Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja mam E... ;)

 

Gdzie masz to "E" napisane na karcie? Jesli jest to duze, pogrubione "E" to jest oznaczenie karty na Europę :)

Oznaczenie karty jest po ciagu numerów potem (u mnie jest) BHXXC. To "C" jest wazne. Wydanie z konca lipca.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aż pójdę sprawdzić... zaraz wracam... :D

 

 

 

No i d*pa.... Autko odebrane teraz i ma C......

 

Na 100% była aktualizacja po "C". Nawet dzwonili do mnie z NIssana we wrzesniu czy chce zaktualizować. Sądzę ze sprawa wyglada tak:

Oni maja pełne pokrycie Europy. Natomiast to co nam daja to część Europy po to aby klient mógł dokupic u nich te części które potrzebuje. Byc moze człowieczek z Allegro oferujacy nowe mapy ma całośc i tylko kwestia wgrania całosci lub wybranych obszarów. Podobnie jest z mapami GARMIN. Za pomoca programu MapSource można dodawac i odejmowac obszary w zaleznosci od potrzeby. Jutro sprawdzę czy jest u mnie na "C" Chorwacja i Słowenia.

Tak naprawde, przy obecnych zmianach drogowych chocby w Polsce juz przy wydaniu nastepnej aktualizacji będzie ona "stara".

To zrzut z mojej karty na potwierdzenie ze mapy poszczególnych krajów można dodawać.

N3W1AA.idx

N3W2AA.idx

N4E1AA.idx

N4E2AA.idx

N4E3AA.idx

N4E4AA.idx

N4W1AA.idx

N4W2AA.idx

N4W3AA.idx

N5E1AA.idx

N5E2AA.idx

N5E3AA.idx

N5W1AA.idx

N5W2AA.idx

N5W3AA.idx

N6E1AA.idx

N6E2AA.idx

N6W1AA.idx

N7E1AA.idx

N7E2AA.idx

N7W1AA.idx

N8E1AA.idx

N8E2AA.idx

N3W1AA.idx

N3W2AA.idx

N4E1AA.idx

N4E2AA.idx

N4E3AA.idx

N4E4AA.idx

N4W1AA.idx

N4W2AA.idx

N4W3AA.idx

N5E1AA.idx

N5E2AA.idx

N5E3AA.idx

N5W1AA.idx

N5W2AA.idx

N5W3AA.idx

N6E1AA.idx

N6E2AA.idx

N6W1AA.idx

N7E1AA.idx

N7E2AA.idx

N7W1AA.idx

N8E1AA.idx

N8E2AA.idx

 

Kazdy z tych numerków to mapa jakiejś części Europy.

Ponizej mapy krajów na karcie z wyróznikiem "C"

ACL\

BNL\

CHS\

DEU\

FRM\

GBI\

GRC\

IBE\

INT\

ISV\

POL\

SCA\.

 

Niestety nie ma Chorwacji i Słowenii.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co ta "czajana" z tym linkiem do "Pana od MAP". Skoro kolega Author53 nie ma nic z tym wspólnego to jaki jest powód, żeby to ukrywać? Zamiast linka - jeśli nawet jest on niezgodny z regulaminem forum można podać słowa kluczowe i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co ta "czajana" z tym linkiem do "Pana od MAP". Skoro kolega Author53 nie ma nic z tym wspólnego to jaki jest powód, żeby to ukrywać? Zamiast linka - jeśli nawet jest on niezgodny z regulaminem forum można podać słowa kluczowe i tyle

 

Wszystko zostało napisane w poscie 148 ale ...... trzeba umiec czytać. Następny z teorią spiskową. No dobra. Żadnych linków. Mam to w du...ie.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uderz w stół a nożyce się odezwą" Co Ty jesteś taki "elektryczny"? Czy ja Ci coś zarzucam? Zapytałem po co to wszystko ukrywać? Skoro zacząłeś temat, że ktoś taki pojawił się na rynku z aktualizacją to nie rozumiem sensu ukrywania tego na forum. Skoro coś takiego znalazłeś - to fajnie, ale po co teksty typu: "trzeba dobrze poszukać". No chyba, że chcesz wszystkim pokazać, że to właśnie Ty to znalazłeś,,, ach szkoda gadać Przecież można było to zrobić w ten sposób: "Znalazłem gościa od aktualizacji. Kto jest chętny z forumowiczów? Zapytam może jak nas będzie więcej uzyskamy atrakcyjną cenę" , a nie posty typu "wiem ale nie powiem"

Edytowane przez PiotrekP
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na 100% była aktualizacja po "C". Nawet dzwonili do mnie z NIssana we wrzesniu czy chce zaktualizować. Sądzę ze sprawa wyglada tak:

Oni maja pełne pokrycie Europy. Natomiast to co nam daja to część Europy po to aby klient mógł dokupic u nich te części które potrzebuje. Byc moze człowieczek z Allegro oferujacy nowe mapy ma całośc i tylko kwestia wgrania całosci lub wybranych obszarów. Jutro sprawdzę czy jest u mnie na "C" Chorwacja i Słowenia.

Tak naprawde, przy obecnych zmianach drogowych chocby w Polsce juz przy wydaniu nastepnej aktualizacji będzie ona "stara".

 

Chyba tak nie jest bo próbowałem kupić nowe karty SD w Chorwacji i Slownii ale nawet w ich nowych QQ mają takie jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Navteqa (dostawcy map Nissana - i nie tylko) mapy 2011/2012:

http://www.navigatio...llProducts=YES

 

No i z opisu producenta wynika jasno, że mapka obejmuje Chorwację i Słowenię

 

In the box:

 

 

1 SD Card Europe Version 2010

Albania, Austria, Belgium, Bosnia Herzegovina, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Luxemburg, Macedonia, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Serbia + Montenegro, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i z opisu producenta wynika jasno, że mapka obejmuje Chorwację i Słowenię

 

In the box:

 

 

1 SD Card Europe Version 2010

Albania, Austria, Belgium, Bosnia Herzegovina, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Luxemburg, Macedonia, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Serbia + Montenegro, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey

 

To wykaz krajów z ostatniej aktualizacji NAVTEQ

Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom, Albania, Andorra, Austria, Belarus, Belgium, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Yugoslav Republic of Macedonia, Gibraltar, Iceland, Latvia, Liechtenstein, Moldova, Montenegro, Romania, Russia, San Marino, Serbia, Ukraine, Belarus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To wykaz krajów z ostatniej aktualizacji NAVTEQ

Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom, Albania, Andorra, Austria, Belarus, Belgium, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Yugoslav Republic of Macedonia, Gibraltar, Iceland, Latvia, Liechtenstein, Moldova, Montenegro, Romania, Russia, San Marino, Serbia, Ukraine, Belarus.

 

To jest aktualizacja Navteq , która posiada wszystkie kraje od wielu lat , ale nie jest takie oczywiste czy karta SD do Nissan Connet wykonana przez Bosha na bazie map Navteq a tylko takie karty pracują z NC to mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnia aktualizacja i oznaczenie oryginalnej karty SD do NC (mam ja właśnie w ręku) to literka "D" z 2011 roku sd2-CONNECT_2011_EUR v5

Następna aktualizacja będzie w marcu 2012 r.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Croatia i Slovenia . Nissan ma nas w d...e .

 

Na to wygląda. Myslałem że dilerzy maja mozliwość uaktualniania map na kartach SD, ale niestety. Nie dano im tej mozliwosci :). Uaktualnienie polega na wymianie gotowych kart. Okazuje sie ze QQ sprzedawane do wrzesnia 2011 mające karty z wyróżnikiem "C" na której są mapy z 2010 roku. Karta z wyróżnikiem "D" to mapy z maja 2011 r.

Dam znac co bedzie w następnej aktualizacji.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów posiadający QQ z drugiej połowy 2011 roku z Nissan Connect może wejść do menu nawigacji i sprawdzić czy są mapy Croatia i Slowenia . Rzeczywiście na stronie Navteq dla rocznika 2011 figurują jako obecne , ale jak na razie nikt z forumowiczów jednoznacznie tego nie potwierdził.

Jeżeli mapy są obecne to prosze podać oznaczenia z kart SD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze wydanie mapy do NC o czym powyżej pisałem i tylko takie kraje znalazłem na karcie SD

A to mapy na tej karcieACL

BNL

CHS

DEU

ELL

FRM

GBI

GRC

IBE

INT

ICV

POL

SCA

TUR

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak dobrze pamiętam mam z literka E! aż zaraz zejde do garazu i sprawdze!!! A mam pytanie czy ktos ogarnął jak ustalac sobie trase i jak dodac miejscowości przez ktore chce przejechac bo albo nie ma tego albo ja nie wiem jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak dobrze pamiętam mam z literka E! aż zaraz zejde do garazu i sprawdze!!! A mam pytanie czy ktos ogarnął jak ustalac sobie trase i jak dodac miejscowości przez ktore chce przejechac bo albo nie ma tego albo ja nie wiem jak to zrobic.

 

Literka "E", taka pogrubiona, to mapa Europy. Natomiast ważne jest oznaczenie karty po ciagu znaków (u mnie jest BHXXC). To "C" na końcu jest wazne. Najnowsze karty mają już "D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy ktos ogarnął jak ustalac sobie trase i jak dodac miejscowości przez ktore chce przejechac bo albo nie ma tego albo ja nie wiem jak to zrobic.

 

Robi się to tak.

 

Zakładamy że jedziemy z Wrocławia do Łomzy ... przez np. Częstochowe.

 

W pierwszej kolejności wpisujesz miejsce docelowe końcowe czyli Łomże. Nawigacja ją szuka i znajduje i zaczyna Cie prowadzić. Następnie znów przechodzisz do wpisywania jak na początku ale tym razem nawigacja zapyta Cię czy chcesz wpisać nową trase (new destination) czy punkt pośredni (waypoint). Wybierasz punkt pośredni wprowadzasz go i nawigacja prowadzi Cię pierw na Częstochowski rynek a potem do Łomży.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] i nawigacja prowadzi Cię pierw na Częstochowski rynek a potem do Łomży.

a czy koniecznie musisz przejechac przez rynek, czy mozesz go ominac i jechac dalej, a nawigacja nie bedzie Ci uparcie kierowala na ten rynek i jak go zaliczysz to poprowadzi Cie w dalsza podroz? Edytowane przez _Olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy koniecznie musisz przejechac przez rynek,

 

... i jeszcze wpadnij do magistratu :)

 

Na panelu naciśnij NAV;

potem na ekranie dotknij Destination

potem NewAddress (wklepujesz adres docelowy)

potem dotknij Waypoint (opcja ta oznacza ze ustawiony punk docelowy zostanie zachowany a nowa lokalizacja zostanie potraktowana jako punkt posredni. Mozna niestety dodac tylko jeden punkt posredni.

 

Patrz instrukcja NC strona 4-5

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Author53

W AM jest taka opcja, ze mozesz ustawic kilka punktow posrednich, a w trakcie ustawiania danego punktu posredniego, mozesz zadecydowac, czy chcesz aby poprowodzilo Cie do konkretnego miejsca (bo lubisz kawę na rynku w Starym Kazimierzu) czy wybierasz okolice danego miasta (bo chcesz jechac konkretna droga, poniewarz ktos polecil Ci ladny krajobraz i niekoniecznie musisz sie napic kawy na rynku w Starym Kazimierzu). W tym pierwszym przypadku jezeli miniesz Stary Kazimierz, to AM uparcie bedzie Cie namawiac do zawrocenia, w tym drugim uzna, ze przejechales obok i moze prowadzic Cie dalej.

Czy taka sama funkcjonalnosc maja mapy w nissanie? Pytam, czy testowales juz cos takiego?

Nasza qq-e uzytkuje zona, ja dostepuje zaszczytu prowadzenia go, bo trzeba pojechac na stacje benzynowa, badz na myjnie (w wiadomych celach ;) ), a ze wiem jak tam dojechac to nawigacji nie wlaczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Author53

W AM jest taka opcja, ze mozesz ustawic kilka punktow posrednich, a w trakcie ustawiania danego punktu posredniego, mozesz zadecydowac, czy chcesz aby poprowodzilo Cie do konkretnego miejsca (bo lubisz kawę na rynku w Starym Kazimierzu) czy wybierasz okolice danego miasta (bo chcesz jechac konkretna droga, poniewarz ktos polecil Ci ladny krajobraz i niekoniecznie musisz sie napic kawy na rynku w Starym Kazimierzu). W tym pierwszym przypadku jezeli miniesz Stary Kazimierz, to AM uparcie bedzie Cie namawiac do zawrocenia, w tym drugim uzna, ze przejechales obok i moze prowadzic Cie dalej.

Czy taka sama funkcjonalnosc maja mapy w nissanie? Pytam, czy testowales juz cos takiego?

Nasza qq-e uzytkuje zona, ja dostepuje zaszczytu prowadzenia go, bo trzeba pojechac na stacje benzynowa, badz na myjnie (w wiadomych celach ;) ), a ze wiem jak tam dojechac to nawigacji nie wlaczam :)

 

W Garmin w CNE tez mam takie bajery i całkiem czytelny interfejs natomiast w NC ........... Nie bedę się wymadrzał bo do konca go nie rozgryzłem. Czasami pokazuje mi że mam skrecic w lewo czy prawo ale logika bierze góre i jade tam gdzie ja chce. Wiem ze mozna wprowadzic własne punkty POI z ciekawymi miejscami gdy znasz ich współrzedne ale to zbyt pracochłonna zabawa. Sama instrukcja jest tak napisana jak "Kali być" czy "nacisnij key gdy zapali sie led po nacisnieciu key". Jutro jade do Krakowa to troche poeksperymentuję. Moze bedę madrzejszy :). Mam nowa mape do NC to tez sprawdzę na ile jest aktualna. Może ktos z kolegów z forum ma wieksze doswiadczenie z NC i cos napisze na ten temat.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Author53
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC będzie uparcie kierował do miejsce, które uznaje za centrum miejscowości przez którą chcemy jechać. Żeby temu zaradzić trzeba wybrać "cancel waypoint" w menu NAV jak zbliżymy się do punktu pośredniego. Gdy ustawimy jedyny dozwolony (zgroza) punkt pośredni to nie widoczna jest odległość i czas do ostatecznego celu.

 

Ogólnie uważam, że jeżeli chodzi o interface użytkownika to NC jest tragiczny. Działa za to bardzo szybko i wyszukuje adresy bez zarzutu, przynajmniej moja wersja (bodajże 2010 "C").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co za XXX wstawia mi te minusy? Tym razem w poście 174. Jeśli już to napisz za co.

 

Co za XXX wstawia mi te minusy? Tym razem w poście 174. Jeśli już to napisz za co.

 

 

 

Dziękuję. Szkoda że nie ma takiej opcji.

 

Czy któryś z kolegów posiadający QQ z drugiej połowy 2011 roku z Nissan Connect może wejść do menu nawigacji i sprawdzić czy są mapy Croatia i Slowenia . Rzeczywiście na stronie Navteq dla rocznika 2011 figurują jako obecne , ale jak na razie nikt z forumowiczów jednoznacznie tego nie potwierdził.

Jeżeli mapy są obecne to prosze podać oznaczenia z kart SD .

 

Potwierdzam. Na karcie z wyróżnikiem "D" Jest Croatia i Slowenia. Zdjecia sa kiepskie ale mozna odczytać:

 

post-43265-0-70963500-1324396279_thumb.jpgpost-43265-0-12366100-1324396302_thumb.jpgpost-43265-0-19957000-1324396321_thumb.jpgpost-43265-0-77631900-1324396342_thumb.jpgpost-43265-0-90143500-1324396360_thumb.jpgpost-43265-0-72399700-1324396380_thumb.jpgpost-43265-0-40057800-1324396423_thumb.jpgpost-43265-0-88971600-1324396399_thumb.jpgpost-43265-0-02428800-1324396443_thumb.jpgpost-43265-0-56714000-1324396469_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
nie wiem kto ale wyzerowałeem
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za XXX wstawia mi te minusy? Tym razem w poście 174. Jeśli już to napisz za co.

 

 

 

 

 

Dziękuję. Szkoda że nie ma takiej opcji.

 

 

 

Potwierdzam. Na karcie z wyróżnikiem "D" Jest Croatia i Slowenia. Zdjecia sa kiepskie ale mozna odczytać:

 

post-43265-0-70963500-1324396279_thumb.jpgpost-43265-0-12366100-1324396302_thumb.jpgpost-43265-0-19957000-1324396321_thumb.jpgpost-43265-0-77631900-1324396342_thumb.jpgpost-43265-0-90143500-1324396360_thumb.jpgpost-43265-0-72399700-1324396380_thumb.jpgpost-43265-0-40057800-1324396423_thumb.jpgpost-43265-0-88971600-1324396399_thumb.jpgpost-43265-0-02428800-1324396443_thumb.jpgpost-43265-0-56714000-1324396469_thumb.jpg

 

Dzięki .Widać że są .Jeżeli kolega może proszę o podanie pełnego opisu karty SD .Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...