Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz założyłem koła 205/45 R16 i to spalanie wzrosło do około 8 litrów ale jeszcze nie sprawdziłem do końca... powiedzcie mi czy mam sie martwić tym spalaniem czy nie ???

Przy takich oporach toczenia to myślę, że nie masz się czym martwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz założyłem koła 205/45 R16 i to spalanie wzrosło do około 8 litrów ale jeszcze nie sprawdziłem do końca... powiedzcie mi czy mam sie martwić tym spalaniem czy nie ???

Przy takich oporach toczenia to myślę, że nie masz się czym martwić ;)

 

teraz sie jeszcze nie martwie bo nie sprawdziłem jeszcze ile pali :D

ale przy kołach przewidzianych przez producenta spalał mi 7-7,5 litra a producent przewidział około 6 litrów. A nawet w trasie 4,5 przewidział producent czego nie mogłem nigdy uzyskac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszłem ze Primera dużo pali :D diesel palił kumplowi ponad 13 litrów :D ale to był gdzeiś w okolicach '96 rok :)

Moje słoneczko testowałem na różne sposoby :) Z delikatna noga i cieżka :) różnica wychodziła jakies pół litra na 100km :) co do stanu silnika nie potrafię sie wypowiedzieć :) jeżdze od 10 grudnia autkiem i nie narzekam :) pod praca czasem stał po 10 godzin na mrozie i wsiadałem do niego podgrzewałem świece i bez problemu palił :) jak było bardzo zimno to świece podgrzewałem 2 razy :) i palił od razu bez zbędnego kręcenia :) no ale zawsze palił mi 7-7,5 litra. A jak go kupowałem to mi ludzie mówili ze spali w granicach 5 litrów :( fakt ze nie mówili ze te granice mogą mieć 2 litry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panowie,

 

Ja posiadam Sunny N14 2.0 diesel z 92 r i na całym baku az pod korek zatankowane przejechałem niecałe 870km i to była jazda okolo 3 dni w roznych warunkach(autostrady miastaitd.) tylko ze nie wiem jak pojemny mam bak bo tankowane było z roznych butli i juz miałem troche paliwa wiec nie wiem ile weszło i mam pytanie czy to dobry wynik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie z Leszna do Kalisza i z powrotem (jakieś 280 km zrobiliśmy) spalił jakieś 15,4 litra. Z zaznaczeniem, że w jedną stronę jechał mój ojciec, który jeździ szybciej (max 140-150) i bardziej agresywnie, a w powrotną jechałam ja-nieco wolniej (max 120-130) i spokojniej..

 

to chyba nie aż tak źle co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno nabyliśmy z żoną nissana sunny 1.4 16V(gaźnik podciśnieniowy).W sumie to jej samochód. Ogólnie stan igła,ale spalanie mnie zabija przy takim silniku.Żona nim dojeżdza do pracy jakies 5 km(trasa) i na tym odcinku auto pali jej 12 litrów benzyny.Myslalem ze moze za bardzo mu depta,ale wręcz przeciwnie-jeździ bardzo bardzo dalikatnie.

To ja nie wiem- jakbym mu dapnał to ile by spalił?30 litrów na 100?

Ale widzę na forum, że niektórym też tyle palą.

I teraz nie wiem czy może samochód ma jakąs usterke elektroniczna,która powoduje takie spalanie(np. sonda) czy poprostu nissany sunny tak mają.

Proszę o jakąś radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0D trasa Olsztyn -Breda (hollandia), na jednym baku o pojemności 45l przejechałem 820km. w trasie z prędkością 110-120km. wynik niezły ale w dzisiejszych czasach nie rzuca na kolana. A w mieście potrafi i 9 litrów spalić, ale gaz często jest głęboko wciśnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem co jest z tymi nissanami.Żona miała wcześniej CORSE 1.2 (gaźnik)i paliła jej w tych samych warunkach 7,2/100 (czyli do pracy miala 5km)

A ja mam golfa TDI i mam jeszcze bliżej do pracy bo 3 km i jeszcze nigdy nie spalił wiecej niż 5.7/100.

Trzeba będzie nissanka niestety sprzedać,chociaż szkoda bo super sie jeździ. Może jest jakiś chętny? ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, kaziu to nie wiem chłopaki jak Wy ciskacie swoje Sunny ale mój nigdy nie spalił mi więcej jak 7,5 w mieście zwanym Warszawa -> tu link do historii tankowań http://www.spritmonitor.de/en/detail/233276.html <-

 

[ Dodano: Pią 10 Paź, 2008 16:55 ]

No to ja nie wiem co jest z tymi nissanami.Żona miała wcześniej CORSE 1.2 (gaźnik)i paliła jej w tych samych warunkach 7,2/100 (czyli do pracy miala 5km)

A ja mam golfa TDI i mam jeszcze bliżej do pracy bo 3 km i jeszcze nigdy nie spalił wiecej niż 5.7/100.

Trzeba będzie nissanka niestety sprzedać,chociaż szkoda bo super sie jeździ. Może jest jakiś chętny? ? ? ?

To ile spala i jaki silnik bo nie mogę doczytać. Po za tym przy takich przejazdach to nawet wskaźnik temp. silnika chyba nie drgnie więc nic w tym dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zatankowałem do pełna, dwa dni pózniej znów zatankowałem i weszło 11,52 l a przejechane miałem 211 km co daje 5,45 l/100km. Było trochę deptania do 130 - 140 km/h, pózniej do pracy trasa 15-20 min i miasto 10-15 min. Wczoraj okazało się, że połowa tylnego podwodzia jest mokra, wjechalismy na kanał, całe koło zapasowe mokre, wahacze mokre. To był przewód paliwowy, jakaś końcówka uległa korozji i ropa przeciekała z gumy. Teraz jestem ciekaw ile spali w normalnych warunkach, myślę że powinno mniej niż 5,5 l. Zobaczymy.

 

[ Dodano: Pią 24 Paź, 2008 07:50 ]

Zatankowałem wczoraj do pełna i weszło 6,29 l przy 91 km, co daje 6,9 l/100km, tym razem głównie miasto 50 km i trasa 40 km, po miescie krótkie 2 km odcinki. Ile powinien po miescie palic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc i sugestie

 

Robię większość tras po mieści i pogodziłem się ze spalaniem rzędu 12l/100km (małe odcinki i korki).

 

Wczoraj zrobiłem trasę 215km i spaliłem 15l paliwa, co daje nie zbyt dobry wynik 7l/100km.

W samochodzie 2 osoby, bez bagaży i średnio nie przekraczałem 110km/h.

 

Od czego mogę zacząć sprawdzać? Na przeglądzie gość wsadził mi sondę w wydech i powiedział że silniczek mam super. Wiec jakby była sonda lambda uszkodzona to by raczej wyszło, przedmuchy tez by wyszły. Termostat raczej dobry bo szybko się dogrzewa. Może czujnik temp. co idzie do kompa? Druga sprawa jak wskazówka paliwa jest na czerwonym polu i zatankuje 12-13l to sięga prawie do połowy. W czasie jazdy paliwo lubi zrobić duży spad w dół na dużym zakręcie. Proszę o pomoc , dziekuje.

 

Sunny N14 GA14DE wielopunktowy 75KM, 93r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sunny 1,6 GA16DE pali srednio 7,6 l/100 km.Jezdze na paliwie Suprema95. I wcale autka nie zamulam.Wszystko zalezy od stylu jazdy. chyab ze ktos faktycznie jedzie 2km w tym na ssaniu i gasi motor to wynik z rzędu 12/100 jest możliwy. Ostatnio wlałem nawet niecałe 22 litry benzyny i przejechalem troszk ponad 300km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jak wskazówka paliwa jest na czerwonym polu i zatankuje 12-13l to sięga prawie do połowy. W czasie jazdy paliwo lubi zrobić duży spad w dół na dużym zakręcie.

 

100% normalka, ja od zapalenia sie rezerwy jak wleje 10l to siega to pierwszej kreski, jak wleje 15-16l to pomiedzy 1/4 a polowa blizej polowy... a co do jej wahan to czasem jak przycisne to tez raptem spadnie jak wylecialo z 5l nagle.. ale po jakims czasie wraca w to samo miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.4 na gazie i po mieście pali 9,5 gazu a w trasie potrafi zejść do 7 przy średniej około 100km/h na benzynie nie sprawdzałem nie stać mnie:> ale sądzę że ok. litr mniej powinno być:);)

 

 

Benzyna juz ponizej 4 zl i wciaz spada zakladajac ze to nie chwilowe moznaby rzec iż

epoka gazu powoli sie wykrusza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeździć tylko na paliwie :D niestety realia są trochę inne....ale najważniejsze to dbać o furkę i spalanie na pewno spadnie mam swoją od pół roku i powiem szczerze że zrobiłem to co było trzeba, tj. filtry olej świece powietrze w kołach :D bo to tez ważne i jak na razie nie zawiodło, muszę tylko po jechać na jakąś trasę i sprawdzić ile pójdzie bo z tego co czytałem rozbieżność w prędkości maksymalnej jest duża....ale to już temat na innego posta :D pozdro fani nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma sens jechac na komputer do serwisu nissana za 150zl aby zdiagnozowac autko? rozumiem ze jakby byla sonda walniete czy cos jeszcze to wyjdzie po podlaczeniu kompa? dzieki za odp

 

zaraz nas tu zjedza za oftopy :P ale powiem krotko - 150zl za diagnostyke to 'troche' drogo.. poszukaj dobrego serwisu co robi diagnostyke komputerowa wszystkich aut... np w krakowie mam taki za 50 zl calkiem fajny :)

 

 

Chciałbym jeździć tylko na paliwie :D niestety realia są trochę inne....ale najważniejsze to dbać o furkę i spalanie na pewno spadnie mam swoją od pół roku i powiem szczerze że zrobiłem to co było trzeba, tj. filtry olej świece powietrze w kołach :D bo to tez ważne i jak na razie nie zawiodło, muszę tylko po jechać na jakąś trasę i sprawdzić ile pójdzie bo z tego co czytałem rozbieżność w prędkości maksymalnej jest duża....ale to już temat na innego posta :D pozdro fani nissana

 

jak juz masz gaz wsadzony i duzo jezdzisz to jasne ze tak, ale szczerze mowiac jakbym mial teraz rozwazac zakladanie gazu gdzie roznica na litrze spada juz nawet ponizej 1.70.. dorzucajac do tego koszta instalacji, drozszy przeglad, czestsze zmiany filtrow, regulacje, wieczne problemy.. etc.. to zaczyna sie robic troche bez sensu...

 

ps. co do cisnienia w kolach wole wdmuchac mniej i spalic wiecej niz rozwalac (niestety b. twarde jak to u sloneczek) zawieszenie na miejskich dziurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...