Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie inne niż fabryka dała.


Gość 7,62
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spox. Daje radę ma długie nogi. Problem w tym ze wstydzi sie traktorem jeździć.

A Lazurowe plaże mamy tekie w Ystad. Juz ciągnie na kite'a tylko woda zimna trochę jeszcze. Za miesiąc

Mam nadzieje początek sezonu. Kiteowoz gotowy w każdym razie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

hmmm...ciekawe, na moich 35" przy 100 na szafie, gps także pokazuje 90...na zdrowy rozum w Twojej Kody powinno zawyżać jeszcze bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 35 a 37" niewielka różnica , jeżeli masz automata to mogą sie różnic przełożeniem lub błąd na obrotomierzu. U mnie w każdym razie 90 wg GPS I 2000 obr. I 100 na budziku.

Edytowane przez kody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kody, interesują mnie felgi, które masz założone. Moja Navara w najbiższych dniach dostanie zawieszenie Calmini + poszerzenia Arctic Trucks i stoję przed problemem wyboru felg, tyle że nie chcę żadnych dystansów. Z tego co zmierzyłem bedę potrzebował felgi z ET -80. Jakie ET mają Twoje felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem felgi John Red z 0 ET i poszerzylem o 10cm. A skoro umiesz zamówić poszerzenia od Arctic Truck'sa to oni maja dedykowane felgi. Tylko koszt zabójczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zamówieniem poszerzeń bezpośrednio z Islandii, ale w międzyczasie pojawił się dealer w Polsce - cena wyszła podobnie. Co do felg Arctic Trucks, to niestety ich cena jest chora.

 

Poszerzałeś na dystansach 10cm na stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspawany pasek blachy w felge po zewnetrznej stronie. Wygoogluj "poszerzanie felg" i znajdz zaklad co to robi w twojej okolicy.

Zapodaj namiary na dilera dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspawany pasek blachy w felge po zewnetrznej stronie. Wygoogluj "poszerzanie felg" i znajdz zaklad co to robi w twojej okolicy.

Zapodaj namiary na dilera dla potomnych.

 

Kurcze... wolę oryginały. Znam przypadek w którym rzekomo profesjonalnie poszerzona felga dosłownie rozleciała się na kawałki. 

 

Co do dealera, to poszerzenia Arctic Trucks sprzedaje sklep Patrolnieci. Na stronie mają tylko do Patrola, ale dzwoniłem i mają też do Navary, zarówno double cab'a jak i king cab'a.

 

I jeszcze pytanie odnośnie Twojej przeróbki: Wyczytałem że robiłeś korektę przełożeń - dobrze zrozumiałem? Możesz napisać coś więcej?

Edytowane przez Ulryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek ze spadl samolot , ale latam czasami bo taniej:). Przelozenia 4.56 do 37" kol , do 33 nie potrzebujesz zmiany najwyzej podnies troche moc silnika. Pytaj na priv jezeli interesuje cie cos konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i zajefajnie , wkrotce u mnie mam nadzieje ,  jak tylko uskubie zaskurniakow w tajemnicy bo chwilowo budzet powozowy przekroczony o 500% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś spotkalem pod sklepem właściciela wózka konkurencyjnej marki profesjonalnie przebudowanego w Actic Trucks, powodów do wstydu raczej brak. Umówiliśmy sie na harce w śniegu w zimie. ;)

post-16914-0-16128800-1440691480_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam !

Jestem nowy na forum i z tego co u was czytałem macie duże doświadczenie...mianowicie taka sprawa.pewnie nie jeden się z tym borykał..

Zapodałem lift 2" zawieszenia tzn. dłuższe uchwyty resorów i wstawkę do przodu 5 cm nad amortyzator...i tu problem - ktoś już coś wspominał ale rozwiązania nie znalazłem ...

Chodzi o to ze gdy koło przednie wpada w dziurę lub samochód wyskakuje w górę wahacze (górne) stukają w ramę (w mocowanie amorka od góry).

wiem ze są zastępcze np.calmini za oceanem , https://www.calmini.com/detail.php?b=1&m=39&t=2&p=646&n=51 ale to koszta.  lub gdyby końcówka drążka nie była wybijana tylko przykręcana można by zastosować tez dystans nad końcówkę http://www.hcd-customdevices.pl/index.php/motoryzacja/nissan-pickup/72-podkladki-do-liftu-przedniego-zawieszenia-50mm-2bo takie tez są ale nie dla navary :(

 

czy ktoś przerabiał jakoś te górne wahacze aby miały większe pole działania góra-dół ?

czy pasują może od jakiegoś innego modelu?

czy jest jakieś inne rozwiązanie?

 

Proszę o odpowiedź. lub na mail adamwasienko@wp.pl

Edytowane przez Waciak1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... hcd to ja :)

 

na ebay możesz kupić przedłużane sworznie ale nie wiem jak z ceną i sensownością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie !

 Mam zamiar zakupić tylne resory do navary te wzmocnione z 6 piór niby lift 2" wiec pytanie

czy będę musiał tez wymienić tylne amortyzatory na wyższe?

bo te resory oryginalne co mam teraz to stoją w poziomie dosłownie - chyba juz wykończone są czy tak mam być? albo mi się wydaje ...

po lifcie zawieszenia 2" zastosowanie dłuższych  uchwytów niewiele dało :( . wiec zabieram się za resory aby tył był trochę wyżej niż przód tu są aktualne foty wozu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/29489-zdj%C4%99cia-naszych-teren%C3%B3wek/page-9?do=findComment&comment=1119087 

Edytowane przez Waciak1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resory będziesz musiał wymienić lub uchwyty przedłużyć. Ja kupiłem resory 7 piu rami i stała tak też na płasko poszły do kowala do klepania te nowe o wtedy było różnica

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. uchwyty już mam dłuższe, czyli zostają resory do wymiany.    a jeżeli je wyminie to amorki nie trzeba będzie zmieniać na dłuższe?? :wacko: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pan od resorów wie co robi i nie przesadzi, to standardowy amortyzator da sie zamontować, ale pewnie szybciej się z zużyje, bo będzie nieco za krótki

jeżeli masz amortyzatory w dobrej kondycji, to je zostaw, jak się skończą, to założysz dłuższe do liftu i po kłopocie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...