Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

V MAX


Gość brachu_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile Wy wyciskacie z tych samochodzików... ja przy 120 mam wrażenie, że zaraz zwariuję od hałasu (no i szybkość mnie onieśmiela). Więcej niż 120 nie odważyłam się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Wy wyciskacie z tych samochodzików... ja przy 120 mam wrażenie, że zaraz zwariuję od hałasu (no i szybkość mnie onieśmiela).

 

No ja nie wiem co Wy z tym hałasem...u mnie dopiero przy 140km/h zaczyna hałasować... ale szyber :P

 

Więcej niż 120 nie odważyłam się. :)

 

Póki co Unexy, póki co :diabel: przyjdzie lato i "pofruniesz" ;) ale...jeśli masz się czuć niepewnie przy większej prędkości to oczywiście nie namawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osiągnąłem maksymalnie 175 km/h wg licznika i 170 wg GPS-a przy ok. 5000 obr/min z pasażerem, świstanie i gwizdanie od 140 km/h w górę, na oko poleci 180-185. Bezpieczna prędkość w trasie to 120-130, powyżej to trochę szaleństwo. ;)

 

Micra K11 Motion 1.3, 16V, 128000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poleciałem ostatnio na A4 okolice Rudy Śląskiej 172km/h moim 1,0. Im starszy tym lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak koledzy, moja micia 1.0 na obwodnicy Puław leciała lekko ponad 160, była lekko załadowana myśle że jak by była pusta do 170 by doszła ale szczerze powiedziawszy nie będe starał sie nigdy pobić tego ani nawet dorównać. Jechałem tyle bo sie śpieszyłem, ale serce mnie bolało jak Micra wyła przy tej prędkości z bólu :(

 

 

swoją drogą jaka prędkość jest najbardziej ekonomiczna i 'zdrowa' dla micry 1.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizus...jakie predkosci..160..170...ajeden nawet 180..jechal. Nawet gdy to prawda to ja po 120..dostaje juz gesiej skorki. Moja mala..jest bezwypadkowa, nawet nie drasnieta i 100km mam ledwo co dotykam pedal gazu...ale jezdzic szybciej jakos sie boje. Toyotka Starlet ktora przedtem mialem..gnala normalniepo niemieckich autobanach w drodze do Polski 160...amoglamoze i wiecej bodo podlogi nie cisnalem...no jazda jakas wydawala sie bezpieczna, trzymala sie ladnie szosy jak przyklejona..a z mala mam pietra i od 100..emocje niepokoju mnie drecza..moze to kwestia przyzwyczajenia. Jezdze nia dopiero tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że 130km/h Micrą to wyzwanie... Ja się bałem gdy Laguną 190km/h osiągnąłem... oO

Ale ma to swoją zaletę, że bardziej czujesz prędkość. :) Jedziesz wolniej, więc mniej waszki spalasz, poza tym tak nie męczysz samochodu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie to hulajnoga z kabinka i milo ze deszcz niepada za kolnierz a nie formula 1..hihihh. Moj cel to dojechac..a ze kwadrans czy godzine pozniej to malo wazne.

Bardziej mnie interesuje bezawaryjnosc.. jak V-max. Jechalem kiedys jaguarem..i zebymna licznik nie spojrzal to nie czulem ze gnam 180...bo nie cisnalem nawet...a tutaj 100 wydaje misie predkoscia nadmierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach nie ma odpowiednich dróg do szaleństwa. Po dziurach szkoda się tłuc, a na lepszych odcinkach ograniczenia i radary :/ . kiedyś na lepszym kawałku 120km/h, generalnie do 100 ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_9716.jpg

 

na niemieckim autobahnie, okolice NL, na ichniejszym LPG ! :D jak na 14'' i 185/55 opony nie jest chyba zle ;)

 

ciekawe czy jak by jakaś górka była to czy by licznik zamkneła :027:

gdyby jeszcze nie te podmuchy wiatru przy wyprzedzaniu tirów to mogłaby to być predkośc podróżna ;)

Po drogach niemiec czy Holandii jakos nie czuje sie tej predkosci, chociaz w NL max na co sie odwazylem 125 :D

a w naszym kraju ...jak nie dziury to foto radary, staram sie nie przekraczac 130 ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

 

na niemieckim autobahnie, okolice NL, na ichniejszym LPG ! :D jak na 14'' i 185/55 opony nie jest chyba zle ;)

 

ciekawe czy jak by jakaś górka była to czy by licznik zamkneła :027:

gdyby jeszcze nie te podmuchy wiatru przy wyprzedzaniu tirów to mogłaby to być predkośc podróżna ;)

Po drogach niemiec czy Holandii jakos nie czuje sie tej predkosci, chociaz w NL max na co sie odwazylem 125 :D

a w naszym kraju ...jak nie dziury to foto radary, staram sie nie przekraczac 130 ;P

 

 

W NLnie ma gorek..ale sa kamerki...cyk...i przychodzi do domu mandacik. Ale u Niemcow jak sie dobry sprzet...mozna zaszalec legalnie na niektorych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin290

Jak na razie jechałem 150 km/h. Łącznie ze mną to 4 ludzi na pokładzie. Ździwiłem sie że silnik 1.0 16v tyle wyciągnie O_O Bałem sie że odfrunę XD Więcej takich wyczynów nie próbowałem. Micra to nie auto na bicie rekordów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

 

na niemieckim autobahnie, okolice NL, na ichniejszym LPG ! :D jak na 14'' i 185/55 opony nie jest chyba zle ;)

 

ciekawe czy jak by jakaś górka była to czy by licznik zamkneła :027:

gdyby jeszcze nie te podmuchy wiatru przy wyprzedzaniu tirów to mogłaby to być predkośc podróżna ;)

Po drogach niemiec czy Holandii jakos nie czuje sie tej predkosci, chociaz w NL max na co sie odwazylem 125 :D

a w naszym kraju ...jak nie dziury to foto radary, staram sie nie przekraczac 130 ;P

 

 

W NLnie ma gorek..ale sa kamerki...cyk...i przychodzi do domu mandacik. Ale u Niemcow jak sie dobry sprzet...mozna zaszalec legalnie na niektorych odcinkach.

 

pewnie dlatego rzadko tam widać policje na drogach. ale faktem jest że tam wszyscy jeżdza przepisowo, auta z polski też. dlatego lepiej szaleć w niemczech tam gdzie ograniczeń brak ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego rzadko tam widać policje na drogach.

Ja słyszałem takie coś o policji w Niemczech: że stoja gdzieś tam na jakimś parkingu albo gdzieś, i maja taka jakby lunete że przybliżą i widzą wszystko, Twoją prędkość itp, jak jedziesz za szybko to pstrykaja zdjęcie, ale to tam gdzie są ograniczenia raczej :>

Nie wiem czy ktoś mnie bujał czy jak :D może ktoś też taką historyjkę słyszał? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

160km/h na a4, nie powiem, zebym sie czul bezpiecznie, ale nie mialem wrazenia ze odlece ;) no i antenka magnesowa na dachu sie dalej trzymala. Generalnie gdzies z lekkiej gorki bylbym w stanie dojsc do 180, takie moje odczucie... Micra 1,3, opony Dunlop 185/50 R14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem takie coś o policji w Niemczech: że stoja gdzieś tam na jakimś parkingu albo gdzieś, i maja taka jakby lunete że przybliżą i widzą wszystko, Twoją prędkość itp, jak jedziesz za szybko to pstrykaja zdjęcie, ale to tam gdzie są ograniczenia raczej

Nie wiem czy ktoś mnie bujał czy jak może ktoś też taką historyjkę słyszał?

Stoją sobie na parkingach przy drodze,ale lepszy widok mają z wiaduktów i mostków dla zwierzyny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hihi a moja micra k11 1.3 16V na autostradzie z trzema osobami na pokładzie "leciała" 187 km/h :D miałem nadzieje że zamkne licznik ale frajer mi sie wpakował w parade wyprzedzając TIRa ;/ no i się nie udało, a drugiej próby nie było gdzie zrobić :P

 

Pozdrawiam wszystkich "microwców" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wosovsky

Ja swoją micrą poleciałem +/- 150 km/h chociaż wiadomo, że licznik ma swoje przekłamania... micrusek wył już jakby to miało być jego ostatnie tchnienie... Ta prędkość nie robi zapewne wrażenia konfrontując ją z powyższymi. Lecz szczerze odradzam takie eksperymenty naszymi autkami. kiedy miałem jeszcze micrę zaliczyłem "dzwonek" w jej lewy bok, uderzył we mnie passacina prz predkosci... nie większej niż 10-15 km/h... po prostu suną się po śniegu siła bezwładności... me auto zostało znacznie "zwężone", gdy po pasaaciku niebyło wogóle znać. Micrusy niestety nie są liderami jeśli chodzi o bezp. i na pewno nie zostały wyprodukowane z myślą o powyższych prędkościach

z jaką prędkościa były robione testy euro w tamtych latach? :diabel2:

przepraszam niemogłem się powstrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja micrą udało mi sie polecieć 150, więcej nie chciała nawet jak było lekko z górki ;| na 4 biegu do 140 i koniec. k11 silnik 1,0 jechałem sam, paliwa w baku jedna czwarta, autostrada. ryk i szum powietrza na dłuższa metę strasznie męczący, opony R13 standardowe wymiary. Powiem tylko że przy tej prędkości prowadziła się pewnie, myślałem że będzie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micrus K10 Super S i ... sama jednostka seryjna jezdzila tak sobie ale troche grzebania i odswiezania silnika czego skutkiem bylo jakies 165+ kmh czyli predkosc przekroczyla pokazywana na liczniku i do tego dosc szybko sie zebralo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama jednostka seryjna jezdzila tak sobie ale troche grzebania i odswiezania silnika czego skutkiem bylo jakies 165+ kmh czyli predkosc przekroczyla pokazywana na liczniku

...myślę, że taki wynik wykręci każda seryjna zdrowa K10 1,2 na Pb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...