Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Xenon HID


Marcin34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam zamontowane :)

przed montażem spytałem kumpla czy ma zachowaną różnicę światło/cień czy swiecą plamą - zobaczyłem i nie miałem wątpliwości żeby montować. jechałem już po zmroku i nikt mi nie zwrócił uwagi, że kogoś oślepiam nawet kolega jechał przede mną i nic takiego nie stwierdził. Praktycznie nie do odróżnienia od fabrycznych ksenonów. Ale efekt porażający na "+", tak jak przesiąść się z malucha do primery :)

 

Ale mamy tu takiego, który się chwali, że ma seryjne ksenony i wyzywa innych od "wiejskich szpanerów" - ale chyba nigdy nie widział jak to wygląda w rzeczywistości, może widział w autach 20-sto letnich zamontowane na siłę takie HIDY ale cóż - pozostawiam bez komentarza, już życie zweryfikowało jego wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam seryjne i nie dla podniety tylko z rozsądku. Swojego traktora szukałem 5 miechów bo wiedziałem o tych lampach. Lubelszczyzna to zagłębie buraczane i mnustwo tu takich wieśmanów z tymi HIDami i bioxenonami śmiga. Zwłaszcza przy granicy z Ukrainą bo tam wsio wolno. Swiatła tam reguluje się na stodole, a policję interesują ruscy, a raczej ich towar.

Szlak mnie trafia, kiedy wracam z rancza po nocy i trafię na takiego.

Może i fakt, że w soczewce to zdaje egzamin, ale w zwykłej lampie to mnie nikt nie przekona, że jest OK

Co do tej Lampy za 700 zeta powiem tyle , że cały zestaw z czujnikami do osi można znależć za 1000

 

ST To zdaje się Tychy. W tych Tychach to Hanysy żądzą i nigdy nie lubili Goroli. Wiem bo mam rodzinę w Bieruniu, a i do Lędzin tam niedaleko. Więc odpuść sobie kolego te teksty o LUBLINIE, bo więcej u was jest "emigrantów " z Lubelszczyzny niż rodowitych ślązaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koniec z OT na temat skąd kto jest.

 

Mam seryjne i nie dla podniety tylko z rozsądku. Swojego traktora szukałem 5 miechów bo wiedziałem o tych lampach. Lubelszczyzna to zagłębie buraczane i mnustwo tu takich wieśmanów z tymi HIDami i bioxenonami śmiga. Zwłaszcza przy granicy z Ukrainą bo tam wsio wolno. Swiatła tam reguluje się na stodole, a policję interesują ruscy, a raczej ich towar.

Patrzysz na ten temat ze swojej "lokalnej" strony. I po co te wcześniejsze wyzwiska.

Może i fakt, że w soczewce to zdaje egzamin
- nie może tylko na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buli przerabiałeś gniazda w lampach czy weszło pod H7, H1 czy co tam jest.

Robiłeś regulację u diagnosty czy sam i jak to wypada.

Jaką temp. barwy wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że mogą oślepiać te lampy i niby są "nielegalne" ale czy ktoś może przytoczyć przepis, który o tym mówi.

 

Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych EKG ONZ - Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do urządzeń oświetleniowych i sygnalizacji świetlnej.

Punkty:

6.2.9. inne wymagania

i w 6.2.6.2.2.

link w temacie :

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewto...non&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen
ST To zdaje się Tychy. W tych Tychach to Hanysy żądzą i nigdy nie lubili Goroli. Wiem bo mam rodzinę w Bieruniu, a i do Lędzin tam niedaleko. Więc odpuść sobie kolego te teksty o LUBLINIE, bo więcej u was jest "emigrantów " z Lubelszczyzny niż rodowitych ślązaków
ja nawet nie wiem gdzie sa tychy:) i lublin zart oczywiscie a st to nie tychy przynajmniej n amojej tablicy:)
Buli przerabiałeś gniazda w lampach czy weszło pod H7, H1 czy co tam jest.

Robiłeś regulację u diagnosty czy sam i jak to wypada.

Jaką temp. barwy wybrałeś?

a wogole to widze ze rura ci zmiekla:) najpier od wiesniakow buliego wyzywasz i nas wszystkich a teraz pytanka zadajesz:) pozdro z st:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennik.krakow.pl/public/?2004...acja/04/04.html

I co wy na to?

 

Te pierdoły http://www.xenony.pl/co-mowia-przepisy.html to czysty marketing. Normalka że nikt kto sprzedaje coś takiego będzie zapewniał że wszystko jest OK i legal. Tylko czemu nie podaje żadnej podstawy prawnej, albo chociaż wyników testów i dowodów na to.

Czy w niebieskie granulki w proszku i Miarkę wanisza też wierzycie? Przecież plamy znikają. Jest to nawet pokazane w telewizji :D

 

Stanowisko moje co do wieśniackich Xenonów jest niezmienne. Uważam że łamiecie prawo i powinniście być ścigani za to. Rura mi nie pękła, a moje pytanie jeśt retoryczne. Przeróbka to przeróbka i wymaga wpisu w dowodzie rejestracyjnym, tak samo jak montaż gazu czy haka

 

Poszukam podstaw prawnych. Mam znajowego diagnostę w KWP to zasięgnę informacji

 

Jawert dobry artykuł

 

Tekst Regulaminu

http://www.infor.pl/download/site/pl/oj/20...0pl00010067.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and_pec: Bredzisz cos, jest mozliwosc Xenonow z tej strony co podalem napewno. Te lepsze zestawy posiadaja ISO i spelniaja wszelkie wymogi, z tym brudnym reflektorem to jakas paranoja. A poziom swiatla kazdy widzi i moze sam przeciez automatycznie sobie opuscic ew podniesc. Mieszkam w woj. Lubelskim i tu jest od groma hamow co pozakladala sobie takie xenony, sa takie co oslepiaja sa takie co ladnie swieca i nic nie oslepiaja. Jak ktos sie zna na montazu i dobrym ustawianiu to nic nie bedzie oslepialo i juz sie nie produkuj z tymi prawnikami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie jest Łuków. Znany jest z pewnego ośrodka, powiedzwy rechabilitacyjnego dla wesołych panów. Jeśli chcesz się prześcigać w ilości pseudoxenonów to zapraszam do Chełmskiego, Zamojskiego i Chrubieszowskiego. Nie masz szans :D

Te brednie to cytaty z innego forum. Tak że nie jest tak wcale kolorowo z tymi Hidami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żałosny tekst, piszą, że nie ma granicy światło/cień - chyba w zwykłych starych lampach, a nie soczewkach - ja mam bardzo wyraźną granicę światło/cień.

 

PS. pisałem już żebyście przestali pisać o lokalnych i kto w jakim mieście jest większym chamem. Będą czerwone kreski za takie zachowanie.

 

TEMAT DOTYCZY ŚWIATEŁ W PRIMERZE P11.144 Z LAMPAMI SOCZEWKOWYMI, A CO NIEKTÓRZY CHYBA TEGO NIE WIEDZĄ I WYPISUJĄ GŁUPOTY DOTYCZĄCE MONTAŻY HIDÓW DO LAMP ZUPEŁNIE DO TEGO NIEPRZYSTOSOWANYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiata nie zbawię i was nie przekonam. Zauważcie jedynie że jeszcze nikt nie podał żadnego artykułu na tak dla tych lamp soczewkowych z HIDem ( nie liczę sprzedawców). Nie chodzi mi o ten wątek, ale i o inne fora także. Więcej jest negatywów niż popzytywów na ten temat, ale co tam, czepiam się i już, i bawię w prawnika

Egipt miał plagi, a my mamy chińszczyznę i pseudotuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and_pec, jak napisał już jawert przeczytaj http://www.xenony.pl/co-mowia-przepisy.html i proponuję już zakończyć tę bezsensowną dyskusję. Nikt nikogo na siłę nie będzie uszczęśliwiał, bo i tak każdy zrobi co będzie chciał. A propos oślepiania innych, to rozmawiałem z diagnostą i "plamą" bez światłocienia to świecą zamienniki lamp halogenowych - nie wszystkich stać na kupno oryginalnej lampy za ok. 1000 zł jak auto ma wartość np. 7 tys. i co ty na to - świeci i oślepia żółtym światłem a nie białym.

Dlatego dalsza dyskusja jest bezsensowna albo powinna mieć miejsce w HydeParku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BULI Parę postów wcześniej odniosłem się do tej strony. Jawert podał tą do forum http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewto...non&start=0 . Tak jak piszesz Ty swoje Ja swoje a środka brak. Odnoszę wrażenie, że nie czytasz wszystkiego dokładnie

 

Jak mnie nie stać na Lampy za 1000 to kupuję kontakt spraya, czyszczę masy i styki i cieszę się przez jakiś miesiąc dobrym światłem. MoZna też wymienić przewody i wtedy mamy spokój, ale do teko trzeba znać prawo Ohma i umieć je zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and_pec po pierwsze skończ już ze swoimi wywodami ogólnikowo traktując ludzi z różnych części kraju, po drugie jeżeli Ciebie oślepiają i Ty wiesz, że każdy z oślepiających ma te "złe lampy" to nie nasz problem i nie ma co z tego powodu takich rzeczy wypisywać na forum, po trzecie jeżeli nie widziałeś jak świecą światła, które zamontował BULI, to może żeby organoleptycznie upewnić się "jak to jest" wybierz się na wycieczkę i sprawdź - a myślę, że będziesz to miał nieźle wytłumaczone.

 

KONIEC w tym temacie wypisywania skarg, zażaleń, wylewania łez i wklejania bądź cytowania przepisów. Tu piszemy tylko jak jest po zamontowaniu i ewentualnie wklejamy fotki.

 

Nie stosowanie się do tych kilku prostych zasad będzie odpowiednio nagradzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bombel, ja wiem i pewnie wielu logicznie myślących też to wie, umówmy się do UNO bym takich lamp nie zamontował. W poniedziałek byłem w małej trasie i lało jak cholera i jakoś nikogo nie oślepiałem - auto załadowane rodzinką - światła opuszczone i lux. Po zmroku robią super robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis zamontowalem u siebie 6k i powiem szczerze,ze teraz dopiero droga jest oswietlona.Chcialem 5k ale nie bylo h7,troszke maja poswiate niebieska ale da sie przezyc.Swiatelka ustawilem na 1,tak zapobiegawczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak jeżdze na HID `ach 6000k już 4 m-ce i jestem bardzo zadowolony z soczewkami nic się nie dzieje miśki się jak do tej pory nie czepiają wiec jest ok.

rada nie kupujcie chińszczyzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel, kumpel mi to montował ale proste jak drut Plug & Play :) kilka minut roboty - najwięcej czasu zeszło z montowaniem/przytwierdzaniem przetwornic - to juz dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo interesuje jaka jest różnica mnięcy 4300K a 6000 K chciałbym żeby wyglądało totalnie seria 4300 jest białe, ale ciekawy jestem wyglądu 6000 K czy nie są zbyt wpadające w niebieski żeby nie było "wsi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciekawy jestem wyglądu 6000 K czy nie są zbyt wpadające w niebieski żeby nie było "wsi".
nie nie są wsiowe. 8000K na niebiesko świecą.

6000K na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malym przestoju( jeden zarnik mialem wadliwy) moge teraz opisac swoje spostrzezenia.Nigdy wiecej nie wstawie juz normalnych zarowek:) tam gdzie zapalem dlugie i halogeny, na xenonie nie ma takiej potrzeby,swiatlo jest poprostu wypas.Co do oslepiania innych,na soczewkach nie wystepuje takie zjawisko (o ile mamy dobrze ustawione swiatelka).Pytalem kilka osob jadacych przede mna,czy w jakikolwiek sposob daje im po oczach.Za kazdym razem otrzymywalem odp.ze nie,takze smigam bez obaw,ze komus moge wypalic rogowke:) Porownywalem swiatlo z dwoma autkami: z BMW e90,oraz nowa civic i w ogole nie odbiegam od nich jadac swoja primka,w civicu jest identyczna barwa swiatla,jedynie w e90 jest troszke bielsze swiatlo.ale to marginalnie.Przy czym ja w primie i kolega w cicvicu "ufo" mamy mocniejsze swiatelko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeg255, ale są tacy co tego nie rozumieją i mają w głowie widok 15 letniego niemieckiego auta z hidami w zwykłych kloszach, a nie hidy wsadzone do soczewek jak to jest w "naszym" przypadku. Sąsiad ma taką samą primerkę z oryginalnym ksenonami i nie ma różnicy :) także, a bez komentarza zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie mam HID-ów ale jezdzilem autami z takim zestawem zamontowanym na zwyklym kloszu takim jak ma P11 przed liftem i powiem wam ze dobrze wyregulowane nie oslepiaja i swieca lepiej niż normalna żarówka.

 

Patrząc bardziej formalnie powinny byc zamontowane spryskiwacze reflektorów :/ ale czy zestaw HID jest XENONEM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...