Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy QQ


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie.

Jestem umówiony na pierwszy przegląd po roku użytkowania i przy przebiegu 15 tyś km. W serwsie gościu powiedział, że przegląd obejmuje wymianę oleju i filtra oleju mogą zastosować zgodnie z zaleceniami półsyntetyk lub jeżeli chcę to pełny syntetyk różnica w cenie ale nie wielka tak że zdecyduję się na syntetyk. Gościu nic nie wspominał o wymianie filtra powietrza i kabinowego ani innych czynnościach zwiazanych z pierwszem przeglądem.

Proszę Was o rady co jeszcze trzeba lub warto wymienić i na co im zwrócić uwagę przy pierwszym przeglądzie i przy przebiegu 15 tyś km.

Z góry dzięki za podpowiedzi, odpowiedzi i sugestie :)

 

Olej syntetyk, przejrzyj wątek olejarski i będziesz wiedział jakie oleje można zastosować w silniku benzynowym, jedź na przegląd z własnym - będzie taniej. Filtr powietrza na pierwszym przeglądzie sprawdzają i kiedy jest potrzeba wymieniają.

Filtr kabinowy zawsze wymieniam w maju, podczas przeglądu i czyszczenia klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej syntetyk, przejrzyj wątek olejarski i będziesz wiedział jakie oleje można zastosować w silniku benzynowym, jedź na przegląd z własnym - będzie taniej. Filtr powietrza na pierwszym przeglądzie sprawdzają i kiedy jest potrzeba wymieniają.

Filtr kabinowy zawsze wymieniam w maju, podczas przeglądu i czyszczenia klimatyzacji.

Wielkie dzięki za odpowiedź - właśnie o to mi dokładnie chodziło, a nie o pisanie , że są miliony stron na forum- to akurat wiem . Niestety nie mam czasu czytać i dlatego pytam Was, ludzi którzy się znają i mają czas na czytanie i rzeczową odpowiedź.

Jeszcze raz wielkie dzięki Kolego artur07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytać ze zrozumieniem potrafisz...?

 

Pytasz się jaki olej do Qashqai'a? Ktoś Ci odpowiedział: Swój

 

a Ty się cieszysz... :D

Ja potrafię i doczytałem się w odpowiedzi że syntetyk i żeby było taniej to najlepiej kupić samemu. Nie jest napisane , że swój

Nie rozumiem czemu na forum moderatorzy chcą być i uważają się za najmądrzejszych zamiast rzeczowo i krótko odpowiedzieć na zadane pytanie a nie odpisywać na każdy post czy jest sens czy nie ma byle tylko odpisać. No chyba że chodzi o nabijanie ilości postów to co innego.

Coś musiało kolegę moderatora zaboleć skoro odpisuje na mój post , w którym grzecznie dziękuję koledze za udzieloną odpowiedź.

Może to Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider poddaję się. Nie będę używał typowo przedszkolnych ripost bo do przedszkola chodziłem ponad trzydzieści lat temu i moje riposty jak widac są słabe.

Z olejem zaufam serwisowi w końcu auto mam na gwarancji i według mnie oni znają się na tym co robią.

Forum pozostawiam dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój Strider, szkoda nafty :)

 

pan przecież nie ma czasu czytać :) co z tego, że kilka tematów niżej ma odpowiedź na wszystkie pytania, a całość znajdzie w ciągu 3', które wykorzystał na pisanie z Tobą o przedszkolu, itp.

 

w ogóle po co pytasz, to też czas zajmuje, a auto masz na gwarancji i możesz zaufać ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpisze Wam choć miałem już nic nie pisać w tym temacie i nie podważać jedynego i słusznego na forum podejścia do tematu Moderatora i jak widzę Eksperta.

Eksperci razem z modami. Za coś się te funkcje na forum dostaje :icecream:

Czemu ktoś potrafi rzeczowo odpisać a ktoś inny się pieni ?

Nie mam czasu na czytanie dlatego napisałem i od konkretnego forumowicza otrzymałem konkretną odpowiedź i za to dziękuję.

Jak macie jeszcze jakieś wątpliwości i problemy ( bo jak widzę to czas macie a ja troszkę swojego czasu poświęcę) to możemy wspólnie przeanalizować mój nieszczęsny i nie trafiony w gusta modów/ekspertów post i rozebrać go na czynniki pierwsze .

Cytat 1: "Jestem umówiony na pierwszy przegląd po roku użytkowania i przy przebiegu 15 tyś km" - to jest zrozumiałe dla wszystkich

Cytat 2 : "W serwsie gościu powiedział, że przegląd obejmuje wymianę oleju i filtra oleju" - to chyba też jest zrozumiałe ale pytałem czy to jedyne czynności w czasie pierwszego przeglądu

Cytat 3: "Zastosować zgodnie z zaleceniami półsyntetyk lub jeżeli chcę to pełny syntetyk różnica w cenie ale nie wielka tak że zdecyduję się na syntetyk" - według serwisu w Opolu przy małych rocznych przebiegach proponują pólsyntetyk a przy większych sysntetyk ( jaki nie wiem ale zalewają olej Elfa ) nie jestem ekspertem w sprawie oleju silnikowego i wiem , że na forum jest temat na temat olejów pasujących do naszych silników ale jak ktoś czyta ze zrozunieniem to przeczyta , że senasem pytania było czy olej ma być pół czy pełny syntetyk a nie o konkretnego producenta i typ.

Cytat 4:"Gościu nic nie wspominał o wymianie filtra powietrza i kabinowego ani innych czynnościach zwiazanych z pierwszem przeglądem"- tu też chciałem zapytać czy trzeba/warto wymienić filtr bo się na tym nie znam

Cytat 5:"Z góry dzięki za podpowiedzi, odpowiedzi i sugestie :)" - to podziękowania dla ludzi , którzy mają czas i ochotę odpowiedzieć na pytanie

Nie interesowały mnie odpowiedzi gdzie i za ile kupić własny olej żeby zaoszczędzić XX PLN oraz za ile kupić filtr kabinowy żeby zaoszczędzić następne PLNy.

Jakoś kolega artur07 potrafił odpowiedzieć na moje pytania i tylko zasugerował żeby samemu kupić olej i zaoszczędzić kilka groszy ale na tym mi akurat zbytnio nie zależy i w moim pytaniu nie było prośby o pomoc w zaoszczędzeniu kilu groszy.

Odpowiedział też na temat filtrów i za to kolejny raz bardzo dziekuję.

A jeżeli kolega moderator Strider uważa , że moim pytaniem bardzo złamałem zasady funkcjonawania forum to trudno.

Proste pytania proste odpowiedzi i życie staje się proste.

Kończę i życzę szczęśliwego nowego roku dla wszytskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co piszesz tak długi elaborat, zapoznaj się z regulaminem forum

 

ja naprawdę nie jestem za tym obrzucaniem się uszczypliwościami, itp., ale zrozum, że to o co pytasz przewinęło się w bliskim czasie ze 100 razy

 

nie możesz pytać o syntetyk, czy półsyntetyk, gdyż oferowane przez serwisy oleje ELF oraz Shell to oleje hydrokrakowane, czyli de facto mineralne, ze wstępnie ogarniętymi łańcuchami węglowodorowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpisze Wam choć miałem już nic nie pisać w tym temacie i nie podważać jedynego i słusznego na forum podejścia do tematu Moderatora i jak widzę Eksperta.

Eksperci razem z modami. Za coś się te funkcje na forum dostaje :icecream:

Czemu ktoś potrafi rzeczowo odpisać a ktoś inny się pieni ?

Nie mam czasu na czytanie dlatego napisałem i od konkretnego forumowicza otrzymałem konkretną odpowiedź i za to dziękuję.

Jak macie jeszcze jakieś wątpliwości i problemy ( bo jak widzę to czas macie a ja troszkę swojego czasu poświęcę) to możemy wspólnie przeanalizować mój nieszczęsny i nie trafiony w gusta modów/ekspertów post i rozebrać go na czynniki pierwsze .

Cytat 1: "Jestem umówiony na pierwszy przegląd po roku użytkowania i przy przebiegu 15 tyś km" - to jest zrozumiałe dla wszystkich

Cytat 2 : "W serwsie gościu powiedział, że przegląd obejmuje wymianę oleju i filtra oleju" - to chyba też jest zrozumiałe ale pytałem czy to jedyne czynności w czasie pierwszego przeglądu

Cytat 3: "Zastosować zgodnie z zaleceniami półsyntetyk lub jeżeli chcę to pełny syntetyk różnica w cenie ale nie wielka tak że zdecyduję się na syntetyk" - według serwisu w Opolu przy małych rocznych przebiegach proponują pólsyntetyk a przy większych sysntetyk ( jaki nie wiem ale zalewają olej Elfa ) nie jestem ekspertem w sprawie oleju silnikowego i wiem , że na forum jest temat na temat olejów pasujących do naszych silników ale jak ktoś czyta ze zrozunieniem to przeczyta , że senasem pytania było czy olej ma być pół czy pełny syntetyk a nie o konkretnego producenta i typ.

Cytat 4:"Gościu nic nie wspominał o wymianie filtra powietrza i kabinowego ani innych czynnościach zwiazanych z pierwszem przeglądem"- tu też chciałem zapytać czy trzeba/warto wymienić filtr bo się na tym nie znam

Cytat 5:"Z góry dzięki za podpowiedzi, odpowiedzi i sugestie :)" - to podziękowania dla ludzi , którzy mają czas i ochotę odpowiedzieć na pytanie

Nie interesowały mnie odpowiedzi gdzie i za ile kupić własny olej żeby zaoszczędzić XX PLN oraz za ile kupić filtr kabinowy żeby zaoszczędzić następne PLNy.

Jakoś kolega artur07 potrafił odpowiedzieć na moje pytania i tylko zasugerował żeby samemu kupić olej i zaoszczędzić kilka groszy ale na tym mi akurat zbytnio nie zależy i w moim pytaniu nie było prośby o pomoc w zaoszczędzeniu kilu groszy.

Odpowiedział też na temat filtrów i za to kolejny raz bardzo dziekuję.

A jeżeli kolega moderator Strider uważa , że moim pytaniem bardzo złamałem zasady funkcjonawania forum to trudno.

Proste pytania proste odpowiedzi i życie staje się proste.

Kończę i życzę szczęśliwego nowego roku dla wszytskich

Witam

Akurat też jestem po I przeglądzie:

Ja miałem swój olej i filtr przeciwpyłkowy. Różnica w cenie ASO za filtr chcieli 130 a za olej 260 i do końca nie wiem co by mi wlali ja dałem swój olej i filtr przeciwpyłkowy i zaoszczędziłem na tym prawie 200 zł chyba warto.Ponadto warto wymienić filtr przeciwpyłkowy po roku jeżdżenia i to praktycznie po asfalcie widziałem jak wygląda chociaż serwisant powiedział że po roku nie trzeba wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy o które pytają ludzie, jest gdzieś na forum. Czasem parę postów wyżej, czasem w innym temacie. Ale ludzie mają to do siebie, że wolą zapytać niż poszukać. Do tego dobrze jest otrzymać personalną odpowiedz typu zrób to i to i kup to i tamto ;). Wszyscy się wtedy jakoś lepiej czują ;). Trzeba się chyba do tego przyzwyczaić ;). Suma sumarum po prostu "krócej" wyjdzie ;).

 

Jeżeli chodzi o oleje to doszliśmy do poziomu, że jak ktoś chce pogadać, to trzeba się przygotować i poczytać parę wątków na forum. Człowiek "nie przygotowany" kupuje takiego Shell Helix Ultra Extra 5W30 z napisami typu " fully syntetic" itp. a tu się okazuje, że to minerał ;). Dobrze, że jest Paba ze swoją anielską cierpliwością :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie zbliża mi się ostatni przegląd gwarancyjny i stąd moje pytanie. Jak doświadczenia z serwisem autoryzowanym i ich podejściem do ewentualnych dużych napraw po okresie gwarancji? Zastanawiam się, czy warto dalej do nich jeździć. Będę wdzięczny za jakieś sugestie bo nie wiem co robić. Gwarancja kończy się w maju, a przegląd mam za jakiś tydzień.

 

To co, jakieś sugestie?

Edytowane przez badi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

QQ Visia 1,6 -pierwszy przegląd w niemieckim serwisie Nissana koszt=194,90 euro-Ich materiały (filtry olej,ppyłkowy,olej Mobil 5W40,uszczelka+robocizna związana z wymianą oraz próba hamulców,kontrla ciśnienia w 5 oponach;temperatura zamarzania płynów chłodniczego i hamulcowego i pozostałe wymagane czynności-wydają po zakończeniu stosowne zaświadczenie tzw.e-Wartungscheckliste) Na.drugi przegląd mam Ich ofertę (angebot-service) na kwotę 317,23 euro.P.S. Koszt roboczogodziny=53,90 euro a jak się to ma do płac pracowników servisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś robił ostatnimi czasy przegląd po 60kkm/2 latach w Qashqaiu, benzynowym?

 

z tego co wyczytałem to :

- olej, filtr

- płyn hamulcowy

- filtr powietrza

- pyłkowy

 

czy ktoś wie ile wchodzi tego płynu hamulcowego do 2.0 benzyny? w instrukcji wyczytałem tylko, że chcą DOT4

czy ktoś wie czy wystarczą 4 litry oleju? 5 litrów jest na pewno za dużo, ale gdzieś zgubiłem bańkę i nie wiem o ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy ktoś wie czy wystarczą 4 litry oleju? 5 litrów jest na pewno za dużo, ale gdzieś zgubiłem bańkę i nie wiem o ile

Do mojego QQ wlali 4 litry i 100 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś robił ostatnimi czasy przegląd po 60kkm/2 latach w Qashqaiu, benzynowym?

 

z tego co wyczytałem to :

- olej, filtr

- płyn hamulcowy

- filtr powietrza

- pyłkowy

 

czy ktoś wie ile wchodzi tego płynu hamulcowego do 2.0 benzyny? w instrukcji wyczytałem tylko, że chcą DOT4

czy ktoś wie czy wystarczą 4 litry oleju? 5 litrów jest na pewno za dużo, ale gdzieś zgubiłem bańkę i nie wiem o ile

Witaj Paba - U mnie wlewali płyn hamulcowy DOT-4 , wlali 0,5 L - koszt 37 zł. brutto. Natomiast co do oleju silnikowego, to 4 l. może być trochę za mało. Ja zawsze kupuję bańke 5 L i to co zostanie ( niecały litr) może przydać się na dolewkę w połowie okresu do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Paba - U mnie wlewali płyn hamulcowy DOT-4 , wlali 0,5 L - koszt 37 zł. brutto. Natomiast co do oleju silnikowego, to 4 l. może być trochę za mało. Ja zawsze kupuję bańke 5 L i to co zostanie ( niecały litr) może przydać się na dolewkę w połowie okresu do wymiany.

właśnie problem tkwi w tym, że ja nic nie potrzebuję dolewać i kupując ciągle w nadmiarze nie mam co z tym zrobić i tworzę sobie niepotrzebny magazyn w piwnicy

hm, wydawało mi się, że płynu powinno by wejść pod litr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie problem tkwi w tym, że ja nic nie potrzebuję dolewać i kupując ciągle w nadmiarze nie mam co z tym zrobić i tworzę sobie niepotrzebny magazyn w piwnicy

hm, wydawało mi się, że płynu powinno by wejść pod litr?

No to weź 4L. i powiedz że ten litrowy gdzieś Ci się zapodział / zapomniałeś i dolejesz sobie w domu tego co Ci zostało poprzednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2.0 Pb wchodzi 4.4l oleju ,jest to w książeczce.

nigdy tyle nie wejdzie w warunkach wymiany w aucie używanym

tyle to wchodzi jak w fabryce nalewają, a oni nigdy całości nie zleją

 

przecież bym sobie przeczytał w książeczce, kilka razy nawet ją wklejałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiałem Cię.Myślałem że chodzi Ci o pojemność.U mnie zawsze wchodzi tylko o około 100mi mniej,niż książkowa pojemność(z filtrem).Co do płynu hamulcowego to ja również na fakturze po 60kkm mam 0.5l/35zł DOT 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to weź 4L. i powiedz że ten litrowy gdzieś Ci się zapodział / zapomniałeś i dolejesz sobie w domu tego co Ci zostało poprzednio

 

 

Ja nie dolewalbym tak beztrosko jakichs niedolewek z poprzednich wymian,, Olej tez ma date waznosci a tym bardziej juz wczesniej otwierany nie przekonuje mnie w swoich parametrach fizykochemicznych.. Jesli stoi kilkanascie tygodni to moze ok, bo przeciez dolewa sie od czasu do czasu podczas codziennej eksploatacji w takim czasie,, Jesli stoi dluzej to lepiej sobie odpuscic,, W jakims celu producenci zalecaja wymiane co X km lub 12 mcy niezaleznie czy lapiemy interwal wymiany,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej syntetyczny(szczelnie zamknięty) ma 5 lat pełnej przydatności do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej syntetyczny(szczelnie zamknięty) ma 5 lat pełnej przydatności do użycia.

A po otwarciu bańki w jakim czasie trzeba go zużyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dolewalbym tak beztrosko jakichs niedolewek z poprzednich wymian,, Olej tez ma date waznosci a tym bardziej juz wczesniej otwierany nie przekonuje mnie w swoich parametrach fizykochemicznych.. Jesli stoi kilkanascie tygodni to moze ok, bo przeciez dolewa sie od czasu do czasu podczas codziennej eksploatacji w takim czasie,, Jesli stoi dluzej to lepiej sobie odpuscic,, W jakims celu producenci zalecaja wymiane co X km lub 12 mcy niezaleznie czy lapiemy interwal wymiany,,,

Bez przesady - nikt nie mówi abyś otwartą już bańkę oleju trzymał kilka - kilkanaście lat. Olej po otwarciu pojemnika nie traci właściwości conajmniej prze 2- lata. Czyli jak w silniku jest przez rok, to jest dobry, a w butelce postawiony na półce - już po roku jest nie dobry ? Jak Ci przyjdzie zrobić dolewkę np. w 11-ym miesiącu po wymianie, to pójdziesz kupić nowy a ten co Ci zostało wylejesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...