Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy QQ


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no a pytałeś czy można ze swoim olejem podjechać ?

Nie, nie pytalem sie - stwierdzilem ze im podaruje te pare zlotych tym razem.

 

Z innej beczki - mam zalozone od nowego zimowki z alufelgami 16''. Jak zblizam sie do predkosci 120 km/h to samochod wpada w drgania (czuc jak drga siedzenie, kierownica). Powyzej 120km/h roznie - raz czuc bardziej te drgania, raz mniej. Tez macie cos takiego? Myslalem ze to niewywazone kola ale w ASO sprawdzili i byly wywazone (troszke cos tam dowazyli ale i tak czuc te drgania).

 

albo źle wyważone albo zaliczyłeś bardzo ostre hamowanie i gdzieś masz przytartą oponę; najgorszy wariant to skrzywienie tarczy hamulcowej po wjechaniu gorącą tarczą w wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo źle wyważone albo zaliczyłeś bardzo ostre hamowanie i gdzieś masz przytartą oponę; najgorszy wariant to skrzywienie tarczy hamulcowej po wjechaniu gorącą tarczą w wodę

 

raczej odpada ten wariant - na pewno nie hamowalem ostro. kola mialem wywazane przed wydaniem auta no i ostatnio drugi raz jak im zwrocilem uwage na to w ASO (kazali sobie extra zaplacic za drugie wywazenie) - troche pomoglo ale i tak drganie jest dalej odczuwalne. No nic jesli bardzo bedzie mnie to wkurzalo to najwyzej pojade na takie wywazanie z kolami na samochodzie jak mowi Notek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nasze serwisy są do bani jeśli nie potrafią dojść do tego skąd te drgania..Ja też tak kiedyś miałem ale to moja wina ,gdyż jeden z kierowców jadący z prawej zmusił mnie do odbicia w lewo ,i uderzyłem kołem w wysepkę.Musiałem potem wymienić taki element przy kole i jechać na te ustawianie kół i było ok...Może Twoja żona czy ktoś jadąc autem uderzyła kołem podobnie i stąd te drgania ? Ja również je odczuwałem dopiero przy wyższych prędkościach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a pytałeś czy można ze swoim olejem podjechać ?

Nie, nie pytalem sie - stwierdzilem ze im podaruje te pare zlotych tym razem.

 

Z innej beczki - mam zalozone od nowego zimowki z alufelgami 16''. Jak zblizam sie do predkosci 120 km/h to samochod wpada w drgania (czuc jak drga siedzenie, kierownica). Powyzej 120km/h roznie - raz czuc bardziej te drgania, raz mniej. Tez macie cos takiego? Myslalem ze to niewywazone kola ale w ASO sprawdzili i byly wywazone (troszke cos tam dowazyli ale i tak czuc te drgania).

 

daj znać co t o było jak już się z tym uporasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam grono użytkowników QQ. Mam 1.5 dCi - obecnie juz prawie 40,000 km. Pierwszy przegląd po 20tkm miałem robić w moim ASO w Szczecinie, ale jak krzykneli mi 1200zł zacząłem szukać alternatyw - znalazłem ją w Niemczech - ASO Nissana w Schwedt zrobił przegląd za 200 EUR (wówczas x3.2pln) - obecnie oferta nieco mniej atrakcyjna, ale żyjąc przy granicy warto pomyśleć, zwłaszcza że w Niemczech nieco inaczej podchodzą do pewnych aspektów np - gwarancyjnych (szczecińskie ASO znane jest raczej z olewactwa pod tym względem)

BTW - czy u Was również zawyża prędkościomierz? a jeśli to o ile?

 

Artoooro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pozwolicie panowie że sie przyłącze do rozmowy o serwisie ja jeżdżę Almerą z 2006r w grudniu byłem w Aso w szczecinie na przeglądzie przy 30 000 km zapłaciłem 1100 złotych i jestem ogromnie rozczarowany zgłosiłem listę reklamacji w aucie jeszcze na gwarancji to pan mi powiedział że to są bardzo dobre samochody tylko ja nie wiem czego chce ale w aucie wymieniono na koszt serwisu zegary ,reflektory przednie, tapicerkę fotela kierowcy uszczelkę w drzwiach oraz .... rozrząd na przeglądzie wlali mi olej 10w40 co było przyczyną stukania łańcucha na mrozie i wymiana niewiele pomogła jestem przerażony niekompetencją serwisu i tym jaką markę wybrałem auta. Na nasze drogi to tylko ople i VW jak coś. koszt przeglądu w Niemczech to 300 euro więc nic nie taniej. pozdrawiam i nie polecam serwisu w szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawałem tu kiedyś ceny przeglądu w UK , nawet teraz cenowo zarówno w UK jak i w D jest taniej - ciekawe jak to mozliwe , robocizna niby tańsza etc. :(:

Nie robiłem przeglądów za granica , ale w Polsce i owszem i olewanie klienta to praktycznie standard wszystkie marki. Nissan wk... mnie już na pierwszym przeglądzie więc napisałem reklamację , czekam prawie miesiąc na odpowiedź

 

 

Licznik zawsze będzie zawyżał i w QQ równiez zawyża około 10% w góre dla kół 16'' . Pewnie przy 17"" będzie troche mniej. Jadąc licznikowe 100 km/h na gps jest ok 90 km/h ( koła 16)

W innych samochodach wygląda podobnie chciaż róznice mogą być mniejsze ( ostatnio jechałem astrą i na liczniku było ok 1-3 km więcej niż na gps )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możliwe jest wykonywanie przeglądów w stacjach poza serwisem? Nie wiem czy to prawda ale słyszałem iż można serwisować auto poza ASO nissana- zgodnie z prawem i nissan w razie czego musi uznać roszczenia gwarancyjne.

Ponawiam moja prośbę jeśli opisujecie serwis obojętnie źle czy dobrze podajcie namiary to pomoże innym znaleźć te dobre serwisy a omijać stodoły :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisami Nissana jest ten problem że jest ich mało. W Zachodniopomorskim jest tylko polmotor w Szczecinie lub Koszalinie i na tym koniec alternatywą jest tylko serwis w schwed w Niemczech lub dopiero w Zielonej Górze lub w Poznaniu więc lipa a w Szczecinie nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to zauważyłem jadąc z włączonym GPSem...Ale nie byłem pewien czy to QQ zle wskazuje prędkośc ,raczej obstawiałem na GPS..Czy wszystkie samochody tak maja czy tylko QQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samochody tak mają. Jest na to chyba nawet jakiś przepis. Generanie prędkościomierz nie jest miernikiem tylko wskaźnikiem, dlatego nie musi dokładnei pokazywać prawidłowej wartosci. Nie może tylko zaniżać prędkości ( pokazywać mniej niż jedziemy w rzeczywistości) , a na jego wskazania ma wpływ przede wszystkim wielkosc zastosowanych kół - więc nigdy nie pokaże precyzyjnie ile jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samochody tak mają. Jest na to chyba nawet jakiś przepis. Generanie prędkościomierz nie jest miernikiem tylko wskaźnikiem, dlatego nie musi dokładnei pokazywać prawidłowej wartosci. Nie może tylko zaniżać prędkości ( pokazywać mniej niż jedziemy w rzeczywistości) , a na jego wskazania ma wpływ przede wszystkim wielkosc zastosowanych kół - więc nigdy nie pokaże precyzyjnie ile jedziemy.

 

nawet na tych samych oponach po roku pokaże coś innego, oczywiście to marginalna sprawa ale jak do tego dojdzie inne ciśnienie w oponach, minimalne różnice w średnicy felg to różnica może być zauważalna, dlatego aby nie zaniżac producenci odgórnie zawyżają bo wolą dmuchać na zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo stane przed wyborem serwisu w 3miescie na wykonanie przegladu po 20 tys. Jaki serwis polecacie ? A z drugiej strony to czy wiecie jaka jest tolerancja w km na zrobienie pierwszego przegladu? W skodzie mogłem przejechac do 2 tys km wiecej i nie było problemu. Ciekawe jak to jest w Nissanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem, że GPS wskazuje mniejszą prędkość wcześniej w Octavii też była róznica między GPS a wskazaniem licznika. Pzdr dla Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo stane przed wyborem serwisu w 3miescie na wykonanie przegladu po 20 tys. Jaki serwis polecacie ? A z drugiej strony to czy wiecie jaka jest tolerancja w km na zrobienie pierwszego przegladu? W skodzie mogłem przejechac do 2 tys km wiecej i nie było problemu. Ciekawe jak to jest w Nissanie.

 

w 3m akurat nie masz za dużego wyboru bo jest 2 dealerów nissana - kmj i autocośtam na kartuskiej w gdańsku; w gdyni masz tylko 1 na karwinach ale to pewnie wiesz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem na przeglądzie nadwozia po 1 roku - kosztuje to 75 zł.

Jako że pojechałem na przegląd do innego serwisu to zgłosiłem ponownie:

- stukająca pólke ( stwierdzili i napisali mi że tak jest skonstruowana i nic z tym nie zrobią) tam jest problem z tym, że gumowe "odboje' które powinny trzymac pólke przy zamkniętym bagażniku ( to co zamocowane na klapie) sa za krótkie i półka jest luźna - ja sam podkleiłem gąbki pod tymi odbojami i jest spokój i nie stuka .

- zbierające sie błoto na progach- również stwierdzili że jest to tak zrobione i nie mają jak tego naprawić - wymiana uszczelki nic nie da , a dołożenie chlapaczy tylko na mój koszt

- stuki z tylnego zawieszenia- stwierdzili luzy na łaczniku metalowo gumowym - umówiony jestem z nimi na wymianę amortyzatorów - zobaczymy czy coś to da

Generalnie mogę polecić ten serwis (Elbląg)- co prawda nie zrobili wszystkiego tego co bym chciał , ale nie olali mnie i przynajmniej wytlumaczyli co mogą , a czego nie mogą zrobić

Z tą pólka i chlapaczami będę pisał dalej do Nissana , chociaż jak narazie to ich odpowiedzi są zbywające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...