Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzanie i kasowanie kodów usterek Almera Primera


Gość holender
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki

ale w pierwszym poscie jest napisane

1. Podłączyć zworę do styków "IGN" oraz "CHK"w 14 stykowym złączu diagnostycznym

2. Włączyć zapłon (nie uruchamiać silnika).

3. Zwora na ON i odczekać 2 sekundy.

4. Zwora OFF.

5. Kontrolka "Check Engiine" wyświetli kody usterek

złe zrozumiałem z tym on i off myślałem że chodzi o zworę a nie kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jutro

 

i nie działa :angry: może jakiś filmik jak to się robi bo ja głupi jestem

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem kilka razy nawet zworkę z przełącznikiem zrobiłem może coś nie tak robię

View My Video

a zrob jeszcze tak(czasami tak robie) włóż najpierw zworke tak jak wkładasz a następnie przekręć kluczyk aby zapaliły się kontrolki.Po zapaleniu kontrolek wyjmij z jednej strony zworke i powinna migać kontrolka.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadal nie mogę sczytać błędów jest może ktoś w Wawie który by mi pokazał jak to się robi, lub upewnił mnie że w mojej Primerze jednak się nie da, postawie piwko lub coś mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie,

Miga mi już od dłuższego czasu kontrolka AIRBAG w Nissan Primera 1998, p11 2.0TD. Szukam już jakiś czas jak mógłbym sprawdzić jaki to jest błąd poprzez kody.

Wszedzie gdzie są podane linki to są już one nie aktywne, bardzo bym prosił o informacje jak można sprawdzić kody błędów w mojej primerce i jaki kod co oznacza. Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżając temat - na pierwszej stronie tematu woodek83 pisał i prezentował inne złącze serwisowe, w którym zgodnie z opisem styki 1, 2, 9, 10, 11, 14 i 15 nie są podłączone (co widać na skopiowanym zdjęciu). W mojej almerze N16 z 2003 roku jest identycznie podłączone złącze.

 

Kostka_Serwis.jpg

 

Pytanie moje zatem jest - które styki będą stykami którymi można wyświetlić kody serwisowe lub / i je skasować?

Edytowane przez maccio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Znów przyszła pora na odgrzanie tematu

 

witam

dzisiaj sprawdzałem w nissanie primera 2000r 1,8 benz kody błędu z zworką tak jak jest opisane na , ale nie mogę odczytać błędu chek miga mi 10 długich 10 krótkich 10 krótkich 10 krótkich co to jest za błąd???

 

U mnie, w P11 z 2000r, 2,0 benzyna, 140 KM jest tak samo. Przed czynnościami, które wg. opisu w 1 poście powinny być wykasowaniem błędów (metoda ze zworą), "wymigało":

10 długich, 3 krótkie, 2 krótkie, 5 krótkich.

- Jaki to błąd ? Czy rzeczywiście jest to błąd 0325, jak można by wnioskować w oparciu o inny z wcześniejszych postów ?

- Jeśli tak, to co on oznacza ? (Nigdzie nie znalazłem listy kodów innych niż dwucyfrowe, za wyjątkiem tych, które mają na początku litery B,C lub P)

Po wykasowaniu tego błędu wymigało dokładnie tak jak opisał baniaczek136:

10 długich ,10 krótkich, 10 krótkich, 10 krótkich.

- Czy jest to odpowiednik kodu 55 z układu dwucyfrowego, czyli brak błędów ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zbylan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pozno ale możekomus sie na przyszłosc przyda.

325 to usterka czujnika spalania stukowego

a cztery razy po 10 blysków to brak błedów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wczoraj zapaliła mi sie kontrolka silnika w mojej misisipi primera p12 z 2003r 2,0 i mam pytanie czy metoda na zworke u mnie przejdzie czy tylko interfejs da rade zczytać błędy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mario 75

Witam serdecznie jestem posiadaczem Almerki 1,5 w benzynie przed liftem i dzisiaj zapaliła mi się kontrolka żółta czek engine próbowałem systemem zworki uzyskać kod błędu lecz nic z tego nie wyszło po prostu almerka nie reagowała , dodam tylko że wszystko podczas jazdy i postoju jest ok ! tylko ta kontrolka jest tak wkurzająca !!! Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam NISSANOMANIAKÓW!

Czy w Almerze Tino z 2001 roku 2.2Di zmierzę w sposób na "zworkę" kody błędów?

I jakie numery w tej kostce zewrzeć?

Bardzo proszę o odpowiedź bo mi akurat CHEK świeci tio możę go przydybię na gorącym uczynku :bicz:

Zmierzyłem i wedeług tego co zobaczyłem to kod 1295 co to jest ?

 

Znalazłem coś takiego z kodami:

http://www.faqnissan.ru/faq/002/10258.html                               I tam wyczytałem taki komunikat  MULTI faults Bank 1 With Low Side Short   co to jest _

Bawiłem się jeszcze raz i wyskoczyło 1212.....

Edytowane przez sigma3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

ja wyprobowalem 1 sposob ( ten z wiskaniem pedalu) i dziala

probowalem kilkakrotnie i zakazdym razem wyswietlil mi ten sam kod

10 wolnych 2 szybkie 3 szybkie 4 szybkie

czy ktos wie co to za kod?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

1 sposób nie działa

Natomiast 2 jak najbardziej kod 13

kasowanie tez działa na zworkę i kod 55 :):)

 

Pozdrawiam i jeszcze lista kodów znaleziona na innym forum  silnik SR20, GA16, GA14

 

11 Obwód czujnika RPM (obrotów na minutę) lub czujnika wału korbowego.
12 Masowy czujnik przepływu powietrza.
13 Obwód czujnika temperatury chłodziwa.
14 Czujnik prędkości pojazdu.
21 Brak sygnału zapłonu.
22 Obwód pompy paliwa.
23 Czujnik połoŜenia przepustnicy (przełącznik biegu jałowego).
24 Przełącznik szerokiego otwarcia przepustnicy.
25 Zawór regulacyjny biegu jałowego.
34 Czujnik spalania stukowego
31 Uszkodzony zespół sterowania.
32 Obwód EGR.
33 Czujnik tlenu (lewa strona).
41 Czujnik temperatury powietrza.
42 Temperatura paliwa.
43 Obwód czujnika połoŜenia przepustnicy.
45 Wtryskiwacz, wyciek.
51 Obwód wtryskiwacza(y).
53 Czujnik tlenu (prawa strona).
54 Przekładnia automatyczna.
55 Brak usterek, koniec listy kodów błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy za pomocą zworki wybłyskuje nam tylko kody P - układ napędowy (Powertrain)?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Czy w ten sposób dowiem się czemu cały czas świeci mi się kontrolka ABS?

 

Pozdarwiam

 

Nie, sprawdzanie ABS jest opisane tu:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/85380-sprawdzanie-bledow-abs/?do=findComment&comment=873247

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "beed"

próbowałem metodą na zworkę "wymigac" kody błędu ABS, i podana metoda najprawdopodobniej sprawdza się w dieslach,ale jeżeli masz benzynę 1,5 z  2001r, to raczej odradzam taką próbę. Ja próbowałem, i po zwarciu do masy, prawego, górnego pinu powstało zwarcie, spalenie bezpiecznika, i na dokładkę czek engine. Wyjaśniam, prawy, górny pin OBDII w benz. ma nr.8 i po przekręceniu zapłonu, dostaje "plus", co po zwarciu do masy daje wiadomy efekt. Zaś za połączenie z ABS odpowiada pin nr.9 , który jest w lewym dolnym rogu (dot.benzyny). A w dieslach OBDII, jest obrócone o 180 stp. więc prawy, górny róg to właśnie pin nr.9, odpowiadający za ABS. Ale żeby było śmiesznie, i dla benzyny, jak i dla diesla, koledzy "odsyłają do instrukcji" dotyczącej tylko i wyłącznie diesla, nie wyjaśniając tych "drobnych" niuansów. A oprócz tego sprawdż jeszcze, czy do pina nr.9 dochodzi kabel sygnałowy z ABS, bo w moim przypadku, takiego połączenia nie ma, i cała " zabawa jest o kant rozbic ".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Witam i przepraszam za odkop (wiem że zasługuję na złotą łopatę :P). W mojej Almerce n16 posiadam gniazdo ze zdjęcia

Kostka_Serwis.jpg

 

Jak to ugryźć zworką?? To możliwe w tym gnieździe?? I jak to gniazdo się nazywa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...