Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porównanie Coobcio Wozu i Subaru Impreza WRX'00


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny przykłąd to Auto Moni ona sama najlepszy czas do setki jaki wykręciła to 10,44 do setki a ja wsaidlem za ster chwile pozniej po niej i wynik 9,16...

 

Monia potwierdza!!! ;-) liczą się też umiejętności kierowcy, a nie tylko moc auta, sam sposób zmiany biegów dużo daje, no i odpowiedni start m.in. .........nauczę się, obiecuję hehe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Elo!

Ale wyczyalem smieszny artykół na temat Subaru, nic w nim smiesznego jak nie fakt smiesznych wręcz osiągów tego turbodoladowanego pojazdu.

No to porównajmy dane techniczne.

 

Subaru:

Moc: 218KM/5600obr.min

Moment obrotowy: 293Nm/3600

waga: 1400kg

Przyspieszenie: 0-100 w 6,2 sek, 0-160 w 18sek

 

Coobciowóz:

waga 1250kg

Przyspieszenia: 0-100 w 7 sek, 0-160 w 16sek

 

Jestem w szoku jak napęd 4x4 i nieco większa masa negatywnie wplywa na przyspieszenia zwłaszcza powyzej 100km/h, ciekawe jak by mi poszło na 400m z taką seryjna Subaryną ??

Coobcio ale Twoje wyniki sa z Gtecha...a wiesz jaka moze byc jego dokladnosc :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G-tech nie mierzy do 160km/h...

Taki pomiar robilem z moja koebitką na pokładize a ona trzymala stoper i mi odlcizała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
G-tech nie mierzy do 160km/h...

Taki pomiar robilem z moja koebitką na pokładize a ona trzymala stoper i mi odlcizała :D

to moim zdaniem jeszce wieksza niedokladnosc :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[Chodzi mi zeby szyciej robic 400m jak seryjna WRX STI.

 

Powyzej 100km/h nape 4x4 przynosi tylko same straty, pamętajcie o tym...

 

 

Niestety kiedy subaru zacznie miec problemy ze zwiekszaniem sie oporow toczenia oraz na przeniesieniu napedu,drugie auto bedzie mialo za duza strate do odrobienia.Potrzeba duzo wiecej mocy!!!!!!

Naszczescie na to tez sa sposoby........NITRO! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o same porównanie przyspieszenia.

 

W Auto Sweicie ze stycznia 2005 wyczytałem ze WRX kombi (nie STI tylko ta 220konna) z dwiema osobami na pokladzie 160km/h osiąga w czasie 18 sek a mojej nysie zajmowało to o blisko 1 sek krócej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o same porównanie przyspieszenia.

 

W Auto Sweicie ze stycznia 2005 wyczytałem ze WRX kombi (nie STI tylko ta 220konna) z dwiema osobami na pokladzie 160km/h osiąga w czasie 18 sek a mojej nysie zajmowało to o blisko 1 sek krócej :wink:

 

Coobcio,

Jak to kazdy mowi, z najwiekszym szacunkiem, duzo jeszcze nam wszystkim brakuje, nawet do fabrycznego WRX...

 

Auto Swiat z tego co widze to jedyny magazyn co tak pisze (nie wierz wszystkiemu co czytasz)...

 

WRX ma przyspieszenie od 0-100km/h w 5.9sec; 1/4 mili robi w 14.4 @ 155km/h

 

z tego co wiem to twoje pomiary na g-tech'u sa:

0-60mph in 6,69sek

1/4mile in 15,28sek@152km/h

--------na G-Tech---------- pamietaj ze to jest tylko g-tech. . .

 

z 15.28 na 14.4 zeby skoczyc to trzeba naprawde duzo pracy w samochod wlozyc....

 

 

Mysle ze poprostu za wysoko narazie siegasz...

Twoja fura naprawde ma super osiagi, i mozna z ciebie brac tylko przyklady......ale porownywac sie do WRX to troszke nie realny w tym momencie....

 

Trzymaj tak dalej a pewnego pieknego dnia bedzie naprawde porownac "coobciowoz" do wrx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile koni mosialby miec taki nissanek w osce aby bez dodatkowych doladowan dojsc po stracie takie 4/4 subaru.Druga sprawa ze pamietajcie ze konie to nie wszystko.Tu liczy sie moment obrotowy!Doladowanie nitro powoduje znaczny wzrost koni ale jeszcze wiekszy niutkow!!!!!!

Czasami aby otrzymac potrzebna redukcje czasu przjazdu wystarczy w odpowiednim czasie delikatny zastrzyk mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie skn tego artykułu ! ! !

JEst wyraznie napsaine do setki w 6,4 sek czyli lepiej odemnie ale za to od zera do 160km/h aż 18sek ! ! !

 

Ps. oprócz mocy, liczy się takze masa i wywazenie auta, samochody FWD mają najmneijsze stary w przeniesnieu napedu - wkoncu połoski odrazu wychodzą ze skrzyni i łączą sie z piastami...

 

Myśle że jak ja bym zasiadł za tą testowanąsubaryna to te 160km/h by osiągnełą w czasie 16 sek :D

 

Burtyn - dzikuje za uznanie :)

 

Co do tego żeby się stawiać z 220 konna Subaru Impreza WRX wystarczy ok 180-190koni w FWD i ładnie rożłozony momęnt obrotowy.

 

Seryjna nie odpręrzana Priemra GT z roku 91 na Garrecie T25 i na doładowaniu usatwionym na 0,5 bara (7PSI) osiąga 220Hp@6500 i 270Nm@5500

 

http://www.tati-motorsport.nl/public_html/...nB12SR20DEturbo

- spojrcie na sam dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem czasy ze strony SSS.ORG.pl

no i wychodzi na to że Subaru imperaza 2.0 GT prowadzone przez Cywińskiego Paweła 400metrów robi w 14.514sek.

JEdnak nie jestem w stanie powiędizeć jakie miałą ona wprowadzone zmiany ale zapewniam ze nie jest to egzemplaż seryjny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem czasy ze strony SSS.ORG.pl

no i wychodzi na to że Subaru imperaza 2.0 GT prowadzone przez Cywińskiego Paweła 400metrów robi w 14.514sek.

JEdnak nie jestem w stanie powiędizeć jakie miałą ona wprowadzone zmiany ale zapewniam ze nie jest to egzemplaż seryjny :D

 

2.0 GT < WRX 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm troche coobcio bujasz w obłakoach serio ae to tak ode mniea życze ci z CAŁEGO SERCA ZEBYŚ OPIERDZIELIŁ NAWET SERYJNEGO FOCUSA RS(OBIECAŁEŚ :wink: )ZOBACZYMY JAK WYJDZIE AUTKO Z ROBOTĄ ZOBACZYMY ...ALE SUBARU TO ...SUPARU:(:(:(: DZIS U MNIE BYŁ IMPREZA SOLBERG NA STACJI ALE WYMIATACZ I WYSIADŁ Z NIEGO POCZCIWY GOŚĆ KOŁO 60KI az mi sie włosy zjerzyły ...po co takiemu takie autko??na młode laski chyba:P:P

zalał racinga do pełna i ..pojechał ale to wyje miło:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prospect

czekam coobcio co pokazesz na Bemowie :) Do subarki ci duzo(nawet jesli zalozysz to turbo)brakuje!!Pamiataj ze twoje pomiary byly robione na amerykanskim g-tech czyli do 96km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
no są giganci co przebudowywują autka, a widzieliscie malucha z silnikiem corvetty?? jakis koles w USA to wmontowal i siedzi i kieruje z tylniego fotela, widzialem filmik jak na rownoleglych startuje z carrera i carrera nie ma szans do malucha. Poprostu wszystko zalzy do czego komu autko sluzy i do czego jest przygotowywane
to nie w stanach tylko 2j bracia w anglii mają maluszki z silnikami z corvette:D pozdrawiam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --Mlody--

kurcze, fakt faktem, musze zwrocic Coobciowi honor, wrx powyzej 70 km/h przestaje jechac, ma mega opory toczenia i do tego ta masa, konfrontowalem sie z wrx`em i (byc moze gosc zle zmienial biegi, tj. na zbyt wysokich obrotach, a subaru nie kreci sie pod odciecie) zjadlem bestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ba...

Jesteś porządnym kierownikiem więc mało który WRX za tobą nadąrzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość cornholio78

Czas przyspieszenia 0-160 km/h zmierzony stoperem na podstawie prędkościomierza. A słyszałeś kiedys o błędzie wskazań prędkościomierza, zwłaszcza w tak starym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

stoper jak stoper, powiedzmy ze udało się Coobciowi uzyskać dokładność jednej sekundy dzięki stoperowi, ale całkiem mnie rozbawiło to ze odczytał prędkość z pokładowego prędkościomierza, a wiadomo że te mają odchyłki, nieraz rzędu 10-15%. Nie ma to jak profesjonalny pomiar hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...