Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy QQ


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po roku czasu juz amortyzatory do wymiany ? Dobrze,że na gwarancji ale jeśli tak będzie rok w rok ? Jeżeli się psują z winy producenta samochodu to trzeba usunąc usterkę która powoduje problem aby przyszłości nie występował...

Mógłbyś może podać ten adres do Nissana bo nie mam a też zapewne będę pisał..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wlasnie w serwisie Nissana w Elblagu stwierdzili ze stukanie z tylu to nic co odbiegaloby od normy i zbagatelizowali sprawe. Dzisiaj bylem w serwisie w Gdansku i tam lepiej zdiagnozowali stukanie, ale o tym opowiem w watku o pracy tylnego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacje można wysyłac mailowo na adres :

poland@nissan-services.eu

 

Dostaniesz potwierdzenie zarejestrowania.

Ale działają tak jak działa duża korporacja: aby zbyć Klienta- uprzejme odpowiedzi , ale nic nie wnoszące - według nich za wszystko odpowiada ASO.

Ale moze czym więcej reklamacji to może ktoś zainteresuje sie problemem.

Jak będziesz pisał to tez pisz i o błocie na progach i o stukającej pólce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po roku czasu juz amortyzatory do wymiany ? Dobrze,że na gwarancji ale jeśli tak będzie rok w rok ? Jeżeli się psują z winy producenta samochodu to trzeba usunąc usterkę która powoduje problem aby przyszłości nie występował...

Mógłbyś może podać ten adres do Nissana bo nie mam a też zapewne będę pisał..Pozdrawiam

 

jeśli amortyzatory psuja się bo są nieprawidłowo dobrane lub źle wykonane to przeciueż ich wymiana to właśnie usunięcie usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, shell do 2.0dci to tylko może być lany Helix Ultra Extra 5W/30 - tylko on jest dopuszczony do filtrów DPF. Do 1,5 absolutnie nie ma potrzeby lać tego wynalazku, do nowych silników Helix Diesel 5W/40 a później spokojnie 10W/40.

Proponuję przy okazji przeglądu po 20tys km poprosić o pokazanie filtra pyłkowego, w zdecydowanej większości przypadków po tym przebiegu nie wygląda on zbyt atrakcyjnie...

Poza tym, ceny przeglądu na 20tys km są imponujące... :/

 

Czy moge na pierwszym przeglądzie wlać:

 

INDEKS: HELIX DIESEL ULTRA 4L+1L

NAZWA: Olej silnikowy syntetyczny

OPIS: PROMOCJA!!!! 4L+1L synt.olej silnik.5W40 CF ACEA B3/B4 /szary/ SHELL

PRODUCENT: SHELL

 

Promocja jest w InterCarsie za 199,85zl. Jesli sie nadaje to chyba dobra cena z pewnego źródła jak twierdzisz.

Bylem dziś w serwisie w Gdansku (Kaszubowski) i powiedzieli że koszt to ok 1000pln i że mozna mieć swój olej. Powiedział też że wskazaniem producenta przy pierwszym przegladzie jest ten wynalazek 5W/30. I tradycyjnie jestem zakręcony po tych informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie coroczne przeglądy nadwozia ( karoserii) w swoich QQ?

Ile kosztuje taki przegląd?

 

A widział ktoś jak wygląda taki "przegląd" poza wystawioną fakturą? :P Wg. mnie to wielki kit. Jakiś czas temu mój znajomy, właściciel ASO czołowej marki w Polsce został pozwany do sądu przez klienta, u którego w samochodzie pojawiła się rdza. Samochód 3-letni, kupiony w tym samym salonie, bezwypadkowy, serwisowany itd.

W sądzie, prawnik imortera tej marki udowodnił, że gwarancja na performację nadwozia obejmuje korozję.... ale korozją nazywamy takie uszkodzenie elementów samochodu, które powoduje prześwit z przestrzeni pasażerskiej na zewnątrz. Czyli, rdza np. na środku dachu to nie korozja podlegająca reklamacji, gdyż jest to normalne zużycie/uszkodzenie eksploatacyjne. Facet sprawę przegrał, wynik prawomocny. Można się śmiać, ale taka jest prawda z "gwarancjami", które nic nie obejmują.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział też że wskazaniem producenta przy pierwszym przegladzie jest ten wynalazek 5W/30. I tradycyjnie jestem zakręcony po tych informacjach.

 

5w30 lotos kosztuje ok 120 za 4 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Raport z mojej pierwszej wizyty w serwisie Budmat Auto w Płocku po roku uzytkowania przy przebiegu 18 tys km.

 

QQ 1.6

- olej Shell Helix 5w30 - 4,3 litra

- filtr oleju

- wymiana

koszty całości - 380 zł

 

Dodatkowo darmowy przeglad nadwozia.

 

Ponadto naprawiono zamek oparcia tylnej kanapy z lewej strony - zerwała sie linka i oparcie nie dało się złożyć.

 

Wszystko wykonane w ciągu godziny - zgodnie z ustaleniami telefonicznymi. Auto podstawiono do odbioru umyte.

 

Przy okazji pytałem o duży przegląd po 30 tys. - koszt powinien sie zamknąć w tysiącu PLN razem z olejem.

 

Generalnie jestem zadowolny - na razie Budmatowi wystawiam ocene 5 na w skali 1-5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie chciałeś mieć swojego oleju na wymiane? Byłoby taniej..

 

telefonicznie pytałem czy można przyjechać ze swoim olejem i nie było problemu. Ale ostatecznie moje wrodzone lenistwo wzięło górę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, bo właśnie czeka mnie przegląd po roku. Myślę, że przyda się odświeżenie cennika serwisów w różnych rejonach, zwłaszcza, że ceny się zmieniają. Jakiś czas temu jadąc koło serwisu w Bielsku Białej gdzie prawdopodobnie się udam zatrzymałem się żeby zapytać ile to będzie kosztowało. Dostałem informację ze całość zamknie się w kwocie 450zł. Przy okazji może ktoś tam robił przegląd i podzieli się spostrzeżeniami. Jak za wymianę oleju i filtra i oleju to chyba sporo, ale co zrobić? Czy podobne ceny mają w Rybniku, Katowicach lub w innych serwisach na Śląsku? U mnie na liczniku jest trochę ponad 25tyś. I zastanawiam mnie, co mi będą robić jak za 3-4 miesiące na liczniku będzie 30tyś, czy znowu będą wymieniać olej i znów za niego zapłacę? Inna sprawa zgłaszanie usterek, kiedy to zrobić jak będę dzwonił i umawiał się na przegląd czy już przy przeglądzie. Mam usterki takie dość nietypowe (choćby szkiełko z lampy podświetlającej tablicę rejestracyjną, które wypadło nie wiem nawet kiedy. Czy to podlega gwarancji?)

Kolejna sprawa to czy można być przy przeglądzie by zobaczyć, co się dzieje z moim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin ok. 400 po 1 roku. Przegląd jest po roku lub 30000, co będzie wcześniej. Każdy następny podobnie: rok lub przebieg. Możesz zgłaszać wszystko co wykracza poza normalną eksploatację. Jak się uprzesz to możesz stać przy samochodzie i patrzeć "na ręce". Ale ze względów twojego bezpieczeństwa mogą odmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem bo mi powiedziano, że przegląd jest po roku a potem jak będzie przebieg 30tyś. Zapytałem wtedy co bedzie jak to 30tyś wypadnie miesiąc po rocznym przeglądzie? Gość z serwisu stwierdził, że musze przyjechać na kolejny przegląd bo na tym po 30tyś robi sie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lekka przesada z tym 'za miesiąc'. Musiałbyś robić dziennie 1.000km. Kierowcy TIRów tyle nie jeżdżą ;)

Poza tym, w nowej instrukcji do QQ jest napisane, że przeglądy okresowe robimy co 15.000 km. QQ modele od maja '09 jak dobrze pamietam. A serwis z przyzwyczajenia informuje Klientów jak leci..., że co 30tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc to oczywiście skrajny przykład. Ale teraz licznik pokazuje że do przeglądu mam 4800 i w grudniu mija mi rok. Prawdopodobnie za 3 - 4 miesiące na liczniku będę miał 30tyś. Dalej nie rozumiem jak to jest ? Teraz robie przegląd i w marcu lub w kwietniu jadę znów? Z tego co słyszałem to po roku wymieniają tylko olej i filtry a po 30 tyś robią coś więcej. Może mi to ktoś wyjaśnić jak to właściwie jest? Tekst typu po roku lub po 30 tyś nic mi nie wyjaśnia. Po 30 tyś robi sie podobno czyszczenie klimatyzacji i coś tam jeszcze nie wiem co.

Drugi przegląd jest po 2 latach lub po ilu kilmetrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc to oczywiście skrajny przykład. Ale teraz licznik pokazuje że do przeglądu mam 4800 i w grudniu mija mi rok. Prawdopodobnie za 3 - 4 miesiące na liczniku będę miał 30tyś. Dalej nie rozumiem jak to jest ? Teraz robie przegląd i w marcu lub w kwietniu jadę znów? Z tego co słyszałem to po roku wymieniają tylko olej i filtry a po 30 tyś robią coś więcej. Może mi to ktoś wyjaśnić jak to właściwie jest? Tekst typu po roku lub po 30 tyś nic mi nie wyjaśnia. Po 30 tyś robi sie podobno czyszczenie klimatyzacji i coś tam jeszcze nie wiem co.

Drugi przegląd jest po 2 latach lub po ilu kilmetrach?

 

Sprawdź dokładnie w Książce Gwarancyjnej co ile kilometrów należy robic przegląd w ASO. Niedawno, widziałem Książkę dla modelu QQ z 1.6benzyna, gdzie Nissan pisze, że dla tego modelu i silnika przeglądy wykonuje się co 15tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej cena przeglądu to +/- 450 pln ale nie są wliczone do tego filtry, olej, uszczelki czy jakis korek (mycie-żałosne) itp. w sumie po 20tys przejechanych kilometrów zaplacilem cale 1116 zlotych polskich. ( 1.5 DCI )

 

na moje uwagi ze cosik głośniki trzeszcza to miły śniegowy kolega powiedział ze..... nie trzeszcza hehehe

 

 

 

przegląd robiłem w CM Toruńska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 30tyś tak pisze w gwarancji, ale dalej nie wiem jak to jest z tymi przeglądami, czy jak zrobię po roku to przy 30tyś muszę jechać znów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...