Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TTTM - czyli Ten Typ Tak Ma


Gość notek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno te łożyska które wstawiają teraz są dużo lepsze i trwalsze. Więc chyba dobrze, że masz to już za sobą :).

Mam taką nadzieję, auto właśnie stoi w ASO i będzie gotowe za godzinkę bo okazało się że jeszcze do wymiany klocki i tarcze przód. 1100 zł trochę sporo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy. Mojemu koledze wymieniali tarcze i klocki już na drugim przeglądzie. Przebieg miał podobny i zapłacił chyba tyle samo. Nawet klocków raz nie zmienił - od razu poszedł "komplet". Szybko... Ale on praktycznie non stop jeździ po mieście. Może to było powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy. Mojemu koledze wymieniali tarcze i klocki już na drugim przeglądzie. Przebieg miał podobny i zapłacił chyba tyle samo. Nawet klocków raz nie zmienił - od razu poszedł "komplet". Szybko... Ale on praktycznie non stop jeździ po mieście. Może to było powodem.

 

Moje wytrzymały niecałe 50 tys. Co ciekawe, klocki były w lepszym stanie niż tarcze. A może jest tak jak z wycieraczkami. Na pierwszy montaż idą części gorszej jakości (przynajmniej te do których można zastosować określenie "zużycie eksploatacyjne")?

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję, auto właśnie stoi w ASO i będzie gotowe za godzinkę bo okazało się że jeszcze do wymiany klocki i tarcze przód. 1100 zł trochę sporo...

ło matko!Taniej wyszła by Cie droga do mnie :D zakup tarcz i klocków + wymiana :D

Na prawdę w serwisie można zawału dostać.

Arek ,moje wytrzymały coś ponad 60tys.Zamieniłem na RH komplet i po 5tys wywaliłem całość zamieniając na ATE i klocki Ferodo premier,komplet klocki i tarcze 370 zet i jest suuuper! ten zestaw(mieszany)spisuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko!Taniej wyszła by Cie droga do mnie :D zakup tarcz i klocków + wymiana :D

Na prawdę w serwisie można zawału dostać.

Arek ,moje wytrzymały coś ponad 60tys.Zamieniłem na RH komplet i po 5tys wywaliłem całość zamieniając na ATE i klocki Ferodo premier,komplet klocki i tarcze 370 zet i jest suuuper! ten zestaw(mieszany)spisuje się świetnie.

 

Ja zmieniłem na zestaw: klocki ferodo premier i tarcze brembo. Cena za komplet minimalnie niższa niż za Twój (coś mi się kojarzy 320-340 zł plus wymiana). Z tego co pamiętam pisałeś, że Tobie odradzali tarcze Brembo. Po roku i 16 tys km nie mogę się zgodzić z tą opinią (chyba że akurat trafiłem na dobrą sztukę :) ). U mnie ten zestaw sprawuje się świetnie. Nic nie piszczy, pylenie minimalne a skuteczność hamowania .... Jest znacznie lepiej niż na fabrycznym zestawie. Ale czytając opinie o producencie Twoich nowych tarcz, dla Ciebie raczej to będzie mało przydatna informacja, bo na ATE pojeżdzisz długo :wave:

Co nie zmienia faktu że fabryczny komplet Lucasa jakiś słaby jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Brembo odradzili w sklepie,a także osoba co pracowała w tej fabryce,chyba w Zawierciu.Zupełnie inna kontrola techniczna tego co szło na pierwszy montaż ,a inna w detal.

Arek zajrzyj do tematu tniemy koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim autku sam zmieniłem na komplet ferodo z brembo i byłem bardzo zadowolony co do trwałości i poprawy skuteczności hamowania. Ja mam teraz nakulane 40 tys. i jak niedawno patrzyłem na tarcze to były tylko lekko przytarte, delikatny próg był, ale ja dość rzadko używam hamulców, w mieście wolę silnik i redukcje z przegazówkami. Mam nadzieję że pociągną mi dłużej niż do 60 tys., wtedy zdążę zmienić notka na coś nowego. A jak nie to rozważę też te ATE.

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Brembo odradzili w sklepie,a także osoba co pracowała w tej fabryce,chyba w Zawierciu.Zupełnie inna kontrola techniczna tego co szło na pierwszy montaż ,a inna w detal.

 

Ja zdecydowałem się na zakup po przeczytaniu opinii na forum Alfy Romeo 159 i Forda Mondeo. Polecał też mój dobry kolega który założył podobny zestaw w Clio 3. Póki co jest super i mam nadzieję że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zdecydowałem się na zakup po przeczytaniu opinii na forum Alfy Romeo 159 i Forda Mondeo. Polecał też mój dobry kolega który założył podobny zestaw w Clio 3. Póki co jest super i mam nadzieję że tak zostanie.

Le :whistle: :whistle: :whistle: piej kupić klocki BREMBO JAK KLOCKI FIRMY xxxxxxx :whistle: :whistle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam zrobione 99tys swoim dci z 2007r i właśnie jestem przed już 2 wymiana kolumny kierowniczej tez zaczęła mieć luzy i się tłuc pierwszy raz wymieniana na gwarancji przy około 45 tys przebiegu

Edytowane przez monterek5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też stuka ta osłonka na kierownicy od poduszki? Dziwnie tak lata co mnie wnerwia. Z poduszka wszystko ok. Jsk temu zaradzić? Boje się to zdjąc by nie stzreliło cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U was też stuka ta osłonka na kierownicy od poduszki? Dziwnie tak lata co mnie wnerwia. Z poduszka wszystko ok. Jsk temu zaradzić? Boje się to zdjąc by nie stzreliło cos :)

Dużo palisz hhhehehehhehehe :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgłaszam od siebie TTTM chyba już dobrze znane od samego początku, czyli przeciekająca uszczelka światła stop. Wystąpiło w Note - produkcja marzec 2010, I rejestracja wrzesień 2010, przebieg 29 tys. Zgłoszone i naprawione w ASO, oby się nie powtórzyło. Swoją drogą myślałem, że po lifcie wyeliminowali ten problem. Zgłosiłem także przy okazji trzeszczący styropian koło fotela kierowcy. Zostało naprawione i Pan z obsługi powiedział, że musiałem w coś walnąć np. krawężnik bo styropian pękł i się wybrzuszył. Jakoś to powypychali i naprawili. W sumie nie przypominam sobie abym w coś walnął, możliwe że stało się to po wypadku, bo uderzenie było właśnie od strony kierowcy.

 

Ostatnio znowu zaczęłem słyszeć jakieś skrzypienie, głównie jak jedzie się po nierównej nawierzchni, tym razem jest to chyba fotel kierowcy. Muszę to jeszcze sprawdzić, bo możliwe że to przez ostatnie mrozy -10*C wczesnym rankiem. Od wczorajszego ocieplenia jakoś to ustało chyba.

 

 

jeśli chodzi o cieknący stop, to nie jesteś odkrywcą, temat jest stary jak to forum :rolleyes:

 

 

No i muszę trochę sprostować bo wbrew pozorom powodem przecieku nie była uszczelka stop. Zaciek był widoczny w miejscu … może załączę fotografię dla lepszego wglądu:

 

 

zaciek2.jpg

 

zaciek1.jpg

 

Oczywiście pierwsze podejrzenie to uszczelka światła stop. Przy pierwszym zgłoszeniu została wymieniona. Przez pewien czas było wszystko dobrze, aż po dosyć dużych opadach znowu to samo (patrz zdjęcia). Auto odstawione znowu do ASO, które sprawdzili na myjce i nic nie przeciekało. Stwierdzili jedynie „skroplenie pary wodnej” ale bez żadnego przecieku i kazali obserwować. Po dłuższej obserwacji wyszło, że w dni wilgotne i przy małych opadach nic się nie dzieje, dopiero przy zacinającym i dosyć obfitym deszczu pojawia się po jakimś okresie zaciek. Przyczyną okazała się uszczelka od anteny FM. Została ona wymieniona i odpukać na razie sucho. Może to jeszcze nie TTTM ale informacja może się okazać przydatna dla potomnych :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś może jak "podchodzili" do anteny, żeby wymienić uszczelkę ?

 

Nie widziałem, ale wiem że ściągali wszystkie plastiki z tyłu i prawdopodobnie opuścili podsufitkę w dół, bo wątpię żeby ją całą ściągali. Z przodu by musieli rozkręcić parę rzeczy żeby ją całkowicie ściągnąć, ale żądnych śladów rozkręcania nie było, z tyłu natomiast było widać mniej więcej co było rozkręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. A ja mam pytanie z innej beczki.Czy po przejechaniu 3000 km nowym autem powinno wymieniać się chłodnice z powodu pęknięcia ,czy TTTM, czy ja poprostu mam pecha.Zdecydowałem się na Notka m.in ze względu na małą awaryjność,a tu zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko zostało naprawione na gwarancji (brawo dla serwisu,na drugi dzień auto było gotowe), a chłodnica po prostu rozszczelniła się sama z siebie bez jakiejkolwiek ingerencji zewnętrznej.Najlepsze jest to że "dziura" była taka że po przejechaniu około 20 km prawie cały płyn wylądował na asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie pisał o tego typu przypadkach z chłodnicą, masz więc wyjątkowy egzemplarz :) .

Najważniejsze że naprawione. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś może sam uszczelniał przeciekającą szybę tylną. Przeciek pojawił się idealnie na wysokości środka lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...