Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co z bagażem na pace..


Gość loopa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Tak jak pisałęm wcześniej planuję zakup - myślę, że jeszcze w tym tyg wpłacę zaliczkę i już zastranawiam się jak mocować bagaż, dosyć często wożę ze sobą sprzęt ( nietani) albo pół domu na jakiś wyjazd :)

 

Jakie macie sposoby na to żeby się nie przewalało na każdym zakręcie ?

 

Podpowiedzcie coś i żeby nie trzeba bylo od razu wydawać tysięcy :)

 

 

LISTA:

 

1. Dżemik - 1 szeroka z siatka (SS)+1 wąska na nadkola z siatką(WS)

2. Domadm - 2 SS

3. Jack182- 1

4. Buli107 - 1

5. Johny -1 SS

6. Loopa - 1 siatka

7. Boliniak- 1WS

8. osiemzero -1

 

 

Niestety Teetime prosił o wykreślenie - nieprzewidziane wydatki .

 

Na razie: 9 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

też nie odebrałem swojej Navary jeszcze i cały czas myślę jak rozwiązać problem zwykłego bagażnika....

1. Po pierwsze - przyciemniam szyby boczne-tylne i tylną - to mi pozwoli coś niecoś schować z tyłu na tylnych siedzeniach...

2. Po drugie myślę nad jakąś zabudową - albo plyta nad częścią paki albo Hard Top. Ale tak czy inaczej ladunki będą się ślizgać na pace.

Myślę, że najlatwiej i najpewniej będzie je mocować ściąganymi pasami z klamrami - koszt 1 szt. to chyba koło 100 pln max. A kotwy C-channel to ulatwią na pewno.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja już zdecydowałem się na Hard Top tylko właśnie nie wiem co dalej robić choćby z pojedyńczą torbą czy pleckiem :) z tymi pasami trochę jednak zabawy, myślałęm o zamontowaniu może jakiejś skrzyni , choćby żeby zakupy z marketu można było wrzucać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

też nie odebrałem swojej Navary jeszcze i cały czas myślę jak rozwiązać problem zwykłego bagażnika....

1. Po pierwsze - przyciemniam szyby boczne-tylne i tylną - to mi pozwoli coś niecoś schować z tyłu na tylnych siedzeniach...

2. Po drugie myślę nad jakąś zabudową - albo plyta nad częścią paki albo Hard Top. Ale tak czy inaczej ladunki będą się ślizgać na pace.

Myślę, że najlatwiej i najpewniej będzie je mocować ściąganymi pasami z klamrami - koszt 1 szt. to chyba koło 100 pln max. A kotwy C-channel to ulatwią na pewno.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem siatkę gumowo-poliestrową - do burt (kotwy c-channel) i podłogi .

Dzieki temu można wrzucić na pakę trochę gratów nawet drobiazgów i się nie przewalaja - no i nie trzeba po zgrzewkę piwa wchodzić na pakę :D:D

 

A dodatkowo warto mieć parę skrzynek na pace

 

[ Dodano: Czw 22 Lis, 2007 08:40 ]

Ja zamontowałem siatkę gumowo-poliestrową - do burt (kotwy c-channel) i podłogi .

Dzieki temu można wrzucić na pakę trochę gratów , nawet drobiazgów i się nie przewalaja - no i nie trzeba po zgrzewkę piwa wchodzić na pakę :D:D

 

A dodatkowo warto mieć parę skrzynek na pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżemik, wrzuć fotki - bo ja też właśnie nad czymś takim myślę - znudziło mi się już nurkowanie do środka po rzeczy leżące przy przedniej burcie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie wrzucę po weekendzie.

 

Siatkę kupuje się na metry np. u tego gościa:

 

http://www.allegro.pl/item272523211_nowosc...ox_a_75x95.html

 

Ma oprócz tego zaczepy i karabińczyki, żeby szybko zdemontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem też coś w tym stylu tj.oryginalna siatka bagażowa w Norauto .zaczepiłem za kotwy i jest OK.(cena- nie pamiętam ,ale chyba ok.60 zł.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

generalnie to przyznam że cały czas się zastanawiam jak rozwiązać brak tak podstawowej rzeczy jaką jest zamykany bagażnik.....

jak pisałem - przyciemniam szybki tylne - wtedy teczka z laptopem i dokumentami przynajmniej nie bedzie widoczna - a czy bezpieczna to się okaże ....

pewnie finalnie zabuduję skrzynię - krypa albo hard top. Ale żeby małe rzeczy nie latały po całej pace to myślę nad jakąś przegrodą pionową regulowaną. Jak ją przesunę na 50-60cm od tylnej klapy to mi się wytworzy bagażnik jak w osobówce - na zakupy itd...

Albo przymocuje sobie do listwe C-channel jakieśplastikowe kosze lub skrzynki z Castoramy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w ofercie specjalne siatki bagażowe do Pickupów

Wchodzi w nie około 4 pełnych reklamówek z hipermarketu. Posiadają regulację i zaczepy do mocowania. (made in USA)

tu są fotki http://ralf.wrzuta.pl/obraz/i0dpolk4wQ/

http://ralf.wrzuta.pl/obraz/100je6gywc/

Zapraszam

ralfm@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie takiej kratki szukam w nissanie oryginal kosztuje 2500zl a szukam tanszego zamiennika. Ile ta prezentowana moze kosztowac?

 

 

na alledrogo jest za 1199,00 i widac ze staniala bo jak ostatnio do czlowieka dzwonilem

to podal mi 1400 chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

ja polecam cos takiego: przegroda, u nas kosztuje 1800, ja zakupilem nie wychodzac z domu na tej aukcji i ze wszystkimi oplatami kosztowala mnie 980 zl - szla do mnie 9 dni... bardzo praktyczna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w końcu kupiłem taką większą skrzynie plastikową w IKEA za jakieś 50 zł i po problemie.:)

Nawet ma kółka ;)

 

Mysle ze skrzynka jest tansza i bardziej sie oplaca niz kupowanie przegrody, ale czy praktyczniejsza to nie wiem, bo nie mam przegrody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem przymiarkę do montażu przegrody i blacha. Przegroda jest mocowana na dwóch wózkach po każdej ze stron. Jest to płaskownik z dwoma łożyskowanymi kółkami które powinny wejść w szyny na burtach. Mam wykładzinę plastikową i chyba muszę ją zdemontować, żeby włożyć te wózki. Było już późno i nie chciałem dłubać po nocy. Montował ktoś z Was samodzielnie przegrodę?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok temacik przerobiony. Najłatwiej mocować wózek jest przez odkręcenie przednich szyn. Są tam 4 śruby torksy (gwiazdki) 2 min. szyna zdjęta i wózek założony. Wózek ma pokrętła do mocowania wózka, nie trzeba kluczy i innych śrubokrętów. Jednak wyjęcie całkiem przegrody wiąże się z odkręceniem dwóch śrub na gwiazdkę. Tu można pomyśleć o jakimś motylku ;)

 

Foty poniżej:

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, może ma ktoś warsztat i podjąłby się małej produkcji dla kolegów z forum?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...