Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sirio ml145 i nie mam problemu ze zdejmowaniem - moźe dlatego że od razu przykleiłem na dach folię ochronną źeby nie porysować. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike_83

JA polecam radyjko Uniden 520 xl.Zaj...sprawa.Chyba,ze Tobie zalezy na modulacji FM.Mnie to radyjko bardzo pasuje i zmienie na nic innego.Przede wszystkim jego wymiary,bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike_83

Wiem o tym zakazie,ale pomimo tego kupilem i nie zaluje.Mialem kontrole drogowa juz dwa razy,nawet gosc sie spojrzal chyba na radyjko i pojechalem dalej.Normalnie w sklepach sprzedaja.Ostanio widzialem w Barlinku w sklepie z CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym zakazie,ale pomimo tego kupilem i nie zaluje.Mialem kontrole drogowa juz dwa razy,nawet gosc sie spojrzal chyba na radyjko i pojechalem dalej.Normalnie w sklepach sprzedaja.Ostanio widzialem w Barlinku w sklepie z CB.

 

To nie chodzi o kontrole tylko ze siejesz zakłóceniami. Bez powodu zakazu nie dali.

 

I tak się robi straszny syf na radiu, z miesiąca na miesiąc :( ciężko już włączyć radio jak dzieci w aucie siedzą ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike_83

Ile razy sie kogos pytalem jak mnie slychac,wszyscy odpowiadali,ze idelanie.Nigdy nikt mnie nie zjechal,ze co jest nie tak.Za to jak slysze innych,to az sie slabo robi.Wiem,ze to nie moja wina,bo inni tak samo ich slysza.Ostatnio rozmawialem z bazowka oddalona o jakies 15-17 km i gosc mnie slyszal bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy sie kogos pytalem jak mnie slychac,wszyscy odpowiadali,ze idelanie.Nigdy nikt mnie nie zjechal,ze co jest nie tak.Za to jak slysze innych,to az sie slabo robi.Wiem,ze to nie moja wina,bo inni tak samo ich slysza.Ostatnio rozmawialem z bazowka oddalona o jakies 15-17 km i gosc mnie slyszal bardzo dobrze.

 

To nie zmienia faktu, że radio straciło homologację przez to że 'sieje' zakłóceniami, to że Cię słychać dobrze nic tu do rzeczy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze siejesz zakłóceniami

Podobnie jak cobry, alany i inne radia po podłączeniu nawet najprostrzeego mikrofonu ze wzmocnieniem. Co do alana to zostało to ominięte przez zmniejszenie głębokości modulacji i mocy nadajnika.

Co do samego fakty utraty 'legalności' to w tym obwieszczeniu jest wyraźnie napisane od którego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej homologacji to podejrzewam że albo konkurencja "coś" zrobiła żeby radio straciło, albo była próba wymuszenia łapówy. Zobaczcie jaki szrot ma homologację - co sprzedają w himermarketach. Sprzedają Ci radyjko z datą wsteczną i juz masz ważną homologację, bo nie może jej stracić wstecz.

Najlepiej znajdź taniego sprzedawcę na allegro w twojej okolicy - podjedź i niech Ci podłączy zestaw na próbę i od razu ustawi antenę. Zobaczysz czy Ci pasuje, możesz podłączyć kilka różnych. Ja tak zrobiłem i zostałem przy zestawie Uniden 520XL i Sirio ML145. Żeby było lepiej to w tym sklepie musiałbym już dużo większe pieniądze zostawić. Mówią że ten zestaw w granicach do 500zł jest naprawdę trudny do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu,czyli chodzi o to,ze slychac Cie np.na 20 kanale oprocz 19?

Może nie tyle słychać co wchodzisz w to pasmo nadając przekraczając dozwolone progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z serii: jakie cb radio kupić?

 

radio dla blondynki :P , czyli maxymalnie proste w obsłudze

z antena na magnes - łatwy i szybki demontaż

kwota - maxymalnie 400 zl, chetnie do 300zł

trudnosc montazu i dostrojenia samego radia bez znaczenia, nie ja to bede robic ;);)

do micry k11

 

co jeszcze jest ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być maxymalnie proste w obsłudze to nie będzie miało żadnych funkcji, które mogłyby utrudnić porozumiewanie się czyli żadnych fm'ów czy multistandardów. Zostają więc radia typu sunker, cobra, niektóre midlandy i uniden 520/510 z naciskiem na 510 - rf gain może także nieco poprzeszkadzać. Wszystkie te radia reprezentują podobny poziom, więc kryterium jakim będę się kierował to gabaryty i awaryjność. I tutaj niestety albo stety prym wiedzie nieszczęsny uniden w tym przypadku 510.

Co do anteny. Krótszej od 1m nie będę proponował, ponieważ wg mnie są to 'protezy' nie anteny. Jeżeli mają być na podstawie magnesowej i razem z radiem mieścić się w podanej kwocie i nie być 'zbyt długie' to polecam sirio as100, wilson little will.

Myśle, że podane przezemnie propozycje wpełni zadowolą :diabel: koleżankę.

Dodam jeszcze, że cb radio musi szumieć. Jeżeli koleżanka nie miała nigdy kontaktu z tym wynalazkiem to w dobie nadchodzącej propagacji może się lekko rozczarować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że cb radio musi szumieć. Jeżeli koleżanka nie miała nigdy kontaktu z tym wynalazkiem to w dobie nadchodzącej propagacji może się lekko rozczarować.
Popieram :) Teraz juz sie przyzwyczailem,ale na poczatku chcialem to w cholere wyrzucic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostają więc radia typu sunker, cobra, niektóre midlandy i uniden 520/510 z naciskiem na 510 - rf gain może także nieco poprzeszkadzać.

 

popatrzyłam na necie, przynajmniej juz wiedziałąm na co patrzeć :P i te unideny są wycofane ze sprzedaży, brak homologacji w zasadzie mi nie przeszkadza, a czy "misie" sie nie czepią?

 

to nie musi być piękne - do łózka z tym nie idę :P ,

na jakie parametry przy opisie mam zwrócić uwage, jakia jest przyzwoita średnia parametrów?

 

antenki też znalazłąm nawet w przyzwoitej cenie od 120 do 150 z tych podanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że cb radio musi szumieć. Jeżeli koleżanka nie miała nigdy kontaktu z tym wynalazkiem to w dobie nadchodzącej propagacji może się lekko rozczarować.
Popieram :) Teraz juz sie przyzwyczailem,ale na poczatku chcialem to w cholere wyrzucic :)

 

tylko czy rafaela i jej rodzina się przyzwyczai ja bym jednak zaryzykował coś z Rf-gain

dla kol. szpara szum to miód na uszy ale czy dla rafaeli też :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie rf gain może uprzyjemnić korzystanie z cb :D a i obsługi nauczyć się łatwo.

te unideny są wycofane ze sprzedaży

Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX

Jak widać zostały zatrzymane radia od w/w dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi, ja blondynka ;) , musiałam poszukać na necie co to jest ten fm gain :P i mam pytanie: czy tym sie kręci prawie przez cały czas czy raz ustawiam tak jak np rds?

chyba sobie pozycze na parę dni od kogoś taki zestawik i zobaczę czy bardziej mnie to wkurza czy sprawia dużo radochy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Jestem na etapie kupna anteny i ciągle się zastanawiam nad jej rodzajem. Im więcej czytam tym mniej jestem zdecydowany :)

Chciałem zamontować antenę ok 1,5m na uchwycie (Alan 9 Plus albo Lemm AT 71), tylko chyba żadnego nie da się zamontować u mnie na dachu. Pozostaje klapa bagażnika. Myślę żeby uchwyt dać na środku pod tylną szybą i dodatkowo poprowadzić masę od uchwytu do karoserii.

Ale tu z kolei jest pytanie czy lepszy sygnał otrzymam z takiej montażówki czy z magnesówki (np ML-145) na środku dachu... ?

 

Aha, zamierzam ją ściągać na noc - parkuję pod blokiem. Czy mocowanie na motylek pozwala na łatwe jej odkręcenie? Czy wielokrotne odkręcanie innych mocować wpłynie negatywnie na trwałość tegoż mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...