Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co z bagażem na pace..


Gość loopa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

myślę że dałoby się coś zrobić w tym temacie :D tylko ilu by było chętnych i ile bylibyście w stanie za to zapłacić --- bo cena w aso to jakaś porażka. Popytam u ślusarzy jak będę ;) No i trzebaby dokładne wymiary( rysunek ) im podać. Myślę że cena ok 500 zł mogłaby być całkiem realna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą chętni to zrobię rys. z wymiarami. Ale bez ściemy, żebym się nie nasmarował i pójdzie to do kosza... Przegroda przesuwa się bardzo płynnie do przodu i tyłu. Wyjęcie przegrody dosyć kłopotliwe i trzeba sposobem. Po opanowaniu to góra 5 min. Dla obniżenia kosztów i ułatwienia wykonania nie potrzeba żadnych kółek na łożyskach. Wystarczy zrobić dwa płaskowniczki wchodzące po skosie w szynę, nagwintować je i śruba z motylem do przykręcenia. Przesunąć tez będzie można bez problemu. Temat przegrody dałem mojemu koledze. Jeżeli będzie więcej chętnych może to zrobić stalowe. To co ja mam to jakiś lekki stop. Myślę, że jeździ to na pace i jest bez znaczenia, czy będzie ważyło 6 czy 12kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loopa i tpirat - :one:

 

Jestem zainteresowany 1 sztuką , czekam na szkic i cenę.

 

Koledzy piszcie kto chce, bo to chyba konieczne do kalkulacji cenowej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezmę dwie szt.

 

Zastanawiam się nad jakimś patentem, żeby to było trochę szczelniejsze po bokach, tzn. trzymało drobniejsze przedmioty, z kolei dało się przesuwać za nadkola.

Choć w sumie, wystarczyłaby mi wersja szersza, która lepiej przylega bokami i nie da się przesunąć w przód na i za nadkola.

Uwzględnijmy to proszę w projekcie (ew. dorysuję o co mi chodzi jak narysujecie ten co jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dzisiaj do Zakładu gdzie jest chętny podjąć się wykonania identycznych przegród. Odrysuje idealnie z oryginału każdy element i może robić. Nie ma problemu, aby wykonał też wersję dosuwaną do nadkoli. Koszt powinien być ten sam. Jeżeli chodzi o szczelność, może zostać zastosowana drobna metalowa siatka. Dzisiaj wieczorem dam znać konkrety odnośnie terminu i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawa wygląda tak. Kolega pomierzył i:

Poniżej 5 szt. nie chce robić :(

 

do 10 szt. po 600 zł. za szt. możliwość wyboru koloru + rozmiar czy ma być taka jak moja czy szersza i dojdzie do nadkoli. Powiedział, że przerobi system mocowania przegrody do wózków i będzie jeszcze łatwiej demontować.

 

powyżej 10 szt. po 500 zł. za szt. i opcje koloru itd. jak wyżej.

 

Na życzenie może wstawić siatkę w cenie przegrody.

 

Teraz tylko zrobić listę zainteresowanych.

 

Termin wykonania:

do 4 dni od złożenia zamówienia. Mówi, że musi się rozejrzeć za ładnymi motylkami do wózków, żeby nie trzeba było kręcić kluczem czy innym narzędziem.

 

Lista zainteresowanych może być ogólnodostępna na forum lub prywatnie na maila.

Na forum będziemy wiedzieli jaki jest stan i ile brakuje do 10 szt :) Zawsze to 100 w kieszeni.

 

Czekam na info zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tpirat, dzięki za info.

Myślę że warto się zmobilizować i 10 osób się znajdzie. Jeszcze pytania dodatkowe:

1. Jak z transportem w Polskę?

2. Czy może gostek wystawia faktury, czy to "garażowiec"?

 

edit:

ad1) Fajnie byłoby gdyby np. ktoś mógł wrzucić do W-wy, stamtąd ktoś inny podrzuci na Śląsk, etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport, poczta polska lub kurier do ustalenia. Wystawia rachunek wtedy trzeba doliczyć 8,5% podobno z tego można odliczyć 22 vatu i dochodowego. Tu jednak nie polemizuję, bo nie znam się na tym. Powiedział tylko, że jak ktoś chce rach. żaden problem ale doliczyć musi 8,5%.

 

Gościu ma zakład blacharski, mechaniczny, pryska samochody itd. Pomyślałem o nim bo robił mi profile do ścian aluminiowych i naprawdę zrobił jak fabryka.

 

Z odliczeniem vatu z takiego rach. może niech się wypowie ktoś kto się zan na tym. Oczywiście pozostaje opcja bez rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się piszę na 1 sztukę. W piatek wyjeżdżam, więc gdybym nie odpowiadał to nie wykreslajcie. Odbiór najchętniej po 24 lutego. Jutro ewentualnie potwierdzę jeszcze drugą sztukę, jesli kumpel się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zadzwoniłem i jest to zwykły rachunek który można sobie wrzucić w koszty. vat tam nie ma. Tak więc raczej nici z odliczenia. Nie jest to faktura vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olać już ten VAt :) chociaż od dochodowego się odliczy

 

ja ciągle zainteresowany, jeszcze tylko:

 

- co masz na myśli pisząc, że można wstawić siatkę? czy chodzi o jakąś blachę perforowaną( z otworami czy cuś? ) nie jestem techniczny ale pewnie wiadomo o co mi chodzi :)

 

- czy konstrukcja będzie aluminiowa ? bo stalowe kątowniki to jednak ciężkie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka w środku to coś w rodzaju cieniutkiej blachy z otworami. Aluminium to to nie jest nie ta cena :) Na złom by ktoś sprzedał :))) Moja też nie jest z aluminium tylko jakiś stop. średnio lekki. Wykonanie będzie z cieniutkiego kątownika stalowego. Spokojnie waga nie będzie kosmiczna i jeździć to będzie na pace. W zasadzie to 3 elementy, dwa wózki w szynach a do dźwigania sama przegroda, myślę, że lżejsza jak 10kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie zapominać o mnie :) Może takim właśnie sposobem kiedyś znajdziemy tanie źródło np. na listwy boczne na drzwi czy nakładki na nadkola ? Kto wie ...

Potwierdzam, dla mnie jedna szt z siatką ( blacha z otworami ) i w prostokącie, starczy jak dojedzie do nadkoli tylko i basta :) Kolor taki jak Navka, jedyny słuszny oczywiście :)

Bez urazy Tomasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loopa, czy móglbyś dobrym zwyczajem wyedytować pierwszy post i wpisać tam listę chętnych? Zrobiłbym ale nie mogę, pierwszy post w tym wątku to twój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, proszę o listę z ilością sztuk i składam zamówienie. Jak bozia da to w przyszłym tygodniu będzie można rozsyłać przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja zrobię tę listę w pierwszym poście Loopa.

 

Proszę o ewentualne korekty co do ilości.

 

Tpirat daj znać kiedy zamykasz zamówienia.

 

A wszyscy którzy są na liście to chyba na PW do tpirata potwierdzenie zamówienia i adres do wysyłki.

 

Można spróbować się umówić regionami , żeby poszła jedna paczka w region na jeden adres - to koszty przesyłki będą niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej , dzemik mnie wypzedził, jeśli możesz to zrób listę bo ja jakoś nie mogę edytować tego pierwszego postu , jutro wyjeżdżam na deski i wracam 19, ale na listę proszę mnie wpisać.

 

dla mnie podobna jak dla Buliego 107 :) z siatką .

 

Reszte szczegółów wyślę do tpirat-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze by było jak wszystkie byłyby z siatką ?

 

Kto chce z siatką kto nie???

 

Domadm - bierzemy to w jednej przesyłce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżemik, jasne bierzmy razem, przynajmniej będzie okazja się spotkać :D

 

[ Dodano: Czw 07 Lut, 2008 09:53 ]

edit:

dla mnie 2szt z siatką i w wersji szerszej (bez wycięcia na nadkola)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...