Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

i zachęcam wszystkich użytkownikow nawigacji którym przeszkadza brak polskiego menu do przyłączenia sie do "walki"

 

 

Obawiam sie, że sprawa jest przegrana. Co, do np. instrukcji obsługi w obcym języku to regulują ten problem odpowiednie przepisy, a obowiązek ten wynika z art. 3 ust. 6 w związku z art. 3 ust. 5 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego. Natomiast, co do urządzeń to nic mi do głowy nie przychodzi, ale jeśli jest szczegółowa instrukcja w języku polskim do urządzenia to uważam, że mogą być problemy z dochodzeniem roszczeń. Oczywiście problem należy eskalować, ale od dobrej woli producenta zależy czy wprowadzi, PL do menu. Można jeszcze próbować podczepić sie pod brak wyszczególnienia w ofercie sprzedaży języków obsługiwanych przez navi, ale to cienka linia. Ogólnie wiadomo (net, prasa) że navi w QQ nie ma polskiego menu.

Jeśli sie mylę to może ktoś tu mnie "wyprostuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem mojego QQ z salonu Fiałkowskiego w zeszłym miesiącu. Mi nic nie obiecywano i wiedziałem że nie będzie języka polskiego tak więc jak na razie nie mam NIC przeciwko salonowi ale chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego przeciwko firmie Nissan bo nie dość że jest to skandal to chyba nawet łamią prawo?

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli np. do Chorwacji do której jadę 9 lipca nie dojadę z connectem musze kupić mapę książkową i zaplanować trasę He He.

no tak to się może gdzieś na trasie będziemy widzieć bo ja gdzieś koło tego dnia będę wracał z Chorwacji. Ale na NC wcale nie mam zamiaru polegać bo mam Automapę oraz mapy z neta. Ale co racja to racja. W dobie takiej elektroniki, gdzie konkurencja uaktualnia mapy samochodowe praktycznie co kwartał albo i szybciej, tak Nissan ma z tym wielkie problemy. Widocznie nie zależy im na tym jak i na innych rzeczach i duperelach (typu tapicerka na fotelach czy też inne brakujące schowki). Po prostu wnioski użytkowników mają gdzieś.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Dalszymi krokami będzie opisanie tej sytuacji do wszystkich gazet motoryzacyjnych wydawanych w Polsce, oczywiście tych najbardziej poczytnych oraz zgłoszenie tej sprawy do TVN Turbo- już jestem po wstępnej rozmowie z panem prowadzącym program, także jest duża szansa na ruszenie tego tematu, także miły pan kierownik z salonu zostanie dodatkowo zareklamowany. Na pewno się ucieszy z wizyty kamer telewizyjnych. Także czekam na wasza odpowiedź w sprawie zareklamowania samochodu, może ktoś jeszcze ma podobny problem. Ludzie nie po to wydawaliśmy przeszło 70.000 zł, że by dopłacać za nawigację i menu obsługi w obcym języku. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

byli tacy co wydali 110 i też nie mają PL. Nie sadzę, aby TVN Turbo spędziła sen z powiek Nissanowi, gdzie na QQ czeka się i trzy miesiące. Powszechnie wiadomo, że ŻADNA fabryczna nawigacja nie ma szans na polskim rynku z nawigacjami oferowanymi na tym rynku w wolnej sprzedaży - inne samochody/marki mają jeszcze gorzej. Walczyć można, ale chyba przy odbiorze samochodu coś się podpisuje...? że się wie co się bierze ? no to raczej te 100 wygranej nie jest takie stuprocentowe. Słowo kierownika nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia, bo jest wyłącznie "wirtualne". Co do map - oczywistym jest, że to nie Nissan je robi tylko są to dedykowane produkty znanych marek - nie wiem jak w NC, model QQ z navi "u góry" ma system NAVTEQ - Xanavi - wystarczy sprawdzić na stronie producenta czy są nowe mapy i ile kosztują - i samemu wyciągnąć wnioski - że to niestety kosztuje w całej Europie i nie ma powodu dla którego w Polsce miałoby być darmo - Xanavi - Nissan

 

No i najważniejsze chyba -podstawą dobrej nawigacji są dobre czytelne komunikaty w polskim języku - a na to to już bym nie liczył, po prostu fabryczne nawigacje należy w Polsce traktować z przymrużeniem oka, to nie Nissana wina, że taki bidny kraj nie stanowiący żadnego większego rynku zbytu, więc większość producentów ma nas w d...

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a mam pytanie ...czy kupując QQ powiecmy Tekna mam mozliwosc kupienia bez NC? bo jeżeli tak jest ze moge z niej zrezygnowac to OK ale jezeli producent "wciska"mi ja?... i to jeszcze w obcym języku?...i kaze sobie za te przyjemnosc słono płacic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janek38

Witam w pakiecie Tekna NC poprostu jest to tak jakbys chcial zrezygnowac z klimy automat a zamowil manual do tej wersji.Raczej nie do przejscia ale zapytaj u swojego dostawcy:)pozdrawiam.P.s to tak jak ja chcialem i-way doposazyc w BOSE niestety nie do przejscia na poziomie serwisu nissan

Edytowane przez janek38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a mam pytanie ...czy kupując QQ powiecmy Tekna mam mozliwosc kupienia bez NC? bo jeżeli tak jest ze moge z niej zrezygnowac to OK ale jezeli producent "wciska"mi ja?... i to jeszcze w obcym języku?...i kaze sobie za te przyjemnosc słono płacic???

 

Nie ma takiej opcji. Nikt nie będzie przestawiał linii montazowej na takie jednostkowe zamówienia. Jesli masz niższą wersje i chcesz doposazyć, a jest to do kupienia w detalu to możesz sam lub w serwisie ale odwrotnie jest to nie do przeskoczenia. Co to by sie działo. Panie by zamawiały prawe siedzenie w kolorze różowym a lewe w czerwieni. Prawe szyby przyciemniane a lewe nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

zamiast oryginału i późniejszych problemów z aktualizacjami map polecam:

 

 

http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=100440083

 

Jest to stacja multimedialna wielkości 2 DIN, dedykowana do poniższych modeli Nissan-a:

 

 

NISSAN QASHQAI(2007-2010)

NISSAN X-TRAIL(2001-2010)

NISSAN Tida(2004-2010)

NISSAN PATHFINDER(2005-2010)

NISSAN PATROL(2004-2010)

NISSAN JUKE

 

 

Radio posiada następujące funkcje:

 

• Ekran o szerokości 6.2" i rodzielczości 800x480 - doskonała jakość oglądanych filmów

 

• Dotykowy ciekłokrystaliczny panel - w intuicyjny sposób pozwala na przełączenie muzyki czy filmu, bądź zmianę ustawień

 

• Obsługa w języku: Polskim, Angielskim

 

• Ustawianie obrazu - koloru, kontrastu, nasycenia

 

• Wejście USB - umożliwia czytanie dowolnych plików CD,VCD, DVD,DviX, AVI,PCM,WMA,ASF,WMV,MP3,MP4,JPEG

 

• Możliowść podłączenia a także obsługa iPoda poprzez ekran odtwarzacza

 

• Dwa wejścia na karty SD jeden do GPS drugi dla dowolnej zawartości.

 

• CAN-BUS - sterowanie radia przyciskami z kierownicy

 

• DVD - Czyta wszelkiego rodzaju płyty CD, DVD, CD-RW, DVD-RW, VCD, DVD+R

 

• Odtwarzacz filmów DVD kompatybilny z plikami Video - ASF/AVI/WMV/DivX oraz formatem graficznym JPEG

 

• Tuner radiowy AM/FM z pamięcią oraz funkcją RDS

 

• Bluetooth - odbieranie/wybieranie rozmów telefonicznych za pomocą radia na panelu TFT

 

• Możliwość podłączenia kamery cofania

 

• funkcja Dual z**e - możliwość użytkowania dwóch stref z menu: słuchanie muzyki z karty oraz korzystanie z GPS

 

• GPS - wbudowany moduł nawigacji z platformą WINCE 5.0

 

• GPS obsługuje praktycznie wszystkie mapy dostępne na rynku tj. Tom-Tom, Route66, iGo, Garmin. Również mapy 3D

 

• MP3 - odtwarzacz plików muzycznych

 

• Mikrofon - wbudowany z przodu

 

 

 

cena 1550 PLN z kosztami wysyłki

 

Dla pierwszych 5 osób dedykowana kamera cofania montowana w miejsce oświetlenia tablicy w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie wezme wraz z montażem(Warszawa,Ząbki) - jestem pierwszy więc zapraszam w celu omówienia do prywatnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chciałby sie pobawić w kopiowanie swoje karty z mapą to programem MagicISO można zrobić obraz karty

Edytowane przez kakis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chciałby sie pobawić w kopiowanie swoje karty z mapą to programem MagicISO można zrobić obraz karty

 

obraz karty to nie problem - ale czy ta karta chodzi w innej navi ?

Jednak nawigacja z dvd - Xanavi Navteq jest łatwiejsza do zupgreadowania... tzn, może nie tyle łatwiejsza, co więcej szans na nieco tańszy soft niż 1500 zł, choć może nie do końca zgodnie z litera prawa autorskiego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz karty to nie problem - ale czy ta karta chodzi w innej navi ?

Niech chodzi jako duplikat oryginału to będę zadowolony. Po odebraniu auta zglosiłem problem zrobienia duplikatu dla bezpieczenstwa danych w centrali w Budapeszcie. A jest to legalne. Nic z tego, zgubisz- płać, utracisz dane (słońce, woda)- płać i płacz.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sd2-NISSAN-CONNECT_2010_EUR v7

 

Worm: sd2-NISSAN-CONNECT_2010_EUR v7

 

DT-Title: Europe 2009.3

 

Project-Bez: Nissan EUR LCN1 2010

Project-Info:

 

DS-Info: Nissan EUR LCN1 2010

 

F2 NAV-Server: DI_SWNAVI7.5 C4P17

Boot-Reg.:

Default-Sprache: ---

 

Sprachen: english dutch french german italian portuguese russian spanish turkish

 

OB-Voice: - keine -

 

Nav-Data (knit): Link_N12I10M8T8/nav2-NT_EUR_2009.3_LG12/v5

Map-Data (knit): Link_N12I10M8T8/map2-NT_EUR_2009.3_MK8/v3

WorldMap (knit): Link_N12I10M8T8/map2-NT_EUR_2009.3_MK8/v3

 

Nav-Data (unknit): - keine -

 

RF-Data: - keine -

 

SDB-Data: - keine -

SDN-Data: - keine -

 

TMC (CCP): 409ff-5.7 a01ff-2.1 601ff-2.2 817ff-jul-06 225ff-2.41 d01ff-8.0 f30ff-8.0 c10ff-5.1 301ff-0 e17ff-2.0 501ff-2.2 617ff-1.42 909ff-9.0 e33ff-2.1 f49ff-1

 

C-Date: 26.03.10 (12)

I-Date:

 

 

Comp: SCCS-Vers 4.37.1.9 02-09-10

Img:

 

ortsb-Voice: --keine--

mam ta wersje i moge podac link ....lub w szczecinie przesle za dar...... pozdrawiam Ianuszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziolklu

Jak sie okazuje problem wyszukiwania ulic wystepuje nie tylko dla map Polski. Mieszkam w Portugalii i przykladowo ulica na ktorej mieszkam nie istnieje wg wyszukiwarki. Dziwnym trafem podjezdzajac pod dom na mapie jest naniesiona. Wg mnie ogromy BUG w systemie.

 

Czy komus z Was udalo sie cos wywalczyc po walkach z dealerem/centrala w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym na wyświetlaczu nc zobaczyłem wiadomość:

http://imageshack.us/photo/my-images/709/nissanconectnawigacja.jpg/

Ciekawy jestem czy ta aktualizacja jest z językiem polskim? Trzeba będzie to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym na wyświetlaczu nc zobaczyłem wiadomość:

http://imageshack.us/photo/my-images/709/nissanconectnawigacja.jpg/

Ciekawy jestem czy ta aktualizacja jest z językiem polskim? Trzeba będzie to sprawdzić.

A w jaki sposób ta wiadomość została dostrczona do NC? Sygnałem GPS, RDS?

Przed 2 mies. serwis twierdził, że nie ma i nie będzie nic nowszego w najbliższym czasie od wersji z 2010. Nad j.polskim nie pracują :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób ta wiadomość została dostrczona do NC? Sygnałem GPS, RDS?

Przed 2 mies. serwis twierdził, że nie ma i nie będzie nic nowszego w najbliższym czasie od wersji z 2010. Nad j.polskim nie pracują :-(

 

Też nie mam pojęcia -chyba że wprowadzono podczas przeglądu po 1 roku eksploatacji mojego QQ który został zrobiony 21.05.11.

Nie twierdzę że to będzie wersja z językiem polskim ,tylko wcześniej były wzmianki nawet chyba na forum o takiej wersji w okresie letnim.

Jeszcze nie miałem czsu skontaktować się z serwisem ale sprawdzę to w następnym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...