Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm hmmm....ŻE tak wtrącę się Panom w dyskusję...

 

Proszę zaprzestać tej wymiany zdań.

Koniec.

Wrzućcie na luz.

 

Jeszcze jeden wpis w tym tonie - obojętnie od którego i cała Wasza "konwersacja" leci w kosz.

żeby było jasne 

 

Ok.?   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-ID6yt0Vj.html

 

ciekawa oferta brak zdjęć a 2008 za 44 hmmm , ciekaw jestem czego tak niska cena, może pomyłka albo brak silnika? Nie no nie chce być nie miły ale cena mnie bardzo zastanawia

 

p.s europejczyk miał ASR? bo niby to wersja europejska już troche wiem po jakich przygodach ale czekam na zdjęcia w ogłoszeniu z ciekawości , bo raczej z dystansem podchodzę do tego ogłoszenia 

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dystansem podchodzisz ? HR 2008 z gazem i raczej pewnym przebiegiem za 45k do negocjacji ?? Moze Ty wcale nie chcesz kupic zetki... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz samochód trzeba obejrzeć żeby wiedzieć co i jak, ale sam chyba przyznasz że cena bardzo niska bo w tej cenie to chodzą 2004-2005. Choć przez telefon powiedział mi jaką miała kolizję, ale nie przekonam się jak nie pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest odpalony to wskazówka ciśnienia oleju chyba sobie leży jak dobrze widzę, to trzeba sprawdzić. HR kręcą się do 7,5 tyś dość szybko to instalacja gazowa musi być naprawdę wydajna i dobrze założona.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wskazówką ciśnienia to ładnie dopatrzyles się :) faktycznie ona leży a auto odpalone. No i fakt że instalacja w takim aucie musi być naprawdę na najlepszych podzespolach. A żeby to było wydajne to powinno być po jednym reduktorze na strone. Ale ogólnie ja uważam że jak sie wstawia w takim aucie to na benzynę lepej przełączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie z tym ciśnieniem jakaś lipa ;O

 

 

No to już sprawa rozwiązana czemu taka niska cena  :whistle:

Edytowane przez TheMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w HR chyba padały uszczelki magistrali olejowej

 

Dokładnie tak, padają te pierwsze oryginalnie zakładane bo Nissan je robił z gównianego materiału...w sumie to z papieru.

Potem już poprawili i są wzmacniane metalem więc nic się nie dzieje. Ale jak ktoś ma te pierwsze jeszcze to lipa bo nie trzymają ciśnienia w magistrali.

Sam wymieniałem to teraz (przy przebiegu 50.000), oczywiście u Kuby i ciśnienie nie spada poniżej 35-40 na jałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z wymiana tej uszczelki trochę roboty jest. Cały rozrząd trzeba ściągać ?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez je-drek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko putanie jest takie czy auto zbyt dlugo nie bylo izytkowane z tak niskim.cisnieniem oleju bo wtedy przycieraja sie panewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w samym manualu pisza ze na wolnych obrotach 14 psi moze byc. Chyba wazniejsze czy odpowiednie cisnienie trzyma na danych obrotach.Twierdzicie ze z fabryki juz wyjezdzal z walnieta uszczelka i za slabym cisnieniem? 

 

Engine speed Approximate discharge pressure
rpm kPa (kg/cm2 , psi)

Idle speed More than 98 (1.0, 14)
2,000 More than 294 (3.0, 43)
6,000 More than 392 (4.0, 57) 

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzicie ze z fabryki juz wyjezdzal z walnieta uszczelka i za slabym cisnieniem? 

Nie, z fabryki HRy wyjeżdżały po prostu ze słabymi jakościowo uszczelkami z papieru które szybko padają. A że Nissan poprawił to dopiero w 2009 roku jakoś, to znaczy że wszystkie HRy które nie wymieniały tych uszczelek od nowości prędzej czy później muszą to zrobić.

Jest masa info o tym f*ck`upie na forach zagranicznych, przeczytałem chyba wszystko ;)

 

Co do ciśnienia to rzeczywiście takie dane podaje producent czyli min 14psi na jałowych...ale im więcej tym lepiej moim zdaniem.

Weź pod uwagę że jak masz 14 to przy ostrzejszej jeździe albo w upalne dni łatwo będzie zejść poniżej minimum jak olej się rozgrzeje i spadnie ciśnienie.

 

Ja jak tylko ciśnienie zaczęło spadać na jałowych poniżej 30 (w okolice 25, a po ostrej jeździe do 15-20) od razu ustawiłem się na wymianę do Kuby i trzyma teraz po rozgrzaniu:

- na jałowych: 35-40

- przy 2000: 70-75

- przy 6000: zamyka skale (120)

 

Więc jest zapas na spadek w upały i ostrą jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, robota zatem jak przy wymianie rozrzadu? Czy cos przy okazji mozna zrobic zeby nie wymieniac tylko samej uszczelki?

Dwa, do czasu jak sie tego nie zrobi jeszcze, jaki olej lac - gestszy cos pomoze i nie zaszkodzi? Jaki?

Trzy, jakie czesci dokladnie kupic i gdzie?

 

PS. Na my350.com az tak nie podchodza do tego drastycznie. Trzeba pamietac ze te wskazniki na desce sa niedokladne! Jesli nawet po upalaniu w lato nie schodzi cisnienie do ponizej 14psi to powinno byc ok. Ale jesli schodzi, jak temu gosciowi to na pewno juz walnieta uszczelka. Zastanawia mnie tylko czy nie powinien sie wtedy pocic silnik w tych okolicach, nie powinno byc widac zaciekow oleju?

http://my350z.com/forum/vq35hr/609272-low-oil-pressure-at-idle.html

 

PS. Przypomina mi to f*ck-up wariatorow rozrzadu w MPS-ach, co rozciagalo lancuch i rozrzad teoretycznie bezobslugowy do wymiany! Czy sa jeszcze jakies inne fabryczne fuckupy w HR-ach!?

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszczescie nie :) Ale dlugo nie lataj z cisnieniem 15psi na wolnych bo panewki korbowodowe będą do wymiany...

naszczescie nie :) Ale dlugo nie lataj z cisnieniem 15psi na wolnych bo panewki korbowodowe będą do wymiany...

naszczescie nie :) Ale dlugo nie lataj z cisnieniem 15psi na wolnych bo panewki korbowodowe będą do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z tego co mi się udało dowiedzieć od właściciela:

 

Wskazówka ciśnienia oleju leży, dopiero podczas jazdy się podnosi, ale nie pamięta do ilu - ma to sprawdzić.

Sprzęgło ślizga. Szyba od strony pasażera jest niesprawna. Samochód miał kolizję z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wogole nie ma ciśnienia...masakra. To pewnie jeden z tych co zalewał jakis tani olej i wymieniał co 20 tys km bo to przecież systetyk a teraz są takie właśnie tego efekty...właśnie taka wiedzę ma ponad połowa użytkowników tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód miał kolizję niby przetarty cały bok, przednia lampa uderzona przedni zderzak, tylni zderzak, poduszka wystrzeliła tylko od kierowcy kierownica, drzwi boczne były wg mnie wymieniane (lub żle dobrany kolor)i te wszystkie elementy boczne pasuje przemalować. i to nie jest wersja ue bo miał szmaciane fotele welur i wymienił je na skórzane . Taki był sprowadzony z francji . A części są od przedlifta bo niby z 2008 były niedostępne , samochód robiony po taniości jak to mi kolega tu z forum dobrze powiedział. Więc i pewnie eksploatacja samochodu była po taniości , i teraz efekty są takie że trzeba w samochód trochę włożyć by go doprowadzić do dobrego stanu

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników tematu. Rozpoczynam przygodę z forum Nissana. Planuje zakup pierwszego samochodu marki Nissan mianowicie 350 z.

 

Zainteresowały mnie trzy ogłoszenia. Czy ktoś miał okazje oglądać poniższe samochody, może ktoś z forumowiczów jest ich właścicielem ? Moje wytyczne to manual, Europa, bez LPG. Salon Polska, pewne pochodzenie mile widziane.

 

 

Gdańsk

http://allegro.pl/show_item.php?item=6331715874#8295b911e9

 
Kielce
 
Lubięcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chwilkę temu była w tym przedziale fajna zetka salonówka PL jeden właściciel , ale widzę że bardzo szybko znikła

 

http://allegro.pl/nissan-350-z-salon-serwis-pl-bezwypadkowy-i6346761244.html#thumb/1

 

Odnośnie tych 3 co podałeś nie przypominam sobie żeby ktoś je opisywał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta o której piszesz była dwie godziny na allegro. W momencie kiedy zadzwoniłem już ktoś ją zabierał :) A była 5 km ode mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...