Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o światła dzienne, to już w 3 aucie mam zamontowany układ obniżający moc żarówki do 30%. Przeglądy bez problemu przechodzę i problemu z „sianiem” tez nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przegląd przeglądem, zależy od Diagnosty. Kiedyś jeździłem autem które miało zasłonięte numery nadwozia przez zbiornik LPG we wnęce koła zapasowego i też co roku przechodziło przegląd :)

Lampy nie mają homologacji na DRL i tyle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt!

Nie wiadomo co lepsze. Brak homologacji czy chińskie DRL które nie zawsze świecą tak jak powinny.

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z poprzednich aut też skusiłem się na takie światła dzienne. Niestety dobrze ich nie wspominam, bo strasznie siały i radio nie zbierało dobrze fal. Wpływały też na CB radio.

Świeciły za to PIĘKNIE!!!

Na swoich jeżdżę już czwarty, zdaje się, rok i nie ma problemu ani z radiem ani nawigacją. Problemem dla radia była kamerka ale przesunąłem jej kabel w inne miejsce i problem zniknął.

 

PS: Odnośnie używania funkcji auto, to jeżdżąc na DRL-ach trzeba trochę myśleć... Nie raz widzę jak podczas padającego deszczu gość śmiga na dziennych "bo mu automat nie włączył", a wtedy mnie szlag trafia...

Tu całkowicie zgodzę się z kolegą trzeba jeździć z głową a nie tylko z automatem a takich co to rozumu nie mają nie brakuje to fakt.

 

Witam,

 

Przegląd przeglądem, zależy od Diagnosty. Kiedyś jeździłem autem które miało zasłonięte numery nadwozia przez zbiornik LPG we wnęce koła zapasowego i też co roku przechodziło przegląd :)

Lampy nie mają homologacji na DRL i tyle.

 

Pozdrawiam.

Właściwie podłączone światła DRL nie sprawią problemu na przeglądzie. A homologacja, no cóż stosowne symbole na kloszach lampek są wytłoczone więc spełniają obwarowane przepisami wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz je tak jak instrukcja stanowi, czyli przewód którym ma pójść impuls że automat zmierzchowy załączył światła mijania do plusa żarówki, obojętnie której, pozycyjnej lub mijania. Po ustawieniu manetki na auto będzie samoczynnie działało. Pozostałe przewody jak w opisie zakupionych DRL.

Okej dzięki jak mi przyjdą to podłącze jak napisałeś zobaczymy czy będzie działało poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaski nie robi, musi działać. Ja ze swoich jestem zadowolony. Tylko pamiętaj, jak już podłączysz, by je z głową a nie jak kolega wyżej pisał tylko z automatem stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaski nie robi, musi działać. Ja ze swoich jestem zadowolony. Tylko pamiętaj, jak już podłączysz, by je z głową a nie jak kolega wyżej pisał tylko z automatem stosować.

A też sam montowałeś te światła i wszystko działa jak powinno? Właśnie pi przyszły ale trochę za zimno żeby się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałem, dodatkowo dorabiałem zaczepy z blachy tak by na atrapie dało się je zamontować, bo te oryginalne mi nie podchodziły a że dostałem światełka w prezencie na imieniny, które w grudniu obchodzę, to nie wytrzymałem i nie bacząc na 15 stopniowy mróz założyłem je w ciągu dwóch godzin. Ma się rozumieć, nie polecam pracy na mrozie, poczekaj aż się zaciepli deczko. Ja, wiedząc że taki prezent dostanę,  obmyśliłem wcześniej gdzie i którędy pociągnąć przewody, zaczepy też w ciepełku przygotowałem. Zaopatrzyłem się też w tzw. bajpas poprzez który podłączyłem napięcie do sterownika, tak by nie lutować i by zabezpieczenie poprzez osobny bezpiecznik światełka miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja w końcu opanował światła do jazdy dziennej wygląda to tak. Lecz musiałem jechać do serwisu Nissana żeby zmieniono mi tryb programowania świateł mijania, ponieważ mój qashqai pochodzi z Danii i był produkowany na rynek skandynawski. Teraz zaprogramowany że auto jest w Polsce i działa wszystko jak powinno. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź. Pozdrawiam

Tak wyglądają światła

post-105055-0-10919600-1520263271_thumb.jpg

post-105055-0-70332500-1520263289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

... wygląda to tak.

Ta minimalna odległość 60 cm między lampami to chyba tak na styk ? :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszukując w ostatnim czasie sensowych "ledów" natknąłem się na coś takiego:

http://allegro.pl/zarowki-led-h7-12000lm-philips-12-24v-homologacja-i7117193530.html

Info z aukcji, że żarówka posiada homologację. Z informacji wyszukanych w internecie wynika jednak, że ledowe żarówki H7 w europie nie są legalne.

Czy ktoś zetknął się z takimi żarówkami? Czy ta homologacja to może być ściema? Co z kwestią homologacji reflektora, czy jeśli jest on przystosowany do żarówek halogenowych, a włożymy LED z homologacją to mimo wszystko jest to niezgodne z przepisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adimas1991 napisał:

 Co z kwestią homologacji reflektora, czy jeśli jest on przystosowany do żarówek halogenowych, a włożymy LED z homologacją to mimo wszystko jest to niezgodne z przepisami?

Dokładnie tak. Reflektor ma homologację tylko z określoną żarówką.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hejka:) jestem kilka dni właścicielką Qq j10 po lifcie, myślałam ze tryb auto włącza światła dzienne :-*  jednak trzeba montować osobno, jeśli nie to jeździcie na jakim trybie? Światła prosto czy „kreseczki w dół” ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym sobie rękę obciąć, że nie ma w j10 dziennych. Kreseczki prosto to długie, w dół krótkie mijania. Jeśli jest dołożony zestaw świateł do jazdy dziennej to światła te powinny się same załączać jak na manetce są światła wyłączone lub jak są auto za dnia. Nie ma raczej sygnalizacji włączonych dziennych w środku samochodu. Najlepiej odpalić auto i popatrzeć na przód auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2018 o 10:49, horte napisał:

Jeżeli chodzi o światła dzienne, to już w 3 aucie mam zamontowany układ obniżający moc żarówki do 30%. Przeglądy bez problemu przechodzę i problemu z „sianiem” tez nie mam :)

Ja zamontowałem taki zestaw obniżający moc żarówki świateł długich (można ustawić od 10% do 50%) 

Moduł Świateł Dziennych DRL (Światła Dzienne) USB

https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-usb-6922489415

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomkek1912 napisał:

Dałbym sobie rękę obciąć, że nie ma w j10 dziennych. Kreseczki prosto to długie, w dół krótkie mijania. Jeśli jest dołożony zestaw świateł do jazdy dziennej to światła te powinny się same załączać jak na manetce są światła wyłączone lub jak są auto za dnia. Nie ma raczej sygnalizacji włączonych dziennych w środku samochodu. Najlepiej odpalić auto i popatrzeć na przód auta. 

Właśnie .. kreseczki prosto to nie długie (podświetlenie na tablicy na zielono, a długie podświetla na niebiesko) 

kreseczki prosto i w dół to zielone podświetlenie na tablicy... 

patrzyłam również na przód auta i wychodzi ze oba zielone to mijania. 
dodam ze jeszcze na przełączniku jest tryb „auto”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Moniskkka napisał:

dodam ze jeszcze na przełączniku jest tryb „auto”

Skoro masz AUTO, to oznacza, że samochód jest wyposażony w czujnik zmierzchu i zapala samoczynnie światła, gdy zapala zmierzch. Niestety w PL trzeba jeździć na światłach mijania lub dziennych całą dobę, więc jeśli nie masz dodatkowych świateł do jazdy dziennej, musisz używać pozycji 3. Jeśli masz dołożone dzienne, jeździsz na AUTO. Jak jest widno, palą się dzienne, gdy zapada zmrok, automatyczne włączają się główne mijania i gasną (choć niekoniecznie) dzienne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

14 godzin temu, xyz77 napisał:

Ja zamontowałem taki zestaw obniżający moc żarówki świateł długich (można ustawić od 10% do 50%) 

Moduł Świateł Dziennych DRL (Światła Dzienne) USB

https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-usb-6922489415

 

No i co z tego, skoro jest to niezgodne z prawem? :(

Ileż razy można pisać, że lampy świateł długich nie posiadają homologacji jako światła DRL i w związku z tym taka przeróbka jest niedopuszczalna.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MisilYE napisał:

 

1- auto

2- tzw postojowe

3- mijania-drogowe

3 i dźwignia do dołu - długie

sketch-1580810041450.png

Nr 2 to postojowe .. dorwałam imstrukcję 

Edytowane przez Moniskkka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...