Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lalala... przygoda, przygoda kazdej chwili szkooda :) lalala


MKmario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://picasaweb.google.pl/mariuszkruglinski/WklejkaNaGorze :-P

 

final ;) - laweta z wyciagarka 4,2 tony i 30 m linki, zakotwiczona do hiluxa :D ... bez kotwicy w postaci hiluxa laweta sie podciagala do zakopanego pickupa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiesiła się na brzuszku... przynajmniej wyszorowany ;-)

Niestety navki długie są, oj są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe MT kolka z taka predkoscia wybieraja piach spod siebie ze w mgnieniu oka siedzialem na ramie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj lasu nie widać w okolicy, ja już raz tak SJta wydzierałem. w 3 chłopa 1 kierowca, a reszta wzięła jakieś drągi z lasu i za progi do góry go !!

 

SJ tek jakoś wyszedł. Ale na Frontierka to by trzeba było z 5 chłopa :D

 

A fakt faktem, to nawet w Tyranie trzeba uważać na takich przeskokach, żeby się na brzuchu nie powiesić a co dopiero navką.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe MT kolka z taka predkoscia wybieraja piach spod siebie ze w mgnieniu oka siedzialem na ramie ;)

 

bo guma MT to raczej średnia guma na piach ;)

 

obniżysz ciśnienie do 1 atm (albo nawet 0,8) i ciągną jak złoto :D jak przy każdej jeździe w piachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 atm. to nawet AT w błocie jedzie :D

 

A MT to raczej nie na piaski, nawet na obniżonym ciśnieniu trochę za bardzo grzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze w tym przypadku to zawiodla technika jazdy a nie opony - jednym slowem samochod gwizda tylko kierowca pi.... ...amator :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć, opony dokończyły dzieła, a pickupem trzeba uważać na takich przejściach :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pickupem trzeba uważać na takich przejściach :diabel2:
ano trzeba trzeba, ale daje rade :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

z serii adam slodowy - jak powiesic pickup'a tak by nie zjechal bez pomocy traktora :P

20081013240ab6.jpg 20081013241us4.jpg

20081013242qy8.jpg 20081013243ov0.jpg

20081013244js3.jpg

nie robcie tego sami w domu :diabel: tylko na powietrzu i tylko pod nadzorem wyspecjalizowanego traktorzysty :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsiejszy Tirfor, bo tańszy i można zaczepić o wszystko i wszędzie :D

 

Troszke Navka ma za długi rozstaw osi. Takie rzeczy to trzeba po skosie brać. Jak się da oczywiście ;)

 

 

Ja ostatnio jechałem na pełnym bucie w deszczu po trawie pod dość stromą łączkę na łysych cooperach, była zabawa. But w podłodze, 40 na liczniku (jechałem chyba z 20 :D) i tylko lewo prawo kierą, żeby jakoś utrzymać go w linii prostej. Tylko z powrotem był problem, bo trzeba było przez rów przejechać.

 

I znowu z buta, złapało żwiru, zwolniłem i wyszedł. Doszedłem do wniosku, że jednak muszę kupić nowe opony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele posadziliśmy 3 patrole w strumyku, 4 był o odwodzie jako wyciągarka :)

 

Navary w patyki nie wpuszczałem, było kilka przejść gdzie się opierało o drzewka i na nią jeszcze nie czas :)

 

1b72db58cc45c9ebm.jpg

 

4fe56268947a69f9m.jpg

 

2fc460c3329c347am.jpg

 

a7d0e1b107168f10m.jpg

 

ec4b5066f9ead17dm.jpg

 

026e1393f762d716m.jpg

 

08a1a0f0692cfde7m.jpg

 

a975e17a1f775391m.jpg

 

10e239048394260em.jpg

 

thx za podpowiedź z fotosikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj w nocy miałem fajną akcję :) wieczorem ok 22 dzwonił tel. myślę e jakiś nadgorliwy klient to nie podchodzę nawet ;) później 30 min. spokój i znowu tarabani. Odbieram i słyszę, że kolega zakopał się w lesie bmką5 i nie odbierałem wcześniej to pojechał po niego kolega dużym busem i też się zakopał :))) i teraz tak w nocy razem kwitną :) Na dodatek zabrali ze sobą dziewczyny do towarzystwa i one już chyba mają dosyć :) Zabrałem worek lin i pojechałem do lasu ich szukać :) 15 min. trafiłem. Śniegu ok 30 cm. i faktycznie, stoją dwa zakopane, do tego wyciągać trzeba pod górę, bo za nimi jakieś pole. Osobiście sam bym się nie odważył wjechać tam gdzie ten bmw wkleił :))) Najpierw próbowaliśmy ręcznie wypchnąć i masakra, później liny i ogień. Kolega jadący na pomoc nie zabrał wkręcanego holu do przodu bo myślał, że nie będzie mu potrzebny :) to stanąłem w polu obok, podczepiłem do tyłu i po skosie udało się wyszarpnąć busa z wklejki. Później na wstecznym po polu dotargałem go do drogi :) Drugie podejście do bmw było gorsze, niżej siedziała i bardziej stromo było. sam ledwo się zbierałem. Ale po chwili lekkimi szarpnięciami udało się go wytargać. Dobrze, że ucho w bmw dobrze przyspawali :))) Akcja trwała ok 30 min. Adrenalina i moc pod butem :) Polecam nieść pomoc, zajefajne uczucie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tpirat fajna przygoda tylko co ten kolega bmką w lesie robił?

Na dodatek zabrali ze sobą dziewczyny do towarzystwa

...a sorki nie doczytałem :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardową linę holującą też wożę, ale nie wiedziałem jaki teren i zabrałem liny alpinistyczne :) Mam ponad 200m lin statyczne i dynamiczne, co prawda wytrzymałość nie taka jak do ciągnięcia samochodu ale po złożeniu dają radę. Na szczęście dynamicznych nie trzeba było używać, ich żywotność jest bardzo ograniczona co do ilości odpadnięć od ściany. Kolega ma dynamiczną do wyciągania prawdziwą ofroudową :) to jest bajka jak samochód prawie wystrzeliwuje z błota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma dynamiczną do wyciągania prawdziwą ofroudową :) to jest bajka jak samochód prawie wystrzeliwuje z błota :)

 

Jak byś szarpnął Busa to byś go na pół rozerwał :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

To ja też się muszę pochwalić ... Dwa dni temu jak zasypało Gdańsk u mnie w firmie na placu było też coś koło 20-30 cm śniegu jeden z magazynierów wypuścił się na drugi koniec placu sztaplarą z kontenerem śmieci drewnianych do wyrzucenia. Jak jechał na pełno to to mu jakoś szło ale w drodze powrotnej pół tony mniej na widłach to lipa , stanął na środku placu .a że sztaplary mają zazwyczaj płaskie opony to wogóle zrobiło się wesoło.Znaleźli linę stalową i na początku podczepiłem do mojego wozidła służbowego czyli transita na bliźniakach, sztaplara nie dała za wygraną zachowywała się jak kotwica. Zaproponowałem z pewną taką nieśmiałością ;) (bo sztaplara też z 2.5 tony waży )swoją navkę ,kibiców pół placu się zrobiło, podpieliśmy załączyłem tylko "LO" i but :kosci: wciągnąłem ją do hali bez najmniejszego zająknięcia i to na fabrycznych sandałach. Od 2 dni navara zdobyła szacunek większy niż prezes naszej firmy. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni navara zdobyła szacunek większy niż prezes naszej firmy. :D :D
:D:D:D dobre :D
Ja zawsze wożę linę i wyciągam różnych agentów po rowach jak się trafią :)
mam to samo :D kilka akcji row juz mialem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Nie wiem jak inni ale ja mam wrażenie że moja navka jest inna, mocniejsza, lepsza niż wszystkie terenówki miejskie i inne pikapy :028: Momentami mam wrażenie że jeżdżę wielkim niezniszczalnym potworem ale ...... :/ czasami czuje się jak bym jeździł maluchem, a te czasami jest jak się mijam albo parkuje obok dwóch aut które mnie przytłaczają rozmiarami, jedno to dodge ram i drugie chyba rekordzista w rozmiarach - ford f350( na bliźniakach) :zly: No ale jak tylko znikają z pola widzenia to znowu jeżdżę czołgiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...