Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Antena OK, sam taką miałem ale zmieniłem na dłuższą :)

Co do radia to nie wiem, nie miałem więc się nie wypowiadam :)

 

Sznurek, u mnie zakłócenia spadły po montażu anteny na magnesie, na dachu :)

Jak się okazało uchwyt na klapie bagażnika zbierał ogrom zakłóceń. Ze wszystkich urządzeń z silnikiem elektrycznym. Po montażu anteny na magnesie, na dachu jest mega poprawa zasięgu i czystości odbioru.

Zestaw jaki teraz mam to President Johnny II i antena Alan 9+ na podstawie magnetycznej Farun BM120DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.znalazłem unidena 520 w dobrej cenie.

http://www.allegro.pl/item807397615_uniden_pro_520_z_antena_tanio.html

powiedzcie na jakie rzeczy zwrócić uwage przy zakupie takiej używki.czy ktoś miał przypadek że policja przyczepiła sie do używania radio bez homologacji?

Edytowane przez anderman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy wątek a w szczególności że naszym miśkom przybyło aż 250 mobilnych furek z 220KM pod maską no a ich nie wykryje mój antyradar.Tylko zastanawia mnie czy miśiaki też przypadkiem nie posiadają CB radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje cb president harry I classic?? Jakie jest wasze zdanie na jego temat. Jest małe i to mi bardzo odpowiada. Jeśli jest niezbyt udane to bąde polował na herberta lub alan 28 ale one już są sporo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku użytkuję Uniden 520 XL-odpowiednik Presidenta Johny,tylko że dużo tańszy i podobno na "bebechach" Presidenta. Do tego antena Wilson Little Will. Jestem w pełni usatysfakcjonowany;), ale planuję zmianę anteny na krótkiego Sunkera(modelu nie pamiętam) bo kolega testował i podobno niczym nie ustępuje Wilsonowi, a jest o wiele krótsza. Jak się dowiem co to za model to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 od paru lat już nie ma homologacji, pewnie walka producentów, też mam to radio ale już ponad 6 lat i sprawuje się bardzo OK, mozna je kupić spod lady :devil: i wydrukować sobie homologację i bedzie OK, choć człowiek nie wie na jakiego oszołoma trafi, ostatnio słyszałem, że pod Słupskiem jakiś młodzieniec zabierał ciężarowym DR za to, że miały halogeny na kabinie, normalnie załamka i idiotyzm choć był na prawie, n ie wspominając niedawnej akcji na nawigacje czy są oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby homologacji nie ma ale chrzanić to hehe. Kupowałem to radio na allegro i z tego co zaobserwowałem to sprzedawcy usuwają konta z których sprzedają te radyjka a jak kupowałem to się przestraszyłem że gościu wziął kasę i zwinął manatki ale na szczęście wszystko doszło błyskawicznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President Harry II do Uniden 520XL- różnica jest tylko w szczegółach - ASC, autoANL, przełącznik kanałów, szybka 19, Hi Cut, Płyta główna jest ta sama i nosi logo Uniden. Nazwa jest tylko znakiem handlowym na USA i pozostałe kraje. Jeździłem tydzień z Harrym i mogę stwierdzić, że działają identycznie. Nawet ubot wyraźniej odbiera albo ma taki głośnik. Od roku nie mam żadnych z nim problemów, nadaje i odbiera bardzo czysto a pomimo wielu złych opini w połaczeniu z Hutlerem100 daje naprawdę świetny zasięg.

Małe gabarytowo radia to w zasadzie tylko te dwa. Reszta może nie spełniać Twoich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od około 10 miesięcy używam Lafayette Ermes ma to co potrzeba włącznie z automatycznym filtrem redukującym szumy (ASQ) i dobrze eliminuje zakłócenia z instalacji. Do tego mam antenę Wilson Little (metrową) i wszystko działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Odgrzeję trochę temat B) . Przymierzam się do zakupu CB, ale w tej kwestii jestem totalnym laikiem. Jeśli chodzi o antenę to po lekturze forum zdecydowałbym się na Sirio ML-145. Prosiłbym o pomoc w doborze radia. Chodzi mi o takie, które zmieściło by się w półkę pod radiem (tą w której w wyższych wersjach montowane jest dvd)- ma to być radio "mobilne" a nie zamontowane na stałe, ma mieć homologację, no i cena razem z anteną to max 400zł. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć "mobilny" zestaw to najlepiej antena na magnesie i ALAN 48+, jest to ręczniak z przystawką do samochodu pod którą podpinasz antenę i wtyk do zapalniczki, tylko jakość nie będzie taka jak w stacjoarnym ale zawsze możesz wyjść zabrać ze sobą na krótkiej antenie, no i cena przekroczy to 400zł z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za odpowiedź, ale nasunęły mi się jeszcze dwa pytania. Lepiej kupić 48+ czy 48+ multi (czy to to samo)? Drugie pytanie jest takie - która antena będzie lepsza: SIRIO AS 100 czy SIRIO ML145?

 

Pozdrawiam

 

 

P.S.

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie ;) - czy to radio zmieści się w półce o której pisałem ? Proszę o opinie ludzi którzy mają to radyjko.

Edytowane przez Szym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie ML 145. jest o pół metra dłuższa, a co za tym idzie daje lepsze efekty.

 

co do radia to ten alanek o którym piszesz wg mnie tam nie wejdzie. radio ma wymiar 1din (zwykłego radia) więc poszukaj mniejszego. ja mam alana 102 bo jest dużo mniejszy od wspomnianych modeli i śmiało wszędzie się wciska.

 

domyślam się że DINO miał na myśli alana 42, przenośne radio typu "łoki-toki".

Edytowane przez nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie ML 145. jest o pół metra dłuższa, a co za tym idzie daje lepsze efekty.

 

co do radia to ten alanek o którym piszesz wg mnie tam nie wejdzie. radio ma wymiar 1din (zwykłego radia) więc poszukaj mniejszego. ja mam alana 102 bo jest dużo mniejszy od wspomnianych modeli i śmiało wszędzie się wciska.

 

domyślam się że DINO miał na myśli alana 42, przenośne radio typu "łoki-toki".

 

http://allegro.pl/item1152862754_radio_cb_alan_42_reczniak_krakow.html

racja myślałem o innym a napisałem inne

masz rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sprostuję to słowo "mobilne". Chodziło mi o to, że będzie przekładane z samochodu do samochodu i nie ma być zamontowane na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sprostuję to słowo "mobilne". Chodziło mi o to, że będzie przekładane z samochodu do samochodu i nie ma być zamontowane na stałe.

 

to każde jakie chcesz i na jakie masz miejsce z wtyczką do zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No właśnie problem polega na tym, że rozmiar radia będę w stanie sam wybrać, ale proszę o pomoc bo na CB się w ogóle nie znam i nie chciałbym kupić jakiegoś gó... .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...