Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mi ga14ds pali około 9 w cyklu mieszanym . Ostatnio w podobnych warunkach shell 95 oktanow 8,7 l/100km bp ultimate 98 oktanow 8,1 l/100km, a więc w przeliczeniu na pieniadze to samo :one:

mały OT :diabel2:

nie wiem czy by nie przyspieszyc zaplonu czy wtedy spali mniej 98 okt (na tej srubie regulacyjnej mam bardziej przesuniety w stronę max opoznionego, niz max przyspieszonego- wiec mam spore pole manewru :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy by nie przyspieszyc zaplonu czy wtedy spali mniej 98 okt

 

hm sorki za oftop ale ciagle mnie to gryzie.. po przyspieszeniu zaplonu pali mniej ? mi osobiscie GA14DE pb98 pali tez jakis 1 litr mniej niz pb95, jak przyspiesze zaplon to spali jeszcze mniej tego pb98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poczytałem sobie cały wątek o spalaniu sunnego i to mnie skłoniło żeby się zapisać i dodać coś od siebie.

W zasadzie skłoniły mnie teksty forumowicza z autem owiniętym streczem. Jak ktoś narzeka na wysokie spalanie sunnego to dostaje odpowiedź że tak te auta mają.

Ja chciałbym zaprzeczyć temu stwierdzeniu.

Jeżdzę N14 od 3,5 roku (silnik GA14DE 75 KM) i średnie spalanie mam na poziomie 7,2 do 7,5 litra w mieście (Szczecin). Do pracy i z pracy wracam w godzinach szczytu jak 90% elektoratu ;). Trasa jaką pokonuję z domu do pracy to 11 km.

 

W trasie mi pali koło 6,5.

przez te 3,5 roku przejechałem 70 tys km i tylko raz na jednym tankowaniu spalanie wyszło powyżej 8 l.

Dodam jeszcze że zawsze tankuję do pełna i jeżdzę aż wskaźnik zejdzie na czerwone pole (żedko się zdaża żeby zaświeciła się rezerwa), czyli przejeżdzam na jednym tankowaniu od 550 do 570 km.

Tankuję tylko na NESTE paliwko 95 (kilka razy tankowałem na BP ale nie ma żadnej róznicy w spalaniu czy osiągach a jest drożej).

 

Pozdrawiam ze Szczecina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę N14 od 3,5 roku (silnik GA14DE 75 KM) i średnie spalanie mam na poziomie 7,2 do 7,5 litra w mieście (Szczecin). Do pracy i z pracy wracam w godzinach szczytu jak 90% elektoratu ;). Trasa jaką pokonuję z domu do pracy to 11 km.

Kurcze jak Wy to robicie, że spalanie u Was jest takie niskie ? :)

Ps. Spalanie u mnie spada i jest średnio tylko 9L/100 km. Absolutne minimum przy jeździe "na kapelusznika" to 7,26L/100 km chociaż i tak nie wiem jak mi się udało taki wynik wyskrobać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marecki_1966

Małe pytanko. Czy ktoś może się orientuje, od czego zależą zmiany koloru ikonek przy spalaniu na spritmonitorze?

Ja osobiście wybrałem sobie taką opcję wyświetlania, ale oprócz tego, że kolor zależy od tankowań, to niczego więcej doszukać się na tej stronce nie mogłem, a ostatnio właśnie zmienił mi się kolor z białego na żółty. Ki czort!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimier to wyjmij cegły z bagażnika :)

powiem Ci, że fajnie mi się jeździło jak wyprułem środek bo musiałem przygotować autko do spawania kielichów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja ostatnio jechalem sobie w trasie w 2 osoby plus bagaze i spalalnie wyszlo 5/100 :D

 

tylko ze... oczywiscie nie szybciej jak 120... 5 wrzucac mozna juz od 70-80 a nie 90.. a nawet jak ponizej 70 sie zwolni to nie wajchować (o ile to mozliwe, tzn na rownym albo troche z gorki) tylko lekko gazu i sie rozbuja, ponadto starac sie utrzymywac stala predkosc nie zwalniac przed malymi zakretami (w granicach rozsadku oczywiscie)

 

aha no i ja jezdze na 155/70/R13 i są to nóweczki :) leje pb98

 

za tydzien jade nad morze i mam ponad 600 km w jedna strone pochwale sie jak wroce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio jechalem sobie w trasie w 2 osoby plus bagaze i spalalnie wyszlo 5/100 :D

 

tylko ze... oczywiscie nie szybciej jak 120... 5 wrzucac mozna juz od 70-80 a nie 90.. a nawet jak ponizej 70 sie zwolni to nie wajchować (o ile to mozliwe, tzn na rownym albo troche z gorki) tylko lekko gazu i sie rozbuja, ponadto starac sie utrzymywac stala predkosc nie zwalniac przed malymi zakretami (w granicach rozsadku oczywiscie)

 

aha no i ja jezdze na 155/70/R13 i są to nóweczki :) leje pb98

 

za tydzien jade nad morze i mam ponad 600 km w jedna strone pochwale sie jak wroce:)

Podstawy ECO DRIVINGu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podstawy ECO DRIVINGu :!:

 

dzieki za popracie :)

 

wlasnie wrocilem znad morza poszlo lacznie kolo 1400 km i nie udalo mi sie uzyskac jakiegos rewelacyjnego wyniku... w jedna strone mialem przygode z opona uciekalo powietrze i przez to pewnie spalil wiecej wyszlo troche ponad 6/100 to duzo..

 

z powrotem juz lepiej bo 5/100 :) i to wcale nie byla powolna jazda :) (700 km trasy gdzie zdarzaly sie przejazdy przez wieksze miasta i male korki)

 

ale mysle ze jest to jeszcze do zbicia, ostatnio robilem przeglad i jak wjechalem to gosciowi az sie wlaczyl jakis czujnik zadymienia :D powiedzial mi ze przekraczam wszystkie mozliwe normy o ponad 2x :P i ze samochod dostaje za duzo paliwka ktorego nie daje rady przepalic przez co oczywiscie wiecej pali.. (objawia sie to takze tym ze po zagrzaniu dlawi sie co jakis czas i potrafi nawet zgasnac no i tym ze spalinki za bardzo drazniace w zapachu) podobno rzecz do zrobienia powiedzial tez ze 'normalne' spalanie (lejac pb98) powinno tu wynosic 4-4.5 na trasie i max 8 (mowa tu o wtrysku - nie wiem jak z gaznikami :( )

 

i jeszcze jedno.. z powrotem jechalem na paliwku z orlenu i wyraznie wyczulem ze jest lepsze (nie trzeba redukowac do wyprzedzania, silniik elastyczniejszy a co za tym idzie mniej żarłoczny :D )

 

sorki za wywód ale moze kogos zainteresuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sunny 93 rok limuzyna na lpg i mi spali gazu 8-9 litra na 100km mysle ze niezle

...pewnie że nieźle ;) a o jaki motorek chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio moje Słoneczko pozytywnie zaskoczyło, w cyklu powiedzmy średnio mieszanym (75%miasto, 25%trasa) spalił mi 7.8l/100 a jazda często dosyć nie ekonomiczna, pedał w podłodze oraz wysokie obroty.

Przy spokojnej jeździe spokojnie zszedłbym poniżej 7.5l/100 więc nie jest źle w porównaniu z zimą gdzie wciągał 9.5l/100.

Mowa o 1.4LX 75KM gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ktos chce osiagnac w benzynowym silnikui spalanie rzedu 4-4,5 litra zwlaszcza tak starym jak w naszych nyskach ja zanim zalozylem gaz osiagnalem 5,8 przy predkosci 105 kmh bo taka z tego co zauwazylem jest najlepszym kompromisiem miedzy ekonomia a czasem podrozy ...jesli chodzi o miasto to zawsze okolo 8 litrow przy normalnej jezdzie bez gazu w podlodze ...natomiast na gazie najlepszy wynik to 7.3 ale tu juz duzo zalezy od regulacjki instalacji i stanu techniczego pojazdu mam na mysli swiece kable itd . a w miescie na lpg to miedzy 9-10 litrow prawie zawsze chyba ze cos jest zjebane w aucie tak jak u mnie ostatnio rozrzad przestawiony i spalanie duze z czego wynika moj wynik na spritmonitorze ...i zycze powodzenia w darzeniu do spalanie ponizej 5 litrow na 100 lub nawet 5.5 bo takie to chyba przy jezdzie z gorki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.i zycze powodzenia w darzeniu do spalanie ponizej 5 litrow na 100 lub nawet 5.5 bo takie to chyba przy jezdzie z gorki ;-)

 

dziękuje, ale 5 - 5.5 to mi sie bardzo czesto zdarza i zapewniam ze nie jest zadna jazda z gorki i tez nie wolniej niz te 105km/h :)

mysle ze wszystko zalezy od tego jak kto jezdzi, na jakie paliwko trafia i w jakim stanie ma silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunny 1.4B 93r. 3D - glownie jezdze po miescie i spalanie to jakies 7,5l w miescie

dwa dni temu wrocilem moim sloncem z wakacji z wegier (400km w jedna strone) i w pierwsza strone (nie wiem jak w druga) w 3 osoby i pelen zaladunek (dzielona kanapa na dol i zapakowany) i spalil mi jakies 6,2l na 100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie... a szczegolnie kolegę z Rzeszowa. ;]

N14 2.O D, '93r. Hatchback 5drzwiowy ..... w miescie 7.5l/ 100km .... w trasie nie wiem... nie jezdze ... lubie przycisnać gaz do podlogi ale kto tego nie lubi ;) ... tankuje na stacji EKSA, sporadycznie SHELL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koleów..muj saniacz pali jak na trasie rewelacyjnie- 5-5,5 /100 w mieście- mieszkam w gdańsku ok.6,5-7/100 myślałem w momencie kupna o wstawieniu instalacji ale nie opłaca się. jest to co prawda benzyniak ale i tak rezygnuję z takiej opcji. silnik ma co prawda 273 tys. ale po wymianie rozrządu i pompy wodnej śmiga aż miło...do zozbaczenia na trasie ;)

 

[ Dodano: Wto 19 Sie, 2008 18:56 ]

acha, tankuję zwykłą shelowską lub BP-owską 95..no czasem mam gest i wleję v-powera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okazało się ze mamy problem... przy jeżdzie kobiecej nie przekraczając 80km/h :!: suniak łyknął 17,5 l LPG na setke po miescie. Nasz dwulitrowy Eclipse nigdy tyle nie spalił. Spróbuje najpierw przykrecić mu śrubke ale jak to nie da efektu to nie wiem. Czy ewentualnie padniecie lambdy ma w przypadku gaźnika równie duze znaczenie jak przy wtrysku? Chodzi mi o nadmierne palenie oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalke ma pierwszej generacji, filtr powietrza i swieczki wymienialem jakies 3 tygodnie temu a filtra gazu niestety nie wymienialem, gaz ma dwa lata i niewiele na niej bylo przelatane. Co do kabli to zbieram sie powoli do wymiany ale tylko powoli poniewaz zapłony nie wypadają, silnik chodzi równo i plynnie na gazie i na Pb wiec wymienie je raczej profilaktycznie.Wkrecilem śrube na wężu o 1,5 obrotu (wkrecenie o dalsze pół powoduje już niewzorową prace silnika, lekkie przyduszenie podczas przyspieszania w okolicy 1500obr). Teraz jest troche słabszy wiec i powinien mniej łyknąć ale czy az o tyle mniej zeby bylo to satysfakcjonujące to sie okaze. Tak na marginesie to ile mniej wiecej kosztuje wymiana filtra gazu? bo nie mam chwili zeby to pod blokiem zrobic a w drugim samochodzie tez by sie przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja placilem 30 zl ostatnio ale toi w takiej po szczecinskiej wsi ;-) wymien moze spalanie sie zmiejszy ale 17.5 litra to od cholery ja na przestawionym rozrzadzie na maksa uzyskalem 14.7 po naprawie widac w pod moim nickiem jakie jest srednie spalanie okolo 9 litrow lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mój silnik to 2.0 Diesel z 1993roku. Martwiłem sie ze spalanie auta w granicach 7-7,5 l/100km w cyklu raczej miejskim to duzo ale jak tak czytam to nie jest tak strasznie. Takie spalanie miałem na kołach 175/75 R13. Teraz założyłem koła 205/45 R16 i to spalanie wzrosło do około 8 litrów ale jeszcze nie sprawdziłem do końca... powiedzcie mi czy mam sie martwić tym spalaniem czy nie ??? Pytam bo producent przewidział dużo niższe spalanie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...