Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz dokładnie doczytałem... wg mojego rozumowania diody nie mogą świeć bez napięcia, idąc tym tropem skoro swiec to napięcie mają a o tym czy mają czy nie mają decyduje sterownik - więc sprawa jasna - sterownik do podmiany i sprawdzenia :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by zbyt pięknie gdyby bez napięcia świeciły. Miał byś tzw perpetuum mobile. A czy po obu stronach świeci ich jednakowa ilość i przez cały czas czy po jakimś czasie gasną.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak wyglądają u mnie dedykowane LEDy- samodzielny montaż. Dodam dla potomnych, że już zdążyły mi się spalić dwie diody, na szczęście wymiana bez demontażu jest do zrobienia :-) Ogólnie to jak jedna z pięciu zaczyna wariować to cała strona szaleje.. tak mi mówił chłopak co to sprowadza a chin :-) Moje umarły z "przemoczenia"  

post-96097-0-38925500-1458807418_thumb.jpg

post-96097-0-79105500-1458807419_thumb.jpg

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale tak na "smutno" go zrobiłeś, nie ładniej było by delikatnie w górę, miał by "weselszy" przód i ładniej z lampami by się komponowały. ..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale tak na "smutno" go zrobiłeś, nie ładniej było by delikatnie w górę, miał by "weselszy" przód i ładniej z lampami by się komponowały. ..??

No masz rację ale tych dedykowanych się nie da inaczej zamontować. One są razem z tym czarnym plastikiem gdzie wchodzą LEDy. 

post-96097-0-26854900-1458824255_thumb.jpg

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają u mnie dedykowane LEDy- samodzielny montaż. Dodam dla potomnych, że już zdążyły mi się spalić dwie diody, na szczęście wymiana bez demontażu jest do zrobienia :-) Ogólnie to jak jedna z pięciu zaczyna wariować to cała strona szaleje.. tak mi mówił chłopak co to sprowadza a chin :-) Moje umarły z "przemoczenia"  

Czyżby po myciu auta? Jeżeli tak to czeka Cię kolego jeszcze wiele niespodzianek.

Ja używam lamp Philipsa (przez co najmniej 4 lata) i żadnego"przemoczenia"nie miałem a auto myję  ciśnieniowo na myjni bezdotykowej.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację ale tych dedykowanych się nie da inaczej zamontować. One są razem z tym czarnym plastikiem gdzie wchodzą LEDy. 

To zmienia postać rzeczy i rozgrzesza ten "smutek" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby po myciu auta? Jeżeli tak to czeka Cię kolego jeszcze wiele niespodzianek.

Ja używam lamp Philipsa (przez co najmniej 4 lata) i żadnego"przemoczenia"nie miałem a auto myję ciśnieniowo na myjni bezdotykowej.

Na pewno z wilgoci od mycia ale tylko jedna strona sie pocila. Problemu mi to jakiegoś duzego nie sprawia bo bezpośredniego importera tego cuda z chin mam w miejscu zamieszkania a wymiana samych oczek to 5 min. Wymieniają bez słowa. Nowe póki co sie nie pocą :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wcześniejsze NSSC też mi zaczęły parować, za chwilę schodziła farba z metalowych elementów, zaczynały korodować. Zmieniłem na mniejsze Philipsy i już któryś rok mam spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wcześniejsze NSSC też mi zaczęły parować, za chwilę schodziła farba z metalowych elementów, zaczynały korodować. Zmieniłem na mniejsze Philipsy i już któryś rok mam spokój :)

Witam

Mam nssc od początku samochodu czyli jakieś 4,5 roku. jak na razie zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od modelu, a może jakaś wadliwa seria? Nie wiem.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja u siebie z NSSC też miałem na początku problemy. Na szczęście mam gwarancję door to door. Najpierw wymienili jedną lampę, potem drugą i na razie jest spokój. Parowanie kloszy od wewnątrz też jest kwalifikowane jako uszkodzenie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto myte tak samo z lewej jak i z prawej ale zapociła się tylko jedna strona.. może jakieś wadliwe serie po prostu niekórym sie trafiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je reklamować, ale później zamontowałem Philipsy i tak jakoś o nich zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Co sądzicie o poniższych lampach do jazdy dziennej ? Chcę zamontować je w miejsce halogenów. Nie ukrywam że cena tych pierwszych podoba mi się zdecydowanie lepiej aczkolwiek dwa kolejne modele też są ciekawe, szczególnie te ostatnie, niestety najdroższe. Może ktoś z Was miał okazję używać jedne z nich?

http://allegro.pl/okragle-swiatla-led-cob-do-jazdy-lampy-e4-800lm-i6108357357.html

Czy wymiar 70mm wpasuje się w oryginalny otwór po halogenach bez dodatkowej ramki?

http://allegro.pl/nssc-510l-hp-swiatla-do-jazdy-dziennej-drl-ringi-i5954618749.html

http://allegro.pl/drl-led-dzienne-halogen-nissan-qashqai-rogue-ii-2-i5978428604.html#

Edytowane przez Nissimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli zdecydujesz się na lampy NSSC kupuj tylko od autoryzowanego sprzedawcy. W gwarancji musisz mieć wklejony oryginalny hologram. Wtedy masz 24 miesiące gwarancji door to door, a nie jak na prezentowanej przez Ciebie aukcji - 12 miesięcy.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja kupowałem tu:  http://sklepowisko.com/ 

 

Jeśli chodzi o NSSC to strzał w 10-tkę. Ta firma prowadzi również serwis door to door. Do nich wysyłałem swoje lampki na gwarancję. Oczywiście darmowy kurier (door to door). Jedynym kosztem wysyłki jest koszt opakowania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Jeśli chodzi o NSSC to strzał w 10-tkę. Ta firma prowadzi również serwis door to door. Do nich wysyłałem swoje lampki na gwarancję. Oczywiście darmowy kurier (door to door). Jedynym kosztem wysyłki jest koszt opakowania.

 

Pozdrawiam.

U mnie też zero problemu po spaleniu. Spaliła się jedna LED od razu dali 5 nowych na całą stronę abym nie musiał jeździć . Tak, ze polecam :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższych lampach do jazdy dziennej ? Chcę zamontować je w miejsce halogenów. Nie ukrywam że cena tych pierwszych podoba mi się zdecydowanie lepiej aczkolwiek dwa kolejne modele też są ciekawe, szczególnie te ostatnie, niestety najdroższe. Może ktoś z Was miał okazję używać jedne z nich?

http://allegro.pl/okragle-swiatla-led-cob-do-jazdy-lampy-e4-800lm-i6108357357.html

Czy wymiar 70mm wpasuje się w oryginalny otwór po halogenach bez dodatkowej ramki?

http://allegro.pl/nssc-510l-hp-swiatla-do-jazdy-dziennej-drl-ringi-i5954618749.html

http://allegro.pl/drl-led-dzienne-halogen-nissan-qashqai-rogue-ii-2-i5978428604.html#

Ja mam te światła z ostatniego linka, niewątpliwą zaletą jest to że nie tracisz halogenów i pasują p&p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te światła z ostatniego linka, niewątpliwą zaletą jest to że nie tracisz halogenów i pasują p&p.

Czy mógłbyś zamieścić zdjęcia włączonych świateł w Twoim samochodzie i czy przeciwmgielne dają radę (?), bo czytałem że barwa tego światła nie najlepiej wypada podczas mgły, lepiej podobno sprawdzałaby się barwa żółta. Atutem tych świateł jest tak jak wspomniałeś że pasują w miejsce oryginalnych, bo nie wiem czy nie byłoby problemu z mocowaniem uniwersalnych świateł z powodu ramki która jest skośna.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moc 800 lumenów (tak wynika z opisu aukcji) dla świateł przeciwmgłowych chyba szału nie robi. Tak jak piszesz, trzeba przetestować we mgle. Moim zdaniem, jak już są fabryczne halogeny, to chyba je lepiej zostawić w spokoju i zamontować zewnętrzne DRL-ki. No i jeszcze ta cena...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś zamieścić zdjęcia włączonych świateł w Twoim samochodzie i czy przeciwmgielne dają radę (?), bo czytałem że barwa tego światła nie najlepiej wypada podczas mgły, lepiej podobno sprawdzałaby się barwa żółta. Atutem tych świateł jest tak jak wspomniałeś że pasują w miejsce oryginalnych, bo nie wiem czy nie byłoby problemu z mocowaniem uniwersalnych świateł z powodu ramki która jest skośna.

Zdjęcia są w tym temacie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/101007-światła-dzienne-led-do-qq-i-2009r/page-2

Przeciwmgielnych nie miałem jeszcze okazji przetestować.

Witam,

 

Moc 800 lumenów (tak wynika z opisu aukcji) dla świateł przeciwmgłowych chyba szału nie robi. Tak jak piszesz, trzeba przetestować we mgle. Moim zdaniem, jak już są fabryczne halogeny, to chyba je lepiej zostawić w spokoju i zamontować zewnętrzne DRL-ki. No i jeszcze ta cena...

 

Pozdrawiam.

W J10 przedliftem jest problem z miejscem na dodatkowe świata DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W J10 przedliftem jest problem z miejscem na dodatkowe świata DRL.

 

Ja tam nie miałem problemów...

 

post-91764-0-53151700-1462206492_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odległość do zewnętrznego obrysu pojazdu jest mniejsza niż 40 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...