Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbo, N/A, FWD, RWD, AWD, Drag, ... i inne, nie tylko Nismo


xtomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja aktualnie przy N/A benzynie, w aktualnych warunkach, przy automatycznej skrzyni mam na wskazówce płynu chłodniczego 90 stopni po około 2km. Dla pewności, uzyskania optymalnego ciśnienia oleju czekam kolejne 2km, więc jak widzisz jest to dużo szybciej niż dla akurat przytoczonego Twojego TD

 

wszystko zależy od oleju... Civic EP3 podobnie długo się nagrzewa jak moje audi i nie jest doładowany... nie zależy to tylko od silinika ale również od oleju... szybciej nagrzewają się oleje 0w-40 od 5w-50 czy 15w-50

 

ale na czterech kilometrach to żaden olej się nie zdąży nagrzać do temp właściwej czyt 90 st.

w przypadku kiedy go prawidłowo rozgrzewasz oczywiście - a nie woda ciepla i piz*a :)

 

[ Dodano: Wto 07 Lip, 2009 21:44 ]

A co nie bylo zadnego pojedynku kombi TDi z Primera?

 

siakoś się nie złożyło...

 

pozatym zacząłem jeżdzic jak emeryt... :) znudziło mi się trochę po 12 latach katowania non-stop z prawem jazdy i dodatkowych 5-ciu bez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel mnie nie zrozumiał. Chodzi o to że w NA nie mam tego problemu, ja nie ma turbo. :zly: Widziałem ostatnio jak evo podjechało pod pocztę gość wyszedł, zamknął samochód, a on chodził dalej, po jakiejś minucie sam zgasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik łapie normalną temp. pracy już po

 

i tutaj się bardzo mylisz ale to bardzo... zaledwie woda nagrzała się do tych 90 st. C

 

czyli olej jescze zimny - nagrzewa się o wiele dłużej niż woda (u mnie olej ma 90 st. dopiero po 8 km latem).... pałujesz na zimnym! - długo nie pojeżdzisz :/

a gdzie napisałem, że jeżdżę tak zaraz po osiągnięciu normalnej temperatury ?

 

 

Odniosłem swoją wypowiedź do wcześniejszych postów, gdzie smeru pisał że przez 5km nie ma jak przycisnąć dieslem.

A benzyniakiem można :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...