Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TTTM - czyli Ten Typ Tak Ma


Gość notek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:) no a z poduszką w kierownicy może ktoś coś doradzić ? Coś się telepie/ drga od jakiegoś czasu na nierównościach w okol. kieownicy. Nie wiem czy to modół poduszki czy jakąś inna usterka zawieszenia...

Mój typ tak nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no a z poduszką w kierownicy może ktoś coś doradzić ? Coś się telepie/ drga od jakiegoś czasu na nierównościach w okol. kieownicy. Nie wiem czy to modół poduszki czy jakąś inna usterka zawieszenia...

Johnrambo,jeżeli twoja dolegliwość nie ma związku z luzem na krzyżaku kolumny kierowniczej,co musiał byś to sprawdzić,to z opisanego wątku odnośnie kierownicy,może to mieć związek z obudową airbagu koła kierownicy,ten plastyk z tyłu podczas jazdy po wertepach potrafi nieżle pochałasować,umie tak jest,z tym,że miałem obydwie dolegliwości naraz i krzyżak i chałsującą obudowe airbagu,z tą pierwszą delegliwością sobie poradziłem(zapoznaj się z moimi wcześniejszymi postami),a z drugą jeszcze nie,ale juz trochę pokąbinowałem przy użyciu niewielkich kawałeczków gumy(uszczelki nasadowej (5mm)wtykając ją w rant tej nakładki od sterowania w kole,a szczeline obudowy airbagu i co odziwo dało pozytywny rezultat,przestało telepać(drżeć),musisz to poobserwować,posłuchać,czy te odgłosy są napewno z koła,czy może z kolumny.

Powodzrnia w poszukiwaniach. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "naprawiał" ktoś samodzielnie stukającą poduszkę w kierownicy ? ew. jak to zrobić samemu ?

 

A może ktoś wymieniał przednie reflektory ? Pytanie- czy oryginały czy zamienniki kupić ? Te oryginalne popękały chyba od kamieni, więc jakość jest kiepska, tu chyba w zamienniku nie będzie dużo gorzej?

 

U mnie jest podobny problem z reflektorami - seria podłużnych pęknięć na szkle przedniej lampy .... ale nie kojarzę żebym traktował ją jakimiś kamieniami - na szczęscie lampa szczelna i w środku nie paruje ani nie dostaje się woda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko przypuszczam, ze od kamieni- kilka niedużych + mnóstwo malutkich rys wzdłóż ułózonych -tak jak od opływającego powietrza. Dlatego chciałbym wymienić, boję się kupić używanych, nie widząc ich na żywo- a w poblizu nikt nie sprzedaje. Dlatego pytam o zamienniki bo są po ok 300zł za sztukę, a oryginały od 450zł.

 

Zdjęcia przedstawiające popękane przednie lampy. Auto pierwszy raz wyjechało z salonu w 05.2007. teraz ma przebieg 79000 km, absolutnie bez stłuczki itp. Ogólnie są porysowane (najmocniej to widać w okolicach wystających "rogów") i popękane (większe pęknięcia widać jako ciemne smugi). Czy komuś takie coś się też stało ?

post-52123-0-07826100-1342538371_thumb.jpg

post-52123-0-91222700-1342538395_thumb.jpg

post-52123-0-25797800-1342538415_thumb.jpg

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się też nad problemem szyb i lamp, ponieważ w moim notku po poprzednich właścicielach, może nie tak jak i kolegi johna występują małe zarysowania szkieł lamp przednich i szyby przedniej. Jeździłem kilkoma samochodami wprawdzie zawsze nowymi i mimo kilku lat użytkowania nie miałem porysowanych szyb. Może problem tkwi nie w materiałach tylko we właścicielach? Słabo dbają, wycierają brudnymi suchymi szmatami zamiast wcześniej spłukać szybę czy lampę. Moja córka kiedyś kupiła matiza i też miał diabelsko porysowaną szybę przednią nie mówiąc o reflektorach, były matowe. I kiedy pękła szyba i trzeba było wymienić dopiero autko przejrzało. :rolleyes2::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowienie przednich lamp w Matizie - to TTTM dla tego samochodu. Co do lamp w Note, to jestem zdziwiony. Widziałem kilka egzemplarzy Note - co najmniej kilkuletnich (w tym taksówki) i w żadnym nie widziałem tak porysowanych przednich reflektorów. Może ktoś próbował je polerować jakimś agresywnym środkiem i zniszczył wierzchnią warstewkę ochronną? Właściciele Matizów mieli opracowane metody "regeneracji" zmatowiałych reflektorów, ale nie wiem, czy w Note ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie parują- ale kiepsko to wygląda na parkingu :) no niby 5 letnie auto, a z bliska jak 16 letnie Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie parują,ani też nie są porysowane,a mam już 70 tys przejechane.I tak na prawdę nie mam koncepcji na to co tak na prawdę powoduje taką degradację szkieł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same przeźroczyste plastki są ściągane ? W sensie czy można je oddzielić od reszty i czy są różnice w "anglikach" - oczywiście samych szkieł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szkieł angielskich to na pewno jest różnica,więc nie zawracaj sobie nimi glowy.Gdybyś chciał oddzielić szkło od lampy to jest to dość kłopotliwe i pracochłonne.Niektórzy wykonywali to używając gorącej wody lub opalarki.Szkła są klejone specjalnym termoplastycznym klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła są chyba jednak takie same. Sposób świecenia reflektorów jest "regulowany" przed odbłyśniki lub szkło reflektora. Rzadko, przez jedno i drugie. W Note jest to realizowane tylko przez odbłyśniki - szkła są gładkie. Tak więc raczej nie ma różnicy między szkłami europejskimi a angielskimi. Natomiast odbłyśniki na pewno się różnią i to znacznie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo dla nich będzie to po prostu "reflektor" z UK i tłumaczenie, że to tylko szkło pewnie na nic się nie zda. Zabiorą dowód i wyślą do diagnosty. Diagnosta stwierdzi, że jest ok (bo to tylko szkło) i dowód oddadzą - tyle tylko, że po następnej kontroli będzie to samo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tak czytam forum i przypadłosci innych w aspekcie TTTM i doliczam do tego TTTM trzeszczące szyby gdy są opuszczone. Moje przednie szyby tak trzeszczą niemiłosiernie na nierównościach drogowych że mam wrażenie że zaraz się rozsypią w pył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam forum i przypadłosci innych w aspekcie TTTM i doliczam do tego TTTM trzeszczące szyby gdy są opuszczone. Moje przednie szyby tak trzeszczą niemiłosiernie na nierównościach drogowych że mam wrażenie że zaraz się rozsypią w pył.

 

Witam

Ej no Marcin zaskoczyłeś mnie :) W tym samym czsie kupiliśmy identyczny model Notka. Więc przyznam Ci się, że dotrychczas nie miałem potrzeby jeździć z otwartymi szybami bo klimartzacja automatyczna załatwia wszystko. Samochód przewietrzam na postoju. Teraz sprawdzę u siebie jazdę przy otwartych szybach i zobaczę, czy moje trzeszczą bo sam jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczą Czesław ,trzeszczą i chyba jest to spowodowane profilem szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zdziwiony. Jestem z gatunku takich, co to słyszą to czego nikt inny nie słyszy ;). Sporo jeździłem z otwartymi oknami z przodu i nigdy nie wpadło mi w ucho aby trzeszczały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,da się to usłyszeć.Już jakiś czas temu to było poruszane na forum i próbowałem dociec tej przyczyny.Jak do tej pory skłaniałbym się ku tezie że profil szyby i połączenie prowadnic ma tu duzo do czynienia.Albo próbować wyregulować prowadnicami w drzwiach ,albo...zostawić dla świętego spokoju,bo roboty jest w bród!

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeszczą aż strach. A właściwie to stukają zwłaszcza przy nierównościach poprzecznych. Mniej lub bardziej w zależności od tego jak bardzo otworzysz okna.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez g.a.polak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś tam gdzieś szeleści, da się wytrzymać. W każdym coś jest nie tak. Ostatnio czytałem i byłem mocno zdziwiony, że w RAV-4 plastyki we wnętrzu są kiepskiej jakości i maja tendencje skrzypienia. Głowa do góry na szosie leci cicho,a po wertepach nie trzeba jeździć zbyt często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak,jakby w połowie otwarcia brakowało grubości szyby i ma luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zabiliście mi klina ;). Latem bardzo często otwieram swoje okno na full jak wyjeżdżam z garażu albo z pod domu - tak dla przewietrzenia ;). W jednym i drugim przypadku mam wertepy. Nic mi tam nie trzeszczało... Ale sprawdzę :). Dobre w tym wszystkim będzie to, że jak zacznie, to będę spokojny, że TTTM ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...