Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wpływ katalizatora na moc silnika


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Przepraszam:) Nie zrobilem aktualizacji!

Obecnie Posiadam Primere P11.144 2000r 2.0 PB, wiec jak to jest z ta druga sonda?

 

[ Dodano: Wto 18 Gru, 2007 11:43 ]

odpowie mi ktos???

Jak masz dwie sondy lambda to nie możesz o tak wywalić kata - bo po paru minutach pracy zapali się CHECK ENGINE...

Dla Ciebie najlepsze rozwiazanie to metalowy sportowy katalizator, tak się składa że mam taki na średnicę montażową fi 60mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio,

a odlaczenie/filterek na odme duzo daje w nissanach ? - tylko ten zapach frytrek :P

 

co do wydechu - ostatnio mialem dziure w koncowym tlumiku i dosyc mocno wypalony wydech - benzynka pieknie ciagnela z niskich obrotow... - tam juz nie bylo kata ... - generalnie rozluznienie wydechu przy sportowym dolocie - super efekt, kilku mechanikow pytalo sie czy mam turbine :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szewczyk82

Witam serdecznie.

 

Od miesiąca jestem posiadaczem Nissana Primera p12 2.0 B, z grudnia 2002r. w wersji Tekna.

Niestety mam cholerny problem. Mianowicie mam do wymiany katalizator, a w serwisie kszyczą 2850zł.+ robocizna!!! Czy jest możliwość zastąpienia go jakimś innym np. zamiennikiem lub strumienicą??? Wiem, że samo w sobie jest to możliwe, gdyż w wielu autach już tak obiłem. Obawiam się jednak, że mimo wymiany nadal będzie zapalała się kontrolka silnika (pomarańczowa)....co mam robić?? POMÓŻCIE!! Jestem wstępnie umówiony z kolesiem na wymianę (będzie to zamiennik), ale szczerze mówiąc nie jestem przekonany....

z góry dzięki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szewczyk82,

zapytaj/poszukaj na ten temat w dziale primera - pewnie musi byc kat

 

a pytales poza ASO, w sklepach z czesciami japoncow - jak nie ma - zadzwon do najblizszego intercarsu - moga miec zamienniki znacznie tansze niz ASO, albo oryginal w znacznie lepszej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szewczyk82

No niestety wszystko wiem już na ten temat........nie ma zamienników i nie można zastosować "typowego" kata!! Czeka mnie tylko serwis...niestety. W Bydgoszczy koszt całkowity części i montarzu to 2800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szewczyk82,

jak mialbym dac 2800 za kata, to na pewno probowalbym zamiennik znalezc - no chyba, ze to jakis specjalny katalizator

druga opcja - jak na pewno zamiennik uniwersalny nic nie da ( nie wiem skad ta pewnosc ) i swieci sie check engine to szukalbym kata z rozbiorki- tak jak pisze bodek_n14 ...

 

u mnie, to rzeczywiscie nie widzialem zamiennikow uniwersalnych bo kat jest od razu za turbina pionowo umieszczony - ale to zupelnie inny silnik

 

3-cia opcja to widzialem gdzies info, ze montuje sie emulatory sondy, zeby ECU nie lapal bledu ale to juz chyba jazda bez trzymanki :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość danson27

Mam pytanie odnośnie mojej Primery p11 GT rok 97 czarna pokrywa zaworów.

Pierdzi strasznie prawdopodobnie dziury w katalizatorze + tłumiku czy pasowało będzie coś takiego bo trochę dużo silników wymienili a na kombinacje narazie nie moge sobie pozwolić gdyż pierwszy raz przegląd mam na wyspach http://cgi.ebay.co.uk/91-99-ALMERA-GTI-200...id=p3286.c0.m14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość okraglaczek

Wczoraj usunelem drugiego kata :diabel2: teraz zastanawiam sie nad pierwszym ale blokuje mnie druga sonda lambda. W necie znalazlem rozwiazanie ale nie wiem czy ten paten przejdzie w nissanie, chcialbym sprawdzic ale potrzebny jest drugi kolektor a na allegro nic ciekawego narazie niema

http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?p=3744

W audi tez ten paten jest wykorzystywany

214190iw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wczoraj usunelem drugiego kata :diabel2: teraz zastanawiam sie nad pierwszym ale blokuje mnie druga sonda lambda. W necie znalazlem rozwiazanie ale nie wiem czy ten paten przejdzie w nissanie, chcialbym sprawdzic ale potrzebny jest drugi kolektor a na allegro nic ciekawego narazie niema

http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?p=3744

W audi tez ten paten jest wykorzystywany

Obrazek

 

 

moze emulator sondy, taki do instalacji LPG pomoze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

mam pytanie , ja mam zamiar wyjac ten drugi, a mechanik powiedzial mi ze 1 nie da sie wyjac tylko mozna wybebeszyc, a z tego co wyczytałem to jest nie za fajny dzwiek, da sie cos zrobic oprócz wybebeszania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , ja mam zamiar wyjac ten drugi, a mechanik powiedzial mi ze 1 nie da sie wyjac tylko mozna wybebeszyc, a z tego co wyczytałem to jest nie za fajny dzwiek, da sie cos zrobic oprócz wybebeszania??

 

W N15 masz chyba 1 katalizator, który można wyciąć bez problemu (sonda tylko przed nim).

Zamiast niego wstawiasz rurę albo tłumik przelotowy (jak chcesz mieć ciszej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj przy okazji drobnej naprawy rury wydechowej wycieli mi kata. Samochod duzo lepiej ciągnie ale zaczął chodzić jak już wczesniej ktoś pisał jak stary poldek;/ przy 3 tys brzeczy strasznie metalicznie ;/ i teraz mam pytanie do Was co można z tym zrobić bo tak sie raczej nie da jezdzić... pomogłoby włożenie jakiegoś innego tłumika końcowego zamiast starej serii czy może środkowy wymienić czy jedyne wyjście to wstawić w miejsce kata przelotowy jakiś?? Zależy mi na pozbyciu sie tego dżwieku nie przymulając samochodu. W sumie najbardziej pasowałaby mi zmiana końcowego na jakiś bardziej basowy i mruczący ale jak ten metaliczny odgłos zostanie to to nie ma sensu;/ Co proponujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wywaleniu kata bardzo szybko rozleciał się tłumik końcowy. Nie był pierwszej nowości i pewnie do jego destrukcji przyczynił się brak katalizatora.

 

Obecnie zamiast rury która zastępowała katalizator mam tłumik przelotowy i końcowy tłumik Jacky 2x90mm. Rewelacji nie ma ale da się wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć

 

Dłubnęłem zarówno pierwszy jak i drugi katalizator. W miejsce katalizatora wstawiłem rurę fi 70, Auto ogólnie chodzi ciszej niż z katalzatorem. Jednak zauważyłem różnicę :

Auto między 2700 -3000 ma takie jakby przymulenie ( na pół gazie), jak wciskam gaz do dechy to leci jak głupie. No i jak wcześniej tak 3200 zaczynał się fajny NM teraz przesunął się na 3500 obrotów.

 

Sonda lambda niby powinna być dogrzana, ale autko w trasie paliło niecałe 7 litrów a teraz mi wyszło 8,2 litra. Nie wiem czy to przez to, że mamy zimę, czy po prostu wypluwa za dużo mieszanki w wydech..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzyBek80

Ja również pozbyłem się kata i przy okazji tej operacji kolega zajrzał do puszki tł. końcowego. Porozwięrcał oryginalne dziury w tych rurkach wewnątrz, przyspawał końcówkę fi 100 (co dało basowy pomruk, który nie męczy).

U mnie powstał za to dodatkowy efekt (nasilił się teraz w zimę), że gdy puszczę gas przy wyższych obrotach z wydechu wydobywa się dźwięk jak w autach WRC (takie lekkie bulgotanie).

Wywalenie kata naprawdę odmuliło samochodzik. W to miejsce wspawano mi rurę o trochę większej średnicy i tyle. 190kmh autko osiąga bez problemu, nawet w 4 osoby on board.

Wyniki: Vmax=205 (Pb) i 195 (LPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

counterox, Nic nie musisz... Już 2ga primera P11.144 z 2.0 motorem lata na kolekotrze SSAC 4-2-1 bez żadnego kata i nie ma CE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...