Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja polacam Valeo - komplecik do 50 pln i spisuja sie znakomicie

alca (grafitowane)- tego nie moge polecic bo po 2 tygodniach nie szlo wytrzymac w aucie tak piszczaly

 

a jak chcesz juz naprawde wypasione to polecam Valeo ale plaskie - nie maja metalowego piora tylko cale wylane sa plastikiem - sam nie uzywalem ale podobno rewelka

 

płaskie tez mają metalowe pióro (tzn. stalowy płaskownik, taka strunę okrytą warstwą gumy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie jaką długość maja wycieraczki przedniej szyby w almerce n16?

 

530 dla kierowcy i 475 dla pasażrea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki a jeszcze powiedz mi prosze wycieraczki te są na zacisk/zatrzask

Najlepiej by chyba było wymontować starą i podejść do sklepu

 

PS może mi poradzicie i narazie obejdzie sie bez wymiany piór, czym przesmarować wycieraczkę albo czym wyczyścić gdy od kierowcy ta dłuższa troszke gorzej zbiera (guma jest wporządku nie popękana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja mam założone Valeo 530mm kierowca i 530mm pasazer piórka ładnie zbierały do puki nie przyszło kilka upalnych dni i guma zeaczela sie wypaczac na słoncu jak potrzeba było skorzystac z wycieraczek jedna zaczela w jedna stronę poruszac sie skokowa a w druga smużyła. Dodam ze wycieraczki zalozone jakiej 4 miesiace temu. Czas wyprubować inna Firmę

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym użytkowaniu Bosch Aerotwin nie jestem już tak zadowolony przy prędkościach powyżej 120km/h wycieraczki nie zbierają już tak dobrze. Najlepiej spisują się w ruchu miejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja jakieś 2 miechy temu kupiłem płaskie Motgum po 27 zł za sztukę chyba. Najlepsze było jak po założeniu okazało się, że ta od pasażera za długa jest. Poszedłem więc do domu, zdjąłem plastykową końcówkę wysunąłem gumę poodrzynałem z obydwu stron po ok 2 cm, pilnikiem ufornowałem ścięcia na końcach jak na tych odciętych, skróciłem gumę, włożyłem ją nałożyłem końcówki i śmigają do dzisiaj. Te płaskie są dobre na tył bo dopasowują się idealnie do kształtu szyby. Jak za taką kase to mogę z czystym sumieniem polecić. Są o wiele cichsze niż te co były wcześniej. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również założyłem płaskie Motgumy i w moim przypadku to wielka porażka. O ile tradycyjne pióra tej firmy sprawowały się bez zarzutu (jak na cenę 10zł), to te prawie od początku skaczą po szybie i rozmazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wycieraczki Alca, cena 8zł za 50mm50cm (kierowca i tył) i 8.50zł za 55mm 55cm (pasażer przód), czyli taniocha. Niby niemieckie i niby grafitowe. Na razie sprawują się bardzo dobrze - zbierają ładnie i są zadziwiająco ciche jak na tę cenę.

 

@poniżej

:lol: Hahah, oczywiście chodziło o centymetry.

Edytowane przez elefantino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wycieraczki Alca, cena 8zł za 50mm (kierowca i tył) i 8.50zł za 55mm (pasażer przód), czyli taniocha. Niby niemieckie i niby grafitowe. Na razie sprawują się bardzo dobrze - zbierają ładnie i są zadziwiająco ciche jak na tę cenę.

Witaj

Czy oby nie za krótkie :P Przy tej długości piór (50 mm i 55 mm) to wycierają, o ile wogóle, tylko wąski pasek na szybie ;)

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja również założyłem płaskie Motgumy i w moim przypadku to wielka porażka. O ile tradycyjne pióra tej firmy sprawowały się bez zarzutu (jak na cenę 10zł), to te prawie od początku skaczą po szybie i rozmazują.

 

Chciałem być patriotą (jakoś tak mam ... że nawet jak kupuję serki to sprawdzam czy przypadkiem nie były wyprodukowane gdzieś w "landach" albo jeszcze dalej), więc wybrałem płaskie MOTGUM'y no i niestety lipa jeśli jedzie się troszkę szybciej. Po przekroczeniu setki opływające powietrze podrywa wycieraczki, niestety ale producent powinien chyba pomyśleć o profilowaniu wycieraczki pod konkretny opływ powietrza. Obecnie wycieraczka z obu stron jest symetryczna, niestety na razie również nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem być patriotą (jakoś tak mam ... że nawet jak kupuję serki to sprawdzam czy przypadkiem nie były wyprodukowane gdzieś w "landach" albo jeszcze dalej), więc wybrałem płaskie MOTGUM'y no i niestety lipa jeśli jedzie się troszkę szybciej. Po przekroczeniu setki opływające powietrze podrywa wycieraczki, niestety ale producent powinien chyba pomyśleć o profilowaniu wycieraczki pod konkretny opływ powietrza. Obecnie wycieraczka z obu stron jest symetryczna, niestety na razie również nie polecam.

 

Panowie!

Od kilku lat stosuję MOTGUMy i jeszcze mnie nie zawiodły. Kupowałem je w przeróżnej postaci od samych gumek, poprzez tradycyjne pióra po trendy-płaskie. Ostatnio właśnie miałem te płaskie w Primerze P11 i nie zauważyłem podrywania przy większych prędkościach, może lepsza aerodynamika cy cuś takiego.

Myślę, że sukces piór wycieraczek zależy od tego czy są "świeże" - wtedy mają najlepsze właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglby ktos polecic wycieraczki ktore oprocz dobrego wycieraczania i ciszy przy malych predkosciach, zachowywaly swoje wlasciwosci i przy predkosciach powyzej 160 km/h, bo czesto jezdze w niemczech i jest problem jak jest deszcz, bo podskakuja i piszcza, a prawie nic nie wycieraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyleciały już zużyte Valeo(rozmazywały przeokropnie), a wleciały wycieraczki V-CAP View Max Plus jestem miło zaskoczony ich pracą i efektywnością.

Zobaczymy jak będą się sprawować dalej. :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwne te Motgumy - raz piszcza, raz nie, ale generalnie zbieraja nadal dobrze :)

 

 

Ja miałem Motguny (4 miesiące) płaskie w Auchanie kupiłem za 30zł 2 sztuki... :D nic nie piszczały i scieraly idealnie dopóki mi ich kumpel nie zepsuł (złamał od pasażera zatrzask) i wymieniłem obydwie na zwykłe na zime.. ale na wiosne znów kupie płasnie Motgum :) bo albo trafiłem takie idealne ale naprawde są dobre.

Edytowane przez ms90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem być patriotą (jakoś tak mam ... że nawet jak kupuję serki to sprawdzam czy przypadkiem nie były wyprodukowane gdzieś w "landach" albo jeszcze dalej), więc wybrałem płaskie MOTGUM'y no i niestety lipa jeśli jedzie się troszkę szybciej. Po przekroczeniu setki opływające powietrze podrywa wycieraczki, niestety ale producent powinien chyba pomyśleć o profilowaniu wycieraczki pod konkretny opływ powietrza. Obecnie wycieraczka z obu stron jest symetryczna, niestety na razie również nie polecam.

 

Mimo wcześniejszych pochwał pod adresem MOTGUM muszę przyznać rację - przy prędkościach 110 i więcej faktycznie w górę idzie szybciej a na dół wolniej, ale zbierają cały czas bardzo dobrze, te plastiki zatrzaskujące są kiepskiej jakości przy wycieraczce od kierowcy i zdarza się, że zatrzask otwiera się podczas pracy a ostatnio cała ta plastykowa obudowa zsunęła się z szyny do połowy, myślałem, że wycieraczka mi odpadnie ale zatrzymałem się, obejrzałem i zauważyłem, że nie plastik a metal trzyma pióro i ramię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...