Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też polecam wycieraczki Motogum, od kilku lat kupuje te zwykłe i jestem zadowolony. Nie widziałem jeszcze płaskich z tej firmy, ale skoro są to trzeba będzie przetestować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamontowałem wycieraczkę oryginalną Nissan do auta i w końcu stara przestała skakać i nawet wycierać...

Warto, ale czy za taką cenę w Aso kupować ? I tak chyba robi pióra dla Nissana jakaś polska firma. Płacisz za logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory stosowałem pióra Valeo które nie należą do najtańszych na rynku. Po 3 latach posiadania primery stwierdziłem że i tak wymieniam je 2 razy do roku więc po co przepłacać...? kupiłem teraz Alca sporo tańsze i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory stosowałem pióra Valeo które nie należą do najtańszych na rynku. Po 3 latach posiadania primery stwierdziłem że i tak wymieniam je 2 razy do roku więc po co przepłacać...? kupiłem teraz Alca sporo tańsze i jestem zadowolony.

 

Też jestem takiego zdania, że np Bosch, czy Valeo też są dobre. Tylko nie kupować najtańszego badziewia w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem valeo za 18 zł i lipa - po założeniu musiałem ją przełożyć na prawą stronę bo sie jechać nie dało - po tem jak sie dotarła wróciła na lewą ale w okolicach 100kmh podskakuje.

Polecam jednak motgum - najlepsze wycieraczki za rozsądną cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem ze 3 miechy temu Motgumy ze spojlerem, otóż szkoda mi było tych płaskich na zimę zużywać. Muszę powiedzieć, że zbierają ładnie ale za to skrzypią dość przeraźliwie - chyba za twarda ta guma. Spojler faktycznie pomaga przy większych prędkościach, ale wracam do tych płaskich, są ciche i ładnie, dokładnie zbierają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ze 3 miechy temu Motgumy ze spojlerem, otóż szkoda mi było tych płaskich na zimę zużywać. Muszę powiedzieć, że zbierają ładnie ale za to skrzypią dość przeraźliwie - chyba za twarda ta guma. Spojler faktycznie pomaga przy większych prędkościach, ale wracam do tych płaskich, są ciche i ładnie, dokładnie zbierają wodę.

Ja teraz wymieniłem płaskie motgumy na valeo compact revolution. Jak na razie jestem zadowolony, zbierają idealnie, ciche no i nie ucierpiał mój konsumencki patriotyzm, bo wedle opisu produkt "Made in Poland". A sama jakość wykonania ... tu w stosunku do motguma mały minus, bo całoś sprawia mniej solidne wykonanie. Zobaczymy co powiem o nich na jesieni, kiedy guma ulegnie "drobnej" degradacji po letnich upałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość woocash

Ja teraz wymieniłem płaskie motgumy na valeo compact revolution. Jak na razie jestem zadowolony, zbierają idealnie, ciche no i nie ucierpiał mój konsumencki patriotyzm, bo wedle opisu produkt "Made in Poland". A sama jakość wykonania ... tu w stosunku do motguma mały minus, bo całoś sprawia mniej solidne wykonanie. Zobaczymy co powiem o nich na jesieni, kiedy guma ulegnie "drobnej" degradacji po letnich upałach.

 

Też je kupiłem śmigają lepiej niż dwa razy droższe Bosche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a dlaczego kupujecie non stopjak nie bosch to valeo lub oryginały. ja od 6 lat kupuję wycieraczki firmy alca można je nabyć na stacjach Lukoil za 12 pln za sztukę. Na allegro można kupić nawet za 7 opln. działaja dwa sezony bez problemu. I nigdy mi się nei dzrayzło, żeby wycieraczka skakała, co w valeo jest często i to przy nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja zgodnie z poprzednim postem wróciłem do płaskich i w porównaniu do tych tradycyjnych są cichutkie i lepiej zbierają, do tego można bez problemu dostać same gumki i je wymienić, koszt dwóch gumek 560mm to ok 7 zł. Można co roku wymieniać i nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

a dlaczego kupujecie non stopjak nie bosch to valeo lub oryginały. ja od 6 lat kupuję wycieraczki firmy alca można je nabyć na stacjach Lukoil za 12 pln za sztukę. Na allegro można kupić nawet za 7 opln. działaja dwa sezony bez problemu. I nigdy mi się nei dzrayzło, żeby wycieraczka skakała, co w valeo jest często i to przy nowej.

Witam. Ja też kupuję Alca, grafitowe, cena w sklepie motoryzacyjnym 10 zł. Świetna jakość, grafitowe, mięciutkie, świetnie zbierają wodę, nie piszczą. Polecam każdemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osobiście miałem różne wycieraczki, z całej tej krótkiej historii jest jeden morał: NIE OSZCZĘDZAĆ NA WYCIERACZKACH w rozumieniu nie kupować chłamu co NIE musi oznaczać tylko kupować drogie!

 

Przeżyłem m.in. firmy:

ALCA - z całej trójki wypadają moim zdaniem raczej najgorzej, mnie nie przypadły go gusty jakością i trwałością albo trafiłem na "kiepską partie";

BOSCH - klasyczne - polecam, dobra jakość, długa żywotność, niestety "cena";

MOTGUM - płaskie - aktualnie zamontowane, przyzwoita jakość, żywotność do oceny późniejszej, niezła cena zwłaszcza jak za modele ala "aerotwin";

 

Jednym z plusów tych ostatnich jest możliwość zamówienia bezpośrednio od producenta ( http://www.motgum.com/ ), info i procedura tu: http://www.wycieraczkisamochodowe.com/ - zamawiałem, zero problemów a i tak taniej niż w Szczecinie w tzw. "sieci dystrybucji".

 

Do Nissan Almera II N16 2002 HB 5 drzwiowy wybrałem:

kierowca - 600 A - koszt 22,60 zł;

pasażer - 410 A - koszt 17 zł;

tył - 330 A - koszt 15,80 zł;

 

Co prawda producent zaleca do kierowcy 560, ale miałem okazje przetestować rożne długości, od 650 max (zahacza 4-5 milimetrów o górna "uszczelkę szyby"), najbardziej optymalna pod względem docisku, zbierania wydała mi się właśnie 600, ew. do pasażera mogła by być 420-430 ale już na skraju, a tył max 330, np. 410 jest źle dociskana.

 

Pozdrawiam.

THK.

Edytowane przez thk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuje te najtańsze z hipermarketów i wymieniam je co pół roku czyli na wiosnę i na zimę i nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem na Alca oraz marketowych "no name". Wytrzymywały max pół roku, a później zaczynały mazać lub głośno pracować. Kasa nieduża, bo nieco ponad 20zł za 2 sztuki. Teraz postanowiłem kupić MOT-GUM i kupiłem, komplecik 3 sztuk za 35zł. Jak na razie przylegają dobrze, cichutkie, ładnie zbierają wodę. Ale 3 tygodnie to zbyt krótki czas, żeby je oceniać. Opinie w każdym razie mają dobre (ale wycieraczki zwykłe, bo ponoć płaskie już nie są takie dobre).

 

Ojciec raz zaszalał, kupił do swojego auta jakieś lepsze Valeo, dał 80zł. Za 2 sztuki. Po 8 miesiącach zachowywały się tak samo, jak marketówki :)

 

Mała ciekawostka - Bosche kupione w Polsce również długo nie wytrzymują. W 2004r ojciec do starego Merca 190 kupił w Niemczech tamtejszego Boscha. Auto zostało sprzedane w 2009r i wycieraczka cały czas ta sama. Jak nowa. Czyżby to o czymś świadczyło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Kupowałem w marketach parkami zgodnie z zaleceniami do swego P10, i jakoś była w miarę dobra dosłownie do 3 miesięcy.

Kupiłem ostatnio wycieraczki firmy UNIPOINT, rewelacja.

Zamontowałem jedno pióro tej firmy po prawej stronie, a jakiegoś banannka nówkę po lewej. Różnica kolosalna, a cena taka sama. Lewe pióro zostawia mżawkę, a prawe idealnie zbiera wszystko ze swojej połowy.

Koszt jednego pióra w Selgrosie od 15 do 18zł, podobne ceny są na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam u siebie wycieraczki płaskie firmy MaxGear Aero cena ok. 50 za komplet (przód)

2 lata spokojnie wytrzymuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

Rok temu się szarpnąłem na banana w Carrefour za 40 zeta dla kierowcy. Do tej pory złego słowa nie powiem a jakies 10000 zrobiłem z nimi. Dziś w markecie za 15 dla pasażera nabyłem zobaczę jak długo pochodzi ale raczej już nie skusze się na te stare metalowe badziewia. W ostatniej co dzis wywaliłem nie dość ze mazała to ciągle wypadała z łapek :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...