Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johny_fellow
Alan 48 multi +

Tak się właśnie głowię czy tego radjka nie kupić w miejsce mojego U520XL.

 

Mam już taki mętlik w głowie, że masakra. Niedługo chyba nazbieram kasy i kupię nowego JACKSONA :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto zmieniać unidena na tego alana - mała różnica. Z radii dostępnych na runku którymi można się zaineresować po unidenie to uniden 68, 78, president walker, jackson. Niestety te radia są znacznie większe gabarytowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość johny_fellow

OK. Radio narazie zostawię jakie mam. Może w przyszłości wrzucę WALKERa ale narazie zostanę z U520XL.

 

Postanowiłem jednak zamontować antenę na klapie bagażnika. I teraz jaką wybrać? Rozmyślam nad:

- LEMM AT 1000 Eagle;

- SIRIO Turbo 3000.

 

Co by tu wybrać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIRIO Turbo 3000

Bardzo dobra antena. Montowałem ją niedawno na magnesie od sirio do harrego II z maas km2018. Zasięg jaki uzyskaliśmy między tym autem a stacją bazową to 49km w linii prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uchwyt ma 'szczeliny' w które wchodzi rant klapy. Następnie klapa jest dociskana za pomocą zaostrzonych wkrętów, które przebijają lakier i dają kontakt z karoserią.

Nie wyskoczy rdza pozniej

Można to miejsce zabezpieczyć wazeliną techniczną. W moim aucie pozostały małe wzgórki po tych wkrętach z uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Orzeł' jest także dobrą anteną choć nie aż tak jak 'turbina'. Jak większość anten lemm'a posiada giętki promiennik, który przy sporych prędkościach potrafi nieźle się pochylić. Sirio jest anteną zwartą dla prądu stałego, więc jej parametry będą lepsze, będzie zbierać nieco mniej zakłóceń. Jedynie z powodu swej wielkości będzie sprawiać wrażenie, że kiepsko trzyma się na uchwycie klapowym.

Osobiście wybrałbym sirio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A co będzie lepsze z punktu widzenia propagacji: dłuższa antena na klapie bagażnika, czy krótsza na dachu? Porównując np antenę 1,5m z 2m?

Krótsza na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze w tym temacie ale nie bede otwieral nowego tematu dla takiej glupoty.

Mianowicie kabel od gruszki na koncu przy wtyku sie poluzowal, tzn oderwaly sie 2 kabelki(za slabo przylutowane) i nie chodzi mi radio, nic sie nie wyswietla tak jakby niebylo zasilania, to normalne czy poszedl jakis bezpiecznik tez przy tym??

Czy wystarczy podpiac juz naprawiona gruszke i bedzie wporzadku?

 

radyjko to president johnny II goraco polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marins polutuj przewody i powinno ruszyć z marszu. Profilaktycznie przelutuj całą gruszkę. U mnie radyjko niekoniecznie chce działać bez gruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli radio nie startuje to sprawdź jeszcze bezpiecznik. W mikrofonie znajduje się wkładka pojemnościowa wymagająca zasilania więc jeżeli powstało zwarcie to mogło coś jeszcze się uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki koledzy. Rozumiem ze bezpiecznik w mikrofonie jeszcze jakis jest tak?? czyli trzeba rozebrac gruche? czy chodzi o ten od zasilania co jest na przewodzie z "+" ??najpierw zalutuje i sprawdze, a jak nie bedzie chodzic to popatrze na bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chętnie się zamienie, bo mi od Harrego się bardziej podoba :)
:) Unidena mam teraz,tak wiec jakbym zmienial,to gruche juz mam :P

 

[ Dodano: Pon 30 Mar, 2009 19:32 ]

Możesz przełożyć samą obudowę.
Nawet nie wiedzialem,ze tak mozna :) Dzieki,przyda sie ta wiedza,jak radyjko bede zmienial.Drazni mnie brak FM w Unidenie.Szykuje mi sie kilka wyjazdow do niemcow i nie moge tam korzystac :/

 

[ Dodano: Nie 12 Kwi, 2009 10:22 ]

Elo.No i mam chyba problem.Cos sie z antena dzieje.Czasami jak wlacze radio to buczy na wszystkich kanalach,po odkreceniu i przykreceniu anteny nie ma takiego zjawiska...Co to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz jakies zakłucenia, może propagacja albo zbiera Ci szumy z okolicy jakis transformator linia wysokiego napięcia i inne takie. Masz zamontowany filter na zasilaniu?

 

Ja uzywam Alana 87 ale to jest "bydle" i cięzko go spasowac w aucie... za duzy jest chyba wróci na bazę a do środka cos małego. Szukam Cobry 21LTD Classic miałem kiedyś taka ale mi ukradli i nie mogę odżałować.

Muszę poszperać w necie bo mam wizje wetknięcia CB w miejsce półeczki pod poniżej nawiewu w Almerce Tino. ciekawe co się tam zmieści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike_83

Ludzie,kolejne pytanie.Posiadam antene sirio ml-145 magnesowka.Znacie jakies dobre sposoby na odczepienie magnesu?Jak podejdzie woda,to za cholere sie nie da zjdac.Kilka razy sciagalem za kabel,wiem czym to grozi,ale zdarzy sie tak,ze musze zdjac.Strasznie ciulowo to zrobili,mogli dac jakies uchwyty po bokach,czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike_83

Janusz,caly sek w tym,ze ja zawsze wycieram.Nawet po to,zeby nie porysowac.Ona jak stoi,to pod nia wplywa na deszczu,a nie ustawiam jej na mokrym :) Jakas krzywa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...