Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lalala... przygoda, przygoda kazdej chwili szkooda :) lalala


MKmario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jakby porównywać nową C klasę do starej C klasy. Nowe BMW 3 do starszej trójki. Ja uważam, że co nowe to lepsze. Choć starszego tak nie żal...:) jeśli chodzi o rajdy terenowe czy zabawa np na poligonie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w przypadku większości samochodów terenowych to co starsze to lepsze, bo producenci dostosowują się do coraz większej ilości klientów jeżdżących po asfalcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mój ma tylko 174 koników i nawet tych nie jestem pewny:D
moj ma tyle samo i daje rade ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...radośnie, a zwłaszcza ta flora która wylądowała pod autem <lol>

 

ja tu nie widze zadnej flory, no moze fauna jest w postaci konikow :P

 

P3280349.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz samochód mnie pozytywnie zaskoczył ;) u mnie na działce zakopał się ciągnik z przyczepą pełną gruzu, walczył chłopina i walczył i koła wgrzebał w ziemie po 30 cm. Ciągnik dęba stawał i d*pa. Mówię do gościa, żeby poczekał to podczepię się i spróbujemy na dwa ;). Za drugim razem wyjechaliśmy, Przód się mocniej wgryzł i powoli ciągnik z przyczepą wyjechał ;). Lina 3 tonowa do wyrzucenia, dzisiaj dostałem stalową od dźwigu ;). Wytargałbym gościa i za pierwszym razem ale jak dęba stanął to mi na krótkiej linie tył navarki pofrunął do góry :) Dzisiaj Szwagier poprosił mnie o wyrwanie świerka z korzeniami, w porównaniu do ciągnika to pestka ;). Czy ktoś z Was ukręcił już jakąś półośkę? lekkiego pietra miałem, ale adrenalina zwyciężyła :)))

Niech moc będzie z nami :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pod firmą wyrywałem lipe. Przeszło mi przez myśl aby spróbować navarką ale po dłuższym zastanowieniu wygrał wózek widłowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wieksze MT'ki i pojdzie 2 cale wyzej na zawieszeniu wiec juz tylko zostanie wprawic sie kierowcy i nauczyc sie ogarniac 265 KM w terenie ;)

 

Czym ją podnosisz (chodzi mi o zestaw)?? Jak auto będzie zachowywało na asfalcie po takim zabiegu ?? Jaki rozmiat MTków ?? Przy okazji zmiany opon zakupiłem do swojej 265/70/16 cooper ATR. Fajne oponki i nie czuć różnicy w stosunku do seryjnych asfaltówek. Co lepsze seryjnie miałem w niej 235/70/16 :) :) :)

 

Ostatnio miałem ciekawą przygodę. Mam taką fajną dróżkę do domu z górki na górkę itp. Jednak jechałem po deszczu i woda po jednej stronie wyżłobiła dośc zanczną dziurę. Do tego nawierzchnia błotna mocno śliska. Zjeżdżam z górki powolutku lekko mnie znosi w stronę wyrwy ale myślę - może przejdę. Na wycofanie chyba trochę za późno bo na tych oponkach nie wyjadę. W pewnej chwili się zastrachałem i mówię wracam. I efekt taki, że idelanie mnie wyprostowało na tą wyrwę tak, że inaczej niż po niej już nie wyjadę. Dobra próbuję. Trochę strach bo ciemno i sam ale co tam. No i navka zaczęła się mocno kłaść na lewy bok. Nie wyglądało to dobrze. Zahamowałem i myślę gorączkowo co robić. Otwieram drzwi ale uchyliły się jakieś 10cm i oparły na brzegu wyrwy. Wyłaziłem przez okno. Obejrzałem auto dookoła. Tylne prawe koło jakiś metr nad ziemią. No niewesoło. Co tu zrobić. Myślę drzewa są coś się wymyśli i dzwonię po chłopaków. Mówię niech wezmą quady, zblocze i szekle plus jakieś zawiesie. Po 15 minutach dotarli do mnie mając przy tym niezły ubaw. Prawe okna otworzyliśmy, na około słupka elastyczne zawiesie (nie mam relingów i chyba bym nie ryzykował do nich) i do niego szekle, potem lina od wyciągarki od quada poprzez zblocze na drzewku i myślę że powinno wystarczyć. Kumpel asekurował popuszczając wyciągarką żeby navka nie połozyła się na lewy bok. Udało się jak ta lala ale błota na lewym progu zostało całkiem sporo :) :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw: quad z wciągarką?

 

kolegi teściu taki harpagan, kupił quada i utopił go w torfowisku, koleś po pas z dechami szedł przez 500m żeby się dostać do niego, pół dnia i jakoś wyciągnęli. Teściu kupił wyciągarke, do niego liny ok 100m i wjechał tam znowu :) jak utopł quada to zawołał rodzinkę, żęby zobaczyli jaką ma fajną wyciągarkę, zaczepił do drzewa brzdęk i drzewko połamane :))) podczepili do drugiego i quada wyciągnęło. Wyciągarka na pilota, tylko kase mieć i można wszędzie zamontować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołą stalówką do drzewa?

 

Panowie, tak się nie robi. :029: Trzeba sobie dokupić taśmę, bo za niedługo to tylko leśnicy będą mogli po lasach jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość JJasiek
Gołą stalówką do drzewa?

 

Panowie, tak się nie robi. :029: Trzeba sobie dokupić taśmę, bo za niedługo to tylko leśnicy będą mogli po lasach jeździć.

 

Tak po prawdzie to i tak tylko oni mogą jeździćpo lesie. Taśma jak najbardziej. Bez niej ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj miałem ciekawe zajście, w okolicy jest miejsce gdzie testuje się swoje maszyny, kilka razy tam jeździłem, fajne górki i piaski, w jednym miejscu ktoś wylał sporo betonu i przejeżdżać trzeba bardzo ostrożnie bo zawiecha gwarantowana. Dzisiaj przejeżdżałem i widzę że nowiutki outlander ostro wisi. Wokół sporo ludzi ogląda samochód. Faktycznie gościu wjechał i powiesił się gnąc progi, podwozie i chyba drzwi. zaczepiłem linę, strzała do tyłu nawet nie drgnął, kilka szarpnięć i lina chyba od cumowania barki strzeliła :( . objechałem gościa do okoła w drugą stronę, zaczynam go wyciągać i oczom nie wierzę, gościu wstawiony i za kierownicą popija browara dla odwagi :):):) Już wiem dlaczego tak zmasakrował nowiutkiego mitsu. :diabel: ehhh szkoda było tylko liny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oczom nie wierzę, gościu wstawiony i za kierownicą popija browara dla odwagi :):):) Już wiem dlaczego tak zmasakrował nowiutkiego mitsu. :diabel: ehhh szkoda było tylko liny :/

 

widac kierowcy Mitsu sa bardziej wyluzowani od kierowcow Nissanow :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...