Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy QQ


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem umówiony na przegląd a Autonix w Rzeszowie - powiedzieli, że przegląd QQ 1,5 dci to koszt 902 zł.

 

Jeśli to pierwszy przegląd to trochę drogo bo nie wymieniają nic oprócz oleju i filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem po I-szym przeglądzie QQ 1,5 dci. Miałem swój olej (zgodzili się bez problemów). W sumie koszt przeglądu wyniósł 379 zł. Wszystkie materiały poza olejem z serwisu - dodatkowo wymienili mi żarówkę stop. Skorzystałem z 5% rabatu z programu Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem sie umówic i pytałem o cenę :

Olsztyn około 1000 zł

Elbląg 936 zł

Wszystkie materiały serwisu

 

Masculin , gdzie tak tanio? Olej niech kosztuje 200, to ponad 300 zł różnicy w stosunku do tego co mi podali - eh, jak zwykle naciąganie :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przegląd w Autonix Rzeszów.Pozdrawiam

 

A masz wykaz tych materiałów na fakturze ? Tak pytam z ciekawości co oni po pierwszym przeglądzie mogli jeszcze wymienić oprócz żarówki i oleju z filtrem :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podać koszt wymiany oleju w QQ po roku .Przegląd dopiero przy 30tyś a to jeszce nie.silnik 1.6

-wymiana oleju-56zł

-olej shell-203zł

-filtr-50zł

-uszczelka-5zł

=317zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to koszt wymiany oleju a po roku chyba wiecej czynności powinni wykonac typu kontrola ,sprawdzenie itp???? Nie biora za to kasy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to koszt wymiany oleju a po roku chyba wiecej czynności powinni wykonac typu kontrola ,sprawdzenie itp???? Nie biora za to kasy???

 

Na pewno jest kontrola/sprawdzenie ale chyba nie za 600 zeta ? Zresztą te czynności to trochę pic na wodę. Jak nie będziesz przy aucie to duża szansa że połowa będzie sprawdzona tylko na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w krakowie mają dużo drożej, przegląd QQ 2 dci kosztuje powyżej 1,5 kPLN ;-(

wlewają tam ponad 7l. specjalnego oleju !!!!!!!!!!!! ktory na fakturze kosztuje ok. 600 pln.

 

Szczerze nie polecam PGD serwis w Krakowie przy ul. Powstancow Slaskich. Jeszcze nie zdazylo mi sie wyjachac od nich zadowolonym. No i niestety ale jedyny inny serwis Nissana w Krakowie to tez PGD.

 

pozdrawiam

Robko30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem po I-szym przeglądzie QQ 1,5 dci. Miałem swój olej (zgodzili się bez problemów). W sumie koszt przeglądu wyniósł 379 zł. Wszystkie materiały poza olejem z serwisu - dodatkowo wymienili mi żarówkę stop. Skorzystałem z 5% rabatu z programu Nissana

 

a ile w tej kwocie to wymiana oleju a ile wymiana żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie pierwszy przeglad wyglądał następująco:

Wymiana oleju, filtrów, przednich klocków hamulcowych, lewa żarówka, filtr klimatyzacji.

Za wszystko w płońsku zapłaciłem 1074zł Odysey na Górczewskiej za sam olej krzyknął 950zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem na przeglądzie po 20 tys. - Olsztyn - kwota z faktury 1001 zł

Ogólnie jestem wk.....

Poprosiłem o poprawienie kilku drobiazgów , z którymi da sie żyć , ale dlaczego nie można tego naprawić :

- stukająca tylna pólka- podklejono dwa kawałki taśmy - jeden już odpada :/

- luzy po zamknięciu przedniej klapy - teraz luzów nie ma - ale sposób naprawy: owinieto taśma izolacyjną ten uchwyt (prętw kształsie "U" )wchodzący w zamek :<

- piszczące hamulce - po wyjeździe nie piszczały - dzisiaj znowu piszczą

- zbierające sie błoto na progu - powiedziano mi że ten model tak ma i moge sobie kupic u nich osłony :/

- stuki paliwa przy pełnym zbiorniku podczas ruszania - gosć był przejechać sie ze mną , słyszał - ale stwierdzili że wszystko jest ok :<

- troche luźny podłokietnik po rozsunięciu - ten model tak ma

- lekko falujące obroty na biegu jałowym - wszystko ok

- stukająca plastikowae podszybie ( była wymieniana u nich kilka miesięcy temu szyba ) z przodu - kazali umówić sie oddzielnie z serwisem blacharskim

 

Dzisiaj dopiero zobaczyłem że nawet nie skasowany został licznik przebiegu do przeglądu - sam sie kasuje ??

 

No wiec nie wiem czy sobie odpuscić czy " walczyć" , ale takie podejście strasznie mnie wk.... :<

 

Szkoda tylko czasu na kolejne odwiedziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny rozgoryczony właściciel nowego auta ;)

luzy po zamknięciu przedniej klapy - teraz luzów nie ma - ale sposób naprawy: owinieto taśma izolacyjną ten uchwyt (prętw kształsie "U" )wchodzący w zamek :<
nooo całkiem profesjonalne podejście do tematu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he

to nie mój pierwszy kontakt z "profesjonalnym serwisem" - chociaż nie miałem jeszcze "przyjemnosci" z Nissanem

Dlatego najlepiej sie czuje jak nie musze tam jeździć

A taśme izolacyjną też mam wiec sam moge sobie "naprawiać" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekA ja bym napisał do Nissana o sposobie podejścia do klienta..Tylko czy ktos ma adres hmm? A hamulce to z pewnością psiknęli WD i chwilke nie piszczały..Polskie serwisy to banda ,że hej! Z ta taśma to szkoda nawet pisac o tym-banda i tyle!

Acha zapomniałem zapytać co to za sERWIS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , pisac czy nie pisac....

 

Dla zainteresowanych , w W Brytani przegląd dci2.0 :

2.00 dci - 1st Service - Brindley Nissan - Cannock

 

M1 Service £98.80

Semi Synthetic oil £16.00

Sundries £2.49

Oil Flush £8.00

Environmental Charge £2.85

Oil Filter £14.28

Washer - drain PL(?) £0.31

washer £1.06

 

VAT £25.16

 

Total Cost = £168.95

 

K.. mają taniej niż u nas- mnie skasowali za olej ok 360 zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taśme izolacyjną też mam wiec sam moge sobie "naprawiać" :D

taśm to srodek doraźny ,tam raczej trzeba opuścić zamek na dół

to nie mój pierwszy kontakt z "profesjonalnym serwisem" - chociaż nie miałem jeszcze "przyjemnosci" z Nissanem

Dlatego najlepiej sie czuje jak nie musze tam jeździć

ja na szczeście byłem tylko raz w oplu ale za to usmialem się do łez z tłumaczeń pan który przyjmował auto do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj autko w przegladzie 80.000 km.

 

mina mi zrzedla jak mi powiedzieli ile mam zaplacic ;-(

 

za przeglad + wymiane klockow przod i tyl 2.500 PLN

 

chce mi sie po raz kolejny wyc. Nigdy wiecej NISSAN !!!!

 

pozdrawiam

Robko30

 

PS. Ostanio bylem na przegladzie 15.000 Hondą Accord 2,2 diesel i zaplacilem niecale 800 pln, ze nie wspomne ze w Skodzie to chyba pol samochodu za takie pieniadzy by wymienili ( skoda octavia - przeglad z wymiana rozrzadu - ok. 2000 PLN )

 

Jedyne co mi sie cisnie na usta to zlodzieje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zbierające sie błoto na progu - powiedziano mi że ten model tak ma i moge sobie kupic u nich osłony :/

 

a ja właśnie tego nie mogę zrozumieć, niby mamy model po poprawkach a tu takiego gówna nie poprawili,

u mnie też błoto i piasek się zbiera i to w dodatku pakuje się do tej dolnej uszczelki (wypłukuję je ze środka pryskając wodą do środka z drugiej strony) nawet wypatrzyłem że to jest wina konstrukcyjna nadkola - po prstu brakuje kawałka plastiku i koło pompuje tam syf...

:036: :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...