Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi powie czy można zmienić soft w nawigacji aby napisy były po polsku a nie po niemiecku i żeby zaczęła mówić w cudnym polskim języku a nie po niemiecku?

 

No nie przesadzaj jest jeszcze kilka innych języków poza Niemieckim. No fakt nie ma Tybetańskiego ale mozna z tym żyć. Rzadko jeżdżę do Tybetu :). Jak narazie to chyba nikt jeszcze nie zajał sie tym NC i niestety softu nie da sie zmienić. W.g mojej wiedzy jest to tak zrobione ze trzeb by wymienic lub przeprogramowac jeden z epromów (jest ich tyle co języków w NC) odpowiedzialnych za jezyk a to jest juz wyzsza szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś by potrzebował najnowszą mape 25920 BH00D na karcie SD do nissan connect w dobrej cenie to sie polecam, więcej na priv

Edytowane przez kakis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś by potrzebował najnowszą mape 25920 BH00D na karcie SD do nissan connect w dobrej cenie to sie polecam, więcej na priv

 

Jest to ostatnia przed najnowszą. Najnowsza ma wyróżnik "E". W tym przypadku po ciągu znaków 25920 BH00 zamiast "D" ma być literka "E".

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezencik na zajączka

pobrać zainstalować i miłej zabawy

https://cds.ncs.navt...80168cef6421e36

 

poniżej opis w .PDF

 

Pościągałem troszkę punktów POI z rozszerzeniem "csv" z netu i wrzuciłem własnie w navigację, wszystko sie ładnie zainstalowało zobaczymy jak będzie chodziło.

Wyczytałem w necie by nie instalować w myPOIs więcej jak 8 rodzajów bo Connet będzie się zawieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ostatnia przed najnowszą. Najnowsza ma wyróżnik "E". W tym przypadku po ciągu znaków 25920 BH00 zamiast "D" ma być literka "E".

 

Kiedy wyszła mapka z literką "E"? Pytam ponieważ miesiąc temu kupiłem autko (oczywiście z 2012 r.) i mapę mam z literką "D". Może mógłym "reklamować" i poprosić o wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyszła mapka z literką "E"? Pytam ponieważ miesiąc temu kupiłem autko (oczywiście z 2012 r.) i mapę mam z literką "D". Może mógłym "reklamować" i poprosić o wymianę.

 

O nowej mapie dowiedziałem sie dwa tygodnie temu od dilera ze moga mi sprowadzić. A tak na chłopski rozum .......... kto sprzedaje tyle "aktualnych" map?

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej aktualna mapa to 25920 BH00D nie ma jeszcze nowszej , miała być w marcu ale ze względu na opóźnienia w budowie dróg dojazdowych do polskich stadionów na euro i problemów z autostradami Navteq wstrzymał się z wydaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej aktualna mapa to 25920 BH00D nie ma jeszcze nowszej , miała być w marcu ale ze względu na opóźnienia w budowie dróg dojazdowych do polskich stadionów na euro i problemów z autostradami Navteq wstrzymał się z wydaniem

 

Jak to byłaby prawda to nowa mapa wyjdzie najwcześniej za rok, jeśli uwzględnią jakieś 500 m dojazdówki do stadionów, bo jeśli chodzi o autostrady to poczekamy dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej aktualna mapa to 25920 BH00D nie ma jeszcze nowszej , miała być w marcu ale ze względu na opóźnienia w budowie dróg dojazdowych do polskich stadionów na euro i problemów z autostradami Navteq wstrzymał się z wydaniem

 

Z całym szacunkiem ....... ale .........Navteq wstrzymał się z wydaniem nowej mapy ze wzgledu na sytuacje z drogami w Polsce? No to ważnym krajem jestesmy bo na karcie SD jest prawie cała Europa i przez Polskę nikt nie bedzie miał nowej mapy. Na nowej karcie mogą byc niewielkie zmiany w mapie Polski choćby z tych względów o których piszesz ale Europa poszła do przodu :) A moze sie mylę? "ZIELONA WSYPA" górą !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów którzy mają mapę z literka "D".

Czy w waszych nawigacjach można wyszukać punkty POI wg kategorii?

Ja mam literkę "C" i mogę szukać tylko po nazwie.

Możliwość takiego szukania świadczyła by o nowszej wersji oprogramowania. W instrukcji którą dostałem razem z samochodem są opisane nowe opcje ale z zastrzeżeniem że "nie zawsze są dostępne", sądzę więc, że musiały wejść tuż po produkcji mojego QQ.

 

Widziałabym większy sens kupna nowej mapy gdyby razem z nią dostawało się nowe opcje softu.

Gdzieś czytałem o tym, że po włożeniu nowej karty najpierw aktualizuje sam system a później wczytuje mapę.

 

Ktoś potrafi podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów którzy mają mapę z literka "D".

Czy w waszych nawigacjach można wyszukać punkty POI wg kategorii?

Ja mam literkę "C" i mogę szukać tylko po nazwie.

Możliwość takiego szukania świadczyła by o nowszej wersji oprogramowania. W instrukcji którą dostałem razem z samochodem są opisane nowe opcje ale z zastrzeżeniem że "nie zawsze są dostępne", sądzę więc, że musiały wejść tuż po produkcji mojego QQ.

 

Widziałabym większy sens kupna nowej mapy gdyby razem z nią dostawało się nowe opcje softu.

Gdzieś czytałem o tym, że po włożeniu nowej karty najpierw aktualizuje sam system a później wczytuje mapę.

 

Ktoś potrafi podpowiedzieć?

 

 

Aktualizacja softu była na wersji C , wkładając wersje D nie dochodzi do aktualizacji softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja softu była na wersji C , wkładając wersje D nie dochodzi do aktualizacji softu

 

Dziwne, bo ja mam właśnie kartę z wersją C i punktów POI nie mogę szukać po kategorii :thumbsdown:

Czyli soft nie jest najnowszy, ani nawet taki jak opisany w papierowej instrukcji dołączonej do samochodu.

Natomiast wyszukiwanie miejscowości działa bez zarzutu - może o taką aktualizację Ci chodzi?

 

Może też być że funkcje, o których pisałem nie zależą do softu a znajdują się "fizycznie" w systemach montowanych w samochodach Euro 5 :blink: W takim przypadku żadna najnowsza karta nic nie pomoże :(

Czy ktoś jeszcze ma jakieś koncepcje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola. Z tego co widzę na brytyjskim Ebay karta z symbolem "D" jest do wyrwania za jakieś 180 zł co jest praktycznie żadnym kosztem w porównaniu do ceny u polskich dealerów. Pytanie tylko - czy te mapy z UK pokrywają Polskę? W komentarzach do zakończonych aukcji widać same pozytywy, że karty działają poprawnie. Aż trochę nie chce się wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola. Z tego co widzę na brytyjskim Ebay karta z symbolem "D" jest do wyrwania za jakieś 180 zł co jest praktycznie żadnym kosztem w porównaniu do ceny u polskich dealerów. Pytanie tylko - czy te mapy z UK pokrywają Polskę? W komentarzach do zakończonych aukcji widać same pozytywy, że karty działają poprawnie. Aż trochę nie chce się wierzyć...

 

Jesli ta mapa - karta ma oznaczenie 25920 BH00D to jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola. Z tego co widzę na brytyjskim Ebay karta z symbolem "D" jest do wyrwania za jakieś 180 zł co jest praktycznie żadnym kosztem w porównaniu do ceny u polskich dealerów. Pytanie tylko - czy te mapy z UK pokrywają Polskę? W komentarzach do zakończonych aukcji widać same pozytywy, że karty działają poprawnie. Aż trochę nie chce się wierzyć...

 

 

Na Allegro są do nabycia karty z symbolem D za 250 zł. Właśnie zalicytowałem iczekam na dostawę . Moj poprzednik ktory kupował jako pierwszy twierdzi że z kartami wszystko jest OK .Oto link http://allegro.pl/nissan-connect-sd-mapa-europy-najnowsza-polska-i2287724388.html

O wrażeniach napisze po otrzymaniu karty .Jeżeli to nieściema to cena jest do przyjęci , szczególnie że uzupełniono o Chorwację i Słowenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, dasz znać jak już odpalisz tę kartę u siebie? Jaką teraz masz kartę u siebie? Ja mam wersje "A" i zastanawia mnie, czy "D" będzie działać bez aktualizacji softu, która jak niektórzy mówią, była na karcie w wersji "C". Ciekawi mnie również, jakim cudem te karty wypłynęły na rynek "wtórny" :-). Od serwisanta słyszałem również, jakoby nowy soft miałby sie pojawić na karcie w wersji "E".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem kartę D wszystko OK wczytał nawy soft , są dodatkowe kraje a i w Polsce uzupełniono wiele miejscowości .

255 zl z kosztami przesyłki więc warto .Polecam , to nie ściema.

 

Odpaliłem kartę D wszystko OK wczytał nawy soft , są dodatkowe kraje a i w Polsce uzupełniono wiele miejscowości .

255 zl z kosztami przesyłki więc warto .Polecam , to nie ściema.

 

Hura udało się :dribble::icecream:

Edytowane przez waszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super. Czyli rozumiem, że teraz np Wieliczkę da się znaleźć jako punkt docelowy? :-)

 

Zauważyłeś jeszcze jakieś zmiany po uruchomieniu nowych map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super. Czyli rozumiem, że teraz np Wieliczkę da się znaleźć jako punkt docelowy? :-)

 

Zauważyłeś jeszcze jakieś zmiany po uruchomieniu nowych map?

 

 

Wieliczka , Ruciane Nida , Ustrzyki Dolne , Gdów itp obecne na mapie.

Znacznie poprawiono punkty , w mojej okolicy znalazlem stacje benzynowe , restauracje.

 

Różnica w stsunku do wersji A zasadnicza , a przedewszystkim dodano nowe kraje. Mnie szczególnie interesowała Chorwacja i Słowenia - są dokladne .Reszta okaże się w praktyce podróży , ale narazie jestem bardzo zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może te nowsze karty SD da się skopiować? Ktoś może sprawdzał z literką "E"

 

Może jakimis hakerskimi programami bo ogólnie dostepnymi niestety nie da sie :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są do nabycia karty z symbolem D za 250 zł. Właśnie zalicytowałem iczekam na dostawę . Moj poprzednik ktory kupował jako pierwszy twierdzi że z kartami wszystko jest OK .Oto link http://allegro.pl/ni...2287724388.html

O wrażeniach napisze po otrzymaniu karty .Jeżeli to nieściema to cena jest do przyjęci , szczególnie że uzupełniono o Chorwację i Słowenię.

 

a tych kart nie sprzedaje osoba z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...