Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20 - Jego Odmiany i Parametry


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dobra Panowie.. Primera P11 2,0 SLX w dowodzie 85KW czyli 115KM. oto mój wykres z hamowni: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/808665cbbc6fa5ad.html. a teraz pytanie za 100 punktów: czym się różni moje autko od primery 125KM czy 131KM ??jestem cholernie ciekawy czym zdławili tę moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W 115 konnym SR20 jest jednopunktowy wtrysk, inny kolektor ssący, nie wiem jak z wałkami. Żeby dobić do GT musiał byś wrzucić kompletną głowę z np. DEHa.

PS. Mam taką na sprzedaż, pochodzi z P11.144 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy. Mam primere p11gt i chciałbym się dowiedzieć co zrobić żeby uzyskać więcej mocy, ale tak żeby zużycie paliwa nie wzrosło diametralnie. Jakiego wzrostu mocy i momentu obrotowego można by się spodziewać?? Z góry dziękuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość tsuiso.pl

W liście wymienianych typów silników z rodziny SR wkradł się błąd :)

 

SR20Di występował w Primerach w latach 1991-1994

SR20DET występował w 200SX S14 z czarną pokrywą z sprężarką T28, a wersje krajowe różniły się rozwiązaniem mechanicznym wewnątrz sprężarki

SR20DET w Silvii S15 montowano TYLKO silniki z czarną pokrywą. Wszystko inne to swapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam takie pytanie: do czego jest to dolne "odgałęzienie" na rurze idącej od flitra powietrza? Co tam powinno być zamontowane? Zaznaczam na zdjęciu (pożyczone z tego tematu) o które mi chodzi:

http://img829.imageshack.us/i/08cd639feb35e6df.jpg/

Co prawda to jest zdjęcie GT, ale w mojej 130 konnej też jest ten wypust. Pytam, bo u mnie jest tam jakaś prowizorka zmontowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się rozpisywać wiec podaje link z odpowiedzią na wszystkie twoje pytania

http://nz/viewtopic.php?t=5159

dla ciekawości nie wszystkie primerki to miały wyjeżdżając z salonu,u mnie tego nie było fabrycznie,tak jak i EGR-u

Pozdrawiam

 

zauważyłem że link nie działa,nie ładnie :whistle: opis masz na forum nz w dziale primera pod tematem

"co to jest"

tam masz wszystko opisane

 

a skoro już się rozpisuję to powinno być zamontowane to

http://img860.imageshack.us/img860/9157/20110311549.jpg

 

i jest to tzw.puszka rezonansowa

Edytowane przez jswistow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Wiem że to temat dość stary ale mam dylemat. Mianowicie w/g zdjęć co przedstawił coobcio na początku tematu moja wersja silnika to ten drugi:

 

silnik SR20De 125KM.

 

 

Pytanie jest jednak take, moj silnik ma na pokrywie 16v. samochód to [w/g dowodu :)] nissan primera p10 1998 cm3 92 kW 31.01.1995

 

Jeśli jest 16v to nie może mieć 92kW tylko jakieć 82kW ? czy dobrze rozumiem , czy np pokrywa od silnika jest jakaś inna ?

 

więc jaki ja mam silnik ? ile koni? rozumiem że można sprawdzić to na jakimś komputerze?

Po prostu do końca nie mam pewności. po zdjęciu 2 dokładnie widzę że to ten sam , przewód powietrza itd, to samo.

Z tego co mi się udało dowiedzieć to model który posiadam jest ostatnim modelem japońskim ;]

 

Wiem że to temat dość stary ale mam dylemat. Mianowicie w/g zdjęć co przedstawił coobcio na początku tematu moja wersja silnika to ten drugi:

 

silnik SR20De 125KM.

 

 

Pytanie jest jednak take, moj silnik ma na pokrywie 16v. samochód to [w/g dowodu :)] nissan primera p10 1998 cm3 92 kW 31.01.1995

 

Jeśli jest 16v to nie może mieć 92kW tylko jakieć 82kW ? czy dobrze rozumiem , czy np pokrywa od silnika jest jakaś inna ?

 

więc jaki ja mam silnik ? ile koni? rozumiem że można sprawdzić to na jakimś komputerze?

Po prostu do końca nie mam pewności. po zdjęciu 2 dokładnie widzę że to ten sam , przewód powietrza itd, to samo.

Z tego co mi się udało dowiedzieć to model który posiadam jest ostatnim modelem japońskim ;]

 

 

Kto szuka ten znajdzie jak to mawiają niektórzy na tym Forum :D

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/3040-wplyw-katalizatora-na-moc-silnika/

 

to już wszystko mi wyjaśniło. heh

Edytowane przez micromod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

siemka

nigdzie nie znalazlem info i skrzynkach biegow, albo zle szukalem,

zapytam tutaj-jaka skrzynie mozna zalozyc w miejsce seryjnej w p11gt sr20deh, czy musi byc ona z gt czy sa jakies krotsze warianty np sunny 1.4 czy p11 1.6

wydaje mi sie ze ori skrzynka jest za dluuuga i chce z tym cos zrobic, najprosciej skrzynie wyswapowac-czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno chłopaki zakładają z jakiejś 1.6 VE ale to byś musiał poszperac po projektach. jesli chodzi o przełożenia to cieżki temat. kiedyś bawiłem sie w spasowywanie różnych trybów wziętych z diesla i bezyny. niestety zawsze gdzieścos nie pasowało jakiś detal się róznił.

 

w manualach wszystko ładnie wygląda na papierze z przełożeń kilku skrzyń mozna by coś niezłego poskładac ale tylko w teorii.

osobiście mam skrzynię z GT i przełozenie 5.0 do tego szpera Nissmo płytkowa. wszystko daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys miale fieste z 2l silnikiem mondeo, tam to bylo eldorado, trza bylo wziac obojetnie jaka skrzynie, byle pisaoo na niej ford:D

a z primery p11 1.6 cala skrzynia nie podejdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...