Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wpływ katalizatora na moc silnika


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

A ja mam takie pytanka.

Autko to Sunny 91r, GA14DS gaźnik sterowany el.

 

W poniedziałek autko jedzie na zrobienie blachy, bo się po zimie zaczęło sypać i przy tym mam okazję pozbyć się katalizatora.

Następnie w planie mam założenie LPG + BLOS.

1. Czy usunięcie kata w moim autku może spowodować jakieś problemy na gazie?

2. Co z tymi strzałami z wydechu?

3. Czy przy moim silniku bardzo zmieni się dźwięk, tzn. czy będzie dużo głośniej (Żona może nie zrozumieć hehe :) )jak wstawię rurę zamiast kata?

Tlumika przelotowego na razie nie bardzo chcę wstawiać bo kasę pochłonie zrobienie blacharki, założenie LPG i kilka mechanicznych spraw.

4. Czy w ogóle przy gaźniku jest sens wycinania kata?

5. Ile katalizatorów jest w tym autku? Ja chcę wywalić ten pod spodem przed tłumikiem środkowym, a jeżeli są dwa to ten pierwszy tez się usuwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie spowoduje żadnych problemów.

2. Częstotliwość strzałów wyraźnie się zwiększy.

3. Będzie delikatnie głośniej ale bez rewelacji.

4. Pewnie, że jest sens...tym bardziej jak już jest na wykończeniu.

5. Są dwa ale mnie się nie chciało tego pierwszego ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Częstotliwość strzałów wyraźnie się zwiększy.

A to dobrze czy źle?

Czy te strzały mogą powodować jakieś uszczerbki na zdrowiu mojego autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okraglaczek

Ja tez się pochwale;

Od niedzieli mykam na kolektorze ssac 4-2-1 od Coobcia, ogólnie samochód lepiej ciągnie tylko dźwięk jest bardziej metaliczny. I oczywiscie check się nie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Częstotliwość strzałów wyraźnie się zwiększy.

a te strzały nie są spowodowane zbyt opóźnionym zapłonem? :027:

u mnie zawsze zapłon przyspieszony a potrafi czasem przy schodzeniu z obrotów poprykać jak silnik z trabanta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

słuchajcie chciałbym wypierdzielić oba katalizatory z mojej p11 i mam tu pytanie, jakiej rurki użyć żeby ich zastąpić chodzi mi o wymiary i gdzie można taką kopic ?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Troche odkopie temat, ale jestem chyba zmuszony do wywalenia kata. Nie jestem przekonany co do wstawienia samej rury zamiast kata - boje sie troche o końcowy tłumik i gniazda zaworowe - rozprężanie spalin dopiero w koncowym tlumiku (w tym srodkowym to praktycznie nic), obecnie jest w katalizatorze. Czy gdy zamiast kata wstawie tłumik to czy strace/zyskam na osiągach w porównaniu do kata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę robił porządek z katalizatorem w swojej P10 SR20Di i teraz mam dylemat:

- wywalić z niego środek i z powrotem go zapodać,

- wywalić z niego środek i wspawać w niego rurkę,

- zastosować tłumik przelotowy

1. http://moto.allegro.pl/item713049298_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg.html

2. http://moto.allegro.pl/item713049018_tlumik_przelotowy_awg.html

 

Przeleciałem cały wątek i różne opinie panują. Co zrobić, by było jak najkorzystniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tłumiki

Yhym,, tylko że 1.6 po tym zabiegu zmienia odgłos z wydechu w pewnym zakresie(u mnie najbardziej ok 2200-2500)no i pod obciążeniem też tak specyficznie"bruuczyyy"" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym,, tylko że 1.6 po tym zabiegu zmienia odgłos z wydechu w pewnym zakresie(u mnie najbardziej ok 2200-2500)no i pod obciążeniem też tak specyficznie"bruuczyyy"" :)

 

mam takowy firmy AWG zamiast katalizatora oraz środkowy od 2.0 i końcowy K&M-a - jest miło :)

 

podczas przyspieszania słychać dość specyficzny odgłos.

Edytowane przez Rysiu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego marceli Ciebie pytam bo też masz 16 czy oprócz dzwieku auto lepiej jakos reaguje na pedał gazu czy nic sie nie zmieniło?

tez bede na dniach wywalał bo mi brzeczy tam coś w kacie pewnie sie juz rozlecial na częsci

 

kolego marceli Ciebie pytam bo też masz 16 czy oprócz dzwieku auto lepiej jakos reaguje na pedał gazu czy nic sie nie zmieniło?

tez bede na dniach wywalał bo mi brzeczy tam coś w kacie pewnie sie juz rozlecial na częsci

 

kolego marceli Ciebie pytam bo też masz 16 czy oprócz dzwieku auto lepiej jakos reaguje na pedał gazu czy nic sie nie zmieniło?

tez bede na dniach wywalał bo mi brzeczy tam coś w kacie pewnie sie juz rozlecial na częsci

oczywiscie mam zamiar włozyc tłumik przelotowy w obudowie kata

Edytowane przez moti21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moti21 widzisz,teraz to już chyba się przyzwyczaiłem i wydaje mi się że niby niewiele się zmieniło....ale prawidła mówią co innego,bo wszędzie gdzie nie poczytasz widzisz że z katem ma 90 a już bez 95(gdzieś czytałem coś o 102KM).

Ja niestety swojego nie shamowałem przed i po i niewiem ile i co się porobiło ale pamiętam że jak kat wyleciał to :D i było czuć różnicę.

Tak więc kat out ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...