Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porównanie Coobcio Wozu i Subaru Impreza WRX'00


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cornholio78

jedno jest pewne: nie można porównywać wynikow pomiarów z profesjonalego sprzętu pomiarowego z uzyskanymi metoda na oko, bo wyjdą bzdury. Co sadzicie o pomiarze z wykorzstaniem odbiornika gps? Z tego co wiem daje wyniki bliskie prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o pomiarze z wykorzstaniem odbiornika gps?

 

ja sie bawilem czyms takim i powiem, ze wykazywal roznice z predkosciomierzem pokladowym (Subaru Outback) przy predkosci 115 bylo, z tego co pamietam, cos pomiedzy kilka do kilkunastu (jakies 8-12km/h) roznicy. GPS jest na pewno o niebo dokladniejszy niz stoper i licznik, ale nie wiem, czy nie moze byc przeklaman na etapie np. gps - komp, albo samo urzadzenie gps (ja mialem gps-laptop). Co do g-techa, to wiadomo, ze sa to wyniki przyblizone i gps tez powinien byc od nich lepszy, zwlaszcza, ze na g-tech (procz bledu samego urzadzenia) maja ponoc wplyw takze takie kwestie jak np. slabe tylne amortyzatory.

 

z tych trzech metod ja obstawiam gps, ale co fotokomorka, to fotokomorka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

Błędy pomiaru robionego urządzeniem gps wynikają z samej zasady działania gps'u, jednak z ogólnie dostępnych metod są najdokładniejsze. Oprócz wspomnianej przez Ciebie fotokomórki najdokładniejszą metodą pomiaru jest to urządzenie z kołem od roweru (nie pamiętam nazwy) doczepiane z tyłu samochodu. G-techa jak zauważyłeś łatwo jest oszukać, także podczas samej kalibracji można go nauczyć nieprawidłowego przeliczania zgromadzonych danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANjrposciej jest oszukac G-techa po przez delikatne rozpedzenie sie do np. 30km/h po czym dajemy w palnik i wyniki rzędu 5 sek są jak najbrdizej realna :wink:

 

Ja osobiście używałem G-techa do pomiarów tego co dany mod przyniosł, zresztą o dziwo wyniki na G-techu na 400m nie odbiogały za bardzo tym mierzonym za pomocą profesjonalnej aparatury, chociązby moje występy na Modlinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość microlot

tiaaaaaa................

Wlasnie sobie przeczytalem calosc od poczatku do konca i......

plany ambitne Coobciu i jestem jak najbardziej za , mysle ze WRX'y, STi i wszelkiej masci EVO sa w Twoim zasiegu, przynajmniej tego Ci zycze, ale po tym jak napisales ze pmiary odbywaly sie z niewiasta na pokladzie i ze stoperem to szczerze nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac :!: Autorytet dla wielu klubowiczow w sprawach technicznych, a tu taka porazka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoper jest o dupe potluc. g-tech cos pomierzy ale na usztywnianym zawiechu. banan mi mowil ze coobcio wydymal suchara, ktory wyjebal ladne tysiace na tjuning swojego s13 (swap na s14) wiec nie ma co mierzyc tylko leczyc leszczy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary były robione stopoerem bo te z G-techa byly deczko zbyt optymistyczne na móg gust...

Wiec dodatkowo oprócz G-tech nie obeszło się bez tradycyjnych pomiarów z komórką w ręku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoper jest o dupe potluc. g-tech cos pomierzy ale na usztywnianym zawiechu. banan mi mowil ze coobcio wydymal suchara, ktory wyjebal ladne tysiace na tjuning swojego s13 (swap na s14) wiec nie ma co mierzyc tylko leczyc leszczy :!:

 

a tak z ciekawosci, pomijajac przypadek Suchara i jego kanarka, czy uwazasz, ze Primera Gti jest lepsza od s13 czy WRX'a?..no chyba, ze mowisz tylko o jezdzie na wprost do pierwszej setki...

 

pozdr.

PalmeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Dokałdnie tak, ten post powtał jedynie zeby porównać przyspieszenia.

Zaraz zaraz. A jak chcesz porównać przyspieszenia mierzone różnymi metodami? Powinno się użyć w obydwu porównywanych samochodach tej samej metody pomiaru. Cóż warty jest pomiar zrobiony wg licznika samochodowego? Jak wsazywał 160 u Ciebie w samochodzie, to rzeczywista prędkość mogła wynosić np 140 lub 150, bo nie wiemy jaki jest błąd wskazań Twojego prędkościomierza, zwłaszcza że jest już stary i prawdopodobnie napędzany linką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem metody pomairu robione na dwa sposoby - G-tech na 1/4 mili a stoperem do 160km/h nie są to za dokladne metody ale porównanie chociaż orjentacyjne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci, pomijajac przypadek Suchara i jego kanarka, czy uwazasz, ze Primera Gti jest lepsza od s13 czy WRX'a?..no chyba, ze mowisz tylko o jezdzie na wprost do pierwszej setki...

 

pozdr.

PalmeR

 

....miales na mysli primere GT? uwazam ze kazdy jest dobry tylko kazdy do czego innego.... a Ty?

 

ps. gadalem z sucharem i wiem do czego sie przymierza ale z tym co ma pod maska to mocno mnie zdziwilo ze dostal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem metody pomairu robione na dwa sposoby - G-tech na 1/4 mili a stoperem do 160km/h nie są to za dokladne metody ale porównanie chociaż orjentacyjne jest.

 

czyli blad pomiaru +/- max 2 sek jesli chodzi o stoper + blad pomairu wskaznika predkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi stoi rozbita. 300 kucy. No ewentualnie jest jeszcze kolega z EVO VIII. Tylko ciekawe czy ktoremus chcialoby sie targas swoje fury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Już pisałem metody pomairu robione na dwa sposoby - G-tech na 1/4 mili a stoperem do 160km/h nie są to za dokladne metody ale porównanie chociaż orjentacyjne jest.

Nie wiem czy nie roumiesz tego co wyraźnie napisałem, czy robisz to specjalnie. Skąd wiesz że było 160 km/h? Jeśli ze wskazań swojego licznika, to nie mam pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...