest z jakiegos takiego materialu ze sie nie ogrzewa.

Najlapiej byloby zdobyc taka rure z dwoma sciankami zeby cieplo w ogole nie dochodzilo do wewnetrznej scianki rury...

 

Poszukam, pomysle, poogladam jak ma coyot zrobione na zlocie ...

 

W kazdym razie dzieki za rady :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

davenam, za (pod) lewym reflektorem jest dziura ktora idzie do zderzaka ... przynajmniej u mnie ... tamtedy mozna puscic zimne powietrze ... a jak na moj gust wystarczy wrzucic stozek za aku i powietrze z tej dziury tak bedzie leciec na niego czy tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszce inaczej poporowadzony storzek

d338d7b50f11e8d3med.jpg

429aff7156f31b50.jpg

 

na niebieskim linku ponizej w koncu pokazala si egaleria ze zdjeciami mojego malenstwa .. mozn asobie poogladać :D

 

[ Dodano: Wto 08 Maj, 2007 03:16 ]

davenam nie instaluj "power rury" w taki sposób jak podkleiles zdjecie.

rura przechodziu tuz nad :

komorą zaworów - ktora daje ciepło a stozek jezt zaraz obok osłony olektora grzie temperatoura powietrza jest oszałamiajaco wysoka. w efekcie stozek ten nic nie da poza dzwiękiem.

wywal coś z okolicy silnika i podprowadz zimne powietrze rura. to co masz teraz jest "prawie ok" tzn zastosowanie stoznak bezposrednio na przplyuwomierzu nie daje posytywnego zawirowania, no ale tak samo stozek znajduje sie NAD silnikiem i tuz pod maska czyli zbiera cale cieple powietrze. jedyne aby ci to działało to musialbys dać wlot na masce. a to rura doprowadzajaca wydaje mi sie ze ma za mala srednice aby moc dobrze chlodzic stozek.

no nie wiem kazdy robi jak uwaza.

ja aby wstawic stozek wywaliłem jakaś obudowe bezpecznika i wcinołem go w nadkole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bombel wyjasnił wlasnie co to za filtra ten NIZEJ na zdjęciu. tez z koleij bliżniaczy wyżej to townież firt od odmy ale spryskany olejkiem i faktycznie działajacy jak filtr mianowicie do puszki z filtrem oryginalnej dochodzi wezyk ktorym jest zasysane "czyste przefiltrowane powietrze" a z tytułu zmiany z standardu na tozek i ze nie chcialo mi sie ani dolutowywac wyjscia na ten węzyk z rury ani nie chcialo mi sie montowac odejscia na róże to postanowilem wykorzystac filtr od odmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coyot, mam pytanie jeżeli chodzi o twoja maskę przednią.

Tego "bad looka" sam przerabiałeś i czy miałeś kiedyś kłopoty z policją :?:

Sam chcę coś podobnego zrobić i raczej będę sztukował z blachy, szpachlował i lakierował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragomir, to jest VT jeszcze :P aaa gril jeszcze czeka na przerobienie i fele tez jeszcze nie pomalowane... aaa i zapomnialem klamki tez mam i migacze tez [i raczej tych ostatnich 2 sie nie pozbede] ;)

 

jedno pytanie z inne jbeczki ... na ebayu sa klary z ciemnym wkladem prosto z tajwanu ... tam jest ruch lewo czy prawo stronny??

 

no i pytanie nr dwa... jak zwiekszyc moc w micrusie ... mozna jakos programowo?? jakiegos chipa, cos wgrac, pozmieniac?? ew jakies inne rozwiazania ... tylko nie wymiana silnika albo turbo od razu ... za takie podpowiedzi to ja dziekuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
jak zwiekszyc moc w micrusie

Standard czyli poprawić wydech, dolot, splanować głowicę silnika żeby zwiększyć stopień sprężania, podłubac z wyprzedzeniem zapłonu i wiele innych metod opisanych seroko w NISSAN POWET TEAM.

 

jakiegos chipa, cos wgrac, pozmieniac

Penie jedynie jakąś świnkę wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile przyrostu ci nie powiem ale po zamotowaniu wydechu i wdechy czuc bagatenie roznice pod kołami ;D

 

tak swoja drogą w produkcji jest nowy zderzaczek u Dragomira..

oto fotki - fakt faktem zrobione fonem u mnie pod garazem ale juz widac zarys.

"dokladka" orginalnie byla niebieska ale prysnelismy ja od tak czerwonym lakierem aby zobaczyc jak sie komponuje..

"dokladka" to przedni zderzak od sejczento .. na szerokosc ideal pasuje

 

DSC00083.JPG

DSC00084.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no wyglada sympatycznie :)

 

ile przyrostu ci nie powiem ale po zamotowaniu wydechu i wdechy czuc bagatenie roznice pod kołami

hehe to ja tam nic nie czuje ... chyba ze to przez moje kola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swoja drogą w produkcji jest nowy zderzaczek u Dragomira..

 

Dorzucam tu fotki lepszej jakości:

 

dsc00301ev6.jpg

dsc00307il7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie masz sie czemu dziwic.. wdech udrozniles a wydech nadal zatkany - wywal kata i odrazu poczujesz ulgę ;)

ps na 15" faktycznie mniej czuc ruznice ale majac 15stki i katalizator to masz - bez obrazy- muła. kat naprawde duzo zabiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
wdech udrozniles a wydech nadal zatkany

Ja narazie w NX'ie zrobiłem na odwrót ale może w ciągu przyszłego tygodnia wpadnie pod maskę dolocik ze stożkiem K&N i będzie ładnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps na 15" faktycznie mniej czuc ruznice ale majac 15stki i katalizator to masz - bez obrazy- muła. kat naprawde duzo zabiera
po wycieciu kata bedize duzo glosniej chodzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
po wycieciu kata bedize duzo glosniej chodzic?

Jak masz całą resztę seryjną to tylko troszke.

Najlepiej jakbyś zamiast kata wspawał jakiś tłumiczek przelotowy, żeby pusta rurka nie brzęczała i rezonowała.

 

A jak będziesz na zlocie to pokaże Ci jak głośno pracuje w pełni przelotowy wydech w NX'ie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roznicy dzwieku - truno stwierdzic.

biorac pod uwage dwa auta :

moje - k11. 1.0 bez katalizatora

Gray5 - k10. 1,2 (?) bez katalizatora

gray ma odemnie teraz WM SPOTR BASS koncowy czysto przelotowy tlumik i jego autko pracvuje znacznie cziszej niz kiedy ja mialem go zamontowanego. w moim przypadku to przejacd na pełnym gazie po parkingu powodował włanczanie się alarmow w innych pojazdach :D

ale jesli chodzi o czyta serie, zamiana kata na rurke opiewala wto ze zglośnił się zdziebko ale naprawde minimalnie ale czuc bylo ze jest udrozniony.

ja teraz mam zamiast rurki luskową strumienice a układ wieńczy ULterowski sportowy tlumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam u siebie koncowy upgrade'a bodajze revolver i jezdze bez silencera i nie jest glosno :diabel:

chcialbym wywalic tego kata tylko jeszcze jedno mnie trapi ... nie bedzie problemow z jakimis czujnikami albo z czyms innym po wywaleniu?? i jak zrobic: czy wywalic srodek z kat i wstawic sama obudowe czy lepiej jakas rure dac i juz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

U mnie jest wywalony kat i w jego miejsce wspawana rurka. Problemu z czujnikiem nie ma, bo lambda jest przy pierwszym kacie pod maską. Wydech zrobił sie wyraźnie głośniejszy, ale i bardziej rasowy :P (reszta wydechu została 100% seria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davenam
ostatnio u mnie na kwadracie parkuje fajna micra ;)

przez swoje malowanie wyglada jak zabawka :diabel: ale ospojlerowanie prezentuje sie nawet sympatycznie

 

widzialem ja pare razy w okolicach Malty.

 

Osobiscie uwazam ze ktos ma kiepski gust jesli chodzi o dobór kolorów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...