Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Xenon HID


Marcin34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy montował ktoś xenon HID w primerze p-11 ? Jeśli tak to prosiłbym o foty jak wyglądał taki montaż . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania i prośby kolegi :). I jeszcze jedno gdzie zamontować przetwornice, zeby było wszystko ok :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek Góralczyk

Panowie! Uważajcie, bo to jest nielegalka. Możecie mieć kłopoty z Policją lub na Stacji Kontroli Pojazdów w czasie przeglądów okresowych. Ksenony wymagają automatycznej korekcji (czujniki w przednim i tylnym zawieszeniu) oraz spryskiwaczy reflektorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość c-masterr

To są fotki z zamontowanymi przetwornicami - jedna zamocowana przy akumulatorze, druga przy pompie ABS. Zasilanie przetwornic "wzięte" z wiązki idącej do reflektorów. A wygląda to tak (kliknij na foto -będzie większe :)) :

130313.jpeg

130315.jpeg

130317.jpeg

130318.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda , już sobie takie zamówiłem (6000K ) i czekam na dostawę . Jak podłączę to też prześlę fotki . :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że masz P11.144 wtedy to ma sens... błąd zrobiłeś z barwą trzeba było wziąść 5000K poprostu lepiej świecą no chyba że zalezy Ci na wiejskim wyglądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wiejskim !!! Przecież to jest zupełnie białe światło . Może Ci się pomyliło z 8000 k one dają niebieskawe światło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Panowie mogą się przyczepić, aczkolwiek jak to z nimi - urządzenia do pomiarów nie mają więc od razu możemy podważyć. można zgrywać głupa że jest ok wszystko, chyba że jak to było w pewnej Hondzie CRV będzie tak cholernie-raziło jak na długich :) Do białego czy nawet lekko niebieskawego koloru nie powinni się czepiać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wiejskim !!! Przecież to jest zupełnie białe światło . Może Ci się pomyliło z 8000 k one dają niebieskawe światło .

 

Musze cie rozczarować też tak myślałem kupując 6000 a tu zonk jest to też niebieski :!:

może nie taki mocny jak 8000 ale jednak spodziewałem się bardziej białego :D

gdybym widział taki zestaw jak mój na żywo przed zakupem to wybrałbym 4300 lub max 5000

ale i tak jest kilku krotna różnica na plus

 

 

Jeśli chodzi o homologacje to na co ją chcesz :?: skoro zestaw xenonów ma de in China a lampy nie przystosowane do xenonów brak samo poziomowania i spryskiwaczy

ale mogę cie pocieszyć jeden na sto policjantów czepia się ich :P

allegro wyszukiwarka i jest ich tam od groma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen

Ja wlasnie kupilem na allegro taki zestawik i za tydzien montuje:) wizalem zarnik 6000k i chyba bede zalowal bo mialem do wyboru tez 5000k no coz najwyzej dokupie extra komplecik zarnikow:) za tydzien sie okzae co zestaw jest warty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w soczewce 6000K od biedy jeszcze może być ale nic nie daje tak dobrego prawie białego światła jak 5000K natomiast jak pisałem że 6000K w reflektorze świecą na niebiesko to mało kto mi wierzył pozatym reflektor a w nim xenon to jakieś nieporozumienie jak xenon to tylko w soczewce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflektor a w nim xenon to jakieś nieporozumienie jak xenon to tylko w soczewce

 

Nie zgodze się z tym duzo nowych aut ma xenon w normalnej lampie i jest oki np. volvo czy nissany maxima A33 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozniej ja bede jechal z naprzeciwka i jakis baran bedzie mi walil po oczach zbyt mocnym swiatlem (no bo w koncu te dobre, prawidlowe ksenony po to maja homologacje, zeby nie stwarzac zagrozenia na drodze), bede musial zmruzyc oczy, nie zauwaze dziury czy kaluzy oleju i przywitam sie z drzewem. wszystko to tylko dlatego, ze ktos sobie wiochmenskie pseudoksenony zainstalowal... nic tylko tepic!

I jak tu mowic o kulturze jazdy na drogach w Polsce, kiedy sami egoisci jezdza, myslac tylko "o! a moze se walne ksenony w moim 15-letnim mega super wozie?". czasem zaluje ze w naszym zakichanym kraju policja nie jest tak straszliwie rygorystyczna jak np. w Niemczech.

Jak ostatnio widzialem Daewoo Tico z ksenonami montowanymi w garazu walacymi mi po oczach jak wojskowe punktaki to stwierdzilem, ze wali mnie to - jak tylko zobacze auto z takimi lampami na szosie dzwonie na policje, bo nie mam zamiaru rozbic sie przez to, ze ktos chcial sobie zrobic "fajne" swiatla.

sory... :<

 

PS. polecam lekture http://bluebox.zary.com.pl/moto_info/artykuly/art_26.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barabasz
A pozniej ja bede jechal z naprzeciwka i jakis baran bedzie mi walil po oczach zbyt mocnym swiatlem (no bo w koncu te dobre, prawidlowe ksenony po to maja homologacje, zeby nie stwarzac zagrozenia na drodze), bede musial zmruzyc oczy, nie zauwaze dziury czy kaluzy oleju i przywitam sie z drzewem. wszystko to tylko dlatego, ze ktos sobie wiochmenskie pseudoksenony zainstalowal... nic tylko tepic!

I jak tu mowic o kulturze jazdy na drogach w Polsce, kiedy sami egoisci jezdza, myslac tylko "o! a moze se walne ksenony w moim 15-letnim mega super wozie?". czasem zaluje ze w naszym zakichanym kraju policja nie jest tak straszliwie rygorystyczna jak np. w Niemczech.

Jak ostatnio widzialem Daewoo Tico z ksenonami montowanymi w garazu walacymi mi po oczach jak wojskowe punktaki to stwierdzilem, ze wali mnie to - jak tylko zobacze auto z takimi lampami na szosie dzwonie na policje, bo nie mam zamiaru rozbic sie przez to, ze ktos chcial sobie zrobic "fajne" swiatla.

sory... :<

 

PS. polecam lekture http://bluebox.zary.com.pl/moto_info/artykuly/art_26.htm

 

imo. nie masz za co przepraszac

ci wszyscy co sobie >china xenon< zakladaja od tych

jak to ladnie ujales "15 letnich mega wypas zlomow"

to niech sie czuja jak ten kolo z tego tico

pusty smiech :D

mam nadzieje ze jednak paly niedlugo zaczna sie za to brac dokladniej

bo czasem to az sie chce takiemu z naprzeciwka powybijac te lampy

 

jesli ktos koniecznie chce miec xenony

to niech kupi cale legalne lampy i odpowiednio wmontuje

ale jasne >china wyrob< to ok 200-300pln

a oryginal to trzeba wylozyc sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wolę dobrze ustawione xenony w 15 letnim trupie, niż źle ustawione światła w nówce sztuce. a z takimi przypadkami spotykam się najczęściej.

Chinole opanowały technologię i sprzedają różniste zestawy po taniości a firmy Hella i podobne jojczą i jojczą bo spadła im sprzedaż. Oślepianie nie zależy od tego czy ktoś ma zenony czy osramy. Zależy głównie od tego czy kierowca ma trochę oleum w głowie czy nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - mam pytanie do Szanownych Panów MODERATORÓW którzy tak ochoczo zamykają tematy w tym dziale.

 

Dlaczego ten temat jeszcze nie został zamknięty ??

 

Na forum przewija się co jakiś czas dyskusja o PSEUDO przeróbkach światem na KSENONY, HIT itp.

Wydaje mi się że tam jest już wszystko powiedziane na ten temat.

 

Osobiście uważam że taka przeróbka jest niedozwolona - jak ktoś chce mieć ksenony niech zmieni auto lub kupi zestaw homologowany do danego auta - a nie bawi się w jakieś przeróbki które oślepiają innych urzytkowników drogi i to tylko dlatego że chce zaszpanować barwą światła - można ich porównać do kierowców którzy w okresie dobrej widoczności zapalają świata przeciwmgielne, które nie polepszają widoczności (przez CB zawsze się pytam gościa gdzie on widzi mgłę - a jak ją widzi to wysyłam go do okulisty - pewnie ma świat za mgłą).

 

A więc wnioskuję o zamknięcie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Shogun wole pseudo xenony w moim 15 letnim wozie bo mam dobrze ustawione światła i super oświetloną drogę :P

khavior mam 15 wóz bo na nowszy mnie nie stać a ciebie jak stać na nową fure i xenony za 5tys zł to sie ciesz i klaskaj uszami :fuckyou2:

jak podkasz kałuże oleju to ci nic nie pomoże

i jeszcze od homologacji żadne światła nie będą dobrze ustawione i obojętnie czy halogen czy xenon musi być dobrze ustawiony to jest podstawa do nie oślepiania

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...