Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację maksymalnie  40 cm, ale lusterka, tu się zagalopowałem,  jednak nie wchodzą w obrys pojazdu, więc ta odległość mierzona jest do zewnętrznej krawędzi ( zdjęcie poniżej) pojazdu tak wynika z przepisów o ruchu drogowym 

.

Szczerze powiem, że zapomniałem już jak sam mierzyłem i przeliczałem odległości dopasowując je do różnego rodzaju swiatelek.

post-57255-0-03646000-1449141767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,wyznacznikiem jest najbardziej wysunięta krawędź błotnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem , jest przepis i powinno sie go przestrzegać. Ja jednak założyłem światła przy tablicy (J10 ), z wymiaru rozstawu swiateł brakuje mi 2 cm. do minimum . Zaryzykowalem , ale wiem ze to ryzyko nie stwarza najmniejszego nawet zagrozenia dla ruchu drogowego i innych użytkowników. Czymże jest to , w porównaniu do stanu technicznego innych aut , stanu technicznego o ktorym wie tylko właściciel i swiadomie naraza i siebie i innych . Brak hamulców, opony , zle ustawione swiatla , luzy w ukladzie kierowniczym , i wiele innych ..mysle ze te 2cm. , to przy tym wszystkim pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem , jest przepis i powinno sie go przestrzegać. Ja jednak założyłem światła przy tablicy (J10 ), z wymiaru rozstawu swiateł brakuje mi 2 cm. do minimum . Zaryzykowalem , ale wiem ze to ryzyko nie stwarza najmniejszego nawet zagrozenia dla ruchu drogowego i innych użytkowników. Czymże jest to , w porównaniu do stanu technicznego innych aut , stanu technicznego o ktorym wie tylko właściciel i swiadomie naraza i siebie i innych . Brak hamulców, opony , zle ustawione swiatla , luzy w ukladzie kierowniczym , i wiele innych ..mysle ze te 2cm. , to przy tym wszystkim pikuś :)

Zgadza się ,oby zrozumiał to również diagnosta i "niebieski"na drodze, czego Ci naprawdę szczerze życzę  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 centymetry to niezgodność z przepisami ale i nie tragedia zawsze możesz tłumaczyć się że miarkę taka dziecko Ci dało. Wiem żenada ale jakąś linię obrony trzeba mieć by coś  powiedzieć.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jest przepisem i nie ma w tym wymiarze tolerancji +/- . Na drodze nikt pewnie Ciebie za to nie będzie ścigał ale jak diagnosta na przeglądzie zmierzy to możesz mieć je do poprawki . Oby nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wolę mieć w miarę porządne lampy DRL NSCC zamontowane 2 cm za daleko od zewnętrznego obrysu niż, jak niektórzy, tanie podróby z alledrogo kupione za 20 pln, które ledwo co widać na drodze. Wystarczy zobaczyć na aukcjach ile ludzi kupuje najtańsze lampy, a później w pochmurne i deszczowe dni jeżdżą na DRL zamiast włączyć światła mijania. Jeszcze się dziwią, jak się im miga z na przeciwka - oni przecież jadą na dziennych... Żenada ;(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz liczyć się z możliwością, jeśli światełka będą w użyciu, nad, o ile komuś nie spodoba się ich rozmieszczenie, koniecznością ich demontażu na drodze że o mandacie nie wspomnę. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia obrony , to pomiar w osi swiateł :) MMam również nakladki na lampy , oraz podłaczenie ktore dziala automatycznie, czyli zaswiecam zwykle swiatla a dzienne gasną . Przegląd juz mialem i diagnosta bez problemu zatwierdził , do tego nie sa to świeczki :), swiatla Magneti Marelli z atestem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, dobry bajer to zazwyczaj połowa sukcesu A co do diagnosty, włączałeś je ...? Zapewne nie a na kanał wjechałeś na światłach mijania, więc dlatego nie brał ich wogóle pod uwagę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanał wiezdza diagnosta , przed soba ma lustra na ktorych widzi i sprawdza swiatła . Qaszlak byl na dziennych , wiec musial widziec :) Ogolnie wiem co i jak mam zamontowane , dlatego nie mam obaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , lustra tylko po to aby widziec czy swiecą , zmiana z krotkich na długie ,halogeny , kierunkowskazy :) Ustawianie i regulacja na przyrządzie ...no nie, tyle trzeba sie tłumaczyc z jednego zdania :D

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem tu nowy i jeżeli popełnię jakieś gafy to proszę o zrozumienie. Mianowicie chciałem spytać czy QQ cierpi na przypadłość częstego przepalania się żarówek? A jeżeli tak to czy prawdą jest co mi powiedziano w salonie Nissana w Chorzowie, że jeżeli założę ledy to nie będzie możliwości połączenia tego z czujnikiem zmierzchu aby same światła się przełanczały bo ponoć Nissany tak mają i trzeba to robić ręcznie?

Być może już w tym temacie było coś na ten temat napisane i to przeoczyłem to przepraszam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przepalania się żarówek to za bardzo nie mam zdania, bo już dość długo mam ledy, a po zmroku mało jeżdżę. Nie mniej jednak od kiedy mam QQ, a będzie już ponad trzy lata (ale ten czas leci), to wymieniałem żarówki tylko z kaprysu.

Jeżeli masz czujnik zmierzchu, który jest sprawny i wszystko fabryczne, to nie widzę powodu dlaczego by to miało nie działać.

Podpinasz zasilanie (najlepiej + po stacyjce - były problemy z modułami które były podpięte bezpośrednio do akumulatora - spadki napięcia i światła gasły podczas jazdy - to tak w skrócie), i + od zasilania światła pozycyjnego. Tyle. Jak czujnik zmierzchu aktywuje światła mijania (i też pozycyjne), moduł świateł dziennych dostanie sygnał, że należy zgasić dzienne i w drugą stronę analogicznie do wyłączania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aso jakichś głupot Ci naopowiadali(aż nie mogę uwierzyć! chyba gadaleś tam, z gajowym a nie elektrykiem)  Jest dokładnie jak napisał Michalmiko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęka opada jak się to czyta a zarazem trwoga ogarnia na sama myśl pojechania do ASO skoro tam tacy fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester Fachowców to teraz policzysz na palcach jednej ręki ,teraz to zawodowi wymieniacze z super przeszkoleniem  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przepalania się żarówek to za bardzo nie mam zdania, bo już dość długo mam ledy, a po zmroku mało jeżdżę. Nie mniej jednak od kiedy mam QQ, a będzie już ponad trzy lata (ale ten czas leci), to wymieniałem żarówki tylko z kaprysu.

Jeżeli masz czujnik zmierzchu, który jest sprawny i wszystko fabryczne, to nie widzę powodu dlaczego by to miało nie działać.

Podpinasz zasilanie (najlepiej + po stacyjce - były problemy z modułami które były podpięte bezpośrednio do akumulatora - spadki napięcia i światła gasły podczas jazdy - to tak w skrócie), i + od zasilania światła pozycyjnego. Tyle. Jak czujnik zmierzchu aktywuje światła mijania (i też pozycyjne), moduł świateł dziennych dostanie sygnał, że należy zgasić dzienne i w drugą stronę analogicznie do wyłączania.

Dzięki za info. W takim razie zobaczę jak będzie z tymi żarówkami i najwyżej później założę LED-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc. Odnośnie świateł dziennych, to polecam Philipsa. Początkowo miałem NSSC, ale zaczęły parować, rdzewieć (mocowania) i były trochę za duże. Philipsy są idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Philipsy to dużo złych opinii na ich temat wyczytałem. Nie wiem dlaczego. Mam je ponad dwa lata i na razie nic złego o nich nie mogę powiedzieć. Bardzo bardzo mocno świecą, przy czym są niewielkich rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...