Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was sprawdzał w primerze P11 czy na stronę pasażera wchodzi płaska wycieraczka np. alca czy unipoint w rozmiarze 530?

Ja u siebie zamieniłem stronami 510 i 530 ale mam zwykłe wycieraczki. Od strony pasażera zwykła 530 się mieści, a co do płaskiej nie jestem pewien bo wydaje mi się że jest ona dłuższa niż sama guma. Ktoś z was ma 530 na stronie pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem właśnie płaskie valeo I porażka... Skrzypią jak diabli, pierwszy raz w życiu mam ochotę wycieraczki reklamować.

Edytowane przez bar4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem dziś wycieraczki alca 510 i 530 za 18 zł, wycierają nieźle i są ciche, jakość wykonania o wiele lepsza niż valeo silencio, które wytrzymały mi tylko pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mot-Gum płaskie. Dobrze, cicho pracują, są solidnie wykonane (estetycznie). Jedyny mankament, to trochę gorzej ściągają mokry śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na chwilę obecną, po 6 miesiącach użytkowania Mot-Gum mogę je śmiało polecić. Z reguły u mnie wycieraczki po zimie nadawały się do kosza - a MotGumy nadal jak nowe, nie smużą, nie skrzypią, pozytywnie. Co prawda zima jeszcze trwa, ale auto już sporo przejechało w tę zimę. Aha, wycieraczki to Mot-Gum standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg. temu założyłem tej samej klasy i za te same pieniądze lewą BOSCH prawą VALEO i ta pierwsza ściera lepiej i dokładniej. (przynajmniej narazie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość magik1317

Kto kupi nowe wycieraczki i po tygodniu mówi, że: spoko, nic nie skrzypi, świetnie zbiera itd. to powinien się trochę wstrzymać z pochwałami i zaczekać pewien okres czasu. Ja kupiłem nyske to miałem skrzypiące i słabo zbierające wycieraczki. Przed zimną zmieniłem. W sklepie powiedział mi sprzedawca, że na zimnę nie ma co szaleć bo mróz może przyłapać itp. No dobra - kupiłem za 20 komplet. Dobrze zbierały ale dość często skrzypiały. Teraz kupiłem bosch aero twin i póki co (2 tygodnie) ok, ale zaczekam do maja i wtedy przekonam się czy 100 PLN to kasa którą warto było wydać na wycieraczki do 13 letniej nyski :D:D:D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja kupiłem Valeo (75 zł/komplet) i wycieraczka kierowcy to padaka. Ruch powrotny odbywa się w podskokach, rozmazują. Chyba, że to wina naciągu sprężyny ramienia wycieraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w styczniu założyłem jedną BOSCH a drugą VALEO i ta pierwsza śmiga aż miło, a druga do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobre wycieraczki robi firma Denso, z tego co jednak zauważyłem, można je dostać tylko w salonie Toyoty.

W Almerze używam wycieraczek wykonanych przez Valeo, poprzedni komplet wytrzymał 2 lata, z tym, ze przez kilka ostatnich zimowych miesięcy używanie ich to był koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dotychczas niezbyt dobre zdanie o Boschu, ale faktem jest, że używałem dotąd modelu "Eco". Teraz do Tino kupiłem komplet (650 + 450 mm) Bosch Twin. Niby zwykły model (nie mylić z płaskim AEROTWIN) ale pracuje na razie bardzo ładnie. Jak będzie z trwałością dopiero zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wiem ze temat jest o piórach wycieraczek itd. z racji tego ze jestem tu nowy nie bardzo sie orjentuje ;] Moze na tym temacie dostane odp.

Co moze byc przyczyna i od czego zaczac?

Właczam wycieraczki na 1 poziom a one podnosza sie do pionu i tyle nie wracaja dopiero jak wyłacze i lekko przytrzymam manetke nie właczajac 1-biegu do góry to wracaja "poprzez takie przytrzymanie moge jej ustawic w roznych * wychylenia .

.. na 2,3 biegu czyli szybki chodza normalnie..

Jezeli jest gdzies taki temat to prosiłbym bym o nakierowanie chyba ze tutaj moge dostac odpowiedz;)

Z góry dziekuje i pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez Wnusio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ubiegłym roku kupiłem wycieraczki Boscha. Działały ok. dopóki nie przyszła zima. W niskich temperaturach tak skrobały po szybie, że musiałem je zdjąć. Kupiłem jakieś grafitowe marki Carrefour za nieduże pieniądze i z tych jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poprzedniego sezonu zimowego używam Silencio firmy Alveo, są ciche i dobrze zbierają z szyby - mimo że nie mają pióra dociskającego :)

Cenowo wychodzi nawet przystępnie - komplet na przód to tylko 40-50zł - niestety w sklepach tradycyjnych trudno znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Motgumów miałem 2 komplety, ostatnio kupiłem w Tesco ALCA Germany i wydaje mi się że są jeszcze lepsze od Motgumów. Cena chyba po 12zł za sztukę :-) Ale Motgumy też były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...