Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbo, N/A, FWD, RWD, AWD, Drag, ... i inne, nie tylko Nismo


xtomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto przenieśc kilka OT tutaj, zeby podyskutowac merytorycznie. Zapraszam zwłaszcza kolegów z tematu Bodka, w tym siebie samego :D Hyde Park dla maniaków mocy i momentu.

 

Co by zaognić dyskusję:

Ammaimon, PMW - kto z Was mierzył osiągi na fotokomórkach? Jakoś nie widać Was

na oficjalnych imprezach. Fotokomóry z atestem oczywiście ;)

G-tech - proszę zapomnieć. Czary, mary i bęc 5,0 do 100 !!

Lekki bandit jest tylko o 0,4 szybszy na 1/4 od czerwonej - 300 kilosów mniej i tylko 8KM mniej. Przynajmniej to jest fakt.

Można nie lubić VE, ale mogę zaprosić na przejażdżkę :diabel2:

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem dobry temat :) ale mi nie przeszkadza, że ktoś robi delikatny OT w moim temacie. Byle by nie rozmawiali o pogodzie czy motylkach :one:

 

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 20:07 ]

Ja jeździłem VE z Yarkiem i miałem okazję przestawiać czerwoną. Powiem, że wolę gdy krzywa momentu pnie się do góry. Wtedy subiektywnie czuć, że im wyżej tym lepiej i że auto podaje. Płaski moment, jak w VE nie daje już takich odczuć. Podobnie jest w Ibizie Cuprze czy nawet Astrze GSI. Szybkie auta ale nie czuć przyspieszenia tak jak w Japończykach. Wskazówka się pnie ale nie czuć tego na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, od 1800 do 4300 masz płasko 180 Nm i nie czujesz wzrostu przyspieszenia. Jest prawie constans. A potem skok na 215 Nm i znowu constans do 7600. A autko jedzie :D

I to jak :P Na 1/4 nawet nie czujesz przyspieszenia, to są sekundy i adrenalina.

Niech wreszcie Kevin zrobi ćwiarę. Pewnie będzie szybszy, ale... niedużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xtomek, no racja g-tech g-techem, jakies objechane na ulicy samochody to inna historia, bo nigdy nie wiadomo czy druga osoba auto ogarnia, ale 14 na cwiartke za czasow Samiego nie podwazysz ;) auto mialo wtedy raptem 183KM i slaba kompresje na 2 cylindrach jak sie potem okazalo.. to, ze teraz mam z nim problemy nie oznacza, ze nie jezdzi, poza tym mnie bardziej interesuje szybki samochod rowniez w zakretach, a nie tylko na prostej i nie jest wcale wybebeszony ( brak kanapy zeby pasy ladnie przymocowac :) ).

a porownujac nie z prima, ale z banditem coobcia to mial 10KM mniej i lepszy czas o 0,4s a oba auta raczej byly/sa dosc wybebeszone czyz nie ? :)

nie mowie tez, ze VE jest zle tylko, ze ta moc wychodzi duza tak jak w chądach, a jakos w osiagach tego nie widac.. nie wiem tylko ile Yarko mial swoim sunniaczem na 1/4 o ile to sprawdzal :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adama Sunny VE (były wóz Rossiego) robi 13,7 gdzieś czytałem. Nie wiem jak z masą auta.

 

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 20:34 ]

tak z ciekawosci ile wam pala sr20de a ile VE przy ciaglym butowaniu? :D

 

mój przy bucie to z 15-17l może nawet więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adama Sunny VE (były wóz Rossiego) robi 13,7 gdzieś czytałem. Nie wiem jak z masą auta.

 

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 20:34 ]

tak z ciekawosci ile wam pala sr20de a ile VE przy ciaglym butowaniu? :D

 

mój przy bucie to z 15-17l może nawet więcej

 

masakra :zdziw: ja to 9l nie moge przekroczyc :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty:

W porównaniu z Banditem, czerwona była 300 kg cięższa pomimo wybebeszenia.

Było mokro i to bardzo, plus stare opony w czerwonej i było 14,8

Ja jestem 40 kg cięższy od Coobcia.

Różnica 0,4

Yarkoo nie mierzył na fotokomórach. Zapraszam do Ryk na 2-gą edycję WST

Nie objeżdżam samochodów na ulicy, bo po co?

14-kę podważę z całym szacunkiem dla Samiego :one:

Trakcja jest/Toyo/ tylko sorzęgła brakło, xkarol zrobił pod silny wiatr 14,9

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezeer, moj przy pelnym ogniu np. podczas strojenia na obwodnicy lyka i po 2x/100 takze nie ma co gadac :D ale wiadomo wtedy jest katorga do odciny i to konkretna.. na codzien ciezko takie spalanie zrobic ;)

 

Adama Sunny VE (były wóz Rossiego) robi 13,7 gdzieś czytałem. Nie wiem jak z masą auta.

 

a moc jaka? mysle, ze przy 200+ KM czas calkiem realny ponizej 14 :one:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezeer, moj przy pelnym ogniu np. podczas strojenia na obwodnicy lyka i po 2x/100 takze nie ma co gadac :D ale wiadomo wtedy jest katorga do odciny i to konkretna.. na codzien ciezko takie spalanie zrobic ;)

 

Adama Sunny VE (były wóz Rossiego) robi 13,7 gdzieś czytałem. Nie wiem jak z masą auta.

 

a moc jaka? mysle, ze przy 200+ KM czas calkiem realny ponizej 14 :one:

 

Pozdr

 

Dlatego wole mocnego diesela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xtomek,

Było mokro i to bardzo, plus stare opony w czerwonej

warunki idealne dla czerwonej beda tylko w zadaniu z fizyki chyba, gdzie pomija sie wszystkie niewygodne sily i inne czynniki :D

 

14-kę podważę z całym szacunkiem dla Samiego

 

czemu? fotokomorki byly bez atestu ? :P

 

poza tym tu nie chodzi o porownanie mojego auta z Twoim bo roznice w masie sa zbyt duze zeby mowic o sciganiu, tylko o charakterystyce VE i DE. ciekawe jakby wygladal pojedynek sunniacz Kiviego z sunniaczem Yarka.. :) a bandit Coobcia nie jest ani VE ani DE, bo jest hybryda, a wynik z hamowni Kreatora Mocy ponoc byl lekko zawyzony z tego co kiedys Coobcio wspominal ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to proszę bardzo:

Audi A3 CompSport ET 14.367, ET+RT 14.683

Najszybszy mocny Diesel :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lipass
Jak masz kasę to proszę bardzo:

Audi A3 CompSport ET 14.367, ET+RT 14.683

Najszybszy mocny Diesel

był jeszcze golf aw też grubo zmodzony w poprzednim sezonie - nie mam pojęcia jakie czasy kręcił ale też kapuchy włożył w niego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcial bym zmieniac marki :P Milosc do nissana sila wyzsza :D bede walczyl z tym moim 2,2Di po zmianie sterownika w pompie jezeli dobije do 170KM to mi wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy :D Ta zabawa wciąga, i to jak :one: Pewnie mój wykres w Promotorze też był zawyżony, ale przed modami było 191KM na Mineralnej. Po wałkach z SR16VE zrobimy porównanie w nowej hamowni i może jednak jeszcze raz na Mineralnej. A jeżeli chodzi o 13-kę to mnie źle zrozumiałeś. To jest cel dla czerwonej , a nie podważanie osiagniętego przez Twoją bryke wyniku. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moc jaka? mysle, ze przy 200+ KM czas calkiem realny ponizej 14 :one:

 

208KM/~210Nm chyba

 

bede walczyl z tym moim 2,2Di po zmianie sterownika w pompie jezeli dobije do 170KM to mi wystarczy :)

 

jeżeli dobijesz to pełen szacun. Jeździłem 2,2 Di i to była straszna porażka... Obecnie ile ma Twoja Almera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

117KM 250NM i srednio 8s do setki z tym ze ona jest lekka bo nie ma klimy i ine pierdoly wywalilem.Nie byla jeszcze chipowana i narazie nie bedzie ,teraz odkladam na wtryski i turbo GT17 ewentualnie GT18 z 2,2dCi o ile da sie wystorwac kierownice. Zalezy na jaki egzemplarz trafisz,moja byla szybka od poczatku. Ktos musi wkoncu powalczyc z tym dieslem ,wam jest latwiej bo Coobcio z benzyniakami cuda robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

117KM 250NM i srednio 8s do setki

 

Nie wierzę. Nagraj jakiś filmik :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to proszę bardzo:

Audi A3 CompSport ET 14.367, ET+RT 14.683

Najszybszy mocny Diesel :diabel2:

 

oj nie najszybszy znam niebieską Octavie TDI po mocnych modach na chwile obecną 307KM/ 532Nm

czas ET teraz 13.684s ale myśle że na zawodach jeszcze poprawi ten czas :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...