Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy QQ


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też tego nie rozumiem...Przecież każdy z nas amatorów widzi niedoróbki a oni tego nie widzą? Dzwoniłem do Nissana ile te chlapacze kosztują? -koszt 119,90 zł za parę czyli 240 zł komplet :)) Ja z serwisem będę miał doczynienia tylko to co muszę czyli do 3 lat i dasfidania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego korzystać z serwisu jeżeli jest tam tak drogo? :fuckyou2:

Są przecież inne stacje obsługi samochodów!!! :sindbad:

 

Nara Modest :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuknelo mi w moim qashqaiu 1.6 juz 1500km i umowilem sie na wymiane oleju fabrycznego w serwisie. Placi sie ponoc tylko za materialy - w tym okolo 300zl za olej i 50zl za filtr. Ponoc leja olej shella - ale ta cena? 5l oleju syntetycznego to chyba max jakies 150 zl powinno kosztowac... cos czuje ze chca troche naciagnac klienta.. Chodzicie na przeglady z wlasnym olejem zeby bylo taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, shell do 2.0dci to tylko może być lany Helix Ultra Extra 5W/30 - tylko on jest dopuszczony do filtrów DPF. Do 1,5 absolutnie nie ma potrzeby lać tego wynalazku, do nowych silników Helix Diesel 5W/40 a później spokojnie 10W/40.

Proponuję przy okazji przeglądu po 20tys km poprosić o pokazanie filtra pyłkowego, w zdecydowanej większości przypadków po tym przebiegu nie wygląda on zbyt atrakcyjnie...

Poza tym, ceny przeglądu na 20tys km są imponujące... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis a napisz proszę jaki olej z Mobila mogę wlac do silnika QQ 1,6 benzyna ? Dzięki

Osobiście proponowałbym bardziej Shella, np standardowy Ultra 5W/40. Jeżeli mobil to 5W/50. Ale na mobile trzeba uważać, większość allegro zawalone jest podróbami. Nie kieruj się zbyt niską ceną. Shell jest o wiele pod tym względem pewniejszy. Jakościowo absolutnie bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie kupic takiego shella aby był pewny? Bo na wymiane chcę jechac ze swoim olejem.Zdziwiłem się trochę bo zawsze uważałem Mobil 1 za najlepszy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell uchodzi w branży za niepodrabiany. Dobre ceny i raczej pewny olej możesz mieć w InterCarsie, mają zawsze na promocjach zestawy 4+1l. Ewentualnie sprawdź na stronie shella lokalnych dystrybutorów, wtedy masz gwarancję oryginalności.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie kupic takiego shella aby był pewny? Bo na wymiane chcę jechac ze swoim olejem.Zdziwiłem się trochę bo zawsze uważałem Mobil 1 za najlepszy olej.

 

najlepiej chyba kupić u zaufanego sprzedawcy ale z beczki; w opakowaniach detalicznych zawsze będzie droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droższy alewg mnie pewniejszy od beczki..

 

a od u zaufanego sprzedawcy nie jest pewniejszy? opakowania detaliczne są podrabiane, nie beczki; oczywiście zakład sprzedający może wlać do beczki cokolwiek dlatego dobrze jest mieć zaufanego dostawcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ales odkrył amerykę.. Piszemy chyba ogólnie a nie o znanych sprzedawcach dostawcach..Gdybym takowego miał to wiadomo,że brałbym od niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droższy alewg mnie pewniejszy od beczki..

 

niekoniecznie. serwisy mają umowy na spore ilości olejów, jeżeli serwis ma certyfikat współpracy z np. Shellem Polska, to myślę, że ich olej z beczki jest pewnym źródłem. Poproś o certyfikat oficjalnej współpracy z firmą olejową i po problemie. U nas taki wisi na ścianie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a pytałeś czy można ze swoim olejem podjechać ?

Nie, nie pytalem sie - stwierdzilem ze im podaruje te pare zlotych tym razem.

 

Z innej beczki - mam zalozone od nowego zimowki z alufelgami 16''. Jak zblizam sie do predkosci 120 km/h to samochod wpada w drgania (czuc jak drga siedzenie, kierownica). Powyzej 120km/h roznie - raz czuc bardziej te drgania, raz mniej. Tez macie cos takiego? Myslalem ze to niewywazone kola ale w ASO sprawdzili i byly wywazone (troszke cos tam dowazyli ale i tak czuc te drgania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a pytałeś czy można ze swoim olejem podjechać ?

 

Bez przesady. Nigdzie nie jest napisane że musisz używać oleju danego producenta. Przyjeżdżasz ze swoim i już. Problemem będzie jeśli twój olej nie spełnia specyfikacji zalecanej w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - mam zalozone od nowego zimowki z alufelgami 16''. Jak zblizam sie do predkosci 120 km/h to samochod wpada w drgania (czuc jak drga siedzenie, kierownica). Powyzej 120km/h roznie - raz czuc bardziej te drgania, raz mniej. Tez macie cos takiego? Myslalem ze to niewywazone kola ale w ASO sprawdzili i byly wywazone (troszke cos tam dowazyli ale i tak czuc te drgania).

 

prawie na bank niewyważenie, albo jeśli opony były nówki to jak będą wyważali ponownie to popatrz czy opona nie jest lekkie jajo bo czasem taka wada fabryczna jest i tego się nie wyważy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...