Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz odwiedzic strone K&N, znalezc stozek do N15 i looknac w dostepna tam instrukcje montazu - filtr montowany bezposrednio na przepustnicy - potem walnac jakas puszke dookola i dolot zimnego powietrza - powinno byc git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie prześledziłem tego wątku w całości i w związku z tym mam "na szybko" pytanie:w Słoneczku na gaźniku co mam zrobić z tymi przewodami pocisnienia, które zamocowane są do obudowy filtra powietrza? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie prześledziłem tego wątku w całości i w związku z tym mam "na szybko" pytanie:w Słoneczku na gaźniku co mam zrobić z tymi przewodami pocisnienia, które zamocowane są do obudowy filtra powietrza? :oops:

 

Jest ich chyba 4, ja tymczasowo zaslepiłem wszystkie zeby nie ciagna lewego powietrza ale szukam intensywnie info o tych przewodach.

 

No i trzeba sobie samemu odpowiedziec;-)

 

UWAGA, SPRAWA DOTYCZY SILNIKÓW DS

1. Przewody które były podłączone do bimetalowego czujnika w kapeluszu zaślepić, odpowiadają jedynie za otwieranie klapki na dolocie, klapki dającej ciepłe powietrze znad kolektora wylotowego bądź troszkę mniej ciepła zza kierunkowskazu. Skoro wywaliliśmy oryginalny dolot nie mamy czym sterować, zaślepiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma też mam pytania dotyczące dolotu powietrza.

Mam SR20DE i stare pudło z filtrem powietrza. Gumowa rura dolotowa po zamontowaniu miksera (gazownik uważał, że tego właśnie brakowało), jest pozaginana i powietrze ma teraz ograniczony tor.

Pomyślałemm, że wstawienie stożka, z którym wiąże się usunięcie pudła z filtrem pozwoli na wyprostowanie gumowej rury i udrożenieni dolotu., a przy okazji może pomoże w jakiś sposób na lepszą pracę silnika.

I teraz pytania:

1. Co jest najlepsze : stożek z materiału, stożek metalowy, stożek z przelotem prostym, czy stożek wirowy (skrzydełka ustawione pod kątem)

2. Jakie są wymiary, bo jak sprawdzałem stożki to jest ich cała masa i są najróżniejsze rozmiary otworów, łączników, przelotów itp itd (jestem zielony).

3. Czy jeszcze o czymś muszę pamiętać.

 

Za wszelkie sugestie z góry dzięĸi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zamontować filtr bezpośrednio na zmodyfikowanej obudowie przepływomeirza powietrza to bierz taki o średnicy montarzowej 80-84mm,

Jak od przepływki puscisz CAI to rób wszystko na rurkach Fi 80mm i stozek bierz też na taką średnice montarzową.

 

Gabarayty stozka to w sumie im większe tym lepiej raz żę wolniej się brudzi a dwa że zapewnia większe przepływy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem książkę w ręce i studiuję co ty do mnie Coobcio mówisz. Przepływomierz powietrza znajduje się tuż za obudową filtra powietrza. Przymocowany jest za pomocą trzech śrub, więc nie będzie jak przykręcić tam filtra, chyba, że o czymś nie wiem.

Nie wiem też co znaczy "zmodyfikowana obudowa przepływomierza powietrza" i "jak od przepływki puscisz CAI". Czy przepływka i przepływomierz powietrza to jest to samo? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle przestudiowałeś tą ksiązkę... w silnikach 2.0 przepływke masz przykręcanądo puchy od filtra, a zmodyfikować ją mozesz tak jak ja to uczyniłem: http://www.nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=...id=4&tid=38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to samo napisałem, ale nie ważne.

Rzeczywiście nie wygląda to specjalnie na skomplikowaną robotę. Z tym opisem to nawet ja zrobię :) Rozumiem, że to jest wersja ze średnicą montażową stożka 84cm??

Czy oprócz montażu stożka potrzebne jest jeszcze coś do zrobienia?

Nie chciałbym się dowiedzieć po robocie, że coś źle chodzi, tym bardziej że mam instalację gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chlopaki a ja juz tez u siebie stozka wykolowalem.Powiem tak... Ludzie sie teraz za mna ogladaja zeby looknac co to jedzie!!Dzwiek jest masakryczny w zyciu sie czegos takiego nie spodziewalem!Mruczy mi nieziemsko a przy 7500RPM to nie mozna tego wprost opisac!Juz drugi dzien jezdze bez radia hehe z gazem w glebie!No i nieziemsko ciagnie w wysokich obrotach powyzej 5000!teraz to sie jezdzi fajnie jakos.Ale przy zimnym silniku nie trzyma obrotow gasnie szarpie.Jutro pogrzebie cos z zaplonem i wyreguluje obroty jalowe bo przepustnice czyscilem.Zobaczymy czy cos sie poprawi.Acha pozniej wkleje jakies zdjecia jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Adrian200sx

witam kilka razy padalo pytanie ale nikt chyba nie dał odpowiedzi albo ja sie nie doczytalem mianowicie co zrobic z cienkim wezykiem gumowym ktory wchodzi od dołu w obudowe orginalnego filtra w P-11 1,6 zaslepic ,zostawic jak jest teraz mam oczywiscie orurowanie ze stozkiem .. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko ... czy jest duza roznica pomiedzy wkladem do filtra tym "sportowym" [czy jak to nazwac] a stozkiem ?? bo chcialbym do mikrusa cos takiego wrzucic... koszt podobny a mniej roboty :) tylko nie wiem czy warto ... mial ktos doczynienia z taka wkladka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka w primerce ale ciezko mi powiedziec jak z przyrostami bo niebyt czesto nie jezdze. natomiast na forum 200sx'a ludzie dosc zgodnie twierdza ze wkladka K&N'a plus lekko zmodyfikowana obudowa filtra (wiekszy otwor i dodatkowy nawiem zimnego powietrza) zdaja sie dawac bardzo podobny efekt do stozka tejze firmy (oprocz dzwieku oczywiscie- choc jak ta kwestia wyglada w N/A to nie wiem...)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...