Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Ukręcona półośka P11


Gość dawid007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niektóre części to raczej nowe, jakieś 500 za dwie nie wiem dokładnie, jak odbiorę to dam znać, ale odrazu w trasę lecę to może dzisiaj nie dam rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem 2 nowe po 150 zl sztuka, gosc sam je odlewa i tez jezdzi primera, odebralem osobiscie ,sprzedawce znalazlem na allegro, ale jeszcze nie wymienilem bo te stare sa sprawne, wiec nie wiem jak beda chodzily,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymianą wyszło 740 złociszy (2x półoś, 2x osłony ma przeguby), lewa była dobra, jak chcesz to podeślę w cenie przesyłki, tylko, że została u mechan ika a ja wracam w piątek w nocy, czyli jak będzie we wtorek to mogę zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

Z półosiami to bywa tak że jest różna liczba zębów i nie zawsze będzie pasowała akurat ta czy inna. Osobiście używki bym nie kupił. Jak DINO chce oddać i będzie pasować to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dopisuje się do klubu 207tyś lewa "krótka" już wymieniona tylko że jak wszyscy piszą że im się ukręcała przy lekkim ruszaniu a moja w całkiem innym momencie tzn podczas palenia gumy :D tzn nawet nie zapiszczały:D tylko był JEB a auto jak stało tak nawet nie drgnęło :D dobrze że 15 metrów od domu a nie gdzieś na skrzyżowaniu przy wymuszaniu pierwszeństwa :D

Pozdrtawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i ja chciałbym się zapisać do klubu ukręconych półosiek. 235 tyś. km. Chciałem trochę popiszczeć, ale niestety.. było tylko wielke buum i koniec jazdy.

Ukręciła się lewa, na tłumiku drgań czy jak to tam się zwie. Była już przyrdzewiała i pęknięta, tak mi powiedział mechanik.

Edytowane przez wojteklu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ja też się dołączam do klubu ukręconych półosiek wczoraj mi pękła lewa dołączałem sie do ruchu z pod lekkiej górki dodałem wiecej gazu i nie wytrzymała usłyszałem wielki huk i koniec jazdy dobrze że stało się blisko domu a nie w trasie gdzieś moj przebieg to 237 tys km a pekła dokładnie na tym tłumiku drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackdogwwl

Witajcie. Ja też chcę zapisać się do klubu ukręconych półosiek. Ukręciła mi się lewa gdzieś przy przebiegu 173tyś. Strzeliła mi na skrzyżowaniu Solidarności z Targową. Zdążyłem tylko zakręcić kołami i jebut dojeżdżając do środka skrzyżowania. Była akcja przesiadka i pchałem moją Nissanicę przez całe skrzyżowanie. Odziwo nikt na mnie nie trąbił bo zaraz włączyłem awaryjne jak ja w gaz, a auto nic. Wtedy jechałem na egzamin ;)

Zdjęcia też wrzucę :)

Edytowane przez blackdogwwl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mateusz89

ja ukrecilem lewa przy 140tys... w zasadzie juz o tym zapomniałem ;) półośka ukrecila sie pod tłumikiem drgań i wlaśnie gdzieś czytałem że orginalne półośki sa wadliwe wlasnie przez te tłumiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszytkich. Mi też przydażyło się to nieszczęście i wczoraj podczas ruszania poszła lewa. Mam primerke 1,6 16v 99r. Mam pytanie dotyczące demontażu/montażu czy to skomplikowana sprawa? na co trzeba zwrócić uwagę? cena półosi do mojego to ok 180 zł.naprawdę te półosi to są lipy. proszę o odp. no ja do domu na holu 20 km jechałem. pozdrawiam i cieszcze się że jest takie super forum na którym można się dowiedzieć praktycznie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o samą robotę to mi zajęło to ok pół godzinki, potem do sąsiada poszedłem, zrobiliśmy to tak: kawałek grubościennej rurki jako łącznik i grubym spawem po obu stronach złapane. potem szybko zamontowałem i po trzech godzinkach fura znowu śmigała. jest to rozwązanie doraźne, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie: czy jak nie będę miał tego tłumika drgań to nic się nie stanie? pewnie z prawej strony jest ale już na lewą nie zamierzam zakładać bo pod nim właśnie się ukręciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukręciła się tam dlatego że właśnie pod nim bo tam pod tą gumą się zbiera syf z drogi, sól i niema jak wylecieć. ja wywaliłem i nie czuję różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja również dołączyłem dziś do klubu urwanych półosi ;/

 

P11 '97 , 186k, ukręciła się lewa pod tłumikiem drgań, przy ostrzejszym ruszaniu. I tak dziwne że tyle wytrzymała, patrząc jak bardzo była przekorodowana.

 

Od mechanika usłyszałem że ten model tak ma...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi kilka dni temu trzasnęła lewa ponad 500km od domu przy przebiegu 98000km.

Ktoś może ma wymiary prawej półosi z np. motomaxa do 1.8 z 2000r ? o bym sobie zamówił i wymienił a nie chcę rozbierać i dopiero zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja takze sie dzis dołacze :) urwała sie w mojej p10 kolo 205kkm wiec widze ze w normie :) szkoda ze laweta wyniosła 200 zeta http://img268.imageshack.us/i/p8102188.jpg/ http://img844.imageshack.us/img844/9288/p8102190.jpg

a to zdjecie prawej : http://img638.imageshack.us/img638/8994/p8102189.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej obejrzec sobie półosi w jakim sa stanie żeby sie przygotowac.Chyba ciezko dostac taka półoś i malo pewnie nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy po wymianie półosi normalne są drgania powyżej 80km/h?

 

Czy to sie musi ułożyć czy też półoś jest do kitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...