Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wygłuszyc drzwi. Czyli krok po kroku, jak ?


Gość ABT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czym wiecej czytam tym mniej wiem :)

 

czyli jak kupie rolkę TYTAN bordo to mam wewnątrz drzwi ile warstw położyć a ile zewnątrz na dziury i całość , jeżeli daje dystans na głośnik to mam na niego z góry też położyć taśmę a potem nożem objechać w kolo żeby dziura była i głośnik zamontować ?

 

czy konieczne jest ciągniecie nowych przewodów do głośnika ?

 

sory że wcinkę zrobiłem nie tu gdzie trzeba ale jakie głośniki polecacie ? , przód z dystansem podejdzie mi 16,5 cm z tyłu też podobno 16,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym wiecej czytam tym mniej wiem :)

 

czyli jak kupie rolkę TYTAN bordo to mam wewnątrz drzwi ile warstw położyć a ile zewnątrz na dziury i całość , jeżeli daje dystans na głośnik to mam na niego z góry też położyć taśmę a potem nożem objechać w kolo żeby dziura była i głośnik zamontować ?

 

czy konieczne jest ciągniecie nowych przewodów do głośnika ?

 

sory że wcinkę zrobiłem nie tu gdzie trzeba ale jakie głośniki polecacie ? , przód z dystansem podejdzie mi 16,5 cm z tyłu też podobno 16,5

 

1 warstwa wewnątrz

2 na zewnątrz

Z tym dystansem możesz tak zrobić

 

Sensowne byłoby pociągnięcie nowych przewodów.

Jeżeli masz zamiar pędzić wzmacniaczem to konieczna jest wymiana na minimum 2x2,5mm² jeżeli jednak będziesz je pędził tylko z końcówki radia ( i nie w głowie Ci kiedykolwiek zmieniać zdania) to wystarczy 2x1,5mm² (i to jest minimum).

 

Co do głośników odezwij się w temacie temu poświęconym to na pewno się coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie wyszło tak (zostało jeszcze ze 2,5m folii).

Klej został prawie w całości ściągnięty z użyciem opalarki.

Głośniki jeszcze seryjne, ale jest lekko ciszej w aucie i lepszy dźwięk z głośników (dużo lepszy bas).

 

mimg4457.th.jpgmimg4413.th.jpgmimg4414.th.jpgmimg4416.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Konstruktor

Panowie tak na szybko jaki materiał do wygłuszenia do którego nie używa się żadnych opalarek ani nic??. Nie mam dostępu do garażu także wszystko na ciepło odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przymierzam się do kupna Hertzów HSK 165. Chciałbym wygłuszyć przednie drzwi pod te głośniki Dynamatem. Jak sądzicie czy jest to opłacalny wydatek z racji na jakość i renomę tej firmy? Czy Door Kit wystarczy mi na oklejenie pary drzwi w środku i na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak idzie. Zastanawiałem się nad hertzem ep4 ale jednak pójdzie blaupunkt va 475. a co do mat to na które się zdecydować skoro dynamaty będą aż zbędne do tego zestawu? Stinger?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jakiś czas temu wytłumiałem drzwi i powoli grzebię przy instalacji CA, wszystko robię sam bo fura cały czas potrzebna, no a zaoszczędzona kasa może pójść na sprzęt.

 

Załączam link do fotek może komuś się przydadzą:

 

http://picasaweb.google.pl/brzana.adam/InstalacjaCA

 

 

Muszę jeszcze poprawić mocowanie MDF-u do blachy i tapicerkę też wypadałoby usztywnić jakąś pastą np braxa. Zastanawiam się nad zastąpieniem oryginalnych maskownic głośników jakimś większym sitem bo to nasze to widać odstaje trochę od oryginałów DLS-a.

 

Cóż początki nie są łatwe, ale satysfakcja duża.

 

a zapomniałem matami app i dekarą wytłumiłem podłogę bagażnika i klapę bagażnika jest ciszej, a jak w końcu zabuduję suba to roboty będzie mniej bo pewnie jakieś blachy jeszcze będą brzęczeć.

Edytowane przez egiptos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza moja instalka więc parę rzeczy było na początku nie tak. Orion jest do wooferów, średniaki i tweetery z alpine mrv-f405 (pójdzie do wymiany może może na coś z Audio Arta) czyli aktywny 3 way. Sub na razie czeka na wzmaka ale planuje coś między 350 a 400 W RMS. A plątanina jest często bo cały czas coś się kombinuje. Powoli to idzie czasu mało, ale na końcu myślę, że fajnie zagra. NO i myślę nad zmianą procka bo obecny nie bardzo nadaje się do 3 drożnego aktywnego zestawu (no i zakresy zwrotnic nie bardzo), bitone audisona by się nadał.

Edytowane przez egiptos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

kilka słów o tym jak sam robie wygłuszenie drzwi

nie jestem mechanikiem samochodowym, złotą rączką też nie jestem

lubię dłubać... Czasami coś podczas tego dłubania zepsuje.. Trudno Sie mówi:)

 

boczki zeszły w miarę prosto

nie obyło się bez zajrzenia do instrukcji

 

bez boczków pojechałem w góry

krzywo postawiłem samochód i wlała mi się woda we wgłębienie na nogi z tyłu

oraz trochę z przodu

 

suszenie ręcznikami nie pomogło

wiec rozbebeszyłem almere tak, że został tylko kokpit i wyściółka dachu

samo rozbebeszenie zajęło mi 3 godziny

Potem było pranie wykładzin, gąbek i suszenie

 

jak już tak rozwaliłem to położyłem na cały dół ( wszystkie blachy) jedna warstwę taśmy Soudalband

cały dzień roboty.... od 9 do 19 - masakra !!!

poszły 2 rolki taśmy

nie obyło się bez opalarki!

nie mam zdjęć z tego etapu... szkoda patrzeć jak samochód tak rozwalony jest :)

 

składanie do kupy to kolejne kilka godzin

 

drzwi wykleiłem od środka ile się tylko dało

osobiście źle mi się klei jak taśma jest zbyt ciepła.. do wszystkiego się klei

najlepiej kleić wieczorem jak jest chłodniej trochę

podgrzewanie opalarka konieczne :)

 

cięgna poszły w plastikową rurkę na kable

zostało mi tylko ostateczne wyklejenie całej powierzchni drzwi od strony wnętrza samochodu

 

fabryczne głośniki ze fabrycznym radiem grają tak, że w szoku jestem

skok zadowolenia o 1000%

 

dawniej na skale 10 pierdzialy

teraz przy 30 (max) graja bez pierdzenia :)

 

nie wiem czy jest ciszej

bez boczków trudno stwierdzić

nie wiem także czy wyklejanie podłogi coś dało... jak poskładam do kupy to będę nasłuchiwał

niedługo wrzucę parę fotek drzwi

 

jak ktoś ma jakieś pytania

lub chciałby zobaczyć jak te drzwi się wykleja to można się ze mną ustawić na prezentacje :))

 

oraz mam prośbę

 

kupiłem dystanse z mdf

http://allegro.pl/item1039645031_dystans_dystanse_nissan_almera_n16_axel_2_wroclaw.html

 

no i jak przykręciłem razem z głośnikami do drzwi

to nikuta

boczku nie założe

 

złe dystanse kupiłem czy jak? za duże ??

czy może sie zakłada te dystanse na boczek

uprzednio robiąc w nim odpowiednią dziurę tak aby dystans wszedł w nią ?

 

skończyły mi się pomysły :(

 

I przy okazji zapytam co zrobić z latającymi jak w Ikarusie szybami ?? Był kiedyś o tym wątek, ale nie mogę go znaleźć.

 

mam ten sam problem

od strony pasazera

jak uchyle szybe

to trzesie sie jak w ikarusie

masakra!! :/

 

co z tym zrobic ?

Edytowane przez pink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ja ostatnio wygłuszałem drzwi w almerze n16

Powiem tak allegro maty boll tylko szukac w dziale części samochodowe nie tuning

Kupiłem 24 maty zostało mi 8 na swiezym powietrzu bez podgrzewania blachy czy mat tylko rozpuszczalnik dokładnie odtłusciłem a wygłuszenie drzwi od srodka to sama przyjemność łatwo i szybko gorzej jest juz jak kleimy zewnetrzna strone drzwi tu trzeba troche pokombinowac ale srednio 2 godziny ze wszystkim na 1 sztuke drzwi aha ja jeszcze zmieniałem kable 2,5 wrzuciłem w drzwi i zestaw separowany +wzmacniacz gra lux wszystkim polecam nie zastanawiajcie sie czy głuszyc drzwi czy nie efekt jest niesamowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. przeczytałem wszystkie komentarze, fajna robota egiptos!

Z racji posiadania od niedawna Primerki p11, odsłuchu seryjnych głośników i przeglądnięciu waszych opisów z doświadczenia pryz pracach nad wygłuszaniem stwierdziłem, że musowo drzwi wygłusze bo jestem zdecydowanie wrażliwy na h***e brzmienie. Audio musi grac, ma grac dynamicznie i w granicach rozsądku czysto. Ok moje pytanie czy mam wszystko co potrzebne zeby uczynić primerke bogatszą o lepsze brzmienie mając:

1)2 rolki Soudaband 10mx15cm

2)dystanse mdf

3)seryjne głośniki (puki co)

4) a może po pierwsze zapał i chęci do pracy

 

a tak poważnie to pytanie czy wystarczą 2 te rolki Soudaband 10mx15cm na pare drzwi przednich w primerze p11? ktos się może orientuje? nie chciałbym bez drzwi albo z drzwiami bez mozliwosci zamkniecia jechac ponownie do castoramy a mam 20km w jedna strone :rolleyes2: dziękuje za pomoc, świetne komentarze i widze ogólnie że wygluszenie drzwi każdemu wiele satysfakcji z efektów końcowych dało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w ten weekend zakończyłem prace nad wymianą audio w mojej primerce p11. Nareszcie mogę powiedzieć że jestem usatysfakcjonowany. Zaczęło się od wymiany radia a potem przyszedł czas na głośniki. Po wszystkim mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Generalnie skok jakościowy jest zaskakujący w porównaniu do seryjnego systemu ale kosztowało mnie to nie mało pracy :) Drzwi wygłuszyłem taśmą dekarską z OBI, na parę drzwi poszła mi rolka 22.5cm x 10m (nawet deczko zostało jeszcze) - 1 warstwa na blachę wewnątrz(+ dodatkowa warstwa bezpośrednio za głośnikiem) oraz dwie warstwy na otwory pod tapicerkę.Cięgna w peszel i przy okazji trochę smaru. Wszystko lepiej i ciszej pracuje. Ważne aby dobrze przygotować drzwi przed wyklejaniem, do czyszczenia użyłem rozpuszczalnika nitro. Dystanse MDF dedykowane do primery okazały się nie do końca odpowiednie, nie obyło się bez wiercenia nowego otworu mocujacego od góry, dolny rozstaw zgodził się z otworami fabrycznymi. Z Przodu poszedł zestaw odseparowany GMS 960XT plus tweetery (póki co graja przy lusterku ale obiecałem sobie ze wkrótce znajdą się na słupku ;) W tylną półkę poszły Hertze DCX 165 coaxiale, zamocowane na pierścieniu własnej roboty zaklejone wokół taśmą dekarską. Zdaję sobie sprawę że jest to zestawienie w wersji budżetowej ale jak na moje ucho spisuje się całkiem nieźle! Wszystko gra na radyjku JVC KD-R411 bez wzmacniacza a co za tym idzie i bez skrzyni. Z uwagi na okres zimowy ;) nie wymieniałem przewodów i chcę poznać czyjąś opinię czy warto się za to zabrać czy też wystarczą fabryczne? Podsumowując całe przedsięwzięcie to jak najbardziej się opłacało, nie żałuję ani poświęconego czasu ani pociętych palców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wszystkim polecam nie zastanawiajcie sie czy głuszyc drzwi czy nie efekt jest niesamowity

 

No ja chcę wygłuszyć własnie, ale nie wiem czy sam dam radę. Zastanawiam się czy jednak nie oddać samochodu do zakładu SztukaWyciszania.pl, który się w tym specjalizuje. Ktoś wybrał takie rozwiązanie? Niby pójście na łatwiznę, no ale ja nie mam za bardzo czasu, aby się bawić w mechanika ;)

Edytowane przez robsoon22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam kolegów . Możecie mi powiedzieć jak sie sciąga boczki w p11 97 rok z el szybami chodzi mi o przód czy są jakieś śrubki czy zaciski . Proszę o instukcjie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole i po bokach jest kilka spinek (chyba 3 na dole i po 2 po bokach) - po prostu pociągasz boczek łapiąc za dół, możesz podważyć śrubokrętem. Jak już spinki odskoczą, przesuwasz cały boczek do góry, tak jakby po szybie - na górze boczka jest wbudowana taka listwa która jest wsunięta między drzwi a szybę i ją trzeba wysunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast śrubokręta proponuję zastosować "ściągacze do tapicerki" - na allegro jest tego troche - nie połamiesz zatrzasków, nie uszkodzisz boczków i nie porysujesz blachy :whistle:  - sprytne narzędzia - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ta taśma dekarska czasem w letnie, gorące, południe nie spłynie na dolną część drzwi? Jakie maty użyć na drzwi, tylni boki, bagażnik? Jak ilość potrzebna na każdy element?

----------------------------------------------

Nissan Almera N16 1,8 - 3 doors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...