Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile mają przejechane Wasze Almerki (czysta ciekawość)


Gość Maciek PO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może to będzie mały szok dla Was ale moją Almerkę kupiłem od ojca (pierwszy właściciel) z przebiegiem 50tys. :D pare tyg temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SantaClaus21

Tylko pytanie po co mu było auto jak jeździł nim tylko w niedzielę do kościoła :mikolaj:

 

Jeżdżąc tylko do pracy i co drugi weekend co rodziny robię minimum tysiąc km miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc tylko do pracy i co drugi weekend co rodziny robię minimum tysiąc km miesięcznie.
- toś poszalał :)

Santa.. daruj :diabel2:

 

Moja '98 już ponad 210 tys. i tylko sprzęgło wymieniłem.

To coś szybko :D moja miała 218 i nic nie robiłem :)

PRzygotuj się na awarię wycieraczek a potem do 1 000 000 dociągniesz bez kłopotu :)

 

Obecnie focus (od lutego) zmiana z 19 500 na 27 000 km - jest ok, raz kłopot z odpaleniem - immobilizer zaświrował, ale ogólnie ok. spalanie 7,0 ON :diabel2:

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SantaClaus21
Moja '98 już ponad 210 tys. i tylko sprzęgło wymieniłem.

To coś szybko :D moja miała 218 i nic nie robiłem :)

PRzygotuj się na awarię wycieraczek a potem do 1 000 000 dociągniesz bez kłopotu :)

 

Nie tak szybko, zapewne jeszcze przestanie Ci działać regulacja nawiewu. A tylnia półka bagażnika to coś co bardzo ciężko wyciszyć. To zaś jest bardzo wk... denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To i ja dorzuce, z tym ze tylko mam okazje tym jezdzic:P

Kupiona jak miala z 50-60k, teraz wbita na 128kkm, zawsze na syntetyku, w niemczech miala dzwona u poprzednika, w polsce u dziewczyny tez maly dzwon w polu:P Od dzwonow ostatnio wyszlo kolo pasowe, uszczerbione bylo ale nie chcialo sie naprawiac, wiec uszczelniacz padl a kolo do wazenia:P wycieraczki kiedys padly:P i zarowka z przodu w podsuftice sie wypalila... a no i oczywiscie nedzna guma od przegubu sie sypnela a zaraz za nia postanowil to zrobic przegub:) narazie to tyle, grunt ze silnik sie ladnie trzyma, poki co...

ogolem jezdzi jak nalezy, a koszty to nie wiem, 13-15zl za swiece to w sumie odmowienie sobie jednej imprezy:P filtr oleju z 20zl, reszty nie kojarze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie 274 tyś (w tym moje 140 tyś), wymieniane płyny, czasem klocki, osłony przegubów i inne eksploatacyjne klamoty. narazie ładnie sie trzyma i jeździ bez problemów, oby tak dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja Tino ma 98tys rocznik 2001 benzynka 1.8.

Mam ją dopiero od miesiąca, przesiadłem się po 3 latach z Primerki W10 i odczuwam mniejszy bagaznik. Jak kolega wyżej wspomniał wózek dla dziecka i po bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam N16 FL 1.5 16V z 2005r przebieg 105 000 km z czego 90 000 na LPG. Nie wiem czy trafiłem na dobry model ale w zasadzie poza eksploatacyjnymi elementami nic się w niej niepokojącego nie dzieje ... :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć już nie mam mojej almy, pozwolę się wkręcić... może komuś moje info się przyda :)

 

Focus 13 miesięcy 37 500 km (moje 19 000 km).

Wszystko ok. 1 spalona żarówka (wymiana w serwisie 2 szt. 120 zł).

3 razy nie mogłem zapalić przez około 5 minut - wg mnie brak komunikacji immobilizera.

od ostatniej wymiany oleju ubyło 0,6 l - konieczna dolewka - przegląd co 20 000.

 

 

zawieszenie almy n15 (jeśli nic nie puka) dużo lepiej nadaje się do szybkiego brania zakrętów i szybkiej zmiany pasa niż focus (choć może to wina kombi).

Generalnie ok, ale nie ma tego czegoś.

 

Ps

Czemu do cholery Japońce nie robią kombi w klasie kompakt?????

Nissan, Toyota, Mitsubishi, Honda, Suzuki?????

Czy oni oczu nie mają, że potrzeba nam japońskich kombi z mocnym silnikiem, w rozsądnej cenie. Aha..... tylko 100% japońskich!!!!

 

koszt serwisu po 40 000 wyszedł 860 złotych - jakość wykonanych usług kiepska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n15, 99', 1.4 benzynka only, zakupiona ze stanem licznika 140.000 z hakiem we wrzesniu 2007 r. teraz ponad 180 tys bez zadnych remontow :D wiadomo wymiana oleju i innych plunow, sprzeglo itd :D no i przede wszystkim 94 km :D ale to juz inna bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...