Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli byś podłączył tak jak ja i by ci gasły to biały rozwiązuje ten problem bo wtedy podłączasz go do plusa po zapłonie czyli ACC 15V

Ja podłączyłem go u siebie do akumulatora do klemy minusowej, według schematu Philipsa.

Ja nie wiem  w Tidzie kiedy się ładuje akumulator kiedy nie, u mnie  światła świeca bez przerwy ,nie gasną kiedy jadę !

Ale na początku jak je założyłem to oglądałem się w zadkach innych czy się świecą   :)

Teraz już nie zwracam na to uwagi, to teraz na mnie głupio patrzą kierowcy dają te lampy po oczach niesamowicie  :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś podłączył tak jak ja i by ci gasły to biały rozwiązuje ten problem bo wtedy podłączasz go do plusa po zapłonie czyli ACC 15V

Ja podłączyłem go u siebie do akumulatora do klemy minusowej, według schematu Philipsa.

Ja nie wiem  w Tidzie kiedy się ładuje akumulator kiedy nie, u mnie  światła świeca bez przerwy ,nie gasną kiedy jadę !

Ale na początku jak je założyłem to oglądałem się w zadkach innych czy się świecą   :)

Teraz już nie zwracam na to uwagi, to teraz na mnie głupio patrzą kierowcy dają te lampy po oczach niesamowicie  :|

Pewnie w Tidzie masz łądowanie akumulatora ciągłe i dlatego nie masz efektu spadku napięcia w instalacji - co powoduje wyłączanie świateł Daylight4. Widze, że ta edycja na 2014 jest sporo droższa od poprzedniej - ~300 PLN trzeba zapłacić.

 

Czy ACC na zapłonie zawsze ma 15V podczas jazdy (niezależnie od tego czy ładowanie działa czy nie w danej chwili)? Jeśli tak to nawet ten trzy kablowy (stary) sterownik powinien działać poprawnie (jeśli podłączony do ACC zamiast do akumulatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez zastrzeżeń ,ale mam podłączone do +12v po stacyjce, nie bezpośrednio do aku bo właśnie dzieją się różne dziwne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji podłączenia nowych świateł jest wytłuszczony tekst nie podłączać inaczej jak w instrukcji! bo tracimy 2 letnią gwarancje na sterownik i ledy.

W instrukcji są dwa sposoby podłączenia .

Samochód hybryda bądź posiadający system start&stop biały idzie do ACC 15V

Samochód bez udziwnień elektrycznych -Według schematu biały podłączamy pod klemę minusową i nic się nie ma popsuć!

Za moje kupione w hurtowni elektrycznej Grodno dałem - 258 zł trzeba kupować gdzie taniej  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam problem:( założyłem światła, podpiąłem pod akumulator. po włączeniu silnika zapalają się prawidłowo, po czym po paru minutach gasną na stałe.. Zapalają się na krótko po ponownym odpaleniu i tak w kółko.. Co zrobiłem nie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem:( założyłem światła, podpiąłem pod akumulator. po włączeniu silnika zapalają się prawidłowo, po czym po paru minutach gasną na stałe.. Zapalają się na krótko po ponownym odpaleniu i tak w kółko.. Co zrobiłem nie tak???

 

W QQ nie podłącza się sterownika dziennych pod aku, tylko tam gdzie napięcie nie "skacze" (jak przy oszczędzaniu podczas ładowaniu akumulatora) i gdzie pojawia się "po stacyjce". Zobacz mój post #849 na stronie 43 - tam co prawda montowałem jeszcze stare NSSC (teraz mam Philipsy). Podłączyłem się do tej magistrali, czerwony przewód ze srebrnymi paskami (uwaga, bo jest tam kilka takich samych przewodów). Gdzieś na forum był nawet schemat, który to kabel. Musisz go znaleźć miernikiem, albo podjechać do elektryka samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego. Jutro będę próbował wpiąć się pod alternator-uważasz, że da radę? Jeśli nie, to spróbuje tak jak Ty.

Wkurzające jest to, że pod aku poświecą 2-3 minuty i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś wcześniej pisał o tym, że tak się dzieje, jak się podłączy bezpośrednio pod aku.

Chcesz się podpiąć bezpośrednio pod alternator? Nie wypowiem się na ten temat, ale ja bym tak nie robił, bo to chyba nie jest zbyt bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem pod alternator i lipa, bo również gasną.. jutro podłącze tak jak Ty to zrobiłeś. mam nadzieję, ze mam taki sam układ kolorystyczny kabelków..


podłączyłem pod te przewody, których wrzuciłeś foto i dzieję się to samo.. reagują paskudnie moje światła MAGNETI MARELI na zmiany napięcia. jakie światła Ty założyłeś do swojego auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś jakie jest tam napięcie? Czy na pewno dzieje się to po włączeniu silnika, czy tylko po przekręceniu stacyjki?
Ja mam Philips Day Light 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził elektryk.. d*pa blada, za bardzo skacze i światła szaleją.. one powinny odpalić po przekręceniu zapłonu. a nie palą. odpalają wraz z rozruchem silnika i tak palą się w nieskończoność, aż do momentu śmigania autem.


już tyle róznych kabli pociąłem, że masakra.. i nadal nic. wina świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sterownik jest za bardzo wrażliwy na skoki napięcia. U mnie jest tak: jak przełączę stacyjkę w pozycję zapalenia kontrolek, to światła zapalają się na kilka sekund, po czym gasną, i jak np. włączę coś co spowoduje skok napięcia, np. otworzę szybę, czy włączę głośniej radio, to zdarzy się, że się włączą na chwilę. Dzieje się to tylko przy wyłączonym silniku.

Gdzie ten elektryk mierzył to napięcie?
Nie powinno mieć to znaczenia, ale ile lat ma Twój akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Koledzy prześledziłem wątek dot. świateł dziennych w naszych QQ. Jakoś przebrnąłem przez te ponad 50 kart postów :)

Zdecydowałem się na montaż świetełek, jednak chciałbym spróbować wykonać to samodzielnie. Dlatego proszę o jakąś wskazówkę/odnośnik do jakiegoś poradnika (jeśli jest taki na naszym forum), gdzie na przykładzie QQ jest to zrobione i nie chodzi mi tu o sposób i miejsce montażu samych lamp, bo to jest jasne, ale o instalację w komorze silnika (czyli co i gdzie połączyć-polutować-skąd 12V po stacyjce itd) w naszym QQ :)

Z góry dziękuję.

Edytowane przez marqed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to? W sumie też jakaś alternatywa do oryginalnych światełek

 

 

 

post-34556-0-34774600-1406272523_thumb.jpg

Edytowane przez yasiorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś zamontowałem w swoim QQ światła tak jak na załączonym foto (poglądowe), ale montaż swoich lamp LED (tzw.skośnych) zrobiłem identyczny.

 

post-82582-0-65673900-1406128862_thumb.jpg

 

Teraz manetka na pozycję "Auto" i można przestać się martwić o światełka. 

Wszystko super działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

Mam wersje visia, więc decyzja padła na montaż w miejscu halogenów okrągłych światełek drl:

- nssc 510 - 185 zł

- oprawki na halogeny 2 x 45 zł w ASO (swoją drogą na allegro liczą sobie po 100 za szt.)

- dodatkowe płaskowniki stalowe, śruby i nakrętki M5.

Dwa dni dłubaninki i efekt jak na załączonych zdjęciach. Może trochę zbyt wyłupiaste te "oczka" wyszły, ale najtrudniej było ustalić ich położenie, szczególnie bez zdejmowania zderzaka. Na razie się trzyma. Może jeszcze prysnę farbką na te stalowe płaskowniczki z boku.

 

zetfed

 

 

post-81728-0-96640500-1408044821_thumb.jpg

post-81728-0-02306000-1408044880_thumb.jpg

post-81728-0-74227500-1408044915_thumb.jpg

post-81728-0-11432700-1408044945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze "estetycznego" trzeba tam zrobić :) . Nie chcę tu doradzać a tylko zastanawia mnie sposób tego montażu .... kiedy swoje zakładałem w zderzaku myślałem o św.dziennych w halogenach tylko mojej Acenty szkoda było demolować. Ale jeśli już to zamontowałbym je tak głęboko jak i halogeny (nie widać byłoby el. montażowych) !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawki halogenów są skośne względem kierunku jazdy, więc gdybym całkiem schował lampy to widać byłoby dziurę, dlatego wybrałem koncepcję z wysuniętymi lampami. Choć fakt, może z centymetr weszły głębiej ale nie więcej. Trochę czarnej matowej farby i już płaskownik nie rzuca się tak w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Ja też zamontowałem światła dzienne LED. W wersji po liftingu można to zrobić zgodnie z przepisami.

Światła zakładałem sam, ale przedtem rozmawiałem z serwisem i dowiedziałem się, że nie stracę gwarancji. Jeśli te światła spowodują jakąś usterkę, to stracę gwarancję na ten układ, który uszkodziły. Przy tych światłach można wreszcie wykorzystać czujnik "zmierzchu" w Qashqaiu - przełączają się szybko nawet przy wjeździe w tunel, czy pod większy most.

 

794bae723b20b1d3.jpg

973af3ed3d6d4ec7.jpg

01d3694c8e7260ea.jpg

 

 

Światła kupiłem tu: link

Można je też kupić w Norauto.

Czy możesz jeszcze raz podrzucic link ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polecam te oryginalne.

 

Wiem, że cena wysoka jakiś czas temu po negocjacjach ok 1800zł,

ale jakość świecenia itp. jest b. dobra.

 

Może teraz są wysprzedaże w związku z wprowadzeniem J11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są te "oryginalne" kształtem i miejscem montażu przypominające te z katalogu nissana ?

http://www.aliexpress.com/item/Only-For-Russian-LED-Daytime-Running-light-LED-DRL-For-Nissan-Qashqai-2009-2013-Free-Shipping/2055014495.html

Te są najtańsze , następne za 99€ i gro propozycji za 126-139 € 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...