Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ilu mamy użytkowników QQ na forum - przywitaj się :)


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczne,przenosze sie do Was z forum passata,przesiadka z B6 do QQ Tekna 2.0 benz odbior w grudniu,zaliczka dzis poszla.Mam nadzieje,ze bede zadowolony jak rowniez ze poznam tu wiele ciekawych i kompetentnych osób,do zobaczenia na zlotach

Wojtek ze Świnoujścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum - Będziesz zadowolony na pewno - dobry wybór.

Szkoda że nie pojawiłeś się wcześniej , byłem 20- dni w Świnoujściu, ( do 20-go.)  mogliśmy się spotkać, to wrzucił bym Ci trochę informacji na temat QQ- ale z pewnością się już naczytałeś. Ale po nowym roku znowu się wybieram. Zauważyłem, że przybyło dużo QQ - w Świnoujściu w stosunku do zeszłego roku. Pochwal się jak odbierzesz.

 

 Pozdr.................. castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze...w takim razie spotkamy sie w S-ciu za rok,tak..przybylo u nas QQ dosc sporo,poza tym duzo Niemców nimi tez jezdzi,odbiór w grudniu,troche szkoda,ze nie bedzie to rocznik 2014 ale trudno 20.12 wyjezdzam na urlop wiec auto bedzie potrzebne,jaki masz rozmiar zimówek?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki mam 16 - ki, bo takie dostałem w salonie przy zakupie, ale dobrze mi się na nich jeździ i dopóki się nie zjeżdżą nie mam zamiaru zmieniać na większe. Potem się zobaczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponieważ w lipcu moja dwuletnia ceczwórka zbuntowała się na autostradzie (doszło do zablokowania hamulców bez możliwości ich zwolnienia - przyczyna nieznana, bo nie zachował się zapis odczytów czujnika położenia pedału hamulca) i to zakończyło jej żywot (strzał w zad, od drugiego gościa, który jechał za mną przy 140km/h), to musiałem szybko poszukać czegoś w zamian (i to raczej szybko, bo mi żona zagroziła odebraniem swojej Mikry K13). Na razie C4 II nie zaufam (to nie było pierwsze niewymuszone "hamowanie awaryjne"), zatem po jazdach próbnych pozostaly na placu boju: C5 (Selection z hydro, silnik thp 1.6 156KM), Honda Civic (Sport, 1.8 142KM) i Nissan Qashqai 360 (1.6 117KM). Ostatecznie wygrał QQ (bo C5 jednak okazała się za długa do manewrowania po Wrocławiu, a Civic miał zbyt niski profil opon na wrocławskie dziury).

 

Dzisiaj odebrałem QQ i jestem na razie zadowolony: do spokojnej i wygodnej jazdy po dziurawych drogach nadaje się znakomicie, zaparkowanie go to też nie problem (chociaż Mikra bije go tu na łeb :D )

 

Chociaż odnoszę wrażenie, że QQ to samochód dla hobbystów: bo każdą ergonomiczną pierdołę trzeba dokupić (o ile się da):

- brak zamykania lusterek z pilota - oczywiste w C4, Ceedzie i innych, a w QQ trzeba dokupić moduł (z drugiej strony znacznie droższa Mazda CX5 też sama nie składa lusterek),

- brak świateł dziennych w kloszach reflektorów (kupno Helli za 2kPLN uważam za nieporozumienie: to dobra cena za ksenony, ale nie kilka diodek),

- przyciski na kierownicy są po prostu niewygodne (dużo lepsze były w Mikrze) i jest za mało funkcji (C4 była genialna pod tym względem),

- brak "dzwonka" przy wlewie paliwa: jednak brak korka jest wygodniejszy niż jego wykręcanie przy każdym tankowaniu,

- brak lusterkaelektrochromatycznego (niedostępne w ASO jako akcesorium),

- brak hamulca elektrycznego (chociaż to dosyć kontrowersyjne, ale jednak super wygodne rozwiązanie do jazdy po mieście),

- w mieście średnia na początku wynosiła 15l/100km, w cyklu mieszanym wyszło na razie 8,5l/100km (ze wskazań komputera),

- tylko szyba kierowcy ma automatyczny tryb...

 

Ponieważ o tych niedogodnościach wiedziałem przed zakupem, to nadal jestem zadowolony z zakupu: spokojna jazda jest naprawdę przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od 10 dni jeżdżę QQ360 2,0 4WD.

Pozdrawiam wszystkich.

 

Piko

Edytowane przez Piko71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!!

1, stfpl

2. 2009 2.0dCi Tekna, kolor new grey i alu 17:D Auto z gadzetami, komfortowe, ciche i oszczędne!:D

3, QQ w porównaniu z ASX-WYMIATA!!!! Porównywałem na milion sposobów i może ASX lepiej wygląda niż QQ przed FL ale QQłka jest przestronniejsza, wygodniejsza i cichsza:D Takiem mam uwagi i od razu gratuluję wszystkim posiadaczom QQłek wyboru!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich "Nowoprzybyłych" ....szczęśliwych i tych mniej zadowolonych też ! :)

Miło pozdrawiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Qaszlających

I tak:

      newoytek

      1.6      kolor bakłażan

      pierwsze 600 km ,spalanie średnie 6.5 l 

     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tolo08

2.QQ 360 2.0 4x4 kolor/jak mówi moja córka z kawą z mlekiem/:)

3. Jak do tej pory wszystko w porządku . tylko nissan connect nie może sie polaczyc z galaxy s4.

Słabe głośniki.dużo pali 9.3l/100

Edytowane przez tolo08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tolo08

2.QQ 360 2.0 4x4 kolor/jak mówi moja córka z kawą z mlekiem/:)

3. Jak do tej pory wszystko w porządku . tylko nissan connect nie może sie polaczyc z galaxy s4.

Słabe głośniki.dużo pali 9.3l/100

2.0 Pb  I 4X4 ,a uważasz że dużo pali? No chyba że 2 0 dCi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Od 4 dni jeżdżę Q 360  silnik 1,6 benzyna.

Poprzednie moje auto Note 1,4 acenta.

 

W Q odkrywam zalety i wady posiadania auta:)

Generalnie jest dobrze a pozycja za kierownicą daje "przewagę"

w jeździe po mieście.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

1. exterytorialny

2. qq acenta 1.6, 2013 r.

3. niedawno odebrany z salonu, przesiadka z hondy civic

 

Witamy - no to awans w górę , teraz siedzisz kilka stopni wyżej niż w civic-u pochwal się zdjęciami w odpowiednim dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak.. w Civic'u przeszkadzało mi właśnie to niskie siedzenie. Wsiadanie i wysiadanie w kucki.. A teraz ja wszystkich widzę i mnie wszyscy widzą  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...