Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Xenon HID


Marcin34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja dziś kupiłem do swojej p11 Philipsy Blue Vision h1. Kosztowały mnie 72 złote w komplecie razem z postojowymi zarówkami.

Świecą dużo lepiej w porównianiu ze zwykłymi h1 . Dają jasne białe światło.

Ciekawe tylko ile wytrzymają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód przyśpiesza/hamuje system korekty wysokości świateł opuści lub podniesie światła do poziomu "zero"

Zdradz mi prosze jakie auto ma tak szybki system samopoziomowania? Rozumiem ze jak wpadne w dziure to system tez zdazy zareagowac? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód przyśpiesza/hamuje system korekty wysokości świateł opuści lub podniesie światła do poziomu "zero"

Zdradz mi prosze jakie auto ma tak szybki system samopoziomowania? Rozumiem ze jak wpadne w dziure to system tez zdazy zareagowac? :D

 

:) naprawde jak czyta się niektóre takie wypociny to jest się z czego pośmiać.

Wychodzi na to że 99% ludzi zwłaszcza tych najgłośniej huczących o to że xenony są nielegalne bez systemu samopoziomowania i spryskiwaczy nawet nie ma pojęcia jak taki system poziomowania działa i to właśnie oni robią największy hałas że to nielegalne i -że takie auta tylko świecą im w oczy, oczywiście legalne nie jest ale to nie znaczy że akurat tylko takie auta walą po oczach, a te z fabrycznym samopoziomowaniem to już tylko grzecznie świecą po ziemi.

Jeżeli nawet nowsze samochody mają systemy poziomowania które już po uruchomieniu silnika potrafią korygować położenie świateł to dzieje się to po określonym dłuższym czasie jazdy jak komputer zbierze i uśredni informacje o stopniu złożenia amortyzatorów (czyli o obciążeniu pojazdu), gdyby było inaczej to po każdej dziurze w nawierzchni jeździlibyście z non stop falującymi światłami i co gorsza jeszcze położenie świateł cały czas byłoby złe, bo korekta byłaby reakcją na ugięcie zawieszenia które już wystąpiło, no chyba że kiedyś samochód sam przewidzi każdą nierówność drogi i wcześniej będzie sam korygował położenie lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód przyśpiesza/hamuje system korekty wysokości świateł opuści lub podniesie światła do poziomu "zero"

Zdradz mi prosze jakie auto ma tak szybki system samopoziomowania? Rozumiem ze jak wpadne w dziure to system tez zdazy zareagowac? :D

 

Jak by ten system samopoziomowania był tak dopracowany to nowe auta wyposażone w xenony nie waliły by tak po oczach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradz mi prosze jakie auto ma tak szybki system samopoziomowania? Rozumiem ze jak wpadne w dziure to system tez zdazy zareagowac?

 

np.: "Citroen" jeżeli już mowa o modelu to np.: C5, C4. Jeżeli już mowa dziurach to system zareaguje na ugięcie zawieszenia i skoryguje wysokość świateł.

 

po każdej dziurze w nawierzchni jeździlibyście z non stop falującymi światłami i co gorsza jeszcze położenie świateł cały czas byłoby złe, bo korekta byłaby reakcją na ugięcie zawieszenia które już wystąpiło,

 

Tak w nowych autach system korekcji wysokości świateł działa cały czas i jeżeli się uważnie przypatrzycie to światła te podczas jazdy po nierównej drodze cały czas falują dążąc do neutralnego położenia.

 

Trzeba jeszcze powiedzieć czy oślepiają nas najnowsze samochody czy te troszeczke starsze, ponieważ w pierwszych rozwiązaniach system samopoziomowania świateł zbierał info tylko z czujnika ugięcia zawieszenia osi tylnej, najnowsze rozwiązania wykorzystuja od 2 do 4 takich czujników (aktywne kierunkowe xenony), nowe systemy dzałają także szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suchylodz

Ja wrzucilem swojej Niuni zaroweczki Philipsa Blue Vision i nie narzekam spelniaja swoja role tez myslalem nad ksenonami ale wycofalem sie z racji tego ze nie mam soczewki i efekt moze nie byc taki jakbym chcial a zaroweczki nie sa drogie a efekt jest fajny

 

http://img503.imageshack.us/my.php?image=dscn1824im3.jpg

http://img201.imageshack.us/my.php?image=dscn1828jd5.jpg

http://img201.imageshack.us/my.php?image=dscn1829ft4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

"W ustawie mamy mowe tylko o barwie i rozstawie świateł - nie ma nic o czyszczeniu i poziomowaniu - masz regulacje wewnątrz i to wystarcza - zadzwońcie sobie na policje i zapytajcie - tylko powiedzcie że masz HIDY ze znakiem CE - są ustawione na stacji diagnostycznej itd."

 

Tak mi kolega napisał - ma takowe w Audi A4 i ja przymierzam się do http://www.xen-gsm.com/?h7-xenon,44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zaczalem myslec o takim zestawie.Mam juz dosc tych badziewnych swiatel:/ mam zarowki za ponad paczke,a dalej jest beznadziejne swiatlo.Pierdykne je najwyzej troche nizej i nie beda dawac po slepiach innym :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówki np. Philips BlueVision H7 ok. 70 zł za 1 kpl. - w roku minimum 2-3 komplety potrzeba - matematyka - nie opłaca się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore kupowales?? 5k czy 6k.Pytam bo niby cos pisales,ze dokupisz zarniki 5k.Chyba nie ma roznicy od kogo sie kupi na alledrogo,to i tak ta sama 10 letnia Chinka skladala:)??a ceny widze od 200-400zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen

ja mam 6000k ale nie sa zbyt niebieskie tak jak co poniektorzy pisza sa ok ale chcialem sprobowac tych 5000k lub 4300k ale jak narazie jezdze od kwietnia na 6000k i jest jak najbardziej ok . a czy jest roznica od kogo kupisz nie wiem :) ja dalem troszke wiecej bo kupile z takimi cienkimi przetwornicami bo normalne sa jak dla mnie za duze a te moje ladnie wkomponowaly sie we wnetrznosci pod maska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że mogą oślepiać te lampy i niby są "nielegalne" ale czy ktoś może przytoczyć przepis, który o tym mówi. Wiem, że homologacje lamp można sobie wsadzić głęboko, bo HID to nie żarówka ale skoro ktoś to sprzedaj ze znakami dopuszczonymi do sprzedaży to jakoś chyba homologację jakąś otrzymał na sprzedaż tych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego Klienta wspolpracuje z nim juz jakis czas i jestem zadowolony z jego uslug sadze ze jak zrobicie zamowienie grupowe to dostaniecie ladny rabat.

właśnie zrobiliśmy i mamy dobrą cenę i już czekam na dostawę

Tam jest wszystko ladnie opisane co to xenon po co on jest czy szkodzi itp... warto poczytac.

tego typu rzeczy to są nawet napisane na stronie np. philipsa - też robi żarniki do HIDów.

 

Dzwoniłem do Stacji diagnostycznej i diagnosta mi powiedział, że ważne jest tylko to, żeby była granica światło/cień i może mieć homolagację i tak nie pomoże :), nawet zamienniki zwykłych lamp np. H4 świecą plamą - z doświadczenia wiedzą. Także zamontuję i od razu na ustawienie świateł i sprawdzenie ich jadę do diagnosty ale to po niedzieli - napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy

Buli z Fanklubem Xenon HID, strzelcie sobie baranka o maskę swoich Nissanów !!!

Buli twoje argumenty są żenadą. Z tego co czytam to mam ochotę ze swojego wywalić spriskiwcze (a co niech się światło rozczepia na błocie ) i czujniki na osiach ( niech świeci gdzie chce, a najlepiej wam po ślepiach )

Lampa z halogenów ma inne odbłyśniki niż przwdziwe Xenony, sądzę że nie wytrzymają temperatury i zaczną się łuszczyć. Tak więc twoje oszczędności matematyczne wezmą w łeb.

Co do Policji powiem tak. Faktycznie nasze prawo ma olbrzymie luki i nie tylko w kodeksie drogowym, ale trzeba być ***** ****** żeby taki chiński badziew pchać do auta, bo muszę mieć modne światła.

Z tego co widzę to Buli jesteś fanem wieśtuningu i żadne sensowne argumenty do ciebie nie przemówią. Tylko współczuć.

 

P.S. Mam nadzieję, że wam kiedyś wyregulują te HIDy młotkiem. wiejscy szpanerzy

 

wyedytowałem wyzwiska, następnym razem za takie słowa możesz otrzymać bana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tobie co?? okresu dostales?? Jak masz obrazac innych forumowiczow,to zmiataj lepiej na forum o2. Tobie dobrze swieca swiatla,zadwolony jestes z widocznosci?? to sie ciesz.Wiekszosc ludzi narzeka na lampy w p11.144 i sie nie dziwie,u mnie na zarowkach philips x-treme...,swiatlo jest slabsze niz w suniaczu na zwyklych philipsach +30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mam nadzieję, że wam kiedyś wyregulują te HIDy młotkiem. wiejscy szpanerzy
tekst napisany poniżej jakiegokolwiek poziomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he Buli urzył jednego ze swoich silnych argumentów. Widać go dobrze pod moim awartem :P na czerwono. Nie myślałem że jesteś aż tak prymitywny, ale nie o to tu chodzi.

Swiatła Halogenowe faktycznie są porażką w P11, ale nie upoważnia to was do montażu tych HIDów i walenie w oczy innym kierowcow. Allegro to zbieranina badziewia, którego nigdzie nie kupisz w szanującym się sklepie, a wy ten badziew łykacie. Zadna renomowana firma nie sprzeda wam zestawu w cenie kompletu żarników.

Z innej beczki. Dlaczego oprawy oświetleniowe z żarówką 220Vdo 60 W są tanie, I czy ktoś widział wyrób chiński powyrzej tej mocy? NIe ! Poniewarz do opraw już od75W trzeba posiadać atesty, a żeby je uzyskać należy wykonać kosztowne badania i zachować normę ISO 9010

Myślę że tak samo jest z tymi HIDami chińskimi i nie tylko. Jedna wielka masówka bez zachowania jakichkolwiek norm (Przynajmniej przyzwoitości)

 

P.S. Trzeba było kupić od razu z Xenonami jak ja :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nic nie wiesz o tych "pseudo xenonach" i budowie soczewki :) buracki xenon to jest jak się wsadzi palniki do REFLEKTORA w dodatku do takiego gdzie szkło nie jest gładkie. wtedy ładnie oślepia. nie pisz bzdur o rozszczepianiu światła bo na każdej kropli światło się rozszczepia i jeszcze nie wymyślono takich spriskiwaczy które by dostatecznie dobrze czyściły reflektor no chyba że są wycieraczki na lampie tak jak kiedyś w volvo to było. tak samo jak nie wymyślono doskonałego samopoziomowania xenonów itd itp a gdybyś znał matematykę bądź miał doczynienia z takimi zestawami to wiedziałbyś że one znacznie mniej ciepła emitują niż zwykła żarówka halogenowa H1,H7 czy H4. palnik w soczewce nigdy nie będzie oślepiał bo wynika to z budowy soczewski i ogniskowej samego palnika która jest identyczna jak w zwykłej żarówce halogenowej

Przestańcie pierd*** co jest legalne a co nie bo przekraczenia prędkości o 10km/h też jest nie legalne AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he Buli urzył jednego ze swoich silnych argumentów. Widać go dobrze pod moim awartem :P na czerwono. Nie myślałem że jesteś aż tak prymitywny, ale nie o to tu chodzi.

Należało Ci się bo jesteś agresywny, chamowaty i niekompetentny (a prymitywizm widać w Twojej ortografii)

 

Swiatła Halogenowe faktycznie są porażką w P11, ale nie upoważnia to was do montażu tych HIDów i walenie w oczy innym kierowcow.

To kompletna bzdura. Jest na forum długi wątek o słabych światłach mijania, a w nim moja wypowiedź co o tym sądzę wraz z instrukcją postępowania jak to w banalny sposób rozwiązać:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ze&start=35

 

HIDy nie walą po oczach jeżeli są prawidłowo ustawione. Jeżeli są źle ustawione to walą tak samo po oczach jak żarówki halogenowe - przykład - w P11 w długich światłach są żarówki H1 - takie same jak w mijania - oślepiają? OCZYWIŚCIE, bo tak jest skierowany snop światła.

 

 

Allegro to zbieranina badziewia, którego nigdzie nie kupisz w szanującym się sklepie, a wy ten badziew łykacie. Zadna renomowana firma nie sprzeda wam zestawu w cenie kompletu żarników.

Jak ktoś chce kupować klocki hamulcowe w ASO po 800 zł zamiast te same u niezależnych sprzedawców po 100 zł to jego sprawa. Tak samo jest z innym asortymentem

 

Z innej beczki. Dlaczego oprawy oświetleniowe z żarówką 220Vdo 60 W są tanie, I czy ktoś widział wyrób chiński powyrzej tej mocy? NIe ! Poniewarz do opraw już od75W trzeba posiadać atesty, a żeby je uzyskać należy wykonać kosztowne badania i zachować normę ISO 9010

Atesty, normy i certyfikaty to wymysł urzędników dający im pewne źródło dochodu.

 

Myślę że tak samo jest z tymi HIDami chińskimi i nie tylko. Jedna wielka masówka bez zachowania jakichkolwiek norm (Przynajmniej przyzwoitości)

To zwykłe przetwornice napięcia, co się tak do nich przyczepiłeś jakby wymagały jakiejś kosmicznej technologii? Jakoś w telewizorze Ci to nie przeszkadza, że wiekszość bebechów jest chińskich - nawet w SONY, PANASONIC itp, itd (a to są bardzo podobne ustrojstwa w układach wysokiego napięcia).

P.S. Trzeba było kupić od razu z Xenonami jak ja :diabel:

Są o wiele lepsze i przyjemniejsze sposoby podniecania.

buracki xenon to jest jak się wsadzi palniki do REFLEKTORA...

P12, samochody Renault, VOLVO i wiele innych nie ma ksenonów soczewkowych tylko refleksyjne. Gładka oprawa tylko ładnie wygląda, ale jej podatność na uszkodzenia i mikropęknięcia jest o wiele większa od szkieł tradycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen
ale trzeba być ***** ****** żeby taki chiński badziew pchać do auta, bo muszę mieć modne światła.

Z tego co widzę to Buli jesteś fanem wieśtuningu i żadne sensowne argumenty do ciebie nie przemówią. Tylko współczuć.

 

P.S. Mam nadzieję, że wam kiedyś wyregulują te HIDy młotkiem. wiejscy szpanerzy

:) LUBLIN I WSZYSTKO JASNE:) skad wiesz ze chinski badziew?widziales?? i nie chodzi o modne swiatla tylko o dobre oswietlenie drogi!!! jezdziles kiedys z normalnymi zarowkami w p11.144??? porazka!!!!!!!!! i ciekawy jestem czy jakbys stanal przed moim autem to wiedzialbys ze mam chinskie badziewie a nie orginalne xenony?? oczywiscie bez zagladania pod maske i do srodka wnetrza auta:) na 100% bys nie poznal a rzniesz KOZAKA ktory zna sie na xenonach hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pelni popieram jurgenik wie o czym pisze, sam montowalem nie raz te hidy i to w roznych autach pozniej je trzeba tylko odpowiednio ustawic na przyrzadzie i nie ma zadnych problemow nic nie oslepia i nie wyglada to jak wiejski tuning. Wazne aby dobrac odpowiednia barwe a nie te niebieskie bo to faktycznie "gowno" jest i nie polecam nikomu.

 

 

and_pec malo wiesz a duzo krzyczysz kup zobacz jak to wyglada a pozniej komentuj i nie obrazaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...