Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację. Jaki konflikt? Śląsk to tylko dzielnica Polski i nazwa jednego z województw więc nie ma żadnego problemu. A jak będzie problem to sobie z nim poradzimy. Zreszta nie pierwszy raz.

 

Co do mapy to oczywiscie masz rację. Nik nie twierdzi że to jest własność NISSAN'a czy dilera. Zawsze narzeka się na ostatnie ogniwo dystrybucji bo z nim mamy kontakt bezpośredni.

 

Nie zapominajmy że nasze Qashqai są samochodami z tzw. niższej klasy średniej, więc tutaj za wszelkie dodatki i udogodnienia klient płaci ekstra. To jest jak z tanimi liniami lotniczymi - na pokładzie samolotu jest możliwość nabycia jedzenia, ale za dodatkową opłątą, natomiast w normalnych liniach jedzenie jest w cenie biletu :D Tylko że cena biletu tanich linii + jedzenie nabyte osobno na pokładzie i tak będzie w sumie tańsze od normalnego biletu z jedzeniem wliczonym w cenę.

W Qashqai dostajemy NISSAN CONNECT za dopłatą 3200zł (lub w standardzie dla I-Way i Tekna) i niestety za aktualizacje musimy później płacić parę stów rocznie. W lepszych markach za nawigację dopłacamy od 6000 wzwyż i mamy aktualizację za darmo i wychodzi to przynajmniej tak jak NISSAN CONNECT + minimum 4 aktualizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że nasze Qashqai są samochodami z tzw. niższej klasy średniej, więc tutaj za wszelkie dodatki i udogodnienia klient płaci ekstra. To jest jak z tanimi liniami lotniczymi - na pokładzie samolotu jest możliwość nabycia jedzenia, ale za dodatkową opłątą, natomiast w normalnych liniach jedzenie jest w cenie biletu :D Tylko że cena biletu tanich linii + jedzenie nabyte osobno na pokładzie i tak będzie w sumie tańsze od normalnego biletu z jedzeniem wliczonym w cenę.

W Qashqai dostajemy NISSAN CONNECT za dopłatą 3200zł (lub w standardzie dla I-Way i Tekna) i niestety za aktualizacje musimy później płacić parę stów rocznie. W lepszych markach za nawigację dopłacamy od 6000 wzwyż i mamy aktualizację za darmo i wychodzi to przynajmniej tak jak NISSAN CONNECT + minimum 4 aktualizacje :)

 

Sądzę ze nie byłoby az takiego problemu ani utyskiwania gdyby zmieniono soft i mapę w których jednym z możliwych wyborów byłby jezyk Polski. Mamy różne przywary narodowe (wiele złych) ale w tym wzgledzie mamy silne poczucie jedności i przynalezności. Krew człowieka zalewa jak w wielu urzadzeniach jest np. czeski, litewski ........ , a o jezyku Polskim ktoś zapomniał. Czasami wydaje się to celowym działaniem.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ze nie byłoby az takiego problemu ani utyskiwania gdyby zmieniono soft i mapę w których jednym z możliwych wyborów byłby jezyk Polski. Mamy różne przywary narodowe (wiele złych) ale w tym wzgledzie mamy silne poczucie jedności i przynalezności. Krew człowieka zalewa jak w wielu urzadzeniach jest np. czeski, litewski ........ , a o jezyku Polskim ktoś zapomniał. Czasami wydaje się to celowym działaniem.

 

W pełni się zgadzam. Ze strony NISSANa jest to już pełna ignorancja. Rozumiem jak urządzenie dopiero wchodzi na rynek i nie było czasu na przygotowanie wszystkich wersji językowych, ale w tym przypadku Nissan Connect jest już parę lat na rynku i powinien już dawno być spolszczony (tak jak i komputer pokładowy samego samochodu). Wydaje mi się że gdyby nie dawano homologacji na urządzenia nie posiadające polskiej wersji językowej to NISSAN szybko by się postarał o spolszczenie :) Wyobrażacie sobie telefon nie posiadający polskiego menu oferowany przez polską (czytaj zagraniczną działającą w Polsce) sieć? Szanujmy się i walczmy o swoje :)

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanujmy się i walczmy o swoje :)

 

Jednym zdaniem ..... Nissan Connect'ciarze łączcie się ....... :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy zrobić akcję i wystosować pismo do nissana z podpisami tysięcy właścicieli samochodów marki nissan bo pewnie dotyczy to też innych modeli a nie tylko QQ. Wtedy może otworzymy im oczy. Ciekawe czemu na stronach wytwórcy map ceny aktualizacji dla Mercedesa są tańsze niż do Nissana hmm...(pomijam cenę nośnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie popieram. Mnie szlag trafia, że aktualizacja kosztująca setki PLN jest dziadowska. Testowałem ją na trasie Toruń - Słupsk wczoraj. Ja pierdzielę, ile tam jest błędów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem że wykop

Czy komuś udało się ustawić widok budynków w nawigacji?

Gdy jechałem testowym przed kupnem tak było ustawione i działało, a w moim do dziś się nie udało.

Wersja D map.

I drugie pytanie czy ktoś próbował zainstalować np. automapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej53

Czekam od dłuższego czasu na odpowiedz przez forowiczów odnośnie wytknięcia Nissanowi nieprawidłowosci w kartach do nawigacji- czy coś wywalczyli danban,huling, jakie odpowiedzi otrzymali arlandia,Marcin_28_0l?

Przypadkowo dowiedziałem sie od kolegi który kupił QQ w pazdzierniku że w 2011 nawigacja będzie z polską wersją językową /wiadomość z KMJ Kaszubowscy w Gdyni/

 

Ja kupiłem w czerwcu 2012 a w dniu podpisywania umowy pytałem sprzedawcy o mapy / Zaborowski W-Wa / nie potrafił odpowiedzieć więc mailowałem do Nissan Poland na poland@nissan-services.eu i to mailowałem wiele razy. To że brak języka polskiego to zauwazyłem już po zakupie. Kupując Iway w Polsce nawet nie przypuszczałem ze gamonie z Nissana wytnataki numer. Nigdzie nie znajdziecie informacji / ogólnodostepnej / że brak polskiego. Grzebiąc głębiej to jest info że jest w dziewięciu jezykach bez wymienienia w jakich. Przecietny tłumok taki jak ja pomyśli - polski i osiem innych.

Pytając o mapy pytałem jakie jakie pokrycie itp. Jak się okazuje Nissan Poland nie udziela odpowiedzi ani na pytania telefoniczne ani mailowe. Przekazuja to jedynie dalej. Po ponad miesiącu mailowania i telefonach / 801647726 / dowiedziałem się, że z wegier wysłano do mnie odpowiedź. Tyle, ze na profesjonalną pocztę nie dochodziła. Przesłali mi z W-wy na wp i doszło. I co się dowiedziałem a to że informacji powinien udzielić sprzedawca bo on wszystko wie. Do tego ze w samochodzie kupionym czerwiec 2012 są chyba mapy z luty 2011.

Przyciskam cały czas sprzedawcę, ale on g... wie. Starał się coś dowiedzieć i wg. niego sa to mapy z 3 Q 2010. Jakie pokrycie map nikt nie ma pojecie. Do tego z Nissan w Budapeszcie pani Asztalos p piśmie nałgała, ze aktualizacje sa co ok. rok. I jak widać jest to zwykła łgarstwo bo jak widać w moim przypadku zaleznie od wersji mineło od półtora do dwóch lat. I jeszcze jedno co napisała Asztalos - wersji polskiej nie ma i raczej nie będzie.

Muszą w tym nissanie siedzieć same aroganckie tłumoki które nie maja pojecia jakie mapy z jakim pokryciem są dostarczone z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mój sprzedawca (odbiór 18 lipca 2012) twierdzi iż nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie j.polski. Mapy też mam D z 2011, Mapy na 2012 od sierpnia są http://www.navigation.com/Qashqai-2011/nissan-eu/catalog/en_GB/EUR/, prawdopodobnie wypychają w samochodach zapasy z fabryki. Problem w tym iż mapy robi Navteq, nawigację Bosch, a całość wkładają do Nissan. Dalej nie udało ustawić się 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie wypychają w samochodach zapasy z fabryki

Jeśli wypychają, to może wyjaśniło się skąd tak dużo ofert sprzedaży kart z literką D na ebay'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mój sprzedawca (odbiór 18 lipca 2012) twierdzi iż nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie j.polski.

 

z tego co słyszałem to w obecnej wersji Nissan Connect nie pojawi się j.polski :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potwierdza tylko moją teorię iż wszyscy mają gdzieś wydawanie kasy na lokalizację, i tak się sprzedaje.

P.S. Ktoś może próbował rozkodować samo urządzenie (na jakim systemie chodzi, jakaś dystrybucja linuksa, autorska boscha?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z nawigacją Nissan Connect . Kupiłem uaktualnienie wersja D , pracuje dobrze ale żle zlicza odleglość zawsze ją zaniżając o około 40% , dopiero jak ruszę i zmienię polożenie przelcza ponownie trasę i jest dobrze .Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim działaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie stoisz na drodze znanej nawigacji. Jeśli jesteś poza drogą, to nawigacja pokazuje chyba odległość w lini prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też czasami tak miewam i właśnie jak jestem na drodze, której nie ma na mapie. Po wyjeździe na trasę szybko przelicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek1979r

Witam Panowie

Chciałbym się zapytać czy ma ktoś już najnowszą wersję nawigacji tzn E? Jeżeli tak, to jak się ona spisuje względem poprzedniej wersji co nowego drogi, kraje itp?

Ewentualnie gdzie została zakupiona i za ile?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez Krzysiek1979r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos potrzebowal to jest juz dostepna mapa 25920 BH00E

 

Kakis, widziałeś już może jak to działa i czy faktycznie jest trochę usprawnień? Czy na karcie jest również update softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak damy nową kartę to miejsca zapisane "ulubione" znikną czy można je jakoś eksportować ze starej na nową??? czy zostają??

Edytowane przez marcome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kakis, widziałeś już może jak to działa i czy faktycznie jest trochę usprawnień? Czy na karcie jest również update softu?

 

Jakiego rodzaju update oczekujesz? Zmiany języka, koloru wyswietlania? Na karcie jest mapa a reszta pozostaje bez zmian.

 

Mam pytanie czy jak damy nową kartę to miejsca zapisane "ulubione" znikną czy można je jakoś eksportować ze starej na nową??? czy zostają??

 

"ulubione" zapisują się w NC a nie na karcie SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam takie pytanie.Czy jest ktos komu nc dziala poprawnie?Jezeli tak to prosze pomoc i dajcie znac na jakich ustawieniach nawi jezdzicie, ja probowalem juz wielu i albo jak wybiore najkrotszabtrase to jade przez polne drogi a jak ekonomiczna to tez jakos przez krzaki mnie prowadzi.. Moze tez ktos mi wytlumaczyc co znaczy taka opcja jak dynamiczne wskazowki trasy czy cos tam innego dynamicznego w opcjach (sorry ze tak niedokladnie ale nie mam teraz auta dokladnie nie pamietam nazwy tej opcji). jest ona na gorze menu jesli mnie pamiec nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam takie pytanie.Czy jest ktos komu nc dziala poprawnie?Jezeli tak to prosze pomoc i dajcie znac na jakich ustawieniach nawi jezdzicie, ja probowalem juz wielu i albo jak wybiore najkrotszabtrase to jade przez polne drogi a jak ekonomiczna to tez jakos przez krzaki mnie prowadzi.. Moze tez ktos mi wytlumaczyc co znaczy taka opcja jak dynamiczne wskazowki trasy czy cos tam innego dynamicznego w opcjach (sorry ze tak niedokladnie ale nie mam teraz auta dokladnie nie pamietam nazwy tej opcji). jest ona na gorze menu jesli mnie pamiec nie myli.

 

Co znaczy "poprawnie"? Nawigacja to tylko gadzet na którym nie mozna polegac do konca. Ostatnio wiele jeździłem i dla porównania woziłem z soba GPS Garmina. Obie nawigacje ustawione były podobnie ala kazda pokazywała inna trasę. Mimo że navi w NC widziała nowe węzły i nowe trasy to prowadziła mnie przez dziwnie obrane drogi. Pewnie ma zakodowany inny algorytm niż mapa Garmin. Próbowałem przed zjazdem na prawidłową trasę zmieniac ustawienia ale NC nadal kierował mnie po swojemu okrężna drogą a mapa Garmin pokazywała prawidowo. Teraz w NC zadaje miejscowosci posrenie patrzac na mapę. jak dojade do tego punktu to wpisuje nowy itd. Nie zachwalam tu map Garmin bo bywało i tak ze navi Garmin nakazywała mi skret w prawo a tam ….. przez wiele kilometrów było tylko pole. Ten typ tak ma. Mam karte z wyróżnikiem „D”. Zobaczę jak będzie się sprawował NC z kartą z wyróżnikiem „E”. Może cos poprawili.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z wyroznikiem E i nie warto aktualizowac za takie pieniadze jakie nissan sobie zyczy za aktualizacje. auto mam odebrane miesiac temu.. probowalem juz chyba wszystkich ustawien i jakos dziwnie mnie zawsze prowadzi, dlatego teraz caly czas jezdze na nawi z google a nc jest tylko jako druga do sprawdzenia i zawsze sa jakies roznice, nc prowadzi polnymi drogami zeby zaoszczedzic 300m przy 300km trasie przy ustawieniu eco i najkrotsza. aha no i pod prad w co drugim mniejszym miescie mnie kieruje:

Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z wyroznikiem E i nie warto aktualizowac za takie pieniadze jakie nissan sobie zyczy za aktualizacje. auto mam odebrane miesiac temu.. probowalem juz chyba wszystkich ustawien i jakos dziwnie mnie zawsze prowadzi, dlatego teraz caly czas jezdze na nawi z google a nc jest tylko jako druga do sprawdzenia i zawsze sa jakies roznice, nc prowadzi polnymi drogami zeby zaoszczedzic 300m przy 300km trasie przy ustawieniu eco i najkrotsza. aha no i pod prad w co drugim mniejszym miescie mnie kieruje:

 

To ze pod prad to nic dziwnego. teraz jest taka moda że w mniejszych miastach zmieniaja kierunki jazdy i robia objazdy albo cos w rodzaju wielkiego ronda a wydawcy nowych map nie nadążaja ze zmianami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author53 i jak nowa mapa; ja zamówiłem już i czekam na dostawe, a do Dareq no sorry ale jak wybiera się takie opcje to się nie dziw że jedziesz przez pola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...