Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem płaskie Maxgear i polecam, teraz kupiłem Dokuji i nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam boscha od tira i trzy lata mi już smiga bez smug i zadrapań

Valeo 1xrok

mot gum po zimie zrywały się gumki może już sie poprawiła jakość ale po co mam wymieniac dobrą na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też kiedyś miałem Alca, ale wg mnie nie są dobre (dałbym ocenę góra dostateczny). Nawet oryginały Nissana są wg mnie cieniutkie. Co by tu nie kryć najlepsze wycieraczki to wciąż Bosch i Valeo (nawet jeżeli kogoś razi, że najbardziej popularne). Szarpnąłem się jakiś czas temu na Bosch AeroTwin - tanio nie było, ale są więcej warte, niż te wszystkie eksperymenty forumowe pokroju Alca, Motgum itd. Niestety moi drodzy forumowicze choćby nie wiem jak zaklinać tania wycieraczka nigdy nie będzie bardzo dobra, choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość. Niby to tylko kawałek gumy i metalu/plastiku a jak widać trudna sztuka dla wielu innych producentów. Zwykłe Bosch Twin też polecam.

Edytowane przez limo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli o mnie chodzi to używałem Valeo.(ramieniowe). Takie czy siakie, należy wymienić co roku po zimie. A nie czekać aż ledwo zbierają, rozlecą się.Teraz od 3lat używam płaskich/listwowych Motgum. I jestem z nich zadowolony. (chodź akurat ja mam je za free)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Panie (i panowie) zasada jest taka, że wycieraczki zmieniamy co sezon (na wiosnę - po zime, najtrudniejszym dla nich okresie).

Jakiej by firmy nie były, po 12 miesiącach ich krawędzie są już tak wymęczone/wyszczerbione, że nie zbieraja prawidłowo wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie (i panowie) zasada jest taka, że wycieraczki zmieniamy co sezon (na wiosnę - po zime, najtrudniejszym dla nich okresie).

Jakiej by firmy nie były, po 12 miesiącach ich krawędzie są już tak wymęczone/wyszczerbione, że nie zbieraja prawidłowo wody.

 

to jest racja. Można jeszcze próbować je reanimować

 

http://www.conrad.pl/Regenerator-wycieraczek-samochodowych-ECOCUT-727.htm?websale8=conrad&pi=491396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

W Juke moj brat ma założone najzwyklejsze wycieraczki firmy chyba Champion czy coś takiego: http://www.iparts.pl/czesc/pioro-wycieraczki,nissan,juke-od-2010-06,1-6-dig-t-200km,80-8922-58599-100133-0-43-x58b01.htmlJa uważam podobnie jak salamon. Wycieraczka to wycieraczka, po zimie i tak będzie odczuwalny spadek jakości jej pracy i prawdopodobnie trzeba będzie je wymienić. Ostatnio dużo słyszy się o jakichś hybrydowych piórach wycieraczki od Denso ale nie wiem co ludzie w tym widzą niezwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, gdzie mogę kupić pióro wycieraczki TYLNEJ do Primery P12 kombi, w marketach nie ma, na stacjach benzynowych nie ma, w serwisie krzyczą jak za zboże... i ogólnie ciężko ją dostać... ktoś coś podpowie? :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przerabiałem wiele modeli wycieraczek. Najdłużej posłużyły mi takie Bosche http://www.iparts.pl/czesc/pioro-wycieraczki-bosch-3397008534,nissan,primera-p11-1996-06-2001-12,2-0-16v-115km,80-1899-7854-100133-0-30-3397008534.html, cena nie jest tragiczna, wytrzymały nawet mrozy i lód na szybie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem Bosch Valeo Motogum teraz przerabiam Alca super flat i jestem bardzo zadowolony z ich cichej pracy i zbierania wody w dwie strony  :spoko:

Ale najbardziej podoba mi się ich naprawdę płaski kształt  :D

 

71-RjdA-6aL._SL1500_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... teraz przerabiam Alca super flat i jestem bardzo zadowolony z ich cichej pracy i zbierania wody w dwie strony....

 

Edek a jak długo je przerabiasz, ile m-cy wytrzymują

bez widocznego pogorszenia jakości, bo na początku

to wszystkie są dobre...a później ...heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Alki (zwykłe szkieletowe) używałam  chyba z 7 lat... :D

Pewnie były by dłużej , tylko zaczęły piszczeć - więc kupiłam nowe ..a jak się okazało, to piszczały wytarte sworznie ramion wycieraczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam czyli testuję  :P

Ja je zakupiłem bo stare wyjadacze  :P  tego super forum ,polecają wycieraczki Alca :D  

7 lat ja cię nie p............................... :|  

Sky a szyba czysta przezroczysta czy pokutana  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Sky a szyba czysta przezroczysta czy pokutana  :P

 

Spoko - rys nie posiadam .  Gdybym zobaczyła choć jedną , to wycieraczki lecą do śmieci.

Podobnie ze smugami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky to przez te 7 lat musiałaś niezmiernie rzadko włączać wycieraczki  :)

Ja nie znam wycieraczek na rynku co by wytrzymały 2 lata Valeo ! a  7Lat  Alca  :|  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Alki (zwykłe szkieletowe) używałam  chyba z 7 lat... :D

Pewnie były by dłużej , tylko zaczęły piszczeć - więc kupiłam nowe ..a jak się okazało, to piszczały wytarte sworznie ramion wycieraczek ;)

 

no no.. w takim razie muszę je wypróbować przy następnej wymianie

z tym że raczej Alki aero... i jak mi wytrzymają 9 m-cy bez pisków to więcej nie wymagam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...