Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mówią że uniden był składany na podzespołach presidenta, a ja słyszałem że to uniden produkował podzespoły dla presidenta.

jeśli masz odpowiednią kwotę to kupuj harrego tylko koniecznie z poprawionym ASC, bo w przeciwnym razie będzie obcinać końcówki i tylko będziesz się dodatkowo denerwował. a i hi-cut się przyda, żeby nie piszczało w radiu jak wszyscy naraz mówią.

 

takie moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO ,możliwe. Ja też tak kupiłem 520XL ponad rok temu. Prosto z półki.

Uniden produkował podzespoły dla Presidenta i wydaje mi się. że nie ma co przepłacać za Prezia. W tym wypadku płacisz tylko za nazwę. No i kilka średnio potrzebnych bajerów.

Co do anteny to mam Indianę, montowaną na stałe. Koszto ok 110 zł. Ciężko zgadnąć czy to antena CB czy GSM czy radiowa. Nie rzuca się w oczy i nie powoduje swędzenia łap u złodziei. Kolejna jej zaleta jest taka, że nie trzeba jej stroić :)

Nie pamiętam juz wartości ale kolega z SWR miarką zrobił naprawdę wieeeelkie oczy jak je zobaczył. W duzych miastach i tak będzie szum i wątpię czy jakiekolwiek systemy zdołają je wykasować. Ja w Warszawie mimo wielkiego szumu słyszę co trzeba i mnie też słyszą. Poza miastem to zupełnie inna bajka :)

Diecezja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację szkoda przepłacać

 

a odnośnie tego czy leży na półce czy nie, to jest to możliwe ale nielegalne :devil: powiedz przy zakupie na co dostałeś f-rę ?? na alana100 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

 

Słowo legalnie powinienem napisać "legalnie". Chodziło mi o to, że Uniden był wystawiony na sprzedaż bez żadnego skrępowania, a sprzedający mówił, ze policja nic nie może mu zrobić bo nie jest do tego uprawniona. Póki co raczej skłaniam się ku Harremu - boję się tego, że gdy krokodylki dostaną uprawnienia do kontroli samochodów osobowych (co ma stać się jakoś w niedalekiej przyszłości)zaczną się czepiać CB - a oni do tego maja prawo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

 

boję się tego, że gdy krokodylki dostaną uprawnienia do kontroli samochodów osobowych (co ma stać się jakoś w niedalekiej przyszłości)

 

możesz to podeprzeć jakimiś argumentami??? bo ja jakoś tego nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odnośnie nowych uprawnień krokodyli niestety nie jestem w stanie podeprzeć tego niczym konkretnym - czytałem o tym w jakimś artykule i słyszałem w którychś wiadomościach - nie wiem czy nie jest to ta sama nowelizacja, która mówi o przejęciu przez nich kontroli nad fotoradarami. Natomiast o tym kto może kontrolować CB jest Ustawie o Systemie Oceny Zgodności.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło o krokodyla, jeździłem dużymi i wiem co potrafią, ale chodzi mi o to, że nie dadzą rady jeszcze obrobić osobowych a do tego jak dostaną takie uprawnienia to będzie dramat na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dadzą rady? Wiesz jak będzie im się nudziło to i do osobówki mogą się przyczepić. Po tym jak na wylotówce z Torunia trzepała mnie służba graniczna nic mnie już nie zdziwi, ale to już OT :D .

 

P.S.

Harry III zamówiony. Teraz z niecierpliwością czekam na paczuszkę. Zobaczymy co jest wart. Choć podejrzewam, że będę zachwycony bo to moje pierwsze CB.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .W związku z drastycznym wzrostem liczby przejeżdzanych kilometrów doszedłem do wniosku że potrzeba mi CB.Zbytnio w temacie nie jestem rozgarnięty i zanim kupie byle co wolę się Was poradzić.Wiadomo ,sprzedawcy wszystko wcisną.Potrzebuje na razie radio do osobówki ale będę je przenosił do służbowego i gabarytowo nie może być duże.Finansowo mogę sobie pozwolić na Johnego czy Harrego tylko czy warto tyle płacić?Nie mam czasu szukać Unidena "spod lady " ale są też inne modele CB .Może oferują to co President w lepszej cenie i podobnej jakości.

Edytowane przez anderman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja dopiero co odebrałem Harrego III ASC i jestem zadowolony. Radyjko ładnie odbiera. Podobno też mnie dobrze słychać, ale to pewnie dzięki antenie. Z tym ASC w mieście to trochę ściema bo przeważnie nie daje rady - szczególnie przy trakcjach tramwajowych. Co innego poza miastem - ASC w zupełności wystarcza. Podobno za tą cenę nic lepszego się nie dostanie (oprócz Unidena który jest podobno na tym samym poziomie). Jedyne co mi jeszcze polecano no Herbert i Johnson, ale to już nieco droższy sprzęt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, ostatnimi dniami miałem okazję pierwszy raz w życiu jechać z radyjkiem. Był to pożyczony zestaw: radyjko President Johny II i antena President (na magnes). Do doświadczonych mobilków mam pytanie czy wszytskie zestawy tak działają tj. głównie szumią i aby coś usłyszeć to naprawdę trzeba mieć troszkę szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ostatnimi dniami miałem okazję pierwszy raz w życiu jechać z radyjkiem. Był to pożyczony zestaw: radyjko President Johny II i antena President (na magnes). Do doświadczonych mobilków mam pytanie czy wszytskie zestawy tak działają tj. głównie szumią i aby coś usłyszeć to naprawdę trzeba mieć troszkę szczęścia.

 

w tym radiu masz 3 gałki: volume, squelch i rf-gain.

volume to wiadomo

squelch - pokrętło wycina szumy tła i własne odbiornika, zakłócenia od auta. za mocne przykręcenie powoduje, że słabsze sygnały wcale się nie przebiją (bo masz wtedy za wysoko ustawiony próg) albo będziesz słyszał charakterystyczną "czkawkę"

rf-gain - reguluje czułość odbiornika. po przykręceniu czułości do radia będą docierać sygnały słabsze ale za to czytelne (odbędzie się to kosztem zasięgu odbioru).

 

zrób tak:

ustaw sq maksymalnie w lewo a rfg maksymalnie w prawo i przestaw radio na jakiś inny wolny kanał - nie 19. Wtedy i czułość i bramka szumów będą maksymalnie otwarte. powoli skręcaj w lewo rfg aż w radiu pozostanie lekki szumek. resztę zakłóceń wytnij kręcąc sq w prawo. potem przejdź na kanał 19 i jak będzie zakłócać do doreguluj tak żebyś miał cicho.W takim ustawieniu będziesz słyszał więcej informacji, nawet te słabsze pomimo, że zaszumione będą czytelne.

dodatkowo postaraj się o głośniczek zewnętrzny do radia, te wbudowane są zwykle dziadowskie i źle przez nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Konstruktor

Witam,

 

Mam okazję zakupić to radyjko za około 100zł

http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=215

plus antenkę

http://allegro.pl/antena-cb-midland-alan-ml-145-sklep-w-wa-guma-i1307664696.html

 

co onim sądzicie? nie znam się w ogóle jest to moje pierwsze CB

 

 

Albo doradźcie coś lepszego do 200zł

Edytowane przez Konstruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia to za 100PLN kupuj tylko nie oczekuj super ekstra efektu.

jak chodzi o antenę to bym polecił w tych pieniądzach SIRIO ML-145.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tych pieniądzach jeśli chodzi o antenę to tylko Sirio ML 145 (nawet taniej Cię wyjdzie), a jeśli chodzi o radio to Uniden 520 - tylko pamiętaj, że jest nielegalny. Ja jakiś czas temu zakupiłem Harego III + Sirio Ml 145 i zasięg na trasie miałem 33 km - tylko,że to zupełnie inna kasa. Z Unidenem powinieneś mieć podobne osiągi.

Pozdrawiam Sz.

Edytowane przez Szym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ml 145 do dobra antena, warto kupić. ale uważaj bo ostatnio pojawiają się podróbki.

Poczytaj troche na forach Cb tam o tym pisza.

Jeżeli mozesz to daj antene w dziurke po antenie FM a te od radia FM daj w podsufitkę. Ewentulanie uchwyt bagaznikowy (ja z magnesu nie korzystać bo mi juz spadł).

Oprócz ML'ki popatrz sobie na antety sirio serii Turbo (składane), no i klasyka samam w sobie Sirtel Santiago 1200 lub 600. Koledzy którzy używają CB chwalili tez sirio snake. ogólnie to co byś nie brał to nie bierz tych poniżej 1 m długości.

 

Co do radia to popatrz sobie na Yosan Pro 120 - dobra cena a do tego dobre filtry i fajny odsłuch (prawie to samo co Lafayette Atena). Radio bardzo malutkie (chyba jedno z najmnijeszych na rynku). Do tego ma rf-gain, wg mnie najwazniejsza funkcja w radiu.

 

Jeżeli nie boisz sie gabarytów to popronuję jakiegoś używanego alana 48 lub presidenta Valery (stare sprawdzone i b. dobre konstrukcje). Unidena Pro 520 XL miałem ale jest słaby no i nie jest dopuszczony do sprzedazy w kraju.

 

pozdrawiam

Edytowane przez boren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu anteny Sirio mogę polecić sklep gdzie ja kupowałem.Znalazłem ich na allegro ale odbierałem osobiście sprzęt bo mają też tradycyjny sklep w Bielsku-Białej.A żeby reklamy nie robić to info na pw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Noszę się z zamiarem kupna CB radia...

Sprzętu nie będę targał ze sobą po mieście,tylko okazjonalnie na dalsze wypady...w trasę...

Nie mam ciśnienia na super firmowy sprzęt...

Nastawiłem się na Alana 109....

Mam pytanie, czy ktoś z Was używa takiego sprzętu i jaką antenę dobrać?

 

 

Będę wdzięczny za ''pomoc''.....pozdro......

Edytowane przez bosman73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...